Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Trifooriumaknad on tavaliselt väga laiad, varustatud rikkaliku raamistusega ja akendes esinesid tihti motiivid, mis meenutasid kalapõit ja tuule käes liikuvat tuleleeki, millest on tuletatud ka stiili nimetus. Arvukad viilud, tornikesed, ehisviilud, balustraadid, nišid, veesülitid ja fantastiliselt mitmekesised skulptuurkaunistused katavad kogu ehitist kui kivipits.
Trial 3 — 2 HOURS AFTER TRIAL 2 Frames from ground contact to under General Center of Mass (GCM): 1.5 (goal: ¾ of one frame). Frames on the ground: 3 (goal: less than 3). Frames in the air: 4 (goal: 5). In less than 36 hours, based on the metrics used, I improved my running economy22 100% in the first two phases (3p1.5, 6p3) and improved desirable air time 33%. Over the full two days of the certi cation, we covered more than six hours of whiteboard mechanics and hundreds of details.
Tribuni plebis - algselt kaks hiljem 10, valitud plebeide koosoleku poolt . Veider lugu, nad ametlikud ei olnud riigiametnikud, vaid olid plebeide esindajad, sisuliselt omandasid riigiametniku staatuse, kohustus järgida et mitte ühegi magistraati ja riigiametniku otsus ei ohustaks plebeide huve, õigus kokku kutsuda koosolekuid ja vetostada ükskõik kelle otsust ( v. Diktaatori oma) . Vetiõigus oli tõhus relv, vetoõigust pärssis, igal tribuunil oli oma veto õigus vastu vetostada teise

Tri - et quadrilaterum (piirid, läbivad närvid ja veresooned). 38. Vaagnavöötme, reie, sääre, jala lihased (võimaluse korral rühma algus ja kinnituskoht, funktsioon, innervatsioon ). 39. Alajäseme topograafilised piirkonnad: canalis obturatorius, for.supra- ja infrapiriforme, fossa poplitea (piirid,läbivad närvid ja veresooned ), lacuna musculorum ja vasorum (seinad, sisu), canalis femoralis,võrud, tähtsus.
Triclinicum – söögituba Rooma elamus triumfikaar, võidukaar – teedele ja väljakutele püstitatud ühe või kolme läbikäiguga auvärav, kummaltki poolelt rikkalikulr reljeefidega kaunistatud; atikal oli tavaliselt kujutatud austatav isik koos hoburakendiga, austamise põhjus oli raidkirjas ära märgitud
Trickster – mütoloogiline tegelane paljudes indiaanlaste lugudes, kes on ülimalt potentsikas, enamasti loomakujul; ta on toonud teadmisi näiteks laste kasvatamisest; kultuuritooja; võib olla pirtsakas ja teha halba järelemõtlematusest; kohati moraliseerivad õpetuslood; enamasti koomilised.

Tribunaat – üks eriline amet, mis ei kuulu kokku mitte ühegi teisega, mis seab kõik riigi liikmed õigesse vahekorda ja mis loob sideme ehk võrdse siseliikme kas valitseja ja rahva või valitseja ja suverääni vahel; või, kui vaja, kahe poole vahel korraga.
Triaadmaskil tähendab punktisamm enamasti diagonaaldistantsi kahe samavärvilise naaberpunkti tsentrite vahel (vt joonis). Asja teeb keeruliseks see, et mõni firma võib avaldada ka punktiservade vahelise kauguse, see on punktisammust umbes 0,1 mm võrra väiksem.
Triclosan - impregnated food packaging mate- cooked sliced ham. Lacticin was unsuccess- rials recently have been approved in the ful in binding to plastic, while nisin bound European Union as long as migration into well and retained its activity for 3 months.

Trianus – Rooma keiser 2. saj eKr
Tri - RADIAL Sillutiskive turustatakse 1x1,2 m suurustel puitalustel kiletatult ja kinnitatud polüpropüleenlindiga. Ühel alusel on 320 kivi – ca 10 m2. Täisaluse kaal on ca 1,3 t. Halli kivi hind 0,23EURi tükk.
Trial 2 — 24 HOURS LATER Frames from ground contact to under General Center of Mass (GCM): 2 (goal: ¾ of one frame). frame). Frames on the ground: 4 (goal: less than 3). Frames in the air: 4 (goal: 5).

Triaadid on püsivamad kui diaadid, sest diaadides puudub võimalik vahendaja 3) vaenulikkuse rituaalne kanaliseerimine (näiteks viha kanaliseeritakse sportmängudesse, Ameerikas näiteks jalgpalli).
Triatsüülglütseriidide teke - Glütserooli polaarsed hüdroksüülrühmad reageerivad üksteise järel kolme rasvhappe polaarsete (ioniseerunud) karboksüülrühmadega, moodustades neutraalsed estersidemed.
Tribal wives – BBC realityshow, igas saates on üks briti naine, kes läheb eksootilise hõimu juurde ja peab elama seal kuu aega, juskui olema mingis perekonnas mehele teiseks naiseks.

Triatloni sünnikohaks on Havai, kus 1977-ndal aastal hakkasid " Waikiki " ujumisklubi liikmed arutlema, milline on kõige tähtsam ja rahvarohkem võistlus Havail. Pakuti välja kolme varianti.
Trifilaarpendel on kolme sümmeetriliselt asetatud traadi otsas rippuv ketas (alus). Ülevalt on traadid kinnitatud ketta külge, mis on väiksem kui alumine ketas.
Trichinellosis surveillance — United States 1997– Section314_4300.htm. 2001. Morbidity and Mortality Weekly Report 52:SS- WHO. 2007. Food Safety and Foodborne Illness.

Triaaži on vaja siis, kui kannatanute arv ületab raviressursse: see kehtib ka siis, kui on kaks kannatanut ja ainult üks inimene nende ravimiseks.
Triangulatsiooon on mitte soovitus vaid nõue, sest ükski meetod üksinda ei kata kõiki (Yin, 2003; Silverman, 2000; Dietrich, 2007) valiidsuse küsimusi.
Triduum – kolm päeva: ● Paasuaeg lõpeb, kui Triduum algab Suurel Neljapäeval, päev enne Suurt Reedet, mil meenutame Kristuse ristisurma.

Trias - lüürika,dramaatika,eepika. Luule nagu ka kunst ei ole eesmärk omaette, vaid seotud teatud funktsiooniga, ta on millegi vahendiks.
Triboluminestsents on aine helendumine, mis tekib kui ainet mehaaniliselt deformeerida. Termoluminestsents on helendumine, mis tekib kui ainet kuumutada.
Trieste on kõige keskeuroopalikum Itaalia linn ja sellisena on teda imetlenud paljud kirjanikud: James Joyce, Italo Svevo, Umberto Saba jne.

Triac - i avamisimpulss saadakse DIAC-i läbivast voolust, kui temaga ühendatud kondensaatori pinge saavutab DIAC -i lülitumispinge.
Triaad – e. kapitooliumi triaad, Etruski ja Rooma religioonis kolmest jumalast koosnev grupp (tavaliselt Jupiter, Juno ja Minerva)
Trier on riigi kõige paremini säilinud Rooma-aegne linn, mille sümboliks on suur mustaks tõmbunud värav – Porta Nigra.

Triatsetaadi niiskusvõime on Triatsetaati kasutatakse valge Triatsetaati pestakse kirjupesu suhteliselt peamiselt rõivaste toimingut kasutades.
Triangel on Egiptuse sistrumi järeltulija, mida mängiti jumalannade Hathori ja Isise auks ning kurjade vaimude peletamiseks.
Triflüügidest - nelinurksed kiviplaadid, millel kaks püstvaokest, ja metoobidest-reljeefidega kaunistatud; vahelduvad metoobidega.

Tribomaterjalid on materjalid, mis töötavad mitmesugustes kulumise (abrasiiv- erosioon, hõõrd- ehk liugekulumise) tingimustes.
Triangulatsioon – geoteetilise põhivõrgu rajamise meetod, mis seisneb külgnevate kolmnurkade süsteemi loomises maastikul.
Triclinium tähendab ‘’kolm aset’’. Harilikult seisid söögitoas kolm lamamisaset, kolmest küljest ümber laua.

Tri - , tetra-, heksa-, oktaploidsus jne • Polüploidsus on laialt levinud taimeriigis, loomariigis esineb seda
Triaažisildid on osa meediku ja meditsiiniohvitseri standardvarustusest ning need on ka kõigis sõjaväe kiirabimasinates.
Triffini dilemmaks nimetatakse keskpanga võimetust pakkuda rahvusvahelist likviidsust ja samal ajal hoida fikseeritud kurssi.

Trickster on enamasti meessoost, aga vahel harva võib ka naine olla. Vanapagan ja vanapagana moor Eesti folklooris.
Triboluminestsents - Mehaanilese töö arvelt tekkinud energia abil ergastatakse luminofoore, mis hakkavad kiirgama kiirgust
Tri - seeriad (Tri-Series) Iga aastane turniir, kus osalevad Austraalia, Uus-Meremaa ja Lõuna-Aafrika

Triatlon on spordiala, mis koosneb kolmest järjestikusest alast: ujumisest, jalgrattasõidust ja jooksust.
Tricolor – originaalsed omapärased kolmevärvilised lehed, tuhmroheline, kreemikaslilla ja lõheroosaga.
Triangel on kolmnurkseks painutatud metallvarras, mille otsad ei puutu kolmnurga tipus teineteisega kokku.

Triaad – ruteerium, roodium ja pallaadium , 2)raskete plaatinametallide triaad- osmium, iriidium ja
Tribalism - võimusuhete eelisarvestamine ametikohtade määramisel, riiklike tellimuste jagamine jne.
Triaad – vähem intiimsust, kuid püsivam, keerukam tööjaotus ja rphkem üksteisest sõltuvust

Trifoorium - empooride asemel paksu müüri sees asetsev kitsas käik mis avanes arkaadina kesklöövi
Triac - i moodustamine, struktuur, tingmärk ja pinge-voolu tunnusjooned on toodud joonisel 6.9.
Trianon – pisike loss, mille Louis XVI kingib Marie-Antoinette’ile pulmahommikukingitusena.

Triangulatsiooon on mitte soovitus vaid nõue, sest ükski meetod üksinda ei kata kõiki valiidsuse
Trieri sõnaväljad on ühtlasi mõisteväljad, mis peegeldavad keeles väljakujunenud maailmapilti.
Tri - colour refers to a cat with black rosettes on a golden brown background.

Trichodesmium on suuteline fikseerima lämmastikku, kuigi tal ei esine heterotsüste.
Trifoorium on paksu müüri sees olev kitsas käik, mis avaneb kesklöövi suunas.
Tribuut mozartile - igasugune muusika teema on fovismis väga populaarne Ekspressionism

Triaaž – vigastatute jagamine nelja gruppi vigastuste raskusastme järgi.
Trick - or- treating is a customary celebration for children on Halloween.
Tribunalia – loož tähtsatele isikutele aditus maximuse kohal Rooma teatris

Tribalism on “hõimupatriotism”, oma hõimu huvide liialdatud taotlus.
Tri - Stats Tornad o ,r~ Deadliest tornado: 689 dead, 1925 KENTUCKY
Tri - Bio probiotic leather cleaner – nahapuhastamise biovahend

Triangulatsioon – kolmnurkade nurgad märgivad olulisi pöörpunkte pinnal.
Tri - colour dogs are mostly black and white with tan markings.
Trianus - 98-117-Rooma impeerium saavutas oma võimsuse haripunkti.

Triatlon on spordiala, mis koosneb kolmest üksteisele järgnevast
Tribalism - hõimusuhete eelisarvestamist ametikohtade määramisel
Trifooriumitsoonile on olnud eeskujuks Pariisi Notre Dame’i läänefassad.

Triangulatsioon - Nähtluse vaatlemine erinevatest perspektiividest.
Tribuunidest - Marcus Octaviust - seda seadust keelu alla panema.
Tribüün - kõrgendatud apsiidipõrand varakristlikus kirikus

Triceps brachii - eesti k. ÕLAVARRE-KOLMPEALIHAS KÜÜNARLIIGESES??
Triatsüülglütseroolid ehk rasvad On glütserooli estid kolme rasvhappega.
Triennaal - kolme aasta tagant korraldatav ülevaatenäitus.

Trichinell0sis e. trihhinelloos e. trihhinoos e. keeritsusstõbi
Trichoptera – ehmestiivalised Eestis 170 liiki MORFOLOOGIA
Tribunalid - humanitaarõiguse rikkumine = tsiviilkuritegu

Tribunus plebis - ehk rahvatribunaat, kaitsevad plebeide huve.
Triangel – mida väiksem triangel, seda kõrgem heli
Triatsetaat on valget värvi ning samuti siidja läikega.

Triangel – mida suurem triangel, seda madalam heli.
Triaad – kolmest liikmest koosnev alasüsteem.
Triaaž — kiirabi tegevus suurõnnetuste korral

Triaad – kolmest indiviidist koosnev grupp.
Triatsüülglütseriidide sünonüümid on triglütseriidid ( TG) ja rasvad.
Triatsüülglütseroolid on glütserooli estrid rasvhapetega.

Triatloniala vahetamiseks on lubatud ainult 30 sekundit.

Trifoorium - kitsas käik müüri sees.
Tribal house - Tugineb trummi rütmdel.
Tribe on an island in Virginia.

Trifomonoos - tekitakajs on parasiit.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Triaaž on vigastuste hindamine ja kannatanute jagamine nelja triaažigruppi eesmärgiga päästa võimalikult palju patsiente, sorteerides esmalt kannatanute hulgast välja kõige raskemini vigastatud isikud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Trifoorium - basiilikas galeriitaoline kitsas käik, mis asetseb kesklöövi, transepti, koori seinamüüris neljaosalise kõrgseina puhul empoori kohal ja kolmeosalise kõrgseina puhul arkaadi kohal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Triaaž on väga dünaamiline süsteem, s.t patsiendid läbivad sageli mitu triaažietappi (näide: pneumotooraks (õhkrind) grupp I -- ravi (drenaaž) -- grupp II või III).

Vote UP
-1
Vote DOWN
Trietanoolamiin on ammoniaagi derivaat, kus kõik kolm ammoniaagi vesinikuaatomit (NH3) on asendatud –CH2CH2OH radikaaliga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Trichomonas vaginalis on seksuaalselt ülekantav algloom, mis põhjustab madala intensiivsusega
Vote UP
-1
Vote DOWN
Trifoorium - Paksu müüri sees olev käik, mis avanes arkaadina kesklöövi poole.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Triaad – kolme inimese suhtevõrgustik.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun