Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Tsütoloogia - rakuteadus 2. histoloogia- kudedeteadus 3. homöostaas- püsiv sisekeskkond 4. füsioloogia- teadus keha talitlusest 5.anatoomia- teadus keha ehitusest 6. Neutraalne närvisüsteemi abil toimuv regulatsioon, humoraalne-hormoonide abil 7.populatsioon- liigi isendid, kes elavad samas paigas koos 8.etoloogia- loomade käitumist uuriv teadus 9. loodusseadus- Faktide üldistus, selgitab loodusnähtuseid.
Tsütoloogia – bioloogia teadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust Praegusel hetkel maailma suurim rakk on jaanalinnu munarakk (munarebu on üks rakk). Kõige väiksem rakk on MÜKOPLASMA – bakter, keda valgusmikroskoobis näha pole (põhjustab probleeme hingamisteedes). Inimese organismi kõige suurem rakk on naise munarakk. Lihasrakud võivad olla kuni 30 cm pikad.
Tsütoloogia - rakuteadus, tsütoplasma- rakuplasma, tsütoskelett-niitjad valgud rakuplasmas, Tselluloos-taimeraku kestas olev polüsahhariid, Prokarüoot-eeltuumne(bakter)Karüoplasma-tuumaplasma Karüokinees-rakutuuma jagunemine, Nukleiinhapped-biopolümeer, Nukleoid-bakteri tuuma piirkond, Nukleofiilne osake- tuuma osake.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Tsütoloogia ehk rakubioloogia Taimekasvataja, kunstlik viljastamine Kude Histoloogia Ilukirurg, karusnahatööstus, lihunik, puidutööstus Elundkond Kardioloogia, nefroloogia Organism Anatoomia, füsioloogia, Sõjaväelane, loomade talitaja, etoloogia, psühholoogia skulptor, kunstnik, tuletõrje, jahimees, rätsep, kingsepp Populatsioon ja liigi tase Ornitoloogia, ihtüloogia ja algoloogia Ökosüsteemi ja koosluse tase Botaanika, zooloogia, mikroloogia biosfääritase
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tsütoloogia – teadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust 2. MÜKOPLASMA – kõige väiksem rakk 3. PROKARIOODID – organismid, kes on eeltuumsed, neil puudub piiritletud rakutuum ja membraansed organellid 4. EUKARIOODID – päristuumsed, esineb piiritletud rakutuum ja membraansed organellid (nt taimed, loomad, seened, protistid) 5. RAKUMEMBRAAN – kõik rakud on sellega ümbritsetud, kahekihiline, koosneb põhiliselt valkudest ja fosforlipiididest.
Tsütoloogia - rakuteadus, uurib rakkude ehitust ja talitust 2. ainurakne- koosneb ainult ühest rakust, on väga väiksed, palja silmaga ei näe 3. hulkrakne- on vähem kui ainurakseid, koosnevad paljudest rakkudest, on suuremad 4. prokarüoot- e. Eeltuumsed.

Tsütoloogia - uurib rakkude ehitust ja talitust, on seotud mikroskoopia ja tüstogeneetikaga Täismoondeline areng - mõnedel putukatel esinev moondeline areng, mille käigus läbitakse muna, vastse, nuku ja valmiku staadiumid.
Tsütoloogia - e rakubioloogia e rakuõpetus on bioloogia haru, milles mikroskoobi ja molekulaarbioloogiliste meetodite abil uuritakse rakkude ehitust ja talitlust, et mõista bioloogilisi protsesse rakutasandil.
Tsütoloogia - Tsütoloogia ehk rakubioloogia ehk rakuõpetus on bioloogia haru, milles mikroskoobi ja molekulaarbioloogiliste meetodite abil uuritakse rakku, et mõista bioloogilisi protsesse rakutasandil.

Tsütoloogia on teadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust ning see avastati 17.sajandil, kuna siis oli ka mikroskoopide areng, millega rakke uurida, jõudnud piisavalt kaugele.
Tsütoloogia - rakuteadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust ning nende omavahelist koostööd, rakkude paljunemise mehhanisme,nende arengut ning seost ümbritseva keskkonnaga.
Tsütoloogia e. rakuteaduse sünniks võib lugeda XVII saj keskpaika - valgusmikroskoobi leiutamist Robert Hook’i poolt.

Tsütoloogia – rakkude ehitust ja talitust uuriv teadusharu, on seotud mikroskoopia ja tsütogeneetikaga.
Tsütoloogia – teadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust Kõige suurem rakk on jaanalinnu muna rakk
Tsütoloogia - uurib rakkude ehitust ja talitust, on seotud mikroskoopia ja tüstogeneetikaga

Tsütoloogia - (rakuteadus)- bioloogiateadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust.
Tsütoloogia – (rakuõpetus) teadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust.
Tsütoloogia e. rakuteaduse sünniks loetakse 17. sajandi keskpaika (Hook),

Tsütoloogia - biolooga teadusharu, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust.
Tsütoloogia – TEADUSHARU, MIS UURIB RAKKUDE EHITUST JA TALITLUST.
Tsütoloogia –  rakkude ehitust ja talitlust uuriv teadus

Tsütoloogia – on teadus, mis uurib rakuehitust ning talitlust.
Tsütoloogia – teadus, mis uurib rakkude ehitust ja talitlust.
Tsütoloogia - Rakkude ehitust ja talitlust uurib tsütoloogia.

Tsütoloogia – teadus, mis tegeleb raku ehituse ja talitusega
Tsütoloogia ehk rakuteadus uurib rakkude ehitust ja talitlust.

Tsütoloogia - ------------------rakkude ehitust ja talitlust
Tsütoloogia - teadus, mille ülesandeks on rakude uurimine.
Tsütoloogia on bioloogia haru, mis käsitleb raku ehitust.

Tsütoloogia - teadusharu, mis uurib rakke
Tsütoloogia - rakke uuriv teadusharu.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun