Vajad kellegiga rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Krüptoraha on tõusuteel. Nüüd on just õige aeg osta! Ära riski ja kauple turvalises keskonnas -> TEE KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Territoorium – ruumiline ala, mille piirides teostatakse riigi võimu:1.riigipiiriga piiratud maismaa osa2.territoriaal- ja siseveed3.õhuruum maismaa, sise- ja territoriaalvete kohal 4.atmosfääris asuvad riigi lennu- ja kosmoseaparaatide kabiinid5.maapõu riigipiiriga piiratud territooriumi all6.kauba- ja reisilaevad avamerel riigilipu all7.sõjalaevad avamerel ja teiste riikide territoriaal- ja sisevetes.
Territoorium – ala, millel kehtivad riigi seadused ja riigil on õigus tagada (vajadusel sunnimeetmetega) seaduste täitmine ehk teostada tõhusalt riigivõimu (jurisdiktsiooni). Rahvas on inimeste kogum, mille üle kehtib selle riigi võim (jurisdiktsioon), mille territooriumil nad alaliselt või ajutiselt elavad või viibivad.
Territoorium – ala, millel kehtivad riigi seadused ja riigil on õigus tagada (vajadusel sunnimeetmetega) seaduste täitmine ehk teostada tõhusalt riigivõimu (jurisdiktsiooni). 3.Rahvas - kodakondsus näitab suhet riigiga.

Territoorium on oluline seetõttu, et reeglina ainult sellel maa-alal kehtib riigivõim (võib olla ka erandeid nt sõjalised tugipunktid). 2) Rahvusvaheliselt tunnustatud riigi teine element on rahvas.
Territoorium on riigi kui subjekti üks avaldusvorm. Riigi territoorium on riigivõimu rakendamise ruumiline eeldus kõigi maa-alal asuvate inimeste, nii kodanike kui ka võõraste suhtes.
Territoorium on mägine ja mõnes kohas kõrb Mullaks põhiliselt pruunmuld Poolkõrbe muld on ebaviljakas Riigi pindalast 13% kõlbulik põllumaa 22% riigi pindalast korralik põllumaa

Territoorium – ala, millel kehtivad riigi seadused ja riigil on õigus tagada (vajadusel sunnimeetmetega) seaduste täitmine ehk teostada tõhusalt riigivõimu (jurisdiktsiooni).
Territoorium — suhtlus ja interaktsioon häirekeskuse, teiste tervisetöötajate ning operatiivteenistustega TETRA (Terrestrial Trunced Radio) — raadioside alused
Territoorium on hiigelsuur, võib ulatuda kuni 1000 m². Kahjuks on ta vabas looduses nii haruldane, et loomaaedades elab palju rohkem tiigreid kui vabaduses.

Territoorium – on ruumiline ala mille piirides teostakse riigi võimu, see on riirgi eksisteerimise ja riigivõimu rakendamise looduslik ruumiline eeldus.
Territoorium – riik on selline inimeste ühendus, kes elavad teatud maa-alal. Territoriaalne riiklikus võimaldab ühise siseriikliku õiguse rakendamise.
Territoorium on liiga suur, kulub selle valveks palju energiat, samal ajal kui loom ei oska kõigi suurel alal olevate ressurssidega midagi pealegi hakata.

Territoorium – valdusala, elu- ja kodupiirkonnas olev maa-ala või ruum, mida loom, loomaperekond või -rühm kaitseb eelkõige liigikaaslaste eest.
Territoorium on oluline seetõttu, et reeglina ainult sellel maa-alal kehtib riigivõim (võib olla ka erandeid nt sõjalised tugipunktid).
Territoorium on suurenenud, riigikoguliikmeid oli 100 nüüd 101, maakondi oli vähem, vanasti olid rahvahääletused, erakondi oli vähem.

Territoorium on jagatud küll haldusüksusteks, kuid neil ei ole iseseisvust, vaid neid juhivad keskse riigivõimu kohalikud esindajad.
Territoorium – osa Maa pinnast, mille piirid on määratud kujunemisloo või rahvusvaheliste lepingutega. (Sealandi näide)
Territoorium – riigipiiriga määratletud osa (ka õhk ning vesi). Rahvas – kõige kõrgema võimutäiusega.

Territoorium on neil kaldasse uuristatud urg või taim il edest valm istatud kuhilpesa ning m toitelava.
Territoorium on 814,2 km2. Canberras valitseb mandriline kliima kuumade suvede ja külmade talvedega.
Territoorium - Riik on inimeste ühendus, kes elavad teatud maa-alal ehk riigi territooriumil.

Territoorium on selline riigi juriidiline tunnus, mis formeerum läbi riikide koostöö.
Territoorium – kindlaks määratud maa-ala, millel kehtib konkreetse riigi kord.
Territoorium on ka riigi eksisteerimise ja riigivõimu rakendamise eeldus.

Territoorium on aga kuiva kliima ja veenappuse tõttu peaaegu inimtühi.
Territoorium on ruumiline ala, mille piirides teostatakse riigi võimu.
Territoorium on tavaliselt suurel või vähemal määral piiritletud.

Territoorium on praegu jagatud maakondadeks, valdadeks ja linnadeks.
Territoorium - maapind, maapõu, õhuruum, territoriaalvesi.
Territoorium on jagatud viieteistkümneks maakonnaks.

Territoorium – See on piiratud riigipiiriga
Territoorium - riigile kuuluv maa-alaTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun