Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Osoonikihi hõrenemine - osooniaugud Põhjused: katalüsaatori sattumine atmosfääri, saasteained atmosfääris(freoonid) Tagajärjed: pärilikkused haigused, vähkkasvaja sagenemine, võib muutuda rakkude keemiline koostis ja pidurduda nende kasv, UV-kiirgus on surmav mügarbakteritele, suurenev UV-kiirguse hulk võib põhjustada organismides mutatsioone.
Osooniaugud on suurimad pooluste ümbruses, kus osoonisisaldus on väiksem . Atmosfärri tähtsus : • elu võimalikkus maal – hapnik, fotosüntees, süsihappegaas, hingamine, põlemine • kliima protsessid - kujuneb ilm ( tuuled, sademed, veeringe) • elukeskkond • kaitseb maa ( taevakehad – meteoriidid põlevad atmosfääris ära ) • ultraviolettkiirgus • 78% lämmastikku • keemilised reaktsioonid – oksüdeerumine Selgitada joonise abil maa kiirgusbilanssi (õpikus)
Osoonikiht on kaitseekraan, mis neelab suure osa elusloodusele ohtlikust ultravioletkiirgusest.
Osoonikiht on nagu kilp mis kaitseb Maad Päikeselt tuleva kahjuliku ultraviolettkiirguse eest.
Osoon etv - s 2010 http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=133881 osoon 26.11.2012, video 28:00 Lodjad ja lodjasõit Suurel Emajõel Pakenditest ca 13:52 kuni 23:00 minutil, Kristo Eliasega http://www.pakendiringlus.ee/web2/?cat_ID=13 Heaolu kasvuga fotod pakenditest kaasneb “raiskamine”
Osooniaugud – on osoonikihi osa, milles osooni kontsentratsioon on vähenenud 167. Müra – ebameeldivad või tervist kahjustavad helid, mille põjustajad võivad olla nii looduslikud (äike) kui tehislikud 168. Reovesi – olmes või tootmises rikutud vesi, mille keem.
Osoonikiht on nõnda hõre, et kui kõik atmosfääris leiduvad osooni molekulid õnnestuks tuua merepinna tasandile nn normaaltingimustele. Keskmiselt üle maakera oleks selline kujuteldav osoonikiht umbes 3 mm paks. Osoonikihi paksusel on tüüpiline aastane käik.
Osooni lagunemine on 1 järku reaksioon (n=1) ja kc=0,1 -diferentsiaalse meetodi kasutamisel, leidsime, et n=0,63 ja kc =0,07 10 Kuna erinevate meetodite kasutamisel saime praktiliselt samu tulemusi, võib teha järelduse, et kc ja n väärtused on leitud õigesti.
Osooniaukude tekkeks on vajalik kõigi eelpooltoodud 4 protsessi toimimine: intensiiivse polaarpöörise olemasolu, polaarsete stratosfääripilvede teke ning heterogeensed protsessid nende pilveosakeste pinnal ja katalüütilsed protsessid kevadises päikesevalguses.
Osoonikihi hõrenemine on üks vähestest globaalsetest probleemidest, millega võitlemisel on saavutatud teatavat edu. Ei ole siiski selge, kas osoonikihi mõningane taastumine on tingitud looduslikest rütmidest või vähenenud freoonide kasutamisest.
Osoonikihi hõrenemine - osooniaugud Osoon 03 ei lase läbi UV kiirgust Põhjus 1. Ülehelikiiruse lendavad lennukid (PB ühendid- põletavad ära) 2.külmikutes- freoonid, aerosoolipudelites freoongaasid – reageerivad- hävitavad, ei lase
Osoon on väga tugev oksüdant ning tööstusrevolutsiooni algusest on selle kontsentratsioon maalähedastes õhukihtides kordi suurenenud(Päärt 2008). Maapinnalähedasel osoonil otseseid suuri kohalikke allikaid pole.
Osoonikihi hõrenemine on tingitud paljude kemikaalide, freoonide ja aerosoonide kasutamisest. Hõredama osoonikihi tõttu jõuab maapinnale rohkem ultraviolettkiirgust, mis on inimesele kahjulik, maa- ja veeökosüsteemide talitlemist.
Osoonikihi paksusel on tüüpiline aastane käik-kõige paksem on ta märtsis ja seejärel langeb tasapisi kuni kõige õhema seisuni oktoobris-novembris. Kliima suurel soojenemisel on muidugi ka otseseid halbu tagajärgi.
Osoonikiht 10 - 50 km kõrgusel maapinnast UV kiirguse takistamine Stabiilne kiht v.a. reaktsioonid freoonidega Esmane teave 1985, teoreetilised uuringud 1973 Kaasnevad probleemid Vastumeetmed Muudatused on aeglased
Osooniaukude tekkimises on põhiliselt süüdi inimese poolt õhku paisatud freoonid. Freoonidel kulub osoonikihini jõudmiseks 6-8 aastat ja need püsivad seal umbes 100 aastat, sest nad on keemiliselt väga püsivad.
Osooni tekkimiseks on vaja päikesevalgust, ning seetõttu on osooni kontsentratsioon kõige suurem just kasvuperioodi kõige aktiivsemal ajal ja sel ajal on osoonist tulenevad kahjustused ka kõige suuremad.
Osooniaugud – toob kaasa suurema päikesekiirguse 3. happesademed – veepiiskadega ühinevad heitgaasid – kahjustab taimede välispinda, toitainete sisaldus väheneb, taimed närbuvad.
Osoonikihis on üksnes looduslikud, kuid kahtlused inimmõju kahjulikust toimest süvenesid seoses ülehelikiirete lennukite lendude ja nende heitgaaside sattumisega osoonikihi kõrgusele.
Osoonikiht on unikaalne ja iseloomulik ainult meie planeedile, moodustades Maa ümber kaitsekilbi, mis kaitseb inimest ja keskkonda Päikeselt tuleva kahjuliku ultraviolettkiirguse eest.
Osoonikihi hõrenemine on üks vähestest globaalprobleemidest, millega võitlemisel on saavutatud teatavat edu.“ ( wikipedia, Osooniauk,http://et.wikipedia.org/wiki/Osooniauk, 17.02.2012)
Osoon on tugev oksüdeerija troposfääris: O3 + SO2 -> SO3 + O2 ;2 NH3 + 4 O3 → NH4NO3 + 4 O2 + H2O; H2S + O3 → SO2 + H2O. Osoon on UV kiirguse neelaja stratosfääris
Osoonikiht - keskmiselt 15–55 km kõrgusel asuv stratosfääri kiht, kus Päikese ultraviolettkiirguse toime tõttu on atmosfääri keskmisest suurem osooni kontsentratsioon.
Osooniaukude tekkes on võrdväärselt tähtsateks põhjusteks atmosfääri saastamine potentsiaalselt osooni keemiliselt hävitavate ja kliima jahenemist põhjustavate gaasidega.
Osooniauk on osoonikihi osa, milles osooni kontsentratsioon on vähenenud. Osooniaugu tekkimises on põhiliselt süüdistatud inimeste poolt õhku paisatavaid freoone.
Osoonikihi hõrenemine - peamisteks osooni lagundavateks aineteks on freoonid, mis lenduvad külmkappide, õhujahutusseadmete ja mitmete pihustavate ainete balloonide kasutamisel.
Osoon on väga tugevalt oksüdeeriv ja kiiresti lagunev aine . Osoonikiht ehk osonosfäär ümbritseb Maad 10-50 km kõrgusel. Osonosfäär tekkis 300-500 milj.
Osoon on hapniku allotroopne modifikatsioon (O3) mille molekul koosneb kolmest hapniku aatomist. Ta tekib siis, kui hapnikust juhtida läbi elektrilahendus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoonikihi hõrenemine - peamisteks osooni lagundavateks aineteks on freoonid, mis lenduvad külmkappide, õhujahutusseadmete ja mitmete pihustavate ainete balloonide kasutamisel. Mõju keskkonnale- Osoonikihi kahanedes jõuab maapinnale suurem hulk ultraviolettkiirgust, mis mõjutab inimeste ja loomade tervist, taimi, mikroorganisme, ehitusmaterjale ja õhukvaliteeti.
Osoonikiht – maapinnast 10-50 km kõrgusel paiknev osoonist koosnev kiht, mis neelab Päikeselt saabuvat ultraviolettkiirgust ning kaitseb sel moel Maa elu
Osoonikiht - osooniaugud on osoonikihi olulised hõrenemised stratosfääris, mis on esinevad sesoonselt pooluste kohal ja võivad laieneda ekvaatori suunas.
Osoonitaset on kerge mõõta, sobib hästi automatiseeritud süsteemide juurde ja on võimalik kasutada toiduainete tootmise algetapist kuni realiseerimiseni.
Osoonikihis - UV-B: lainepikkus 280-315 nm, ohtlik elusorganismidele, neeldub osaliselt osoonikihis, on hõreneva osoonikihi puhul peamiseks ohuteguriks.
Osoon - Tekib päikesekiirguse mõjul; Kõige suurem kogus ekvaatori kohal; Neelab enamiku Maale jõudvast ultraviolettkiirgusest(UV-kiirgusest)
Osoonikihi hõrenemine - ilma osoonikihita ei oleks elu Maal võimalik, Maad ümbritsev osoonikiht neelab Päikselt tulevat UV-kiirgust ja infrapunakiirgust.
Osoonikihi hõrenemine – 30-50 kilomeetri kõrgusel taevas on osoonikiht (O 3 – osoon). Osiinikiht kaitseb päikeselt tuleva ultraviolettkiirguse eest.
Osoonikiht – neelab ultraviolettkiirgust Pilved tekivad, kui soe veeaururikas õhk jõuab kõrgemal asuvatesse jahedamatesse õhukihtidesse.
Osoon on ebastabiilne gaas ja teda kahjustavad ja lagundavad eelkõige lämmastikku, vesinikku ja kloori sisaldavad keemilised ühendid.
Osooniagud - osoonikhi olulised hõrenemised stratosfääris, mis on esinevad sesoonselt pooluste kohal ja võivad laieneda ekvaatori suunas.
Osooniaugud - antartikas, põhjustab külmad temp olud, fretoonid ja aerosoolid, loodust hävitab, inimesele nahavähk, aerosoolide piiramine.
Osoonikiht - Osoonimolekulidest moodustunud Maad ümbritsev kiht atmosfääris, mis kaitseb Maal elavaid organisme ultraviolettkiirguse eest
Osoonikiht - maapinnast 20-30 km kõrgusel paiknev O3-st moodustunud Maad ümbritsev kiht atmosfääris, mis kaitseb maal elavaid organisme.
Osooniaugud - osoonikihi olulised hõrenemised stratosfääris, mis esinevad sesoonselt pooluste kohal ja võivad laieneda ekvaatori suunas.
Osoon on keemiliselt aktiivne aine ja oksüdeerib paljusid aineid. Ta kahjustab elusorganisme, mõjudes söövitavalt ja ärritavalt.
Osoon on toiduainetetööstuses kasutusel kui hapendaja biotsiid, lõhna kontrollaine, vee, toidu ja karastusjookide steriliseerija.
Osoonikiht - osoon neelab UV-kiirguse. 3. Mesosfäär – (50- 85 km ) Enam osooni pole ja temperatuur langeb kiiresti kõrguse kasvades.
Osoonikihi hõrenemine on üks globaalprobleemidest, mis on seotud osooni sisalduse vähenemisega stratosfääris polaaraladel ehk osooniaugu teke.
Osoonikihi hõrenemine on aga suurim oht meie kliima säilimisele. Samas ei tohi ka unustada, et just taimed on need, mis meile hapnikku toodavad.
Osoon on väga lühikese eluajaga gaas, kuid ultraviolettkiirguse mõjul tekib seda stratosfääris hapnikust pidevalt juurde.
Osoon on väga tugevalt oksüdeeriv ja kiirestilagunev aine . Osoonikiht ehk osonosfäär ümbritseb Maad 10-50 km kõrgusel.
Osoon on hapniku allotroopne vorm, mille molekul koosneb kolmest hapniku aatomist. Normaaltingimustel on osoon sinakas gaas.
Osooniaukude piirkonnas on tugev ultraviolettkiirgus, siis on seal ohtlik päevitada, eriti kevadel, kui atmosfäär on puhas ja läbipaistev.
Osoonikihi hõrenemine – osooni kiht on osoonist moodustuv kiht, mis kaitseb Maad Päikeselt tuleva kahjuliku ultraviolett-kiirguse eest.
Osoonikihi hõrenemine – „Osooniaukude“ kaudu jõuab maapinnani tugev UV- kiirgus, mis hävitab liike ning tekitab inimestel vähki.
Osoonikiht – kiht, kus Päikese ultraviolettkiirguse toime tõttu on atmosfääri keskmisest suurem osooni kontsentratsioon.
Osoonikihi kaitseks on loodud rahvusvahelised lepped nagu näiteks Osoonikihi kaitsmise Viini konventsioon ja Montréali protokoll.
Osoonikiht on unikaalne ja iseloomulik ainult meie planeedile. Osooniauk Antarktika kohal avastati 1970. aastate alguses.
Osooniikihi hõrenemine - Mõned keemilised ühendid põhjustavad selle kaitsva kihi hõrenemist ja ohtliku kiirguse jõudmise Maale.
Osooniaugud - Teadlastele on alati olnud mureks, kuidas peatada osooniaugu suurenemist. Osooniauk asub Antarktise kohal.
Osoonikihi seisukohalt on seega oluline kui palju leidub keskatmosfääris vabu reaktsioonivõimelisi lämmastikdioksiidi molekule.
Osoonikihis on osooni osarõhk maksimaalselt kuni 5 korda suurem kui maapinnal , see on 15-20 mPa ehk 300 - 400 ģg/m3.
Osoonil on omadus neelata Päikeselt lähtuvat lühilainelist ultraviolettkiirgust, mis mõjub hävitavalt elule.
Osooni kontsentratsioon on seal lihtsalt kõrgem kui mujal: umbes üks sajast tuhandest osoonikihi molekulist on osooni molekul.
Osooniaugud - tekitavad peamiselt freoonid,NO2.külmikud ei tohiks toota freoone,vähendada aerosoolide kasutamist.
Osoon on hapniku allotroopne modifikatsioon O3. See tekib siis, kui hapnikust juhtida läbi elektrilahendus.
Osooni kihti on tekkinud augud freoonide laialdase kasutamisega, jõuab Maale nüüd rohkem ultravalgust kui varem.
Osoonikihi hõrenemine - osoon tekib atmosfääri ülemistes kihtides kaheaatomilisest hapnikust ultraviolettkiirguse toimel.
Osoon – hapniku allotroopne modifikatsioon (O3), värvitu terava lõhnaga gaas, väga tugev oksüdeerija.
Osooniaugud – seda põhjustas stratosfääri saastumine osooni lagundavate freoonide ja lämmastikoksiididega.
Osoonikihi säilimiseks on vastu võetud Montreali protokoll, mis reguleerib osooni lõhkuda võivate ühendite kasutamist.
Osooniaugud - alad, kus O3 kontsentratsioon on langenud väga madalale (Antarktika, Austraalia). O3 hävitajad
Osooniauguks nimetatakse piirkonda kus koguosooni paksus on alla 220DU (Antarktikas) ja alla 300DU (Arktikas).
Osoonimolekulis on neid kolm (osoon ehk trihapnik). Osoonimolekulid tekivad fotokeemilise reaktsiooni tulemusena.
Osoon on terava lõhnaga, sinaka värvusega gaas, mis laguneb kergesti ja on väga tugev oksüdeerija.
Osoonihõrenemine on suhteliselt aeglaselt s&uum l;venev protsess, mis nõuab pikaajalisi ja katkematuid vaatlusi.
Osoonikihil on väga oluline toime, see neelab lühilainelist päikesekiirgust, mis kahjustab elusaid rakke.
Osoon ehk trihapnik (O3) on hapniku allotroopne vorm, mille molekul koosneb kolmest hapniku aatomist.
Osoon – tekib siis suures koguses välis õhu eliktriliste/fotogeeniliste tulemustena äikese ajal.
Osoon on ohtlik isegi väikestes kogustes, põhjustades haigusi nagu krooniline bronhiit või astma.
Osooniauk – külmutusseadmetes kasutatakse erinevaid keemilisi aineid mida satu järjest rohkem õhku.
Osoon on keemiliselt aktiivne aine ja oksüdeerib paljusid aineid, normaaltingimustel sinakas gaas.
Osoonikihi lagunemine - osoonikiht on 10-50km kõrgusel maapinnast ja kaitseb filtrina kahjuliku UV-kiirguse eest.
Osoonil on terav lõhn, mida võib mõnikord avastada elektrimootorite lähedusest ja äikese ajal.
Osoon on tugevam oksüdeerija kui harilik hapnik; teemant suure kõvadusega, grafiit aga pehme.
Osooni kasutamisel on suhteliselt vähe kõrvalnähtusid, kuid leidub väga erinevaid arvamusi ja uuringuid.
Osoonikihi ül on kaitsta maad ülemäärase kiirguse eest, mis mõjub kõikidele liikidele kahjulikult.
Osoon – ta on atmosfääris juba olemas ning on oluline, sest kaitseb meid UV-kiirguse eest.
Osoonikihi hõrenemine on üks vähestest globaalprobleemidest, millega võitlemisel on saavutatud teatav edu.
Osoonikih hõren - O kahjustab õhusaaste, mida põhjustab inimese tegevus, aerosoolide satumine õhku.
Osoon on hapniku teisend Koosneb kolmest aatomist Laguneb kergesti Ebastabiilne gaas
Osoon on gaas, mis neelab Päikese ultraviolettkiirgust ja kaitseb Maa elusolendeid.
Osoonikiht – 10-15 km kõrgusel maapinnast Maad ümbritsev osooni ehk trihapniku kiht.
Osoon on kaitsekiht mis kaitseb elusloodust ohtliku ultravioletkiirguste eest.
Osooniaugud on Arktikas tekkinud üle aasta ja seda alates 1981/1982 aasta, talvest.
Osoon on hapniku teisend, mis koosneb kolmest aatomist normaalse kahe asemel.
Osooniauk - osoonikihi oluline õhenemine stratosfääris, esinevad polaaraladel.
Osooniaugu tekkimises on põhiliselt süüdistatud inimeste poolt õhku paisatavaid freoone.
Osoon ehk trihapnik(O3) - sinakas, mürgine, terava lõhnaga gaas, laguneb.
Osoonikiht on tähtis, sest neelab Päikese lühilainelist ultraviolettkiirgust.
Osoon on iseloomuliku terava lõhnaga sinakas, suhteliselt ebapüsiv gaas.
Osoon on kogu eluslooduse seisukohalt väga vastuoluline ja tähtis gaas.
Osoon on lõhnatu ja värvusetu, väga tugeva oksüdeerimisvõimega gaas.
Osoonikiht on kaitsev kiht, mis hoiab ära tugeva UV-kiirguse sattumise Maale.
Osoon on mürgine, ebameeldiva lõhnaga, atmosfääris harvaesinev gaas.
Osoon on kiirguslikult aktiivne ja kaitseb meid päikese kiirguse eest.
Osoonikihi hõrenemine - läbi hõrenenud osoonikihi tungiv ultraviolettkiirgus hävitab
Osoonikihi ülesandeks on kaitsta kõike elavat lühilainelise ultravioletkiirguse eest.
Osoon – O3 (tekib päikesekiirguse toimel atmosfääris) Tagajärjed
Osooniaugud – on piirkonnad stratosfääris, kus osoonikiht on hõrenenud.
Osooniauk on osoonikihi osa, milles osooni kontsentratsioon on vähenenud.
Osooniaugud on tekkinud pidevalt aastast 1979 ja on sellest ajast kasvanud.
Osoon on ohus. - Horisont, 1989, nr.1,lk. 3-7. Moran, J.M. , Morgan.
Osoonkiht on tähtis, sest see neelab ultraviolett- ja infapunakiirgust.
Osoon on omapärases vormis (kolmeaatomiliste molekulidena) hapnik.
Osoonikiht - maapinnast 10-15km kõrgusel paiknev osoonist koosnev kiht.
Osoon on keemiliselt aktiivne aine ja oksüdeerib paljusid aineid.
Osoon on sinaka värvusega, iseloomuliku lõhnaga mürgine gaas.
Osooniaukudeks nimetatakse osoonikihi olulist õhenemist stratosfääris.
Osooni kontsentratsioon on seal umbes 10ppmv võrreldes 0,04 ppmv troposfääris.
Osoon on termodünaamiliselt ebapüsiv ning laguneb kiiresti:
Osoonaugud - Osoonikihi olulist hõrenemise kohta stratosfääris.
Osoon on väga tugevalt oksüdeeriv ja kiirestilagunev aine.
Osoonikihile on keemilised ühendid, mille koondnimeks on freoonid.
Osoon ehk trihapnik O3 Hapniku allotroopne modifikatsioon.
Osoon on lõhnav ning sa võid tunda seda pärast äikest.
Osooniauk on osoonikihi osa, milles osooni kontsentratsioon on
Osoonikihi paksus on seal normaaltingimustele taandatult 0,2 - 0,7 cm.
Osoonikiht – Kaitseb Maa organisme ultraviolettkiirguse eest.
Osoonikiht ehk osonosfäär ümbritseb Maad 10-50 km kõrgusel.
Osoonikiht - mis soodustavad selle teket ja mis on tagajärjed.
Osoon on kogu eluslooduse seisukohalt väga tähtis gaas.
Osooniauk - osoonikihi olulised hõrenemised stratosfääris.
Osoonikiht on unikaalne ja iseloomulik ainult meie planeedile.
Osoonikiht - kiht ,mis kaitseb Maa organisme UV-valguse eest.
Osooniaugud - osoonikihi oluline hõrenemine stratosfääris.
Osoon – O3 Normaaltingimustel on osoon sinakas gaas.
Osoonikihil on kaitsev toime päikeselt lähtuva UV-kiirguse
Osooniauk - osoonikihi oluline õhenemine stratosfääris
Osoonile on omane selgelt väljendunud sesoonne iseloom.
Osoon – kõrge keemilise aktiivsusega oksüdant.
Osoon on kolmest hapniku aatomist koosnev molekul.
Osooniauk - on katkend osoonikihis ehk päikeselaigud.
Osoonikiht on tähtis, et elusorganismid elada saaksid.
Osooni hulk on lühiajaliselt juba 30 - 40% alla normi.
Osoon on oma vähesusele vaatamata tähtis gaas.
Osoonikiht – kiht, mis neelab ultraviolettkiirgust
Osoonikiht ehk osonosfäär ümbritseb Maad 10-50 km
Osooniauk - osoonikihi hõrenemine stratosfääris
Osoonikahjustuse ulatus on tihti seotud õhuõhede avatusega.
Osoon on termodünaamiliselt ebastabiilne.
Osooni molekulis on ka kolmas, nõrgalt seotud aatom.
Osoonikiht – stratosfääri osoonirikas kiht.
Osooni teke on suuresti tasakaaluline protsess.
Osooniauke on täheldatud ka poolustest eemal.
Osooniauk on osoonikihi oluline õhenemine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoon on terava lõhnaga, suuremas koguses mürgine, väheses koguses tervislik , nõrgalt sinaka tooniga, esineb õhkkonna ülemistes kihtides (tekid seal). Veel esinenb männimetsades, meres, pesu kuivatamisel tuule ja päikese käes.
Osoonikihi paksusel on tüüpiline aastane käik.
Osoon on väga tugev oksüdeerija.
Osoon on ohtlik elusorganismidele.
Osoonikihi kaitsmine on riikide ühine eesmärk.
Osoon on keemiliselt aktiivne.
Osoon on universaalne reagent.
Osoon o3 - tekib elektrilaenguga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoon on terava lõhnaga, suuremaskoguses mürgine, väheses koguses tervislik, esineb õhkkonna ülemistes kihtides, sammuti meres, männimetsades ja pesu kuivatamisel tuule ja päikse käes.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoonikiht - osoon neelab peaaegu täielikult päikeselt tuleva UV-kiirguse, mille tagajärjel õhk soojeneb.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoonimine on ainuke desinfitseerimismeetod mis pakub üldlevinud kloorile tõsisemat konkurentsi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoonikiht on hakanud hõrenema, eriti polaaraladel ja täheldati nn osooniaukude teket.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Osoon - neelab peaaegu täielikult päikese ultraviolett kiirguse->õhk soojeneb.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun