Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Toeseid – romaanid "Inger", "Rippsild" ja jutustused "Kohvioad" ja "Türgi oad". Sama teema arendus ei puudu ka minevikuainelises lühiromaanis "Puud olid, puud olid hellad velled". Selle teose sissevaateid möödunud sajandi taluolustikku ja rahva vaimulaadi jätkab sama tegevuspaigaga romaan "Minge üles mägedele". Indiviidi ja rahvuse olemise ajatud ning konkreetselt ajaloolised probleemid on polüfooniliselt liitunud romaanis "Karukell, kurvameelsuse rohi".
Toetamis - ja julgustamisoskus; • alternatiivsete plaanide tegemise oskus (plaan A, tagavaraks plaan B); • oskus leida üles abistajad ja takistajad (vt jõuväljade analüüs); • info otsimise oskus; • konstruktiivse tagasiside andmise oskus; • juhendamisoskus; • fookuse hoidmise oskus; • vajalike spetsialistide leidmise oskus, kontaktide võrgustiku loomise ja hoidmise oskus.
Toereaktsioon on kehale mõjuv toetuspinna elastsusjõud(tr on elektromagnetilise olemusega jõud,tr mõjub alati kehale mitte alusele,tr on alati risti kokkupuutuvate kehade pindadega). Pingeks nim kehale mõjuvat riputusvahendi elastsusjõudu.Gravitatsiooniseadus:2 keha tõmbuvad teineteise poole jõuga,mis on võrdeline nende massidega ja pöördvõrdeline kehadevahelise kauguse ruuduga.

Toetamises on valitsusel, osaleb Eesti Pank oma kompetentsist tulenevalt riikliku koostöö ja valitsuse ning ka avalikkuse selgelt eesmärgistatud nõustamise kaudu, pöörates erilist tähelepanu eurosüsteemi põhimõtete selgitamisele ja vajaduse korral meeldetuletamisele. (Eesti Pank ...2011) Eesti majandus on väljaspool Eestit toimuvaga tihedalt seotud.
Toendid on seatud nii, et ta reie ja sääre vahel on ligikaudu kõne alla sellised materjalid nagu nahk, tehisnahk, purje- täisnurk. Kui oleme kõik need eeltööd hoolikalt teinud, riie, kummeeritud riie jms. veendume juba mõne sõidu järel, et aega pole kulutatud Argu unustatagu ka kaassõitjat.
Toetamislepingud – suhte ühe subjekti kohustus abistada teist suhte poolt tema eluaja või muu kokkulepitud aja jooksul  Eluerndis  Ülalpidamisleping Kompromissileping – leping õiguslikult vaieldava või ebaselge õigussuhte muutmise kohta vaieldamatuks poolte vastastikuste järeleandmiste teel

Toenghooglemine – Pommel Horse I – ühe jala ringhood; II – külg ees ja risti tehtavad ringid koos spindlite (ringid pöördega vastassuunas) ja kätelseisudega või ilma nendeta; III – külgsuunas ja ristisuunas liikumised; IV – kehrring ja wendering ehk pöördega ringid; V – mahahüpe.
Toetajad - > Rahvuslikult meelestatud haritlased: Kitzberg, Hindrey, Põld, Jürgenstein jt. (Rikkam seltskond). -> Radikaalne suund ->K. Päts (1874-1956).Sünd.Pärnumaal; TÜ õigusteadus; "Teataja", Tallinn; IDEED -> Eestlaste rahvustunne on nõrk majanduslike positsioonide tõttu.
Toese osad on lüliline selgroog, jäsemete luud ja koljuluud.

Toetanud - tuleb laiema avalikkuse ette just 1950. lõpul, kui Eesti ametnikuliidrid ära vahetatakse tema initsiatiivil. 1960. alguses tõuseb esile Artur Vader, kes leidis, et tema võiks olla sobilikum parteijuht ja tervikuna Eesti NSV juht.
Toe - ja jäikusribi mõõtude valik tehakse enamasti järgmiselt: - toeribi paksus tala vöö paksus, - toeribi laius tala laius, - jäikusribi paksus = tala seina paksus, Valin kaks toeribi mõõtmetega 15×100×870 mm. Ristlõikeklass:
Toeskelett e. aksiaalskelett II. Liikumisskelett III. Kolju (Cranium) IV. Kere lihased V. Jäsemete lihased VI. Pea ja kaela lihased VII. Närvisüsteem (medulla spinalis) VIII. Närvisüsteem (encephalon) IX. Närvisüsteem X. Vastamised

Toetajaskond on laialivalguv, probleemipõhised (tekivad ja kaovad vastavalt sellele), tegevus ei mõjuta osalejate sotsiaal-majanduslikku positsiooni, eelistatakse otseseid aktsioone, riigiülesed, mõnikord ka üleilmse ulatusega.
Toe tag on 1996 aastal, Kalamaja linnaosas loodud hip-hop-projekt. Esimene kontsert anti 1996. aasta oktoobris, klubis Bel Air. Edasi soojendati juba No Big Silence'i ja esineti kõikvõimalikel hip-hop üritustel.
Toekaks eineks - näiteks omletiks, pannkookide valmistamiseks või lihtsalt tõhusaks hommikueineks. o Suurus XL (üle 73 g),kümnene pakk o Eriti kopsakad munad tõsistele munasõpradele [4; 10.04.2008]

Toenäoliselt on sarnaselt Järvega ka Edisel korruseid ühendavad müürikäigud paiknenud kahe ruumi vaheseinas, millele viitab joonisel selle müüri suurem paksus võrreldes teiste seintega.
Toes ehk skelett 3 3. Kuidas toit liigub? 3 4. Miks me vajame toitu? 4 5. Vereringe 4 6. Hingamine 4 7. Kasutatud kirjendus Sissejuhatus Inimesi on praegu maakeral ligi 6 miljardit.
Toereaktsioon – Toereaktsiooniks nimetatakse kehale mõjuvat aluse elastsusjõudu Riputusvahendi pinge – Riputusvahendi pingeks nimetatakse kehale mõjuvat riputusvahendi elastsusjõudu

Toetama — loodeti, et eestlastest koosnevate vägede toel avaneb võimalus iseseisvuse taastamiseks, seda eeldusel, et suudetakse hoida ära uus Nõukogude okupatsioon.
Toestik ehk kandeaparaat. piima tekkimine ehk laktatsioon algab sünnitusega, toodab piimanääre,kust 1liitri piima sünt peab udarast läbi voolama 400-500l verd.
Toetamisele on mitmed meetmed suunatud ka alles alustavatele ettevõtetele ning potentsiaalsetele ettevõtjatele, lähtudes vajadusest toetada uute ettevõtete loomist.

Toestel kuivatamine on sobivam. Võib kasutada pressitud heina valmistamist, mehaniseeritav, lihtsam transportida ja säilitada, vajatakse 2-3 korda vähem ruumi.
Toetajad - > Advokaadid (Teemant, Pung); kirjanikud (Vilde, Tammsaare); Tegi koostööd venelastega ->1904.a. Tallinna linnavalitsus eestlaste käes.
Toetamiseks - Suunab teineteisele ning koolitavad koolitatav juhib ise selle teooria reflekteerima endale väitlevad jäädes õppimise protsessi.

Toetamine kivi - ja plokkmüüritisele VLK peab toetama müüritisele vähemalt 60 mm või astuma müüritise välisküljelt tagasi vähemalt 30 mm.
Toe - in The amount the front wheels are Viscosity The thickness of a liquid or its closer together at the front than at the rear.
Toetamiseks - riik hakkas hoolitsema abivajajate eest, makstes töötutele abiraha, vanuritele pensioni ning vaesematele peredele toetusi.

Toetajaliige on Eesti või välisriigi kodanik, kes tunnistab Naiskodukaitse eesmärke ja aitab oma tegevusega kaasa nende saavutamisele.
Toetajat nimetatakse metseeniks (roomlase Maecenase järgi, kes 1. sajandil eKr oli kuulus kirjanduse toetajana). Don Shank'i maalid
Toetamine on samaväärne kellegi diskrimineerimisega • Toetatavate ettevõtete väljavalimine on vähem või rohkem subjektiivne.

Toereaktsioon on alati rakendatud vaadeldavale kehale (siin kehale A) ja siin kasutatakse sisuliselt sidemetest vabastamise aksioomi.
Toetajas - kond Haritlased, jõukad talunikud, kodanlus Haritlased, kodanlus, talupojad, töölised Üliõpilased, töölised
Toetamislepingu sisuks on suhte ühe subjekti kohustus abistada (toetada) teist suhte poolt tema eluaja või muu kokkulepitud aja jooksul.

Toetamine – kanda ja toetada keha ning seda moodustavaid organeid; kaitsmine – moodustada tugevaid katteid organitele.
Toeitesegule ehk söötmele. Agar-agariga tahkestatud sööde sisaldab mineraalsooli, suhkrut, vitamiine ja kasvufaktoreid.
Toereaktsioon - aluses või riputusvahendis tekkiv elastsusjõud, mille põhjustab alusele toetuv keha, alati pinnaga risti.

Toereaksioon - Aluses või riputusvahendis tekkiv elastsusjõud,mille põhjustab alusele toetuv keha, alati pinnaga risti.
Toetada lõuna - Vietnami valitsust selle võitluses Põhja-Vietnami toetusel tegutsenud kommunistliku liikumise vastu.
Toe - raektsiooniga vastava pikiseintega skeem 8.17 projekteeritakse sellise müüri põikseina kohal.

Toetanud usa - Hispaania sõda 1898, mille tulemusena USA väed võitsid Hispaania alt Filipiinid ja Kuuba.
Toe - out The amount the front wheels are closer together at the rear than at the front.
Toetamine – Iirimaa, Kreeka ja teiste majandusraskustes olevate riikide toetamine EL poolt

Toenghüpetes on erinõue, et finaalis tuleb sooritada kahe erineva ele-mendirühma hüppeid.
Toetajaskonnaks - sihtgrupiks on eelkõige pensionärid ja oluliseks sihtgrupiks on keskklass.
Toetajad - Charles I ja vastandid ümarpead(parlament), puritaanid ja Oliwer Cromwell)

Toetame välis - Eesti haridus- ja kultuuriseltse, eesti koole ja perioodilisi väljaandeid.
Toe - in is usually specified to keep the front “pressure” in a circuit.
Toenghüpe – Vault Hüpete nimetused ja alghinded on antud sellekohases tabelis.

Toeperioodil on kaks ülesannet: keharaskuse aktsepteerimine ja ühe jala toetamine.
Toereaktsiooniks nimetatakse rõhuvale kehale toetuspinnaga risti mõjuvat vastujõudu.
Toeks on talu paiknemine looduslikult Saaremaa ühes kaunimas piirkonnas.

Toereaktsiooniks nimetatakse pinnale toetuvale kehale mõjuvat elastsusjõudu N=mg
Toeta 64bit - i või 32bit-i . Aga kodukasutajal vaevalt tekib sellist muret.
Toetamaks smp - d (sümeetriline multitöölus) tuumamudeleid ning palju muud.

Toetamine – nt „Seto lauluemade toetamine“ enne teist maailmasõda.
Toereaktsioon – rõhuvale kehale toetuspinnaga risti mõjuvat vastujõudu.
Toetamine on väga oluline osa innovatiivse organisatsiooni juhtimisest.

Toes on luustik e skelett, mis koosneb omavahel seondunud luudest.
Toeline partenogenees on haploidne. Diploidne partenogees on sisuliselt apomiksis.
Toes - Selgroogsetel enamjaolt luuline ja paikneb keha sisemuses.

Toetas lääne - Euroopa tähtsaim ja mõjukaim jõud- roomakatoliku kirik.
Toeseplaadid on mitmekesise kujuga, kuid pisikesed ja kehaseinas peidus.
Toestamine - tugifunktsiooni täitmisel oluline roll tugikoe rakkudel.

Toetama loodus - ja kultuuripärandi säilitamist ja kohalikku majandust.
Toereaktsioon on jõud, millega alus või riputusvahend mõjutab keha.
Toeline kujutis – tekib kohas, kus koonduvad esemelt lahtuvad kiired.

Toes on silmastel kõhrene ja sidekoeline, luukude puudub.
Toenghüpe - Vault Iga hüppe väärtus oleneb tema raskusest.
Toed - märksõnad, mis meenutavad, millest jutt käib.

Toeks on vaja nii lapsevanemat kui ka lasteaiaõpetajat.
Toetab reaal - ja loodusteaduste osakaalu kasvu õppekavades.

Toetamine ehk ka vana seisusliku korra kaitsmine Euroopas.
Toeatüdrukuks - Stackelbergid olid väga ead inimesed olnud.
Toestada bolzano - Cauchy teoreem vahepealsetest väärtustest.

Toeltsõna dword on protsessori põhisõnast kaks korda pikem.
Toes ehk skelett paikneb Toes paikneb keha pinnal.
Toetajaskond põhja - eesti vaesemad talupjad ja linnatöölised.

Toetamine on potentsiaalsetele ohvritele väga tähtis.
Toetamine on samaväärne kellegi diskrimineerimisega.
Toereaktsiooni suund on esialgselt arvatule vastupidise suunaga)

Toereaktsioon - kehale mõjuv toetuspinna elastsusjõud.
Toereaktsioon on aluse mõju keheale, mis asub alusel.
Toed - seadmed, mis ühendavad keha alusega.

Toetas humoraalpatoloogiat – haigused on nö tasakaaluhäire.
Toetajaskond – töötajad, omanikud, tarbijad.

Toetamislepingud on elurendis ja ülalpidamisrendis.
Toe - või muude sidemete siirded.
Toega ankur on näit. admiraliteediankur.

Toeks on nahatestid allergeenidega.
Toetajad - Pria-EAS annab Priale raha.

Toe - out is usually specified.
Toereaktsioonid - toesidemete reaktsioonid.

Toetame laenu - hoiuühistute tegevust.
Toesti - nad olid palju nainud.

Toetab haridus - ja Teadusministeerium.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun