Sõnu seletav sõnaraamat

Tulundusühistu on äriühing, mille eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse, milles liikme osalevad: 1) tarbijate ja muude hüvede kasutajatena 2) hankijatena 3) tööpanuse kaudu 4) teenuste kasutamise kaudu 5) mõnel muul sarnasel viisil Tulundusühistu liige ei vastuta isiklikult ühistu kohustuste eest, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud teisiti.
Tulundusühistu –  kolme või enama liikmega ühing, mille eesmärgiks on liikmete ühise tegevusega  nende majapidamiste või nende tegevuse toetamine teenuste esitamisega. Tulundusühistuteks on  kõik tarbijate ühistud, tootjate ühistud, laenu­ja hoiuühistud; ka ühistu pangad, kindlustusühistud 
Tulundusühistu on äriühing, mille ülesanne on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huvisid ühise majandustegevuse kaudu, milles liikmed osalevad tarbijate või muude hüvede kasutajatena, hankijatena, tööpanuse kaudu, teenuste kasutamise kaudu vms. Tulundusühistud on levinud näiteks metsamajandamise valdkonnas.

Tulundusühistud on äriühingud, mida reguleerivad Tulundusühistuseadus ja Äriseadustik. Ühistud jaotatakse vastavalt teenuse liigi järgi: tarbijate ühistud, tootjate ühistud jne. Ühistu eesmärgiks on liikmete ühiste tegevusega nende majapidamiste või tegevuse toetamine teenuse osutamisega.
Tulundusühistu – äriühing, mille eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve, läbi ühise majandustegevuse, milles liikmed osalevad: - tarbijate v muude hüvede kasutajatena - hankijatena - tööpanuse kaudu - teenuste kasutamise kaudu - mõnel muul sarnasel viisil
Tulundusühistu on äriühing, mille eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse, milles liikmed osalevad seaduses lubatud viisil (tarbijatena, teenuse kasutajatena, tööpanuse kaudu vmt). Ühistu vastutab oma kohustuste eest oma varaga.

Tulundusühistu – vt TÜS §-d 64, 38-72. MTÜ – MTÜS §-d 18-36. SA – SAS §-d 16-32. Hääle andmise kohta otsuste vastuvõtmisel - vt TsÜS § 33. Otsuse kehtetuse kohta vt TsÜS § 38. 3.4.3. Juriidilise isiku esindamine Seadusest tuleneva esindusõigusega on juhatuse liikmed.
Tulundusühistu – asutavad 5... isikut, riik ei saa olla liikmeks (+ ÄS selles osas, mis ei ole sätestatud TÜS-is). Tulundusühistu (= ühistu) on äriühing, mille kaudu tema liikmed saavad toetada ja soodustada oma majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse.
Tulundusühistu – äriühing, mille eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse, milles liikmed osalevad tarbijate või muude hüvede kasutajatena, hankijatena, tööpanuse, teenuste kasutamise jms kaudu.

Tulundusühistu – tulundusühistu seadus pg 1, 11.dets 2001 vastuvõetud (kehtima u jaan 2002) (AGA tüs pg3): See tulundusühistuseaduses on selline koht, kus on kirjas, et tulundusühistu seaduses mitterguleeritatud asjus kasutatakse äriseadustikku.
Tulundusühistu on äriühing, mille eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse, milles liikmed osalevad tarbijate või hüvede kasutajatena.
Tulundusühistu - kolme või enama liikmega ühing, mille eesmärgiks on liikmete ühise tegevusega nende majapidamiste või tegevuste toetamine teenuste osutamisega.

Tulundusühistu on äriühing, mille eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse, milles liikmed osalevad.
Tulundusühistu on äriühing, mille eesmärgiks on ühise majandustegevuse kaudu toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve.
Tulundusühistu on piiratud vastutusega ühing, kus eeldatakse liikmete isiklikku osalemist, üldjuhul aga mitte isiklikku vastutust.

Tulundusühistus seaduses on hoopis. Tulundusühistu idee oli ühtlustamine. Tulundusühistu ideed on väga vanad – üle 150 aasta.
Tulundusühistu on äriühing, mis on loodudu eesmärgiga toetada oma liikmete tegevust ühise majandustegevuse kaudu.
Tulundusühistu - eesmärgiks on toetada ja soodustada oma liikmete majanduslikke huve läbi ühise majandustegevuse.

Tulundusühistu – eesmärgiks on oma tegevusega toetada nende majapidamiste või tegevuste eksisteerimist.
Tulundusühistu on loodud tema liikmete majanduslikes huvides, eesmärk on tegeleda majandustegevusega.
Tulundusühistul – juhatus ja üldkoosolek ja põhikirjas olevad muud organid (volinike koosolek).

Tulundusühistu - Vastavalt liikme osalemisele ühistu tegevuses, põhikirjaga saab ette näha ka
Tulundusühistus on igal liikmel 1 hääl sõltumata tema poolt ühistusse investeeritud summast.
Tulundusühistud on äriühingud, mida reguleerivad Tulundusühistuseadus ja Äriseadustik.

Tulundusühistu on äriühing, mida reguleerivad Tulundusühistuseadus ja Äriseadustik.
Tulundusühistu juhatus on kohustatud esitama avalduse Äriregistrisse kandmiseks kuue kuu
Tulundusühistu – asutajaid peab olema vähemalt 5 füüs või jur asutajat.

Tulundusühistu - Tulundusühistu vastutab oma kohustuste eest oma varaga.
Tulundusühistu – saksa seadus, osaühingureeglid üle tõstetud.
Tulundusühistu alaliigiks on hooneühistu – Hooneühistuseadus.

Tulundusühistul on reeglina üldkoosolek ja juhatus.
Tulundusühistu – pole kasumi teenimine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto