Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Õhutemperatuur on alla 0 kraadi • Hingavad trahheedega • Kirevad tiivad Välisehitus • Kaks paari soomustega kaetud tiibu • Peened jalad • Kolmest tugevasti kokku kasvanud lülist koosnev rindmik • Silindrikujuline tagakeha • Peene kaelaga, küllaltki liikuv pea Siseehitus • Hästi arenenud närvisüsteem
Õhutemperatuur oli – 5 °C. Tee keetmiseks raiuti jõekalda juurest jääd, nii et jäätükikestega täideti 1,5 liitrise ruumalaga alumiiniumist pott, mille mass oli 250 g. Arvestada, et jää algtemperatuur oli samuti -5 °C ja potti pandud jää mass 0,7 kg. Pott jääga kaeti kaanega ning asetati piiritusega köetavale matkapliidile ja seejärel sulatati sellest jääst vett ning aeti see keema.
Õhutemperatuuri amplitud on 12 kr.C. Aasta keskmine õhutemperatuur on 16 kr.C. Aastane sademete hulk on 500- 1000 mm. Loodusvöönditest on Argentiinas esindatud pampa, mis läänes ja lõunas läheb järk- järguliselt üle poolkõrbeks, põhjas, troopikavöötmes, aga savanniks ja sooks.
Õhutemperatuur on ca 2º C. Kasemahl hakkab jooksma kevadel, kui õhu temperatuur on 2-3º C ja mulla temperatuur 0,1-0,2º C. Ka mitme puuliigi seemned hakkavad idanema, kui temperatuur on vaevalt üle 0º C. Nii võib idanevaid vahtraseemneid näha juba sulaval lumel.
Õhutemperatuur on kõrgem 2008 aastal, 1961-1990 omast jaanuaris umbes 7 kraadi võrra, veebruaris umbes 7.5 karaadi võrra, märtsis umbes 2.7 kraadi võrra, aprillis umbes 2.5 kraadi võrra, augustis umbes 0.2 kraadi võrra, ja oktoobris 3 kraadi võrra.
Õhutemperatuur kõrgem – umbes −30..−35°C Suvel keskmine temperatuur mandri keskosas on umbes −25..−45°C, mere rannikul umbes −5..+2°C Aasta keskmine sademete hulk sisemaal 50- 250 mm, rannikul kuni 500mm Tuule kiirus kuni 300km/ h
Õhutemperatuuri mõõtmine - Kokkuleppe järgi mõõdetakse õhutemperatuur 2 meetri (mõõdetakse sealt, kus lõppeb maalähedane kiht, sest maalähedases kihis toimub palju protsesse ning kindlat näitajat on päris raske saada) kõrgusel maapinnast.
Õhutemperatuur on seal madalam kui ümbritsevatel aladel. Madalama temeratuuri ja suurema sademete hulga koosmõjul ilmneb selgemini talvel –sulasid esineb harvem ja nad on nõrgemad seetõttu on lumikate paksem ja püsivam.
Õhutemperatuurid suvel on lõunas +7ºC ja põhjas umbes 3ºC ja talvekuudel lõunas -4ºC ja põhjas -24ºC • Aprillis võib termomeetri elavhõbedasammas langeda külmadel öödel -35ºC kraadini ja erandjuhtudel isegi alla selle.
Õhutemperatuuri amplitud on 12 C. Aasta keskmine õhutemperatuur on 16 C. Aastane sademete hulk on 500- 1000 mm.  Arengutaseme poolest kuulub Argentiina kõrgelt arenenud riikide hulka, ehk siis riik kuulub Põhja riikide hulka.
Õhutemperatuur eestis on maailma keskmisest temperatuurist suvel mõnevõrra madalam ning talvel kõrgem. Talvel tõstab Läänemeri rannikuala temperatuuri . Erinevus sisemaa omast on suurem kui muudel aastaaegadel.
Õhutemperatuuri amplitud on 12 0C. Aasta keskmine õhutemperatuur on 16 0C. Aastane sademete hulk on 500- 1000 mm. Argentinas, kus sademed on rikkalikult ja vegetatsiooniperiood kestab 8- 11 kuud, saab aastas 2-3 saaki.
Õhutemperatuur langeb - 30 ja sellest madalamale, tuleks nooremaid kuldvihmataimi katta (Hansaplant). Paljuneb hästi vegetatiivselt (Hariduskeskus). Kuldvihmad sobivad eelkõige koduaedadesse üksiku efektitaimena.
Õhutemperatuur talvel on põhjas 3 ja lõunas 7, suvel põhjas 13 ja lõunas 17oC. Mägede tuulepealsetel nõlvadel sajab 1000- 2500 mm, Šotimaal kuni 4700 mm. Püsivat lumikatet on ainult Põhja-Šoti mägismaal.
Õhutemperatuur on Suurbritannias Jaanuaris põhjas + 3°, lõunas + 17° C.Keskmiselt on sademete hulk 1000- 1500 mm aastas läänepiirkandades, 300mm aastas Šotimaal, 600-700 mm aastas ida – Inglismaal.
Õhutemperatuuri amplitud on 12 kr.C. Aasta keskmine õhutemperatuur on 16 kr.C. Aastane sademete hulk on 500-1000 mm. Agrokliima iseloomustus: keskmine temperatuur on 16 kr.C, sademeid on aastas 500- 1000 mm.
Õhutemperatuur on üle 25 °C. Pritsimisest ülejäänud töölahust ei jäeta taimekaitseseadme paaki, vaid see lahjendatakse mitmekordselt veega ja pritsitakse hajutatult põllule.
Õhutemperatuur on 58° C ja madalaim õhutemperatuur on –89,6° C. Maakoor on valdavalt tahke ja ränirohke kivimiline kest, mis jaguneb mandriliseks ja okeaniliseks maakooreks.
Õhutemperatuuride vahemikus - 5…0ºC peab poorse asfaltbetooni kihipaksus olema vähemalt 6 cm. Temperatuuril alla +5ºC tuleb projekteeritud kihi paksust suurendada vähemalt 0.5 cm võrra.
Õhutemperatuur - 70 °C. Maailma külmarekord on mõõdetud Antarktikas ja see oli 89,2 °C. Sellises külamas muutub isegi metall rabedaks, purunedes löögi mõjul nagu klaas.
Õhutemperatuur - on peamine ilma- ja kliimanäitaja, mille hetkeväärtuse alusel iseloomustatakse teatud koha ilma ja pikaajalisema keskmise väärtuse alusel teatud piirkonna
Õhutemperatuur on jaanuaris põhjaosas +24 kraadi, keskosas 16-24 kraadi ja lõunaosas 8-16. Juulis on põhjaosas 16-24 kraadi, keskosas 8-16 kraadi ja lõunaosas 0-8 kraadi.
Õhutemperatuur kesk - ja Ida-Eestis on vahemikus –6°...–7°C, samas kui Lääne-Eesti saarestikus on see –2°...–4°C. Rannikul on kõige külmemaks kuuks veebruar.
Õhutemperatuur katla - (masina-) ruumis hüdrauliliste katsetuste ajal ei tohi olla alla 50 C. Katsetuste ajal ei tohi laeval teha töid, mis kaasnevad müra ja
Õhutemperatuur on õhu kui loodusliku keha soojusaste. Soojusasted mõõdetakse kraadides, kuid erinevate temperatuuriskaalade kraadide pikkus on erinev.
Õhutemperatuur on 0 °C. Sademete hulk on mõõdukas, 500 mm. Maastik • Kolmandik riigi põhjapoolsest osast asetseb Põhja-Euroopa tasandikul.
Õhutemperatuur on +20–+30 °C. Ta talub mitmesugust pinnast, aga kõige paremini kasvab niiskel lammimullal, kus on palju orgaanilisi aineid.
Õhutemperatuur on tõusnud vaid 0,6oC (100 aasta jooksul), kuid Antarktikas on pinnase temperatuur tõusnud 0,6oC viimase 10 aasta jooksul.
Õhutemperatuur on nektarierituseks optimaalne, kuid öösel langeb alla 14°C, taimede nektarieritus väheneb tunduvalt või lakkab hoopis.
Õhutemperatuur 28 - 29C. India loodeosas on valitsevaks lähistroopiline mäestikukliima, Himaalajas ja Karakorumis kõrgmäestikukliima.
Õhutemperatuur on väga kõrge. Suvel võib temperatuur tõusta päeval isegi kuni 45 kraadini, öösel jahtub õhk kuni 20 kraadini.
Õhutemperatuur on valdavalt 29 kraadi, veetemperatuur 25-26 kraadi. Torme esineb saarel harva, keskmiselt kord 20 aasta jooksul.
Õhutemperatuur – Mõjutab olulisel määral organismi soojusregulatsiooni ja kehatemperatuuri säilimist normaalsel tasemel.
Õhutemperatuur on madalad liiguvad puugid maapinna lähedal kuni välistemperatuuri langus talvel sunnib nad pea liikumatuks.
Õhutemperatuur on kõrge, kuid peaaegu kunagi ei tõuse see üle 38 kraadi. Maa kirdeosa on kõige viljatum piirkond.
Õhutemperatuur on   öö   hakul   0..­6,  rannikul   kohati   +2°C,   hommikuks  tõuseb kuni +1..+5.
Õhutemperatuur on Eesti põhjaosas -3,4 °C, lõunaosas aga -3,2 °C ja Lääne-Eesti saartel on sooja 0,3 °C
Õhutemperatuuri mõju on eriti selgelt nähtav ööliblikate puhul, külmadel öödel on liblikate aktiivsus madal.
Õhutemperatuur on   ­1..­6,   rannikul  paiguti   +2°C.   Teedel   tekib   kohati  kiilasjää!
Õhutemperatuur on 12°C, kuid see varieerub miinuskraadidest jaanuaris kuni üle 30°C augustis.
Õhutemperatuur on +25 kraadi või enam ja aastas langeb sademeid harilikult 2000 mm ringis.
Õhutemperatuur on II Paigaldada soe, kuid mitte ventilatsioon ja hästi reguleeritav.
Õhutemperatuur on 20°C, tarvitab külmik 6% vähem elektrienergiat kui 21°C juures.
Õhutemperatuur on alates −3 °C riigi edelaosas kuni −8 °C riigi kirdeosas.
Õhutemperatuur on 7 kaadi Tuule suund ja tugevus - puhub nõrk põhjatuul 4 m/s
Õhutemperatuur on New Yorkis 14°C Tuule suund ja tugevus – edelatuul 5 m/s
Õhutemperatuur on kõrge, kuid peaaegu kunagi ei tõuse see üle 38 kraadi.
Õhutemperatuur on aga mõnevõrra madalam kui ümbritsevatel tasandikel.
Õhutemperatuur - 175 C, seega kolmkümmend kraadi madalam kui Jupiteril.
Õhutemperatuurid on keskmiselt 18 kraadi võrra madalamad kui meretasemel.
Õhutemperatuur on siis mõõdukas, jäädes vahemikku 10-25. kraadi.
Õhutemperatuur jaanuaris on +20 kuni +25 kr.C ja juulis +10 kr.C ringis.
Õhutemperatuur – 89,2 °C) ja väga väike sademete hulk.
Õhutemperatuur - 89,2 kraadi (3400 meetrit üle merepinna)
Õhutemperatuur - 88,3 kraadi on mõõdetud Antarktikas.
Õhutemperatuur - температура воздуха
Õhutemperatuur on ööpäevane ja aastaajaline rütm.
Õhutemperatuur jaanuaris on 20 kuni 25 C ja juulis 10 C ringis.
Õhutemperatuur on kevaditi ja sügiseti kõrgem.
Õhutemperatuuri juures on termoregulatsioon minimaalne.
Õhutemperatuur on madalam kui vee temperatuur.
Õhutemperatuur on püsivalt üle null kraadi.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun