Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Polarisatsioon on seotud laengute nihkumine, mille tulemusena tekib dielektrikus sisemine elektriväli. Polarisatsiooni võimet iseloomustab dielektriline läbitavus εa : εa = εoε , kus ε0 – vaakumi dielektriline läbitavus 8,84 10-12 F/m; ε – materjali suhteline dielektriline läbitavus (vaakuumi suhtes). ε = εa/ εo = C/Co , kus C – kondensaatori mahtuvus antud dielektrikuga; C0 – kondensaatori mahtuvus vaakuumiga.
Polarisatsioonikaod on eriti märgatavad dipoolse ja kadudega ioonpolarisatsiooni korral vahelduvpingel. Vahelduvpingel on kaod hästi jälgitavad dielektrikuga kondensaatori plaatidel laengu ja pinge sõltuvuse abil Kaod ebaühtlasest struktuurist esinevad kihilistes immutatud ja ka poorses dielektrikutes ning täiteainetega plastmassides.
Polarisatsioon - see on laengute nihkumine dielektriku sees, et tekiks sisemine elektriväli, mis on suunatud vastupidi välisele väljale. Kondensaatori mahtuvus avaldub C=Q/U. Kui kondesaatori plaatide vahel on dielektriks, siis C= e(epsilon)*S/l. Mida suurem on dielektriline läbitavus, seda suurem on kondensaatori mahtuvus.
Polarisatsioonitasandi pöördumine on nähtus, mille korral lineaarselt polariseeritud valguslaine kaks komponenti (üks vasakule ja teine paremale ringpolariseeritud) levivad aines veidi erinevate kiirustega (esineb nende kaksikmurdumine). Selle tulemusena valguse polarisatsioonitasand pöördub kiiremini leviva komponendi suunas.
Polarisatsiooniks nimetatakse seotud laengute piiratud nihkumist või dipoolsete molekulide orienteerumist dielektrikus välise elektrivälja mõjul . Dielektriku viimisel välisesse elektrivälja hakkavad aine molekulide laetud osakestele mõjuma mehaanilised jõud.
Polarisatsioon - lisapinge tekkimine elektroodil, mille põhjustab teda läbiv vool; polarisatsiooni allikad: massitransport lahusest elektroodi pinnale, adsorptsioon, desorptsioon, kristallisatsioon, vaheproduktide moodustumine, laenguülekanne.
Polarisatsioon – Päikesevalgus või siis mõnelt muult hõõguvalt kehalt saadav valgus on polariseerimata. Peegeldumisel mõningatelt esemetelt või ka hajumisel keskkonnas muutub polariseerimata valgus osaliselt polariseeritud valguseks.
Polarisatsioon – kujutame aatomit, mille mõõt 10(15)m--homogeensesse elektrivälja, kuna atom kooseneb + tuumast ja - elektronkattest--osakesed käituvad erinevalt--elektronkate liigub ühele poole, tuum teisele poole.
Polarisatsiooniviisi disperisioon on väiksem kui kromaatiline disperisioon ja sellel on tähtsust ainult analoog-kaabel-TV- võrgus ja digitaalses süsteemis alles siis, kui siirdekiirused on 2,5Gbit/s või enam järgus.
Polarisatsioon on üks põhiline dielektrikus elektrivälja mõjul toimuv protsess, mis on seotud laengute piiratud nihkumise või diapoolide orienteerimisega elektrivälja mõjul.
Polarisatsioon – see on laengute nihkumine dielektriku sees nii, et tekib sisemine elektriväli, mis on suunatud vastupidi välisele väljale.
Polarisatsioon on seda tugevam, mida tugevam on väline väli . Tugevam väli suudab dipoole korrapäraselt asetada, s.t soojuslikule
Polarisatsioon – omavahel seotud erimärgiliste laengute lahknemine, selle tulemusel aine nõrgendab talle mõjuvat elektrivälja.
Polarisatsiooniaste on valguse polariseeritus, mis näitab voolutugevuse maksimum- ja miinimumväärtuste erinevuse suhet nende summasse.
Polarisatsioon - redoksreaktsiooni reagente/produkte ei transpordita lahuse sisemusest elektroodi pinnale küllaldase kiirusega.
Polarisatsioon - dielektrik paigutada EVja, hakkavad molekuide pos ja neg laengutele mõjuma vastassuunalised jõud.
Polarisatsioon – kui dielektrik satub välisesse elektrivälja, siis molekulid orienteeruvad kindlas suunas.
Polarisatsioon - on positiivse elektroodi muutumine megatiivsemaks ja negatiivse muutumine positiivsemaks.
Polarisatsiooni - muutuseta, läbib seetõttu ka tagumise polarisaatori ja saame vastavalt heleda tsooni.
Polarisatsioon on nähtus, kus omavahel seotud erimärgilised laengukandjad lahknevad.
Polarisatsioon on tingitud elektroodiprotsessi mingi staadiumi aeglasest kulgemisest.
Polarisatsioonitasapinnad on teineteisega risti, mistõttu neile langev valgus plaate ei läbi.
Polarisatsioon – polaarsete molekulide orienteerumine välise välja suunas.
Polarisatsioon - voolu läbiminekust tingitud elektroodipotentsiaali nihe.
Polarisatsiooniks nimetatakse laetud osakeste kadusid aga takistuste abil.
Polarisatsiooni liigid - 1)elektronpolarisatsioon-eöektropilve deformatsioon.
Polarisatsioonimikroskoobis on ta maakmineraalile tüüpilisena läbipaistmatu.
Polarisatsioon on valguse võnkumine mingis võnketasandis.
Polarisatsioon - ioonide nihkumine võresõlmedest välja.
Polarisatsioon on lainete võnkesuunda kirjeldav omadus.
Polarisatsioon – lanegute nihkumine dielektrikutes.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Polarisatsiooniaste –  P Valgust saab polariseerida mitmel viisil, kasutades kas  neeldumist, peegeldumist või murdumist:    * Brewsteri seadus     * dikroism    * kaksikmurdumine



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun