Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Saturni läbimõõt on 120 600 km. Ta mass 5.6846×10x26 kg.Nagu Jupiter, koosneb Saturngi umbes 75% vesinikust ja 25% heeliumist ning väikese lisandina veest, metaanist, ammoniaagist ja "kivimist". Saturni kuud järjestatuna kaugemast lähemale: Phoebe, Iabetus, Hyperion, Titan, Rhea, Helena, Dione, Kalypso, Telesto, Tethys, Enceladus, Mimas, Janus, Epimetheus, Pandora, Prometheus, Atlas, Pan. Uraan on Maaga võrreldes ruumalalt ja massilt 15 korda suurem.
Saturn – läbimõõt 120 000 km, kaugus Päikesest 1,4 miljardit km, tiirlemisperiood 29 aastat ja 6 kuud.Saturn on hiiglaslik gaasikera ja atmosfäär koosneb peamiselt vesinikust, kuid sisaldab ka teist kerget gaasi – heeliumi, seetõttu on Saturn oma suuruse kohta kerge, s.t. väikese tihedusega, hõre.Saturn on lapik, sest pooluselt, kus kesktõrjejõud puudub, surutakse ta kokku ja planeet muutub lapikuks.
Saturni mass on 5.6846×1026 kg, tihedus 0.6873 g/cm3 (väiksem kui vee tihedus!). Kaugus Päikesest on 1,429,400,000 km. Kaaslasi teatakse 18, neist suuri 10. Pind koosneb 75% vesinikust ja 25% heeliumist ning väikese lisandina veest, metaanist, ammonniaagist ja "kivimist" (kivine tuum, vedel metalliline vesiniku kihit ja molekulaarne vesiniku kihit). Samuti leidub erinevaid jääsid.
Saturnile - must bituumen, teine Jupiterile - oranzid tellised, kolmas Marsile - punased tellised, neljas Päikesele - õhukesed kuldplaadid, viies Veenusele - kollased tellised, kuues Merkuurile - sinised glasuurplaadid, seitsmes Kuule - õhukesed hõbeplaadid ).Tsikuraadi välisküljel olid hiiglaslikud kivitrepid, neist keskmine viis kõige kõrgemal asuva pühamuni.
Saturn on kõige lapikum päikesesüsteemi planeet, mis on põhjendatav väiksema tihedusega, s.t. väiksem tihedus tähendab ka nõrgemat raskusjõudu. Saturni pilvevöödid sarnanevad Jupiteri pilvevöötidega, kuid väikese heleduskontrasti tõttu on Saturni pilvevöödid raskesti märgatavad.
Saturn on parasjagu transiidis läbi sünnikaardi 4.maja, number “4” kirjutatakse keskmisesse ritta (ja valitseb Kaljukitse mis on nii 6. kui 7.maja tipus (alumisse ritta kirjutatakse “6” ja “7”). Päike valitseb Lõvi ja see märk on 1.majas lõigatud.
Saturni läbimõõt on 120 600 km, mis on 9,4 korda suurem kui Maal. Saturni atmosfääri peamisteks koostisosadeks on vesinik (~96%) ja väiksemal määral ka heelium (~3%). Esindatud on ka metaan (~0.4%), ammoniaak (~0.01%), etaan (0.0007%) atsetüleen ja fosfiin.
Saturni mass on 95 Maa massi Uraan Uraan on Päikesesüsteemi seitsmes planeet ja palja silmaga vaevu nähtav Ta on neli korda Maast suurem, kuid nii kaugel, et teda on raske näha Uraan on Päikesest 19 korda kaugemal kui Maa Uraani pind on üsna ilmetu.
Saturni tihedus on 0,71. Kosmoseaparaatide abiga on mõõdetud Saturni magnetvälja ning põhjalikult uuritud rõngaste strukruuri. Planeedi enda kohta on vähe andmeid, kuid matemaatilised mudelid näitavad, et planeedil peab olema tahke tuum.
Saturn on silmnähtavalt lamestunud kui vaadata läbi väikese teleskoobi; tema ekvatoriaalsed ja polaarsed diameetrid erinevad peaaegu 10% (120,536 km vs. 108,728 km). Selle põhjustab tema kiire pöörlemine ja vedel seisund.
Saturn on kõige kaugem planeet maast, mida näeb veel palja silmaga, aga kui vaadata planeeti teleskoobiga siis on näha silmapaistvat rõngast. Kuigi ka teistel hiidplaneetidel on rõngad, on Saturni rõngad kõige kaunimad.
Saturn – Saturnil on 18 kuud , kaugemast lähemale : Phoebe , Iabetus , Hyperion , Titan , Rhea , Helena , Dione , Kalypso , Telesto , Tethys , Enceladus , Mimas , Janus , Epimetheus , Pandora , Prometheus , Atlas, Pan .
Saturn on tuntud oma rõngaste poolest ning tal on vähemalt 60 kuud 2007 aasta seisuga (lisaks 3 kinnitamata kuud). Enamus neist on väga väikesed: 34 on diameetrilt väiksemad kui 10 km ja veel 13 väiksemad kui 50 km.
Saturni pöörlemistelg on orbiidi tasandi suhtes kaldu, mistõttu rõngad on näha erinevate nurkade all. Igal Saturni tiirul ümber Päikese on rõngad kaks korda näoga meie poole ning kaks korda servaga, kadudes siis vaateväljast.
Saturnile on iseloomul rõngaste olemasolu (paksus mõni kilomeeter, laius võrdne Maa läbimõõduga). Rõngas moodustab orbiidiga nurga 27o ja seetõttu muutub vaatenurk 30-aastase tiirlemisperioodi jooksul tunduvalt.
Saturnus - suured tegelased, kes hirmutavad inimesi, söövad neid, terror Uni mis sünnitab koletised - graafika, öös on asju Saks. Caspar David Friedrich 1774-1841 Rändur udumere kohal - 1817-18 Kloostri surnuaed
Saturn on üsna sarnane Jupiteriga, kuid pisut väiksem: läbimõõt 83%, tihedus 52% Jupiteri omast. Orbiit on Saturnil nagu Jupiterilgi ,,keskmiselt ümmargune``, kalle ekliptika suhtes hiidplaneetidest suurim.
Saturn on kõige lapikum päikesesüsteemi planeet. Saturni pilvevöödid sarnanevad Jupiteri pilvevöötidega, kuid väikese heleduskontrasti tõttu on Saturni pilvevöödid raskesti märgatavad.
Saturn on eriline oma kuude rohkesuse ja rõngaste poolest.Rõngad on tekkinud miljardeid aastaid tagasi.Rõngaste osakesed koosnevad jääst, mis on segatud metaani ja ammoniaagiga.
Saturn - Lõunasõlm suureneb perekonna või „hõimuga” seotud vastutuste hulk, saatuslikud ja karmalised sidemed muutuvad nii, et inimene peab suuremat koormat kandma.
Saturn on Päikesesüsteemis 6. planeet ja suuruselt teine, kuid ta on kõige väiksema tihedusega. Nagu ka kõik teised kolm hiidplaneeti on ka Saturn gaasiline planeet.
Saturni eripäraks on heleda, kolmest osast koosneva rõnga olemasolu. Rõngas asub ekvaatori kohal 13 000 km kõrgusel ja tema kogulaius on peaaegu võrdne planeedi läbimõõduga.
Saturn on sünnimomendil 5.majas samal ajal kui Merkuur asub 4.majas. Seega teljestiku ülemine rida sisaldab numbrit “5” Saturni all ja “4” Merkuuri all.
Saturn on gaasihiidlane, millel on iseäralikud ringid ja kuud.Saturni pind on teiste planeetidega võrreldes lapik.Saturni pind on väga külm ja tuuline.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saturn on kuues planeet Päikesest ning asub sellest 1,427 miljardi km kaugusel. Kuna astronoomiliste kauguste ja masside mõõtmiseks jäävad meie igapäevases elus kasutatavad mõõtühikud liialt väikeseks, siis kasutatakse kosmiliste objektide kirjeldamisel sageli hoopis suuremaid “mõõtühikuid“, mille tegelikku suurust inimene tajub paremini.
Saturn on kõige lapikum päikesesüsteemi planeet, mis on põhjendatav väiksema tihedusega, s.t. väiksem tihedus tähendab ka nõrgemat raskusjõudu.
Saturn – 18 kaaslast, läbimõõt ekvaatoril 120 350 km, tihedus 700 kg/m3, iseloomulikud rõngad, mis moodustavad mõnesaja meetri paksuse kihi.
Saturn - Pluuto blokeeritud energia viib purseteni, mis võivad osutuda vägivaldseteks; melanhoolia; tunnete süngus; mustas augus olemine.
Saturn on nagu omaette miniatuurne plannedisüsteem, kus on isegi asteroidi vööndid- rõngad. Ainult, et süsteemi valitseja pole täht.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saturn on tuntud oma rõngaste poolest ning tal on vähemalt 60 kuud 2007 aasta seisuga (lisaks 3 kinnitamata kuud). Enamus neist on väga väikesed: 34 on diameetrilt väiksemad kui 10 km ja veel 13 väiksemad kui 50 km.[1] Saturni ööpäev kestab 10 tundi 32 minutit 15 sekundit, täistiiruks ümber Päikese kulub 29,5 Maa aastat.
Saturn - 5.Apollo 1 kuni Apollo 6 lendasid orbiidil meeskondadeta , Apollo 7, 8, 9 ja 10 olid mehitatud, kuid nad ei laskunud Kuule.
Saturn - täpne arv pole teada (palju). 2007. aastal identifitseeritud 60 kaaslast pluss 3 kinnitamata. Nendest 52 on pandud nimed.
Saturniga sarnaselt on ka Neptuunil sisemine soojaallikas – see kiirgab üle kahe korra rohkem energiat kui ise Päikeselt saadud energiat.
Saturnus on jumal, kelle roomlased on ilmselt kreeklastelt üle võtnud, ent kes mängib roomlaste panteonis ometi tähtsat rolli.
Saturn - Tõusumärk: suurema vastutuse võtmine; nähakse isikuna, kellele võib vastutust anda; etteantud vastutus või võim
Saturn on ümbritsetud rõngaste süsteemiga, mis on meie päikesesüsteemi kõige ulatuslikum ja tähelepanuväärsem.
Saturni rõngas on maapealsetele vaatlejatele Saturni aasta jooksul kaks korda nähtamatu, sest siis näeme ainult rõnga serva.
Saturnaal - Pidustused, mis olid pühendatud Jupiteri isale Saturnusele, kes oli põllutööde ja viljakasvu edendaja.
Saturn – orbiit nagu Jupiterilgi peaaegu ringikujuline, telg orbiidi tasandi suhtes kaldu (ekvaatori kalle 63°)
Saturni sisemus on kuum (+10 000- +15 000 C) ning Saturn kiirgab kosmosesse rohkem soojusenergiat, kui ta saab Päikeselt.
Saturn on üsna sarnane Jupiteriga, kuid pisut väiksem: läbimõõt 83%, mass 30%, tihedus 52% Jupiteri omast.
Saturn on hästi nähtav palja silmaga, kuigi esimeste teleskoopidega ei olnud Saturni rõngaid selgesti näha.
Saturn – suuruselt teine meie päikesesüsteemis, kõige tihedam, madal temperatuur, palju kaaslasi, rõngas.
Saturn on Jupiterist veidi väiksem ja omab magnetvälja. Saturnil ilmnevad raskestimärgatavad pilvevöödid.
Saturni orbiit on “keskmiselt ümmargune” nagu Jupiterilgi. Kalle on ekliptika suhtes hiidplaneetidest suurim.
Saturn on tuntud oma rõngaste poolest, mis on tõenäoliselt tekkinud mitmeid miljardeid aastaid tagasi.
Saturn - Langusmärk nii isiklike kui äriga seotud suhtega seotud kohustuste üle vaatamine ja muutmine.
Saturn - IC perekondlikud kohustused, mis seovad inimese kodu külge, võimalikud probleemid isakujuga.
Saturni rõngad on laiad, aga kokkusurutud ja koosnevad loendamatust hulgast erineva suurusega jäätükkidest.
Saturn on pisut väiksem kui Jupiter, eripäraks on rõnga olemasolu, magnetväli olemas, kujult on
Saturn on kahjuks nii kaugel, et maiste teleskoopidega tema pilvkatet uurida pole perspektiivikas.
Saturn - Marss artriit, füüsilised piirangud, füüsiline vigastus, suur väsimus, raske töö
Saturn on antiikajal tuntud planeetidest kõige kaugem, teda lahutab Päikesest keskmiselt 9,5
Saturn – nagu kõik hiidplaneedid sarnaneb ka Saturn koostise ja ehituse poolest Jupiterile.
Saturn on planeetidest kõige väiksema tihedusega; tema erikaal (0.7) on väiksem kui veel.
Saturn - gaasiline,rõngad 30cm jää ja kivitükid, 23 kaaslast,Titan-Maa sarnane,temp-200.
Saturn on Päikesesüsteemi kuues planeet ning suuruselt teine planeet päikesesüsteemis.
Saturn - Veenus suhetes kohustuste võtmine või neist loobumine, piirangud rahatehingutes
Saturni eripära on hele, kolmest osast koosnev rõngas, päikesesüsteemist kõige lapikum planeet.
Saturn - Põhjasõlm grupis vastutuse võtmine, saatusliku kohustuse võtmine, mis on osa
Saturn on tuntud oma rõngaste poolest ning tal on vähemalt 60 kuud 2007 aasta seisuga.
Saturn - Kuu üksindus, isolatsioon; tunne, et keegi ei toeta; ressursside kindlustamise
Saturn on Päikesesüsteemi üheks suurimaks planeediks, seda edestab ainult Jupiter.
Saturni süsteem on meie Päikesesüsteemis auväärsel teisel kohal Jupiteri süsteemi järel.
Saturn - Neptuun haigus, väsimus, ressursside ammendumine, meeleheide, lootusetus.
Saturni eripäraks on heleda, kolmest osast koosneva rõnga olemasolu, mis moodustab süsteemi.
Saturni pöörlemistelg on orbiidi tasandi suhtes 63°16’ kaldu ja see tekitab erinevad aastaajad.
Saturnus – peajumala Jupiteri isa. Ta kaitses eelkõige põllutööd ja viljakasvu.
Saturn on kuues planeet päikesest ning asub sellest 1,427 miljardi km kaugusel.
Saturn - Vertex/Anti-Vertex kohtumine autoriteetidega või kauaoodatud vastutuse
Saturni läbimõõt on 120 536 km, see on Maa läbimõõdust 9,4 ja mahust 774 korda suurem.
Saturni rõngad on oma nime saanud nende avastamise järgi tähestikulises järjekorras.
Saturn on kuues planeet Päikesest ja suuruselt teine meie Päikesesüsteemis.
Saturn on inimkonnale iidsetest aegadest teadaolevatest planeetidest kaugeim.
Saturn on inimkonnale antiikajast teadaolevatest planeetidest kõige kaugem.
Saturn on kuulus oma rõngastesüsteemiga, kuhu on ära eksinud ka 18 kuud.
Saturnuse värss – roomlaste kahepoolne värss, kummalgi pool kaks või kolm rõhku
Saturn - Saturni keskmine kaugus Päikesest on 9,5 astronoomilist ühikut.
Saturn on järgnevuselt kuues ja suuruselt teine planet Päikeseüsteemis.
Saturn on üsna sarnane Jupiteriga, kuid ta on Jupiterist pisut väiksem.
Saturn on eriline ka sellepoolest, et ta on planeetidest kõige lapikum.
Saturn on üsna sarnane Jupiteriga, kuid pisut väiksem Jupiteri omast.
Saturn on päikesesüsttemi suuruselt teine planeet ja kauguselt kuues.
Saturn on päikesesüsteemis haruldane oma tõeliste rõngaste poolest.
Saturn on kõige lapikum planeet, sest on kõige väiksema tihedusega.
Saturn on Jupiteri järel Päikesesüsteemis suuruselt teine planeet.
Saturn on tuntud oma rõngaste poolest ning tal on vähemalt 60 kuud.
Saturn - MC suurem vastutus karjääris, nähakse omil jalul seisvana
Saturni rõngad on tõenäoliselt tekkinud mitmeid miljardeid aastaid tagasi.
Saturn on tohutu gaasikera, mille keskel peitub väike tahke tuum.
Saturn on suuruselt teine hiidplaneet, Päikesest lugedes kuues.
Saturn - Päike vastutuse suurenemine või tuhvli alla sattumine
Saturn - Merkuur olulised otsused, koormav paberitöö, õpingud
Saturniga on Jupiteril oma rõngad, mis koosnevad tolmukübemetest.
Saturn - Uraan ärritus, uute eesmärkide aeglane saavutamine.
Saturnus – Jupiteri isa, põllutööde ja viljakasvu edendaja.
Saturn on tohutu suur planeet, peaaegu sama suur kui Jupiter.
Saturni kaaslastel on omadus koonduda ühele orbiidile 60-kraadise nurga.
Saturni mass on 5.684x10 astmel 26.Saturn on maast 95 korda raskem.
Saturnus – Jupiteri isa, kaitses põllutöid ja viljakasvu.
Saturni eripäraks on heleda, kolmest osast koosneva rõnga olemasolu.
Saturnus - ka ja eelkõige põllutööde ja viljakasvu jumal
Saturn on kõige lapikum planeet meie Päikesesüsteemis.
Saturni läbimõõt on 120 600 kilomeetrit, 9,4 korda suurem kui Maal.
Saturn on gaashiid, mille moodustab põhiliselt vesinik.
Saturn on üsna sarnane Jupiterile, kuid pisut väiksem.
Saturni eripäraks on kolmest osast koosnev heledavärvline rõngas.
Saturn - Jupiteriga üsna sarnane, kuid pisut väiksem.
Saturn ib - d kasutati Saturn V viimaseastme katsetamisel.
Saturni läbimõõt on 120 536 km, mis on 9,4 korda suurem kui Maal.
Saturni orbiit on “keskmiselt ümmargune” nagu Jupiterilgi.
Saturn on kuues planeet Päikesest ja suuruselt teine.
Saturn on suuruselt teine planeet Päikesesüsteemis.
Saturni rõngad on tekkinud mitmeid miljardeid aastaid tagasi.
Saturn on suuruselt teine Päikesesüsteemi planeet.
Saturn on viimane planeet, mida näeb palja silmaga.
Saturn on päikesesüsteemi üks suurimaid planeete.
Saturn on kõige lapikum päikesesüsteemi planeet.
Saturn on inglisekeelse sõna "Saturday" allikaks.
Saturnaale – ja nendest võisid osa võtta ka orjad.
Saturn - Saturnus viljakasvu ja põllutöö jumal
Saturni rõngad on aimatavad juba 25-kordse suurendusega.
Saturn – planeet, mis on hõredam kui vesi.
Saturni transiit on samuti sinu maailma tulev signaal.
Saturn on Päikesesüsteemi kuues planeet.
Saturnus - põllutöö ja viljakasvu kaitsja
Saturn - Jupiter kontrollitud laienemine
Saturni aasta on peaaegu 30 korda pikem kui maa
Saturn on tuntud oma rõngaste poolest.
Saturn on materiaalsuse planeet.
Saturn on värvuselt kollakas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saturn - kokku 62 kuud- Phoebe, Iabetus, Hyperion, Titan, Rhea, Helena, Dione, Kalypso, Telesto, Tethys, Enceladus, Mimas, Janus, Epimetheus, Pandora, Prometheus, Atlas, Pan
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saturn on Päikesesüsteemi kuues planeet ja suuruselt teine: orbiit: 1,429,400,000 km (9.54 AU) Päikesest diameeter: 120,536 km (ekvatoriaalne) mass: 5.68e26 kg
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saturni kuud on saanud oma nime kreeka mütoloogiliste tegelaste auks, välja arvatud rooma jumala nime kandev Janus.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Saturn on kuues planeet Päikesest Suuruselt teine Päikesesüsteemis Saturni läbimõõt (120 600 km) ületab Maa oma umbes 9 kordselt ning mass (5.6846×1026 kg) 95 kordselt Saturni keskmine kaugus Päikesest on 9,5 astronoomilist ühikut Saturn koosneb ~75% vesinikust ja 25% heeliumist Saturni ööpäev kestab 10 tundi 32 minutit ja 15 sekundit, täistiiruks ümber Päikese kulub tal 29,5 Maa aastat Saturn on planeetidest kõige väiksema tihedusega; tema tihedus väiksem kui veel



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun