Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Transistoride kollektor - emitteri pinge, kollektorivool ja päripingelang on URCE = 600 V, IFC = 51 A, UFCE = 1,45 V. Transistorsilla SK 50 GD066ET baasil valmistatud elektriajami ühendusskeem on joonisel 6.8 ja komponentide funktsioonid on kirjeldatud lisas 5. Neljakvadrandiline pulsilaiusmuundur on kiiretoimelise reverseeritava ja reguleeritava kiirusega ajami põhiosaks.
Transistoril on kolm elektroodi tema kasutamine on, aga enamasti mingisugustes neliklemmides, sest ÜB ÜE ÜK Usis UEB UEB UEB Isis IE IB IB Rsis Väike(~10Ω) Suurem 1KΩ Suur 50KΩ Uvälj UCB UCE IUE Ivälj IC IC IE Rvälj Suur(~MΩ) Väiksem(~10KΩ Väike ) Ki ≤1 100 - 200 100 - 200 Kp Suur Suur Väiksem igasugune võimendi on vaadeldav neliklemmina.
Transistori pais on ühendatud rõhtjuhtmega, suue püstjuhtmega ning läte toiteallika miinusklemmiga.
Transistor on pooljuhtseadis, millel on kaks P-N-siiret. Tal on kolm osa, millest kaks äärmist on ühesuguse juhtivusega, keskmine aga erineva juhtivusega. Vastavalt sellele, millist juhtivust omab keskmine osa. on võimalik valmistada kaht liiki transistore P-N-P ja N-P-N (vt. joonis 4.1).
Transistor on pooljuhtseadis elektrisignaalide muundamiseks, võimendamiseks ja gene- reerimiseks. Signaaliks nimetatakse elektroonikas kindlaviisiliselt (enamasti perioodili- selt) muutuvat pinget, kusjuures need muutused kannavad reeglina endas mingit infot.
Transistoridest on avatud, tekib väljundis kõrge potentsiaaliga enk loogilisele l vastav signaal. See tähendab, et maatriksi M2 iga püstjuhe realiseerib loogilist VÕI-funktsiooni, mille maksimaalne võimalike sisendite arv vastab rõhtjuhtmete arvule.
Transistorvõimendi põhiosaks on pooljuhtelement. Transistoril on kolm väljaviiku: emitterist (piirkond, mis initsieerib laengukandjaid baaspiirkonda (baasi), kollektorist (piirkond, mis ekstraheerib st. tõmbab välja baasist laengukandjaid) ja baasist.
Transistor on elektrilambist: • Palju väiksem- isegi kuni tuhandeid kordi • Ökonoomsem- eraldub vähem soojust • Mehaaniliselt vastupidavam • Pikema tööeaga • Kiirema töövalmidusega- ei pea soojendama enne töörežiimi
Transistor - sildalaldeid, milles vabavoolu dioodid juhivad negatiivset voolu ilma pinge juhtimiseta rekuperatsiooniperioodi vältel, nagu on näidatud joonisel 1.6, c. Mõlemal juhul võib vool olla nii positiivne kui negatiivne.
Transistoriks ehk täpsemalt bipolaartransistoriks nimetatakse pooljuhtseadist, mida kasutatakse elektriliste pingete ja voolude võimendamiseks ja genereerimiseks ning ka kontaktivaba lülitina nii nõrk- kui tugevvooluahelates.
Transistor - (ingl. transfer üle kandma + resistor takisti) on kolme või enama väljaviiguga pooljuhtseadis, mida kasutatakse elektrisignaalide tekitamiseks, võimendamiseks ja muundamiseks.
Transistoridest on 2...250 nanoA, erisisendite voolud võivad mõne võrra erineda käsiraamatutes antakse nende kesmine 6. Sisendtakistus – kasutatakse kahe sugust sisendtakistuse mõistet.
Transistor – justkui kahe dioodi ühend, kusjuures dioodidel on ühine p- või n-poole. Transistor võimendab elektrisignaale, teeb ümberlülitusi, genereerib elektrivõnkumisi.
Transistori väljund - ja sisendsuuruste omavahelisi seoseid väljendavad nende staatiliste tunnusjoonte sarjad, mille abil saab hinnata transistori omadusi ja valida talitlusviisi.
Transistoris on ühisesse kristallipalasse loodud kaks vastasjärjestuses pn-siiret. Ühele siirdele rakendatud signaalipingega saab reguleerida teise siirde takistust.
Transistoridel on vastavate osade juhtivused vastupidised, siis on toitepingete polaarsuses erinevus, sõltuvalt sellest, kas kasutame N-P-N või P-N-P transistore.
Transistorlüliti on ühendatud madalpingevooluringi süütepooli ja kere vahele. Süsteemi juhtplokk koosneb arvutist, püsimälust, ajaplokist, signaalimuunduritest,
Transistor - kolme või enama väljaviiguga pooljuhtseadeldis, mida kasutatakse elektrisignaalide tekitamiseks, võimendamiseks, muundamiseks ja lülitamiseks.
Transistor on pooljuhtseadis, millel on kaks p-n-siiret. Tal on kolm osa, millest kaks äärmist on ühesuguse juhtivusega, keskmine aga erineva juhtivusega.
Transistorelement ei ehk inverter....................................................................15 3.3. Integraalsete loogika elementide skeemitehniline liigitus.
Transistor on kolme elektroodiga elektroonika komponent, mille põhiosaks on kolmeosaline pooljuht- kristall, mille erinevad osad on erineva juhtivusega.
Transistor on pooljuhtseade elektrisignaalide võimendamiseks, muundamiseks, genereerimiseks. Kaasaja elektroonika põhielement on kiip e terviklõlitus.
Transistor - jõumoodulite temperatuuri mõõdetakse jahutusradiaatorite pinnal või pooljuhtkristalliga ühendatud termoanduritega.
Transistors turn on at the same time, there will be a very low impedance between the supply voltage and ground — effectively a short.
Transistor - koosneb kolmest pooljuhiat, saab kasutada elektrisignaalide genereerimiseks, võimendab signaale, toimib lülitina.
Transistor multivibra on kaheastmeline võimendi mille teise vastab ajaliselt impulsi esiküljele ja negatiivne impulsi tagaküljele.
Transistorvaheldi vahele on ühendatud reaktor (drossel) L, mis on ette nähtud muunduri kaitseks ja talitlusviisi optimeerimiseks.
Transistor - võimendusastme omadusi, h-parameetrite väärtused sõltuvad transistori tüübist ja lülitusest.
Transistori para - meetrite suure hajuvuse tõttu tuleb takistus Rs vajaliku Iconst saamiseks leida katseliselt.
Transistorid on vaja rakendada tööle mikrovoolu reziimis st nõrga kollektor vooluga valides IC suuruseks.
Transistor multivibra on kaheastmeline võimendi mille teise astme väljund on ühendatud esimese astme sisendisse.
Transistorvõimendite korral on selle nähtuse põhjuseks sisend tunnusjoone mittelineaarsus ja valesti valitud tööpunkt
Transistoride otstarve on reguleerida läbivvoolu U sis või isis’ga. Bipolaarseid juhitakse baasivooluga.
Transistor on pooljuhtseade elektrisignaalide võimendamiseks, muundamiseks ja genereerimiseks.
Transistor võimendi on ta mõne kilooomi ringis, lamp ja väljatransistor võimendidel aga megaoomides.
Transistorlülitite ülesanne on samm-mootori mähiste kommuteerimine ettenähtud liikumistrajektoori tagamiseks.
Transistorid – Kollektor hakkab koguma elektrone, emitter saadab auke välja kollektorisse.
Transistor on hirmutav sõna ja tõepoolest, selle taga peidab end võimas seade.
Transistor on kahe dioodi ühend, kus samad küljed on vastamisi (np-pn ja pn-np)
Transistor on kolme väljaviiguga tüüritav võimendusomadustega pooljuhtseadis.
Transistor - ja türistormuundurid, rnille tarkvaras pole võõraid saladusi.
Transistoriks ehk täpsemalt bipolaartransistoriks nimetatakse pooljuhtseadist.
Transistor on kolme väljastusega täielikult tüüritav pooljuhtseadis.
Transistori ülekande - ja väljundtunnusjooned on toodud joonisel 7.6. JOONIS 7.6.
Transistori omadus – transistor võimendab emitteri ja baasi vahelist pinget.
Transistor - lülituse ekvivalent ja tingmärk on toodud joonisel 8.5.
Transistor on koostis osa mille abil saab võimendada elektrisignaale.
Transistorid on kasutusel peaaegu kõikides elektroonikaseadmetes.
Transistori ülekande - ja väljundtunnusjooned on toodud joonisel 5.5.
Transistor - Transistor on kahe pn- siirdega kristall.
Transistorid - pinge/vooluga tüüritav voolugeneraator.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun