Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Rakk - organismi väikseim ehitusosa, millel on kõik elu tunnused. Kude- Ühesuguse ehituse, talitluse ja  päritoluga rakkude kogum Elund e. organ- kindla asendi, kuju, ehituse ja ülesannetega organismi osa, mis koosneb mitmest koest. 
Rakk – Kromosoom - Geen 5. Millised sugukromosoomid määravad meessoo ja naissoo? X naine Y mees 6. Mis on mutatsioon? Muutus pärilikkuse üksustes 7. Mis on mutageenid ja too näiteid? Tegurid, mis põhjustavad mutatsione ( UV kiirgus, ravimid jne) 8. Millest on tingitud downi sündroom? 21 paaris on 3 kromosoomi 9. Mis peale geenide mõjutab veel tunnuste avaldumist? Keskkond 10. Kui palju on inimesel erinevad geene? 32.000 Viirus
Rakkutsükkel on raku eluring,mis koosneb interfaasist ja raku jagunemisest (mitoos või meioosist).Interfaas-faas 2-metoosi vahel,rakk täidab oma tavalisi ülesandeid,interfaasi lõpus hakatakse tegema ettevalmistusi raku jagunemiseks.Interfaasis toimuvad protsessid:suureneb rakkude organellide arv;ATP süntees;rakumõõtmete suurenemine;DNA kahekordistumine e.eplinatsioon.;loomses rakkudes tsentrioolid kahestuvad.
Rakkude fusioonid – rakkude liitumised (teatud tingimustel - PEG, elektriimpulss), milleks kasutatakse - geenide kaardistamiseks, monokloonsete antikehade saamiseks tekitatakse rakkude fusiooni teel hübriidrakud (hübridoomid). 9. Mis on hübridoom – hübriidrakk, mis on tekitatud rakkude fusiooni teel, millised on selektsiooni tingimused? Kindlal söötmel kasvavad ainult fuseeritud rakud.
Rakk - rakk interaktsioonrakud interakteeruva spetsiifiliselt arenevas, täiskasvanud, terves ja haigestunud organismis kasutades signaalmolekule ja nende spetsiifilisi retseptoreid (signaalmolekulid ehk ligandid). Rakkude diferentseerumine on protsess, mis tagab organismitervikliku struktuuri ja funktsioneerimise ning see vajab rakk-rakk interaktsioone.
Rakk on elusüsteemi elementaarüksus • Kõikide organismide rakud on sarnase ehitusega, keemilise koostisega ja ainevahetusega • Tütarrakkude moodustumine toimub emarakkude jagunemise teel • Rakkude ehitus ja talitus on vastastikulises kooskõlas • Hulkrakses organismis sarnase ehitusega ja talitusega rakud koos rakuvaheainega moodustavad koe
Rakk on organismide ehituslik ja talituslik üksus . Rakud erinevad kujult ja suuruselt , samuti ehituselt ja talituselt . Eeltuumsed rakud on bakteritel . Päristuumsed rakud on “ taimed , looma , seene , vetikarakkudes ja algloomades ” Rakutuum suunab ja kontrollib raku elutegevust . Rakutuumas on kromosoomid , mis sisaldavad pärilikkusainet .
Rakk kasvas – geneetiline materjal kahekordistus – rakk jagunes – siis hakati seksima – kaks erineva DNAga rakku liitusid (sügoot=viljastatud munarakk, – tekkis uus olend nt taim, inimene, seen), suurenesid, jagunesid – toimus veelkord raku jagunemine (toimus vanemate geneetilise materjali rekombineerumine) – ja algas jälle otsast peale.
Rakkude seondamiseks on 3 põhilist võimalust: 1) ühe raku molekulid võivad seonduda teise raku samasuguste molekulidega (homofiilne seondumine) 2) ühe raku molekulid võivad seonduda teise raku erinevat tüüpi molekulidega (heterofiilne seondumine) 3) rakkude pinnal olevad retseptorid võivad seonduda omavahel läbi mitmevalentse siduva molekuli.
Rakkude tugi - ja liikumissüsteemiks ● Mikrofilamendid - peenemad valguniidid tsütoskeletis, mis tagavad rakule mehaanilise tugevuse, jäikuse ning kuju ● Mikrotorukesed - jämedamad, seest õõnsad valguniidid tsütoskeletis, mille ülesandeks on organellide transport tsütoplasmas ja kromosoomide liigutamine raku jagunemisel
Rakk on elu organiseerituse esimene tasand, millel on kõik elu tunnused Biosfäär on suurim ökosüsteem Organismide sisekeskkonna stabiilsus tuleneb regulatsioonist (närvisüsteemi ja hormonaalse) Hüpotees on oletatav vastus püstitatud probleemile, selle paikapidavust saab kontrollida katsete ja vaatluste abil.
Rakk e. sügoot, mis areneb edasi eosteks • Tõusmepõletikud (nt. levkoil, alpikannil, fütoftoroosid (nt. maasikal ja kartulil), ebajahukasted (nt. korvõielistel, sibulal), jahukasted, helelaiksused, kärntõbi puuviljadel, valgemädanikud, lendnõgilaadsed, kõvanõgilaadsed, roosteliselaadsed
Rakk on „miniatuurne organism“. Niisiis võis mikroobide tegevust vaadelda kui organismi elusrakkude tegevuse prototüüpi ning öelda, et „elu, see on roiskumine“ (taimede ja loomade eleuteegvuse parim analoog looduses on rosikumine). Surm kui arsti abimees leidis väljundi anesteesias.
Rakkude koostises on orgaanilisi aineid 18% (suhkur) ja anorgaanilisi 82% (Vesi ja sool). Bioelemendid jagunevad: 1) Põhielemendid e makroelemendid C, H, O, P, N, S 2) Ioonsel kujul esinevad elemendid Na, K, Ca, Mg, Ce 3) Mikroelemendid Fe, Cu, Zn, I, F Anorgaanilised ained: Vesi, katioonid organismides.
Rakkude n - ö insuliinitundetus (insuliinresistentsus). Kuna rakud on toitainetega, eelkõige glükoosiga küllastunud, ei suuda rakud vaatamata olemasolevale insuliinile glükoosi enam vastu võtta (perifeerne insuliiniresistentsus), mis suurendab veresuhkru taset.
Rakkude diferentseerumine on üldjuhul hoopis geenide valikulise ekspressiooni tulemus. Hulkrakses organismis esinev rakutüüpide mitmekesisus on põhjustatud sellest, et rakkude samasuguselt DNA-lt sünteesitakse erinevates rakkudes erinevaid RNA ja valkude molekule.
Rakk - rakk adhesioonil on molekulaarne alus ja selle tagavad adhesioonimolekulid, mis jagunevad kaheks klassiks: Ca2+-ioonidest sõltuvad ja neist mittesõltuvad CAM-sid. Kadheriinid on vastutavad rakk- rakk adhesiooni eest selgroogsete kudedes.
Rakkude mitmekesisus - rakke on väga erineva kuju ja suurusega ning organismi seisukohalt erineva funktsiooniga -peamised erinevused on nt. 1. rakku katvas kihis – rakukest / limakapsel 2. võimes muuta oma kuju – amööb/kingloom 3. struktuuri keerukuses
Rakk – elusa looduse väikseim ühik, millel on kõik elule iseloomulikud omadused: Liikumine, Elektrijuhtivus , Ainevahetus , Sekretsioon, Ekskretsioon, Hingamine, Paljunemine. Eukarüootse raku tsükkel: raku kasv, mitoos ja interfaas.
Rakkude diferentseerumine – arenevad erinevad rakutüübid Histogenees – kudede teke Organogenees – organite teke 13. Embrüot võib nimetada looteks kuskil 3. lootearengu kuul, hetkel, mis loode hakkab sarnanema sündiva imikuga.
Rakk on ümbritesetud rakumembraaniga Tsütoplasmas on vett, aminohappeid, nukleotiide, mono- ja oligosahariide, orgaanilisi happeid jt. TSÜTOPLASMA ON PIDEVAS LIIKUMISES JA SEOB RAKUORGANELLID ÜHTSEKS TERVIKUKS.
Rakkude kloonimine - hõreda rakususpensiooni külvamine pooltahkesse söötmesse või plastikplaadi lohkudesse või üksikute rakkude eraldamine mikropipetiga ja viimine paljundussöötmesse; samamoodi kloonitakse ka mikroobe.
Rakk on alati ümbritsetud membraaniga, mis kosneb valkudest, fosflipiididest ja oligosahhariididest. Rakumembraani ülesanneteks on kaitsta rakku ja reguleerida ainete transporti rakku ja rakust välja.
Rakk on kõige väiksem üksus, millel esinevad kõik elu tunnused Loomad saavad elutegevuseks vajaliku energia toidus oleva orgaanilise aine lagundamisel Kõik organismid vajavad elutegevuseks energiat
Rakkude migratsiooniprotsessid on olulised nii vereloomes kui ka kudedes teatud kaitsemehhanismide realiseerimisel. Positiivne kemotaksis on nähtus, mille korral hakkab rakk liikuma vastavate kemotaktiliste ainete mõjul.
Rakk – On väikseim üksus, millel on elu omadused Kõige suuremaks rakuks on jaanalinnu muna Kõige väiksemaks rakuks on mükoplasma (bakter) Raku mõiste võttis kasutusele Robert Hooke
Rakk on elu esmane vad tea:-=- vad. Ka molekulaarsel tasandil ilmneb neid organiseerituse tase, kus ilmnevad elu k6ik valdkor - = ' vAhe. Kuid koikjal, kus on elu, esinevad bio- omadused.
Rakkude hulgas on näiteks rasvarakke, ja vere valgeliblesid, Rasvkude – koheva sidekoe eri vorm Tihe sidekude – erineb kohevast sidekoest kiudude ülekaalu ja kiudude kindla paigutuse poolest.
Rakk - närvirakk- Rakk on elu esmane organiseerituse tasee,kus ilmenevad elu kõik omadused Kude-närvikude- Sarnase ehituse või talitlusega rakud koos vaheainega moodustavad koe.
Rakk - mikroskoopiline elusaine üksus; elusaine väikseimad üksused , mis suudavad oma olelust jätkata ka teistest sõltumatult ja mis sigimisel moodustavad endataolisi.
Rakkude vakuoolides on toitained, vananenud rakkudes jääkained, vakuoolides toimuvad lõhustumisprotsessid, viljade vakuoolid võivad sisaldada magusaid suhkruid ja orgaanilisi happeid.
Rakk on   erutunud   ja   ka  erutuse vaibumise ajal ei võta rakk vastu uut erutust tekitavat impulssi. Seda  aega   nimetatakse   refraktaalperioodiks.
Rakku siseneda – sümporter seob mõlemad (sama süsteem Na + ja AH). NT: glükoosi imendumine rakku, kuid glükoos läbib basaalmembraani (verre) GLUT transporteriga (ei vaja
Rakk on kõige väiksem üksus, millel on elu omadused. Elu iseloomustav organisatoorne keerukus väljendub ehituslikul, talituslikul ja regulatoorsel tasandil.
Rakkude kasv on ajutiselt inhibeeritud. Toimuvad muutused DNA topoloogias ning aktiveerub statsionaarse faasi-spetsiifiline sigma faktor σS. Rakkudesse koguneb ppGpp.
Rakkudevahelised ühendused e. liidused jagatakse 3 funktsionaalsesse gruppi: 1. Tiheliidused Need seovad epiteelrakud omavahel kokku nii, et isegi väikesed molekulid ei saa läbi.
Rakk on väikseim elus ehitusühik, mis suudab kas üksi või paljurakulise (tsütidiin). Nukleotiidide omavahelise liitumise tulemusel tekib üks DNA ahel.
Rakk on eluühik, kuna ta on väikseim süsteem, millel ilmnevad kõik elu tunnused: kasv, metabolism, reageerimine ärritusele, paljunemine, kasv ja arneg.
Rakkude kuju on kooskõlas nende ülesandega-kattekude tihe=mitte aineid läbi lasta) • Rakud on sarnased ehituse, keemiliselt koostise ja ainevahetuse poolest.
Rakkude e1 - ritr-rst ja talitlust r-rurib lasi ka kaasaegse bioloogia tiks koige kiiremini tsi.itoloogia, mis on seotucl ntikroskoopia ja arenevaid suundasid.
Rakkutsük - koosn interfaasist ja mitoosist.Rakuseised muutused interfaasis-Organellide arv suureneb,toimub ATP ja teiste makroergiliste ühendite süntees.
Rakk – elu esmane oerganiseerituse tase, kus ilmnevad kõik elu omadused: *toitumine *paljunemine *reageerimine keskkonnale * arenemine *kohanemine
Rakkude diferentseerumine - geenide valikulisest avaldumisest tulenev rakkude areng, mille käigus nad omandavad kindlale koetüübile iseloomuliku kuju ja talitluse.
Rakkudes sees on aga suur osa O2 seostunud hemoglobiiniga ja seega on kogu O2 kontsentratsioon erütrotsüütides sees palju suurem kui väljaspool rakke
Rakk on eluühik, kuna ta on väikseim süsteem, milell ilmnevad elu tunnused: kasv, metabolism, reageerimine stimulatsioonile ja paljunemine
Rakkude väiskuju on erinev (baktereid võib kohata nii ümaraid, pulkjaid kui ka kruvikujulisi). Paljud üherakulised on iseloomuliku väliskujuga.
Rakk on kõige lihtsam ehituslik ja talitluslik üksus, mille on kõik elu tunnused. Rakku uurimisega tegelev haru on tsütoloogia.
Rakkude diferentseerumine on aluseks sellistele protsessidele nagu embrüogenees, organogenees, samuti täiskasvanud organismis status quo säilitamine.
Rakk on elementaarne elussüsteem, mis on kõikide taimsete ja loomsete organismide ehituse, arengu ning elutegevuse aluseks.
Rakku sisenemiseks on Ca2+ tarvis siduv proteiin ja väljumine basolateraalse membraani kaudu toimub Ca2+-ATPaasi aktiveeritava pumba abil.
Rakkude sees on membraanidega ümbritsetud ruumid (kompartmentid), mille keemiline koostis võib tsütosooli omast oluliselt erineda.
Rakk - on elusorganismide väikseim strukturaalne ja funktsionaalne osa, mis on võimeline iseseisvalt kasvama ja paljunema.
Rakk on inimkeha väikseim, membraani varal muust organismi elutegevusest eristuv elus ja iseseisva toimimisvõimega üksus.
Rakk on vähimaks ühikuks, millel on elusa aine (mateeria) omadused – ainevahetus, ärrituvus, liikumine ja paljunemine.
Rakk on elementaarne elussüsteem, mis on kõikide taimsete ja loomsete organismide elutegevuse, ehituse ja arengu aluseks
Rakkude diferentseerumine - on organismide arengus (ontogeneesis) protsess, mille käigus rakk kujuneb ümber teistsuguse funktsiooniga rakuks.
Rakk on elu esmane organiseerituse tase, kus ilmnevad elu kõik omadused.Rakkude ehitust ja talitlust uurib tsütoloogia.
Rakk on terviklik süsteem, mis tuleb iseseisvalt toime oma ainevahetusega ja kasvamisega ning iseenda paljundamisega.
Rakk - elusorganismide väikseim ehituslik ja talituslik osa, mis on võimeline iseseisvalt kasvama ja paljunema.
Rakkudevahelised ühendused e. liidused. Tiheliidused seovad epiteelrakud omavahel kokku nii, et isegi väikesed molekulid ei saa läbi.
Rakkudevahelistes õõntes on vedelik, millel pole küll kindlat liikumissuunda, kuid selle ülesanne on sarnane kõrgemate organismide
Rakkudevahelistes õõntes on vedelik mille ülesanne on sarnande kõrgemate organismide verega kuigi tal pole kindlat liikumissuunda.
Rakk pooldub - paljundatakse ka viirus 3)krooniline ehk mõõdukas viirusnakkus, paljuneb aeglaselt ja muutub pidevalt
Rakkude spetsiali - seerumine võimaldab ühest küljest keskmisest paremaid võimeid, kuid tekitab omavahelise sõltuvuse.
Rakk - maatriks adhesioon: integriinid vahendavad nõrke rakk-rakk ja rakk-maatriks vahelisi interaktsiooone.
Rakkude järglased on pigmenteerunud ja moodustavad organismide kehal värvuslaike (nt emaskasside mustad-kollased laigud).
Rakk – esmane tase, kus ilmnevad kõik elu omadused – rakkude ehitust ja talitlust uurib tsütoloogia.
Rakk - org väike ehituslik ja talituslik üksus, mille esinevad kõik elutunnused (inimesel üle200 raku)
Rakkemboolia – kasvajate korral metastaasid või irdunud koetükikesrd aterosklerootiliste naastude piirkonnast;
Rakkude jagunemine on range kontrolli all. See on vajalik selleks, etrakud õigel hetkel tõepoolest jagunema hakkasid.
Rakk on elementaarne morfoloogiline element; 2. Väljaspool rakku elu ei esine; 3. Rakk pärineb rakust.
Rakkude venituskasv on lõppenud. Peamised monomeerid on p-kumarüülalkohol, koniferüülalkohol ja sinapüülalkohol.
Rakk on organismi põhiline morfofunktsionaalne üksus, milles toimuvad füsioloogilised protsessid.
Rakkude sees on membraaniga ümbritsetud kompartmendid,mille keemiline koostis võib tsütosoolist erineda.
Rakk — anatoomia ja füsioloogia alused rakkude jagunemine — anatoomia ja füsioloogia alused
Rakk - tuum- kromosoom- geen- valk/DNA Üks valkudega seotud DNA molekul moodustab kromosoomi.
Rakkude suurus - väikseim üherakuline organism on mükoplasma (bakter) - suurim rakk on jaanalinnumuna
Rakkudeks on tavaliselt munarakud(linnud, kalad). Pikimad rakud on imetajate skeleti lihaste rakud.
Rakkudevahelisel ainel on võime hetkeliselt polümeriseeruda ja kõvaks muutuda, või siis taas väga pehmeks.
Rakk – organismi väikseim ehituslik ja talituslik üksus millel on kõik elu tunnused.
Rakk - maatriks adhesiooni moduleeritakse integriinide arvu ja aktiivsuse muutuste kaudu.
Rakk on autonoomne bioloogiline ühik ja üksus; 4. Hulkrakne organism on rakkude summa.
Rakk - on kõige väiksem ehituslik ja talituslik üksus, millel on kõik elu tunnused.
Rakk on kõige lihtsam ehituslik ja talitluslik üksus, millel on kõik elu omadused.
Rakkude tsütoplasmas on pH aluseline ja IAA järelikult dissotsieerunud kujul, ja ei läbi membraane.
Rakk on väikseim ehituslik ja talituslik üksus, millel on elusale omased tunnused.
Rakk on kõige väiksen ehituslik ja talituslik üksus, millel on KÕIK eluomadused.
Rakkude otstes on avad, mille kaudu liiguvad tsütoplasma, organellid ja rakutuum teise rakku.
Rakk – lihtsaim ehituslik ja talituslik üksus, millel on veel kõik elu omadused
Rakke naistegelased on ülbed ja sageli käituvad skandaalselt, ent sisimas on vägagi haavatavad.
Rakkude fikseerimine – PBSiga (paraformaldehüüd) – rakus olevad valgud ristseotakse lüsiini
Rakkude jagunemisel on oluline, et geneetiline materjal jaotuks võrdselt mõlemasse tütarrakku.
Rakk – need on väikseimad organismi ehitusosad, millel on köik elu tunnused.
Rakkude jagunemine on vajalik organismi kasvuks, surnud rakkude asendamiseks ja paljunemiseks.
Rakkude kasvukiirus on aga omakorda mõjutatud toitainete kättesaadavusest väliskeskkonnast.
Rakk - lihtsaim ehituslik ja talitluslik üksus, millel on kõik elu tunnused.
Rakkude kasvamine on kompleksne protsess, mille realiseerumiseks peavad toimuma järgmised
Rakk - organismi väikseim ehituslik üksus, millel on kõik elu tunnused.
Rakk - kõige väiksem organismi koostisoada, kellel on kõik elutunnused.
Rakk on lõpetanud jagunemise ja teeb ettevalmistusi uueks jagunemiseks.
Rakk on elu esmane organiseerituse tase,kus ilmnevad elu kõik omadused.
Rakk - Kõigi organismide ehituse, talitluse ja paljunemise põhiüksus.
Rakk on elu organiseerituse esmane tasand, millel on kõik elu omadused.
Rakkude jagunemisel on keskne osa rakutuumal; 2. Uued rakud tekivad olemasolevate sees.
Rakk on väikseim organismide iseseisev, ehituslik, talituslik üksus.
Rakkudevaheaine koostis on sama, mis kitsamas mõistes sidekoes, kuid vahekord on erinev.
Rakk - rakumemb, tsütoplasm, organell, tuum- regul raku elutegevust.
Rakk on ehituslik ja talituslik üksus, millel on kõik elu omadused.
Rakkude diferentseerumine - tekivad närvirakud, maksarakud, lihasrakud ja leokotsüüdid.
Rakkude jagunemine - uusi rakke on vaja kasvamiseks ja surnud rakkude asendamiseks.
Rakk on elusorganismide oluline komponent, oli kogunenud juba varem.
Rakk - väikseim üksus, millel on veel olemas kõik elu omadused.
Rakk - maatriks ühendused: hemidesmosoomid, fokaalsed ühendused.
Rakkude diferentseerumine on üldjuhul hoopis geenide valikulise ekspressiooni tulemus.
Rakk on organismi kõige väiksem üksus, millel on elu tunnused.
Rakk - väiksemad organismi osad, millel on kõik elu tunnused.
Rakk on esmane organiseerituse tase, kus ilmnevad elu tunnused.
Rakk – Organismide väikseim ehituslik ja talituslik üksus.
Rakk on kõige väiksem üksus, kellel on kõik elu tunnused.
Rakk on kaetud kestaga(kitiinist) ning seda katab limakapsel.
Rakk on elu strukturaalseks ja fuktsionaalseks põhiühikuks.
Rakk on kõige väiksem üksus, millel esinevad elu tunnused.
Rakk on kõige väiksem üksus, millel on kõik elu omadused.
Rakkude jagunemine on pärsitud. Vajalik organialgmete diferentseerumiseks.
Rakk - elementaarüksus, millel on olemas kõik eluomadused.
Rakk - tüvirakud, silelihase rakk, epiteelrakk, närvirakk
Rakk - väikseim elu osake , millel on kõik elu omadused
Rakk on väikseim süsteem, millel ilmnevad elu tunnused.
Rakk - Organismide väikseim ehituslik ja talituslik osa
Rakk on kõrgelt diferentseeritud, seega ei jagune enam.
Rakk on väikseim üksus, millel on kõik elu tunnused.
Rakk - kude-elund-isend-populatsioon-kooslus-biosfäär
Rakkude diferentseerumine – geenide valikulisest fosfaatrühma liitumisel.
Rakkude kuju on väga erinev, see on tingitud raku ülesandest.
Rakk on alati ümbritsetud lipoproteiidse membraaniga.
Rakk – kude – liitkude- organ – organsüsteem
Rakk on kõige madalam iseseisvalt talitlev tasand.
Rakk on organismi ehituslik ja talituslik üksus.
Rakk - > Kude -> Organid -> Elundkond -> Organism
Rakk - 2 11 väikseim 3 12 12345678 10 12 13 14 9
Rakk on isepaljunev mikroskoopiline mullreaktor.
Rakk – eluslooduse väikseim struktuurne ühik
Rakkude puhul on sageli domineerivaks üks kindel tüüp.
Rakkude kuju on väga erinev;suurus 10-20 mikromeetrit.
Rakk - >Tuum->Kromosoomid->DNA molekul->Geenid
Rakk - -- Prokarüdoot (eeltuumne) [bakterid]
Rakk - kõige väiksem üksus elu omadustega
Rakkude paljunemine – rakud paljunevad jagunemise teel.
Rakk on väikseim autonoomne elusüksus.
Rakke kahjustava – sealhulgas kasvajate tekitajad.
Rakk on elussüsteemi elementaarüksus.
Rakk - väiksei üksus elu omadustega.
Rakk on päristuumne,sest tal on tuum.
Rakkude adhesioon - morfogeneesi oluline mehhanism.
Rakk – üks võimalik elu näitaja.
Rakk – ilmnevad kõik elu omadused.
Rakk – kude, organ, organisüsteem.
Rakk on kasutu, kui sünteesib valet.
Rakk – kude – elund - elundkond
Rakk on kõige väiksem elu üksus
Rakk on inimese keha elementaarne
Rakk - tsükoloogia (rakuõpetus)
Rakk – prokarioot e eeltuumne.
Rakkude asetusest – niitjas või plaatjas.
Rakk on elu väikseim üksus.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun