Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Udud - c* dδ/dc (dδ/dc on pindaktiivsus). Selleks, et elimineerida Pindaktiivne aine on keemiline aine, millel on võime vähendada elektrolüüdi lisamisel suureneb, siis elektriline kaksikkiht surutakse (aeroemulsioonid) - v/g 10-7 - 10-5 m. Peenestatud(disperseks) kontsentratsiooni mõju ainete pindaktiivsuse iseloomustamisel, vee ja teiste vedelike või tahkiste pindpinevust, suurendades ühtlasi kokku ja ζ alaneb.
Ulatus seal on üldiselt alla 1 miljoni ruutkilomeetri, külmadel talvedel 5-6 miljonit, 1995-1996 aasta eriti külma talvega 11,8 miljonit ruutkilomeetrit (Kriis, Truumaa, 2012). Põhjapoolusel ei esine märkimisväärset osooniaugu teket igaastaselt ning selle paksus ei lange, võrreldes lõunapoolusega, nii suurel määral.
Unerohtusid on barbituurhappe derivaadid (barbitaal, fenobarbitaal). ● Rahustid ehk trankvillisaatorid jagatakse tugevateks ja nõrkadeks (nt diasepaam ehk sedukseen). Sellesse rühma kuulub ka narkootikumina tuntud fenamiin (amfetamiin). . Psühhostimulaatorite hulka kuulub ka 4-aminobutaanhape.

Umbes 350 - 280 miljonit aastat tagasi Põhjapoolkeral ja Karboni/Permi ajastul 350-225 miljonit aastat tagasi Lõunapoolkeral. Hilisem kivisöe tekkimine leidis aset Triase ajastust kuni Tertsiaari ajastuni (100-15 miljonit aastat tagasi maakera eri piirkondades nagu Põhja ja
Ulatudes - 80 °C, loob tingimused kahte tüüpi polaarsete stratosfääri pilvede tekkeks (vanLoon, Duffy, 2011). Esmalt tekivad väikeseid lämmastikhappe ja vee osakesi sisaldavad pilved. Temperatuuri edasisel langemisel kujunevad pilvedes suuremad veejääosakesed.
Udp - galaktoosi-4-epimeraas katalüüsib reaktsiooni: UDP-glükoos ↔ UDP-galaktoos NAD+ ja NADH ei lahku ensüümi küljest Reaktsiooni vaheühendiks on ketoon Sõltuvalt hüdroksüüli liitumise suunast tekib, kas UDP-glükoos või UDP-galaktoos

Ulatub 6 - 20-ni. Nt. heksadekaanhape ehk palmikhape – C15H31COOH. • Karboksüülrühm on karboksüülhappe funktsionaalrühm • Asendamatud rasvhapped ehk küllastumata rasvhapped • Karboksülaatioonid on karboksüülhappest tekkinud anioonid.
Ulatusliku h - sidemete võrgustiku tekke tõttu tRNA palindroomsetes lõikudes moodustub 4 kaksikhelikaalset domeeni, millest 3 lõpevad silmusega ning neljas „tüvega“, kus 3’ ja 5’-otsad. tRNA-s leidub palju ebaharilikke ribonukleosiide.
Uhised elektronpaarid on seejuures rohkem hapniku poole tommatud. Positiivse laenguga vesiniku aatomite omavahelise toukumise tulemusena kujuneb vee molekulis sidemete omavaheliseks nurgaks 104...106 kraadi.

Uimasti suitsetamine on vähe levinud, kuigi see meetod on mõningates piirkondades populaarne. Pulber asetatakse fooliumitükikesele, altpoolt soojendatakse ning pulber aurustub.
Udp - glükoos Glükogeeni fosforülaasi ja glükogeeni süntaasi regulatsioon toimub ka kovalentse modifitseerimise teel, mis on hormonaalse kontrolli all.
Ulukilihal on eriline, selgelt äratuntav mõnus maitse ja lõhn ning selles leidub oluliselt rohkem vitamiine ja süsivesikuid kui koduloomade lihas.

Ultra - mikroelemendid Al, As, Ba, Bi, B, Br, Cd, Cs, Ge, Hg, Li, Pb, Rb, Sb, Si, Sm, Sn, Sr, Tl, Ti, W Väga erinevad funktsioonid:
Umbes 75 - 80˚C on korrosiooni kiirus maksimaalne ning 25˚C ja 100˚C saavutab see suhteliselt püsiva ning madala taseme.
Ultraviolett - nähtava valguse spektroskoopia (UV/Vis-spektroskoopia), • mikrolaine-spektroskoopia.

Udp – uridiindifosfaat ADP - adenosiindifosfaat Uratsiil – riboos – P – P - glükoos
U235 – looduslikus uraanis 0,7% - lõhustub kergesti aeglaste neutronite toimel.
Udp - glükoos on glükoosijääkide doonor kasvavale glükogeeni polümeerile.

Umist lahusest nimetatakse väljasadenemiseks (sademe tekkeks), tahke kristallilise aine p
Ulatuse poolest on Al tähtsuselt 2. metall (Fe järel) – piirab kõrge hind 12 milj.
Uni - protokolle.de/Lexikon/Fraktionierte_Destillation.html, 17.04.2014.

Ukraina on Venemaalt saanud gaasi osta alati alla maailmaturu hinna.
Umbes 80 – 90 % naftasaadustest põletatakse igat laadi kütusena.
Udp - Glükoos + Fruktoos-6-P → Sahharoos-6-P + UDP

Ulukilihal on eriline, selgelt äratuntav maitse ja lõhn.
Udp - galaktoos + Glükoos → Laktoos + UDP
Unikaalsed reaktsioonid – külgahelate reaktsioonid.

Umbes kuus - seitse tuhat aastat tagasi.
Udp - glükoos uridiindifosfaat

Udp - glükoos ADP-glükoos
Vote UP
-1
Vote DOWN
Uhmwpe on silmapaistvate mehhaaniliste omadustega (tugevus, vastupanu korrosioonile). Kõrgtihe polüetüleen (HDPE) omab kõige lihtsama ehituse, sest koosneb korduvatest etüleeniTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun