Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Toimetuleku parandamiseks on vajalik reh.teenus) ja tagada seeläbi “õige inimene õigel teenusel”. 2. Teenuse täpsem sihitamine annab eelduse aja- ja rahaliste ressursside otstarbekamale kasutamisele (tarbetud reh.plaanid). 3. Leida kliendid, kelle puhul ei ole otstarbekas koostada reh.plaani, vaid piisab suunamisest otse kindlasse reh.programmi (sh „kiired juhud“) – põhimõtteline muudatus.
Toimetulekuoskus - tega inimesed • Lisaks sellele peavad ärevad inimesed omaks võtma, et tippsoorituseks on vajalik kõrge aktivatsioon ja et seda saab kogeda kui positiivset emotsiooni • Kas kogeme kõrget aktivatsiooni negatiivse või positiivsena, sõltub sageli sellest, kas näeme olusid ohu või väljakutsena.
Toimetulek – sotsiaalteenuste, toetuste, abi ja muu abi osutamise või määramisega seotud toimingute süsteem: inimõigused, isiku vastutus(kui ise ei saa, siis teised), abistamise kohustus(lähim tasand tuleb appi), toimetuleku soodustamine. Aktiivsed meetodid – eeldavad inimese pingutust, et abi saada.

Toimetulekuks on äärmiselt oluline tegur õpetajast õhkuv rahulik hoiak (5. peatükk). Käitumise juhtimise eesmärgid Igasuguse käitumise juhtimise eesmärgiks õpetamis- ja õppimiskontekstis on võimaldada üksikisikutel ja rühmal: • oma käitumise eest vastutada ÕPILASTE KÄITUMISLEPE
Toimetulekupiir - summa, mis on vajalik minimaalseks igapäevaseks äraelamiseks ühe kuu jooksul.
Toimetulek on häiritud. Eriti edukas on alustatud ravi juhul, kui ravimid on ainult üks osa üldisest raviplaanist. ATH ravimid ei suuda häiret välja ravida, kuid nad võivad leevendada sümtpomeid, nii et ATH-ga noor tuleb paremini toime kodus, koolis ja teistega suheldes.

Toimetulek – pingeliseks muutunud peresuhted takistavad lapse toimetulekut iseendaga ja koolitööd. (Pärna, Lai & Tulva 2008) Küsimusele, kas probleemsetest peredest tulevad probleemsed lapsed, saab vastata kahe teooria abil.
Toimetulek tähendab kontrolli säilitamist olukorra üle ning stressi hoidmist talutavates piirides. Samuti tähendab see enesetunde, eneseusalduse ning sotsiaalse toetusvõrgu säilitamist. (Jürisoo 2004: 173-174)
Toimetulek - (Lazarus & Folkman) pidevalt muutuvad kognitiivsed ja käitumuslikud püüded, et hakkama saada väliste ja/või sisemiste nõuetega, mis inimese hinnangul koormavad üleliia tema ressursse.

Toimetuleku toetus - 2010. a. on toimetuleku piir üksi elaval inimesel 1000.- . Iga järgmise pereliikme kohta 800.-. 2. saavad riskigruppi kuuluvad: invaliitsuspensionid, orvud, puuetega inimeste toetused.
Toimetulekupiir on summat, mis on 25. Millised olid abisaajad vajalik minimaalseks igapäevaseks (sihtgrupid) Egiptuses? elanikele rahvusvahelistes äraelamiseks ühe kuu jooksul.
Toimetulek – Sotsiaalhoolekande seadus § 2 p 2, sätestab, et toimetulek on isiku või perekonna füüsiline või psühhosotsiaalne võime igapäevases elus toime tulla.

Toimetulekuoskuste õpetus on suunatud: 1. otsuste langetamise ja probleemide lahendamise oskus - oskus kaitsta oma seisukohta ja võime probleeme lahendada iseseisvalt.
Toimetulek on omavahel seotud, on vaja lisaks suuremale ja võrdsemale vastajate grupile muid täpsustavaid näitajaid (nt harjumused, sissetulek jne)
Toimetulekumehhanismid on läbiproovitud. Esimesena proovid probleemile suunatud toimetulekut, siis alles emotsionaalsele seisundile suunatud toimetulekut.

Toimetulekuoht - situatsioon, kus pereliikme tulu on 81100% vaesuspiirist tootlikud tegurid - töö(jõud), kapital, maa ja kinnisvara, ettevõtlus
Toimetuleku strateegia ehk me hindame ühte ja sama käitumismudelid: situatsiooni erinevalt * probleemidele suunatud * kaotus – juba toimunud kahju.
Toimetulek igapäeva - tegevustega • füüsiline vorm (fitness) • tervislik/normaalne toitumine • vältida kuritarvitusi

Toimetulek – isiku või perekonna füüsiline või psühhosotsiaalne võime igapäevases elus toime tulla.
Toimetulekumehhanismid on olnud läbi ajaloo katsetamise ja efektiivsemate sekkumismeetodite otsimise rajal.
Toimetulekupiir – hädavajalikke kulutusi kattev arvestuslik väikseim rahasumma, mille kehtestab

Toimetuleku tõenäosus – ootus- kuidas hindan toimetulekut – kas teen ära või jään jänni.
Toimetulek on pingutust nõudev väljakutse, et ähvardavat situatsiooni lahendada.
Toimetulek on inimese teadlik tahe hakkama saada ja tähendab enda jõupingutusi.

Toimetulekupiir – vaesuspiir – rahasumma, mis katab hädavajalikud kulutused.
Toimetulek on kindlustatud, on üldjuhul tagatud ka tema inimväärikus.
Toimetuleku tarvis on ju palju – korruptsioon, must turg, ümbrikupalk jms.

Toimetulek on eelduseks järgnevate ülesannete lahendamisele.
Toimetulekuküsimused on seal inimese enese, mitte valitsuse kanda.

Toimetulekuks on minu arust mitmeid mooduseid.
Toimetulek on meil selle võrra lihtsam.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun