Vajad kellegiga rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Krüptoraha on tõusuteel. Nüüd on just õige aeg osta! Ära riski ja kauple turvalises keskonnas -> TEE KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Trumani doktriin – Trumani seisukoht, et riigi välispoliitika juhtmõtteks peab olema vabade rahvaste toetamine nii sise­ kui välissurve vastu  Marshalli plaan – Euroopa taastamine USA ulatusliku abiga  1947 a.  Hallesteini doktriin – Saksamaa liitvabariik on ainus Saksa riik ning ainus saksa rahva esindaja  NATO - ehk Põhja­Atlandi Lepingu Organisatsioon on sõjaväeline allianss, millele pandi alus 4.aprillil 1949 Põhja – Atlandi  lepinguga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Truman - USA president, kelle valitsemisajal valmis USAs tuumapomm, mis heideti Hiroshima ja Nagasaki linnadele, siseriiklikult levis makartism, töötati välja Trumani doktriin 2) N. Hruštšov- tuli pärast Stalini surma võimule, sulaaeg 3) L. Erhard- Saksa Liitvabariigis rakendas sotsiaalset turumajandust 4) Mao Zedong- Hiina Kommunistliku Partei liider 5) J. Nehru- India liider, üks 3. maailma riikide mitteühinemisliikumise eestvedajaid 6) Charles de Gaulle- Prantsuse liider
Trumani doktriin - H.Trumani välispoliitiline kava anda majanduslikku ja sõjalist abi riikidele, keda ähvardab NL-i oht. (1947). Eisenhoweri doktriin- USA välispoliitiline kava, et USA on valmis kasutama sõjalist jõudu, tõrjumaks kommunismi levikut.

Trumani doktriin - USA presidendi Harry Trumani seisukoht oli, et riigi välispoliitika peab olema vabade rahvaste toetamine nii sise- kui ka välissurve vastu . Marshalli plaan- USA ulatuslik majandusabi Teises maailmasõjas kannatanud Euroopa riikidele.
Trumani doktriin – USA on nõus toetama kõiki riike, kes ei tee koostööd NSVL-iga Marshalli plaan – majandusabi riikidele, eesmärk tugevdada riike, et nad ei satuks sotsialismileeri. Võidurelvastumine: USA ja NSVL-i tuumapommid,
Trumani doktriin ehk pidurdusprogramm – USA president Truman tuli oma välispoliitilise programmiga välja 1947. Doktriini sisu: USA välispoliitika juhtmõte on vabade rahvaste toetamine sise- ja välisvaenlase vastu.

Trumani doktriin ehk pidurdamisdoktriin 1945. a. kevadel esitas NSV Liit territoriaalseid nõudmisi Türgile, vaatamata sellele, et see riik oli II maailmasõjas jäänud erapooletuks.
Truman - Ameerika president 1945-1953, tema ajal algas külm sõda, võttis vastu palju otsuseid, et hoida ära kommunismi levikut nt. Marshalli plaan ja Trumani doktriin.
Trumani dokrriin - Kreeka ja Türgi valitsused Marshalli plaan- 1947 aastal lagatatud abiprogramm sõjas laastatud Euroopa riikide aitamiseks ja kommunismi pealetungi ennetamiseks.

Trumani doktriin - 1974a USA presidendi H. Trumani seisukoht, et riigi välispoliitika juhtmõtteks peab olema vabade rahvaste toetamine nii sise- kui ka välissurve vastu.
Trumani doktriin – Truman/Trumani seisukoht, et riigi välispoliitika juhtmõtteks peab olema vabade rahvaste toetamine nii sise- kui välissurve vastu.
Trumani doktriin on 1947. aastal Harry Trumani poolt esitatud teooria, milles ta ütleb, et vabu rahvaid peab toetama nii sise- kui välissurve vastu.

Trumani doktriin – eesmärk takistada kommunismi levikut Marshalli plaan – Anda majanduslikku abi purustatud Euroopale (Trumani doktriini osa)
Trumani doktriin – Harry S. Trumani seisukoht, mis lubas Kreeka ja Türgi valitsustele sõjaväelist ja majandusabi, et nad ei langeks Nõuk.
Trumani doktriin - 12.märts 1947-USA välispoliitika, sõjaline, majandusabi Kreekale ja Türgile, et need ei satuks NSVL müjusfääri.

Truman – USA president, jätkas uut kurssi, sisepoliitikas toimus makartism (kommunistide ja juutide vastane poliitika).
Trumani doktriin - abistada riike, kes võitlevad relvastatud kommunistliku vähemuse või kommunistliku välissurve vastu.
Truman - kommunismi tõkestamine, trumani doktriin Mao Zedong-liider,Hiina reformid, kultuuri revolutsioon

Truman – Ameerika Ühendriikide poliitik ja president 1945-1953. Trumani doktriin.
Truman - USA uus president, kuulutas välja doktriini vabade rahvaste toetamiseks.
Truman - Harry Truman to support free people who are resisting soviet forces.

Truman – USA president 1945. – 1953.a. Andis välja Trumani doktriini.
Truman - USA president(1945 aastast),roosvelti asemel Potsdamis - 1945
Truman – tema poliitika ametliku käsitluse poliitiline väljund.

Truman – USA president alates 1945 aastast kuni 1953 aastani.
Truman - USA president, töötas välja Trumani doktriini.
Truman – USA 33. president 1945-1953. Lõpetas sõja.

Truman – 1945-53; demokraatliku partei esindaja.
Trumani doktriin - USA abistab riike,kes on kommunismi vastu
Truman - oli Ameerika Ühendriikide poliitik.

Truman – USA president pärast Roosevelti.
Truman on ju see, kes on raskustes.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun