Sõnu seletav sõnaraamat

Tsiviilõiguslikult on probleem selles, et kui kaob inimene, aga tal on ülalpeetavad, lapsed, vara (nt pangas raha, aga keegi ei saa seda kätte). Juhul kui inimene on pika aja jooksul kadunud (et on kahtlusi tema elusoleku suhtes), siis võib määrata tema varale hooldaja juhul kui inimene on tuvastatakse, et inimene on küllalt kaua ära olnud, et kahelda, et kas ta enam elus on. § 17. Mis on siis see piisav aega on? See sõltub asjaoludest, kui inimene kaduma läks.
Tsiviilõiguslik teovõime on isiku võime oma tegudega omandada tsiviilõigusi ja -kohustusi. Õigus- ja teovõimet ei või piirata teisiti, kui seaduses sätestatud alustel ja korras (sellele suunatud tehing on kehtetu). Teovõime tekib inimesel 18 a. saamisel. Kui aga alaealine on abiellunud enne seda, siis teovõime algab abiellumisega.
Tsiviilõiguslik teovõime on isiku võime oma tegudega omandada tsiviilõigusi ja -kohustusi. Õigus- ja teovõimet ei või piirata teisiti, kui seaduses sätestatud alustel ja korras (sellele suunatud tehing on kehtetu). Teovõime tekib inimesel 18 a. saamisel.

Tsiviilõiguslikult on elukoha määrang oluline tehingute täitmise seisukohalt ( kui miski tuleb täita nt võlausaldaja või kelle iganes elukohas). Kui asi läheb kohtusse, siis tuleb hagi avaldada kostja elukoha järgi.
Tsiviilõiguslik ühendus EHK SELTSING LOENGUS RÄÄKIS VÄGA KIIRELT! Seltsinguleping VÕS eriosa: 7 osa sissejuhatus § 580 – 582; §587-593 §595-596; § 606-608; § 610; § 613-614 ja § 617
Tsiviilõiguslik e. varaline vastutus - rakendatakse varalistes suhetes (lepingu rikkumine, kahju tekitamine). Distsiplinaarvastutus - kasutatakse töödistsipliini rikkumise eest.

Tsiviilõiguslik e. Varaline vastutus – järgneb tsiviilüleastumisele ja seda rakendatakse varalistes suhetes, lepingu rikkumises v kahju tekitamises.
Tsiviilõiguslikke norme on palju, ei mahu ühte kogumikku / koodeksisse. (Abielu-perekonnaõigus, pärimispärandamisõigus, asjaõigus, lepingu-, võlaõigus)
Tsiviilõiguslik ehk varaline vastutus; distsiplinaarvastutus. Juriidilist vastutust kohaldava organi järgi eristatakse kohtulikku ja haldusvastutust.

Tsiviilõiguslik ehk varaline vastutus järgneb tsiviilüleastumisele, rakendatakse varalistes suhetes kas lepingu rikkumisel või kahju tekitamisel.
Tsiviilõiguslik delikt on toime pandud tahtlikult kui kahju oli rikkuja tahtliku tegevuse tagajärg ja rikkuja oli teadlik enda tegevuse õigusvastasusest.
Tsiviilõiguslik ehk varaline vastutus • distsiplinaarvastutus • Kes võib olla õigusrikkumise subjektiks.

Tsiviilõiguslikke ehk kviriitliku õiguse hagisid (legis actio) edikt eelklassikalisel perioodil ei sisaldanud.
Tsiviilõiguslik teovõime on isiku võime oma tegudega omandada tsiviilõigusi ja -kohustusi. 27. Õigussuhte sisu.
Tsiviilõiguslikes suhetes on süü vormideks tahtlus, hooletus ja raske hooletus.

Tsiviilõiguslik teovõime – isiku võime teha iseseisvalt kehtivaid tehinguid.
Tsiviilõiguslik ehk varaline vastutus järgneb tsiviilüleastumisele.
Tsiviilõiguslik teovõime on isiku võime iseseisvalt teha kehtivaid tehinguid.

Tsiviilõiguslik ehk varaline vastutus • distsiplinaarvastutus
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto