Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Turumajandus ehk vaba turu konkurents on süsteem, kus inimesed astuvad vabatahtlikult mitmesugustesse lepingulistesse suhetesse ning majandusprotsesse määrab turg, kusjuures peamine kriteerium on efektiivsus.
Turumajandus - Ideaaljuhul, vabaturumajanduse tingimustes, otsustab turg (ehk nõudlus ja pakkumine või tarbija ja tootja) kuidas ressursse paigutada – mida toota ja mida tarbida.
Turumajandus - majandussüsteem, kus ostjad ja müüjad vahetavad kaupu või teenuseid vabalt kokkulepitud hindade aluse ning tootjate konkurents määrab toote või teenuse mahu, hinna, sortimendi Iseseisev industrialiseerimine- Riigi industrialiserimine omal algatusel ja põhiliselt oma jõududega(euroopa) sõltuvindustrialiseerimine-emamaa viis kolooniatesse industriaalse tv

Turumajandus – arenenud riikides valitsev majandussüsteem, mida iseloomustab majandusvabadus, konkurents ning hinna kujunemine nõudluse-pakkumise suhte tulemusena
Turumajandus on selline majandus, mille jätkuvat funktsioneerimist, osaprotsesside tasakaalustamist ning nende efektiivset tegutsemist reguleerib ja tagab vaba turg.
Turumajandus - arenenud riikides valitsev majandussüsteem, mida iseloomustavad vabaturumajandus, konkurents ning hinna kujunemine nõudmise ja pakkumise tulemusena .

Turumajandus - majandussüsteem, kus ostjate ja müüjate käitumine ehk pakkumise ja nõudluse tasakaal ning tootjate konkurents määravad hinnad ning kauba valiku
Turumajandus - ostjad ja müüjad vahetavad kaupu vabalt, valdavaks on eraomandus, ettevõttevaheline konkurents, otsuseid tehakse üksikisiku (ettevõtja) tasandil.
Turumajandus on efektiivne siis kui: Nõudmine ja pakkumine on pikas perspektiivis tasakaalus Tootmise ressursse kasutataks efektiivselt Toodetakse seda mida vajatakse ja ökonoomselt Vabadus ja konkurent väldivad võimu koondumist

Vote UP
-1
Vote DOWN
Turumajandus – majandussüsteem, kus hüviste müüjate ja ostjate käitumine ehk pakkumise ja nõudluse suhe ning tootjate konkurents määravad hinnad ning kaubavaliku turg ehk turumehhanism – hindade ja koguste muutumine, kus tarbija maksimeerib kasulikkuse, rahuldades oma soove ja vajadusi parimal moel oma võimalusi arvestades, ning tootja optimeerib oma tootmisprotsessi, kasutades ressursse võimalikult efektiivselt
Turumajandus – majandussüsteem, kus ostjad ja müüjad vahetavad kaupu või teenuseid vabalt kokkulepitud hindade alusel ning tootjate või teenindajate konkurents määrab toote või teenuse mahu, hinna ja sortimendi.
Turumajandus - süsteem, kus ostjad ja müüjad vahetavad kaupu vabalt kokkulepitud hindade alusel ning kus ressursse paigutakase kõige efektiivsemal moel.

Turumajandus on majandussüsteem, kus ressursse jaotavad vabatahtliku vahetuse korras eraisikud ja firmad, kus omandiõigust tagab ja kaitseb riik.
Turumajandus on majandussüsteem, mida iseloomustab majandusvabadus, konkurents ning hinna kujunemine nõudmise - pakkumise suhte tulemusena.
Turumajandus – majandussüsteem, mida iseloomustab konkurents, majandusvabadus ning hinna kujunemine nõudmiste-pakkumiste suhte tulemusena

Turumajandus - Süsteem, kus inimesed astuvad vabatahtlikult mitmesugustesse lepingulistesse suhetesse ja majandusprotsesse määrab turg.
Turumajandus on majanduselu korraldamise viis . Kõik , kes turult ostavad on nõudjad, kelle ostusoovid kokku moodustavad turunõudluse.
Turumajandus –  kasutab turge ehk vabatahtlikku vahetust kui peamist  tootmise organiseerimise ja kordineerimise vahendit

Turumajandus – pandi alus vabale turumajandusele, kehtestati kaitsetollid, kontinentaalblokaad 1806 Suurbritannia vastu
Vote UP
-1
Vote DOWN
Turumajandus - nimetatakse sellist süsteemi, kus ostjad ja müüjad vahetavad kaupu vabalt kokkulepitud hindade alusel ning kus ressursside paigutajakas on`nähtamatu käsi`. 4. Segamajandus­ majandussüsteem, kus kõrvuti turumajanduse elementidega toimivad tava- ja käsumajanduse ning naturaalmajanduse elemendid.
Turumajandus – majandussüsteem, kus tootjad ja tarbijad ostavad ja müüvad kaupu vabalt kokkulepitud hindade alusel

Turumajandus – majandust reguleerivad turul kujunenud suhted ja hinnad,aluseks on pakkumise ja nõudluse tasakaal.
Turumajandus on see, kus ost ja müük lahendatakse turul, kus ostja ja müüja saavutavad omavahel kokkuleppe.
Turumajandus – teisiti öeldes kapitalism –toimib tarbijate individuaalsete valikute mõjutusel.

Turumajandus – ressursse jaotavad eraisikud, riik sätestab omandiõiguse ja kaitseb seda.
Turumajandus on hea tugevatele ja nutikatele ärimeestele. Riik ei sekku turumajandusse.
Turumajandus – vaba ettevõtlus, kus siis tooted liiguvad tootjate ja tarbijate vahel

Turumajandus - on vabaturu konkurents ja kõigil võrdsel võimalused enese teostuseks.
Turumajandus - inimesel on vabadus teha kasulikke valikuid ja otsuseid.
Turumajandus on süsteem, kus ressursse jaotavad eraisikud.

Turumajandus - seda mida ostetakse, seda toodetakse.
Turumajandus - riik ei sekku majndusellu.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun