Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Tiia - Maaja Süld IV 222 620 2902 Tiina Lõugas IV 314 620 2956 Tiina Veskus IV 314 620 2956 Tiit Kaljuvee IVB 209 620 2812 Tiit Kaps Teaduspargi 5 620 2910 Tiit Nirk IV 309 620 2824 Tiit Varema VB 223 620 3360 Toomas Kaevand IVB 013 Toomas Paalme IV 312 620 2954 Triin Märtson IV 232 620 2906 Triinu Poltimäe IV 213 620 2906 Triinu Rüütli VB 401 620 3367 Üllar Luga Teaduspargi 5 620 2910 Ülo Lille Akad.
Tii - tii-tihane, vaa-vaa-varblane (lapse ja täiskasvanu käed vaheldumisi, käe- seljanahast õrnalt kinni hoides liigutada käsi rütmis üles-alla või suruda nimetissõrme ja pöialt kokku-lahku), hüppas üle oa-aia, kargas üle kapsaaia (tegevus sama), üle metsa vurrrr! (käed lahti, viia üles ja lehvitada).
Tiibade vibreerumises on teatav rütm – puuviljakärbsel toimub see 60-sekundiliste perioodide tagant ning vibratsioonikiirus on erinevatel etappidel erinev (algab ühtlase suminaga, siis järgneb kiirem vibreerimine, seejärel on pulsside vaheaeg pikem, siis aga jälle kiirem). Geen per kontrollib perioodide pikkust.

Tiib - ja kapp-altarid. 1481.a. Loodi tiibaltar Niguliste kirikusse (Hermen Rode töökojast) 1483.a. Toodi Pühavaimu kirikusse altar (Bernt Notke töökojast) B.Notke töödest veel 7,5 meetri pikkune lõik hiigelmaalist „Surmatants“ ()surelikkust rõhutav populaarne teema)
Tii - tii- tihane Laste vanus: alates 2. eluaastast Laste arv: üksikult või väiksema grupiga (3–49 last) Mängu käik: koos lapsega loetakse liisusalmi ja tehakse käega liigutusi juurde.
Tiib on varustatud pidudusklappide ja tagatiivaga, mis võimaldab maanduda kiirusega 260km/h 1000m pikkusel betoonrajal. Hermeetilist reisijate salongi toidab värske õhuga tehiskliimaseade.

Tiibadega altaril on näha sünge tühi maastik ja tumeda taeva foonil kujutatud ristilöödu.Haarava selgusega on esitatud teoloogiline idee Jeesus Kristuse ühteaegu inimlikust ja jumalikustloomusest.
Tiibade vahel on must vööt, tagakeha esimesed kaks lüli on rohekaskollased, kolmas enamasti must, neljas ja viies kollakaspunased ning kuues keskelt paljas ja ääristatud punaste karvadega.
Tiibade siruulatus on nattereri lendlasel 240-280 mm, küünarvarre pikkus 36-43 mm ja kehakaal 5-15 g (Masing, 2001). Tiivad on laiad ja küljekannused algavad varvaste alguskoha kõrguselt.

Tii - u-tii, ma tihane, koputan su aknale: varsti tuleb pakane! Tii-u-tii, sul toas on soe: ära kauaks mine õue, muidu külm lööb küüned põue, kuri köha kurku poeb.
Tiibade siruulatus on kuni 227cm ja kehakaal isalinnul on 3-3,5kg. Emalinnul aga 4,5-5,5kg. Vanemal linnul on laup tumepruun ja ülejäänud lagipea ning kukal kuldpruun.
Tiibadega väravehitis - propüleest Erechteioni tempel Zeusi tempel 6. Nimeta 3 kuulsamat skulptuuri hellenistlikust kultuurist Nike, Venus ja Lookooni grupp 8. Mõisted:

Tii - u-tii, sa ole hea, pekitükk seo nööri otsa, pane aeda uibu oksa! Kiigun, alaspidi pea, kassid kätte mind ei saa, olen meister – akrobaat.
Tii - TII TIHANE .................................................................................................................. 31
Tiibade siruulatus on kuni 81 sentimeetrit. Vöötkakk on levinud nii Euraasia kui ka Põhja-Ameerika okasmetsades ja metsatundras.

Tiibadeks on nahkhiirel nahast lennused, mis asuvad eesjäsemete sõrmede, kere külgede, tagajäsemete ja saba vahel.
Tiibade siruulatus on 4,2- 4,8 cm. Tiibade ülapool on isasliblikal kollakasroheline, esitiibade tipuosa on musta mustriga.
Tii - tii tihane, vaa- vaa varbalene, lenda üle oaaia, karga üle kapsaaia, üle metsa vurrr!

Tiia - Maaja Süld : d: Fenoolaldehüüdvaigu saamine ja omadused 1. Resoolvaigu süntees
Tiibadega altaril on näha sünge tühi maastik ja tumeda taeva foonil kujutatud Ristilöödu.
Tiibade siruulatus on 15mm. Koliliblikaid võib leida inimelamutes ja laoruumides aasta ringi.

Tii - u-tii, ma tihane, sulle suureks sõbraks saan, kui on tali vihane.
Tiibade alaküljel on valge lai joon, risti jooksvate katkendlike pruunide triipudega.
Tii - u-tii, ma tihane, selle tähtsa teate eest palun rasvaraasukest.

Tiia E. Tammeleht EAKL õigussekretär tammeleht@eakl.ee www.eakl.ee
Tii - ih tji-ti-iih”, mida esitatakse enamasti lennul.
Tii - TII, TIHANE Tii-tii, tihane, vaa-vaa, varblane,

Tiibade külgserval on rohevindil metsatukkades, helekollane triip.
Tiibade siruulatus on 120cm. Võib elada kuni 16 aastaseks.
Tiibade alakülg on silmatorkamatu, pruunikas.

Tiibade alakülg on helekollane, vahel pruun.
Tiia – felixi pruut, nohune
Tiibade alaküljed on tumehallist mustani.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun