Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Translatsiooni attenuatsiooni on kirjeldatud MLS (makroliid, linkosamiid, streptogramiin) tüüpi antibiootikumide resistentsuse kujunemisel. Stafülokokid, streptokokid ja streptomütseedid saavutavad resistentsuse MLS antibiootikumide suhtes 23S rRNA modifitseerimise tulemusena. Staphylococcus aureus’e resistentsus erütromütsiini suhtes tekib tänu RNA metülaasi kodeeriva geeni erm translatsiooni induktsioonile erütromütsiini madala kontsentratsiooni puhul.
Translatsioon on kaheastmeline dekodeerimisprotsess • Preribosomaalne etapp: aminoatsüül tRNA süntees (ligaasid, ARS või ARL) • Ribosomaalne etapp: koodon-antikoodon translatsioon ja peptiidsideme süntees ribosoomil 2. posttranskriptsioonsed DNA modifikatsioonid 3 peamist sündmust: 1) 5’ capping 2) 3’ lõikamine ja polüadenüülimine 3) RNA splaisimine.
Translatsioon ehk geneetilise info tõlkimine valkudeks toimub tsütoplasmas ning eeldab DNA molekulist transkribeeritud 3 eri tüüpi RNA ühistööd: transfeer-RNA (tRNA), ribosoomi-RNA (rRNA) ja messenger-RNA (mRNA). T-Rna tunneb ära ja toimetab kohale vajalikud aminohapped, seob need mRNA-ga ning rRNA ehitab üles valgu sünteesi ellu viivad ribosoomid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Translatsioon e. Valgusüntees. • Toimumiskoht: ribosoomid, mitokondrites, polüsoom • Toimumisaeg: kogu raku elutegevuse vältel • Komplementaarsus: mRNA: AUGC – tRNA:UACG • Vajatakse: - Energia(ATP) - Aminohapped - RNA molekule(kõiki kolme tüüpi) - Ensüüme - Valgulisi faktoreid • Etapid: - mRNA ühineb ribosoomiga - esimene tRNA molekul seondub mRNA initsiaatorkoodoniga - ribosoomi siseneb teine tRNA - kahe tRNA otstes oleva aminohappe vahele sünteesitakse peptiidside.
Translatsioon – mälu edasiandmine nii sõnas kui ka liikumises, tegevuses, mängus, laulus, tantsus, lõhnas, värvis. Laps hakkas kõike seda varakult omandama nägemise ja kuulmise, haistmise ja kompimise teel, ta õppis “kõnelema” jumalatega oma keha, keele ja mõtte kaudu.
Translatsioon - ribosoomides valgu lõpp-struktuuri moodustamine woteva 19) Valgusünteesi intensiivsus, selle sõltuvus organismi seisundist - • Kehalise treeningu ajal ja vahetult pärast seda (sõltuvalt tegevuse iseloomust) langeb valgusünteesi intensiivsus paljudes rakkudes.
Translatsiooni initsiatsioon – sündmused, mis eelnevad peptiidsideme moodustumisele sünteesitava polüpeptiidi kahe esimese aminohappe vahel Bakteris: ribosoomid on jaotunud kaheks alaühikuks 30s ja 50s. Initsiaatorkoodon mRNA molekulis on AUG koodon.
Translatsioon - toimub ribosoomides(asuvad tsütoplasmas,mitokondrites ja kloroplastides asuvates ribosoomideas).Vajatakse:ribosome;mRNA,tRNA,rRNA;aminohappeid;ene rgiat;ensüüme.Valgu süntees ei toimu tuumas!
Translatsioon – kaitseb mRNA-d degradatsiooni eest, mRNA on tänu ribosoomidele vähem nukleaasidele eksponeeritud. Oluline on aga seegi kas mRNA ribosoomidega katmata ala on nukleaaside poolt atakeeritav
Translatsioon - vaja ensüüme aminohappe jääke transport rnasi ribosoomi ja mrnad ja atb-d Matriitssüntees mille tulemusena saadakse mRNA nukleotiidsele järjestusele vastav valgu
Translatsioon - -- Valgu süntees--- (selle käigus sünteesitakse mRNA molekulide alusel vastava struktuuri ja funktsiooniga valgud) Toimub raku tsütoplasmas asuvates ribosoomides.
Translatsioon tähendab tõlkimist. Molekulaarbioloogias tähendab translatsioon RNA (seega ka DNA) nukleotiidse järjestuse tõlkimist valkude aminohappeliseks järjestuseks.
Translatsioon - Translatsiooni käigus „tõlgitakse“ RNA molekuli nukleotiidne järjestus valgu (polüpeptiidi) aminohappeliseks järjestuseks geneetilise koodi kaudu.
Translatsiooni efektiivsus on maksimaalne, kui AUG-st 3 positsioonis on A/G ja +4 on G. Ainult 35% eukarüootsetel mRNA-del on -3 ja +4 positsioonid mõlemad optimaalsed.
Translatsioon – infotõlkimine ja valgusüntees Geneetiline kood – süsteem, mille alusel geneetilisest infost luuakse mRna vahendusel proteiine.
Translatsioon on protsess, mille käigus mRNA molekuli nukleotiidide järjestus tõlgitakse polüpeptiidahela aminohapete järjestuseks.
Translatsiooni terminatsioon on protsess, mille kaigus lopuni sunteesitud polupeptiid ribosoomist vabaneb ning 70S ribosoom laguneb subühikuteks.
Translatsiooni initsiatsioon – sündmused, mis eelnevad peptiidsideme moodustumisele sünteesitava polüpeptiidi kahe esimese aminohappe vahel.
Translatsioon on eraldatud; 5) post-transkriptsiooniline modifitseerimine; 6) rakusisesed ja välised regulatoorsed signaalid.
Translatsioon - valgu süntees, mis toimub raku tsütoplasmas asuvates ribosoomides, mille tagajärel tekib polüpeptiidahel.
Translatsiooni attenuatsiooni on kirjeldatud MLS (makroliid, linkosamiid, streptogramiin) tüüpi antibiootikumide resistentsuse kujunemisel.
Translatsioon - protsess, mille käigus sünteesitakse liigiomaseid valke kõikide talitluste läbiviimiseks organismis.
Translatsioon - valgu süntees Geneetiline kood- mRNA nukleotiidide triplettide vastavus aminohapete valgu molekulis.
Translatsiooni tasemel – kontrollitakse, milliste tsütoplasmas leiduvate mRNA molekulide abil toodetakse valke ribosoomides.
Translatsioonilised modifi - katsioonid mõjutavad nende a) DNAle sidumisvõimet ja b) nende võimet initseerida transkriptsiooni.
Translatsioon – valgusüntees RNA alusel Valkude struktuur ja funnktsioon on määratud tema primaarjärjestusega.
Translatsioon – valgu biosüntees, tõlkimine RNA nukleotiidne järjestus tõlgitakse valgu AH järjestuseks.
Translatsiooniks on vajalikud tRNAd, aminoatsüül-tRNA-süntetaasid, ribosoomid, erinevad translatsioonifaktorid.
Translatsioon - (ehk valgusüntees) Tsütoplasmas paiknevatel ribosoomidel toimuv valkude tootmise protsess.
Translatsioon - mRNA molekuli nukleotiidi järjestuse tõlkimine polüpeptiidiahela aminohaooejärjestusse.
Translatsioon – mRNA põhjal ribosoomides valguahela sünteesimine ehk lihtsamalt öeldes valgu süntees.
Translatsioon – valkude sünteesimine e aminohappeahela koostamine vastavalt mRNAs olevatele juhistele
Translatsiooniks on vajalikud mRNA, tRNA molekulid, enüüsmid, aminohapped ja mõned teised ühendid.
Translatsioon - RNA alusel valgu süntees tsütoplasmas paiknevatel ribosoomidel RNA-lt valk.
Translatsioon – valgu sünteesimine vastava mRNA molekuli pealt, toimub ribosoomide abil.
Translatsioon on universaalne protsess, mis toimub nii eel- kui päristuumsetes rakkudes.
Translatsioon - mRNA geneetilise sõnumi tõlkimine valgu aminohappeliseks järjestuseks.
Translatsioon on valgu süntees, see toimub ribosoomides ning see loob geneetilise koodi.
Translatsioon - mRNA-l oleva info konverteerimine a/h järjestuseks ehk polüpeptiidiks.
Translatsioon - protsess, mille käigus sünteesitakse aminohapetest polüpeptiidahel.
Translatsioon on RNA alusel valgu süntees tsütoplasmas painkevatel ribosoomidel.
Translatsioonil on kolm etappi: initsiatsioon, elongatsioon ja terminatsioon.
Translatsioon – valgu süntees, toimub tsütoplasmas, ribosoomides.
Translatsioon – RNAlt saadud info põhjal toimub valkude süntees.
Translatsiooniks on vajalikud mRNA, tRNA, ensüümid, aminohapped jt.
Translatsiooniks on vajalik õigete modifikatsioonidega mRNA molekul.
Translatsioon on lahutatud, esimene tuumas, teine tsütoplasmas.
Translatsiooniprotsess on kaheastmeline dekodeerimisprotsess, milline on
Translatsioon - valgu süntees tsütoplasmas , ribosoomides
Translatsioon - VALGUSÜNTEES (mRNA matriitsi järgi)
Translatsioon e. valgusüntees Programm Geen->mRNA
Translatsioon on protsess, kus RNA-st saab valk.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Translatsioon on mRNA põhjal ribosoomides valguahela süntees.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun