Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Vote UP
88
Vote DOWN
Normaalõhurõhk on 760mmHg=10 000Pa = 1atmosfäär Kõrgrõhkkond Madalrõhkkond Talvel selge,külm,päike Talvel pilves,soe Suvel selge ja palav Suvel pilves,jahe
Vote UP
27
Vote DOWN
Normaalõhurõhk on 760mmHg, mõõdetakse elavhõbebaromeetriga.
Normaalpinge on mõiste tugevusõpetusest ning ta tähendab lõikepinnaga risti paiknevat pingekomponenti. Normaalpinge on vektoriaalne suurus ning ta tähis tugevusarvutustes on . Kogupinge avaldub normaal- ja tangentsiaalpinge kaudu valemiga . Kogupinget pole aga otstarbekas kehas mõjuvate sisepingete hindamiseks kasutada, sest paljud materjalid taluvad normaal- ja tangentsiaalpingeid erinevalt, mistõttu tugevusõpetuses vaadeldakse neid eraldi.
Normaaljaotuse korral on järsakus võrdne 0-ga Juhusliku vektori jaotusfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni F(x,y), mis on määratud eeskirjaga F(x,y) = P(X
Normaaljaotus - pideva tunnuse jaotust, mille korral histogrammi kuju korrutatud 1000ga Erikordaja-elussündide arv jagatud fertiilses eas toimumise tõenäolisuse mõõtu skaalas 0-st 1-ni. Võimatu 0, kindel 1. on sümmeetriline; kellukesekujuline •Valimi keskväärtus on naiste aasta keskmise arvuga korrutades 1000ga. Vanuskordaja- Tinglik tõenäosus mingi sündmuse tõenäosus teatud eelinfo korral informatiivne eelkõige ligikaudse normaaljaotusega valimite korral.
Normaaltingimused - temperatuur 0°C,rõhk 101325 Pa(= 1atm = 760mm Hg sammast).
Normaaljaotuskõvera alusel – (Gaussi kõver). Praktikas see ei õigusta mitmel põhjusel ning enamuses kasutatakse kombineeritud süsteemi, kus positiivse hinde panemisel lähtutakse tulemuse asendist teiste seas, neg hinde väljapanekuul on määravaks minimaalne aktsepteeritav tase.
Normaalsus - näitab lahustunud aine grammekvivalentide arvu ühes liitris lahuses[g-ekv/dm 3] Keemiline tasakaal – olukord, kus ühegi aine kontsentratsioon enam ajas ei muutu Le Chatelier’ printsiip - Tingimuste muutmine tasakaalusüsteemis kutsub esile tasakaalu nihkumise suunas, mis paneb süsteemi avaldama vastupanu tekitatud muutustele Keemilise reaktsiooni kiirus(ühikud) - näitab reageerivate ainetekonsentratsioonide muutust ajaühikus (mol*dm-3*s-1)
Normaalsel ekg - l esinevad positiivse ja negatiivse suunaga väljalöögid (sakid, lained), mida tähistatakse tähtedega P kuni T. Kokkuleppeliselt tähistatakse QRS kompleksi piirides esinevad positiivseid (ülespoole isoelektrilist e. nulljoont) väljalööke alati R-ga, negatiivseid väljalööke (allapoole isoelektrilist e. nulljoont) eespool R-sakki Q-ga ja R-sakist tagapool S-ga. P- ja T-sakid seevastu võivad olla nii positiivsed kui negatiivsed.
Normaalbetooni kuivtihedus on 2000-2600 kg/m³ [1]. Puitlaastplaadi tiheduseks saime 740,92kg/m³, aga internetist leidsime, et tihedus võib olla kuni 700 kg/m³ [3]. Keramsiitkruusa tiheduseks saime 354,22, internetist leidsime, et tihedus võib olla 250-350 kg/m³ [4]. Silikaattellise tiheduseks saime 1727,93 kg/m³, internetist tuli tulemuseks 1850-1950 kg/m³[5]. Samottkivi tiheduseks saime 1934,96 kg/m³, internetis tulemuseks 1850-1950 kg/m³ [6].
Normaaltingimused – T=0 oC = 273,15 K; V = 22,4 mol/l; P = 760 mmHg = 760 Torr = 101325 Pa Avogadro seadus – Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavas ühesugusel rõhul ja temperatuuril võrdse arvu molekule (aatomeid). V ~ n Gaasi molaarruumala – 1,0 mol gaasi maht (molaarruumala Vm, dm3/mol) 22,4 dm3 ja standardtinigimustel 22,7 dm3. Temperatuuri tõstes gaasi ruumala suureneb . Rõhu tõstmisel gaasi ruumala väheneb.
Normaalkujudel on kasulikke omadusi, mis võimaldavad mitmesuguste ülesannete lahendamist. Kui tegemist on väidetesüsteemiga ning me otsime tõeseid väidetekombinatsioone, on sageli kasulik konstrueerida väidetest valem disjunktiivsel normaalkujul. Selline valem on tõene alati, kui on tõene vähemalt üks konjunktidest, ning konjunkt saab olla tõene vaid siis, kui kõik selles esinevad literaalid on tõesed.
Normaallaiuseks on koldeukse laius  Suitsugaaside lõplikuks põlemiseks on soovitav juhtida kolde ülaossa järelõhku (ei kehti toaküttekolletele)  Koldekuju peavad olema kasutatavale kütusele  Kolde seinte ja võlvi materjal peavad olema sellised, et ahju välispind soojeneks kolde ja lööristiku osas üheaegselt ja ühtlaselt  Toaahjul peavad olema tihedalt sulguv kolde ja tuharuumi uks
Normaalkujule - sulgude avamise ja 2v(v-5)=0 2 liikmete ümbertõstmise, koondamisega 2v -10v=0 a=2 b=-10 c=0 tekitada kuju, kus vasakul poolel on 2 2 esimesel kohal positiivse kordajaga (u+1) -2u =3 2 2 ruutliige, teisel kohal lineaarliige, u +2u+1-2u -3=0 2 kolmandal kohal vabaliige ning paremal -u +2u-2=0 |:(-1) 2 poolel null; vajadusel kaotada murrud või u -2u+2=0 a=1 b=-2 c=2
Normaalrida – selleks et vähendada eritööriistade hulka, on kokku lepitud, et mõõtarvud omavad vaid teatud nii-nimetatud „normaalseid” väärtusi, ja neid arvude ridu ähistatakse R5, R10, R20 jne., s.t. et ühe suurusjärgu piirides on „normaalseteks” vastavalt 5 või 10 või 20 mõõtarvu, kus iga järgmine on eelmisest vastavalt suurem = 1.584893 korda ( =
Normaal - jaotuse graafiku uurimisel selgub, et graafiku alune pindala, mis on määratud 3 σ-ga mõlema- le poole keskväärtust on ~ 0,9973. Seega ühepoolne tõenäosus, et suurus fd oleks väiksem kui 3 σ-ga määratud väärtus on P = 0,00135. Üldiselt on kogu maailmas omaks võetud nn 3 σ reegel riskide määramisel.
Normaaljaotus – keskmine tulemus on teadlaste vahel kokku lepitud – 100, sellest oleneb, millise tasemel oled, kas kõrgemal või madalamal Flynni efekt (1987/2007) Intelligentsuse skoor kasvab ajas 1standarthälve 50 aasta jooksul Nature or nurture Inimliigi tunnuste varieeruvuse ja arengu määravad ära kaks faktorit:
Normaalkauba sissetuleku - tarbimise kõver on positiivse tõusuga (sissetuleku suurenedes kasvab ka kauba tarbitav kogus), inferioorse kauba sissetuleku- tarbimise kõver on tagasipöörduv (sissetulek kasvab, aga kauba tarbitav kogus väheneb), lähedaste asenduskaupade puudumisel on sissetuleku-tarbimise kõver vertikaalne sirge.
Normaalkiirenduse on võimalik avaldada nurkkiiruse v2 dv d (ωR) dω kaudu an = = ω 2 R . Tangensiaalkiirenduse jaoks leiame aτ = = =R =ε ⋅R R dt dt dt 4) Mida nimetatakse homogeenseks väljaks? Homogeenseks väljaks nimetatakse vektorvälja komponenti milles vektorid on igast ruumipunktis ühesuguse suuruse ja suunaga.
Normaaljaotus –  On pidev jaotus. Kirjeldatav 2 parameetriga: keskväärtusega (müü ­  σ) ja   dispersiooniga (σ  2   st. ruut). Normaaljaotuse korral keskväärtus, mood ja mediaan ühtivad.   Sobib   tunnuste   kirjeldamiseks,   millel   on   teatud   keskmine   tase.
Normaalne sünnitus – laps saab sünniteedest normaalse mikrofloora Keisrilõikega sünnitus – saab vältida hapniku puudust, kuid mikrofloorat laps ei saa. 20. Postemrüonaalse arengu perioodid: • Juveniilne ehk suguküpsuseelne – organism kasvab, elundkondade talitus ja reflektoorne tegevus täiustuvad.
Normaalkasum on tootmistegevusest saadav tulu, mis võrdub nende ressursside alternatiivkuludega, mis kuuluvad firmale endale ja mida ta kasutab omaenese vajadusteks. On vajalik selleks, et antud ressursse kasutataks just selles firmas ( harus). Mikroökonoomikas peetakse normaalkasumit tootmiskulu osaks.
Normaalne ph on umbes 5,6. See on happelise reaktsiooniga peamiselt seetõttu, et atmosfääris ringlev süsinikdioksiid on osaliselt atmosfääri veepiiskades lahustunud, moodustades süsihappe (H2CO3). Süsihappe dissotsiatsiooni käigus vabaneb vette vesinikioone, mis muudavadki sademed happelisemaks.
Normaalsel ekg - l esinevad positiivse ja negatiivse suunaga väljalöögid (sakid, lained), mida tähistatakse tähtedega P kuni T. Kokkuleppeliselt tähistatakse QRS kompleksi piirides esinevad positiivseid (ülespoole isoelektrilist e. nulljoont) väljalööke alati R-ga, negatiivseid väljalööke 4
Normaaltingimustes on osoon sinakas gaas, mis neelab punast valgust ja ultraviolettkiirgust. Osoonikiht (ka osoonikilp, osooniekraan) on keskmiselt 15–55 km kõrgusel asuv stratosfääri kiht, kus Päikese ultraviolettkiirguse toime tõttu on atmosfääris keskmisest suurem osooni kontsentratsioon.
Normaal - või standardtingimustel, P0 normaal- või standardtingimustele vastav rõhk (sõltuvalt valitud ühikutest), T0 normaal- ja standardtingimustele vastav temperatuur kelvinites (mõlemal juhul 273 K), P ja T aga rõhk ja temperatuur, mille juures maht V on antud või mõõdetud.
Normaalne väljundvõimsus ehk 0,1PVn (PVn - nimivõimsus). Järgnevate mõõtmiste ajal sailitatakse kõik reguleeringud samas asendis neid muutmata ja muudetakse ainult modulatsioonisagedust f HSG vastavate nuppude abil alates selle madalamast suurusest ja lõpetades kõrgeima ülekantava sagedusega.
Normaaljaotuse järgi on tõenäosus, et müügipäeva nõudlus ületab keskmist nõudlust, 50%. Tõenäosus, et müügipäeva nõudlus jab alla keskmise nõudluse, on samuti 50%. Varude juhtimise seisukohalt vajatakse reservvaru vaid siis, kui müügipäeva nõudlus ületab keskmist nõudlust.
Normaalteaduslikud uurimused on nii eksperimentaalsed kui teoreetilised (matemaatilised probleemid). Eksperimentaaluurimuse eesmärgiks võib olla võimalikult täpselt mõõta paradigma jaoks olulisi suurusi, uurimused on alati orienteeritud teadaoleva täpsustamisele, mitte uue kindlakstegemisele.
Normaal - ja töötingimused Iga mõõtevahendi juurde kuulub pass ja rida dokumente, mis normeerivad mõõtepiirkonna(d), mõõtediapasooni, tundlikkuse, normaaltingimused, töötingimused, hoiutingimused, mõõtevea jne. Mõõtevahenditele on kehtestatud lubatud mõõtevead.
Normaalsete proto - onkogeenide mutantsed alleelid Proto-onkogeenid stimuleerivad rakutsükli iga faasi algust Aktiveeruvad ainult siis, kui tingimused raku paljunemiseks soodsad Mutantsed proto-onkogeenid on aktiivsed igal ajal ja stimuleerivad rakutsükli faaside vaheldumist pidevalt
Normaaljaotuse parameetrid on keskväärtus μ ja standardhälve σ. Kuna me näidatud integraali analüütiliselt leida ei oska (kui oskakski oleks see tülikas), on tulemused koondatud tabelisse ja seda standardiseeritud (keskväärtus= μ =0 ja standardhälve= σ =1) normaaljaotuse jaoks.
Normaalne kõne on aga kiire ja sisaldab palju sarnastumist häälikute (oletatavatel) piiridel, nii et ideaalasendid jäävad enamasti täielikult saavutamata. Kõne on kontiinum, tihti pole sõnas häälikute vahel selgeid piire nagu suulises keeles pole pause sõnade vahel.
Normaalne vererõhk on 120/80mmHG Pulsisagedus on arterite rütmiline lainenemine, mis tingitud südame tööst, Sõltub veresoone täitumisest verega ja südame kokkutõmbe tegevusest, Pulssi saab palapteerida randmelt, küünarvarrelt, kaelalt, kumebest, põlveõndlast
Normaali - ellipsoidi punktitasandi ristjoon antud punktis.
Normaal - n (mõtteline ristsirge pinnaga). Nurka langeva kiire ja normaali vahel nimetatakse langemisnurgaks ja tähistatakse α - ga.( ABn ). Peegeldunud kiir BC moodustab normaaliga peegeldumisnurga β . Kiire langemisnurk ja peegeldumisnurk on võrdsed.
Normaal - jaotuse jaotus- funkts oodatav aasta tegelik sagedus punktid tõenäosus sagedus 2000 32 0.085869 0.085869 26.19014 2002 91 0.263014 0.177144 80.21918 2003 100 0.394425 0.131412 120.2997 2008 82 0.941043 0.546618 287.0181 305 0.941043 513.7271
Normaalses olekus on tahked e mittevoolavad. Nende kohta kasutatakse tihti väljendit “tavott”. Neid eristatakse veel selle alusel, millistes tingimustes üks või teine määre peab töötama: külmas, kuumas, niiskes keskkonnas jne. Määrded
Normaalne abielu – pime naine ja kurt mees.
Normaalobjektiiv on objektiiv, mille fookuskaugus on ligikaudu võrdne kaadrivälja diagonaaliga (vaatenurk 2ω lg. 45 – 50º). Normaalobjektiivide hulka kuutuvad näiteks kõik väikekaamerate objektiivid, mille fookuskaugus on umbes 50 mm.
Normaalkivistamistingimused on suletud keskkonnas vee kohal temperatuuril 20 ± 2°C. Kuubid katsetatakse 28 päeva vanuselt Eelnevalt vaadatakse kuubid üle, märgitakse survepinnad, mõõdetakse ja kaalutakse, seejärel katsetatakse kuubid survele.
Normaaltingimustel on tsingi tihedus 7,14 g/cm³. Tema sulamistemperatuur on 419°C ja keemistemperatuur on 907°C. Kõige laialdasemalt kasutatav tsingi sulam on messing, milles vask on sulatatud 9%-ilise kuni 45%-ilise tsingi osakaaluga.
Normaaltingimustel on 11,34 g/cm³. Sulamistemperatuur 327,46 °C ning keemistemperatuur 1751 °C. Plii on vastupidav hapniku, vee ja hapete suhtes; mõnel juhul tekib pinnale oksiidikiht, mis ei lase edasistel reaktsioonidel toimuda.
Normaalkõrgused – määratakse teoreetiliselt rangelt ja need võib leida praktiliselt veatult, sest need on seotud ainult punkti geoteetilise laiusega ning kõrgusanomaaliaga, mis mõlemad on korrektselt määratava suurusega.
Normaalhüvis - hüvis mille nõudlus sissetuleku kasvades suureneb  Inferioorne kaup- hüvis mille nõudlus sissetuleku kasvades väheneb (odav juust)  Täiendhüvis- selle hinna tõus vähendab teise hüvise nõudlust.
Normaalkasum – tootmistegevusest saadud tulu mis võrdub nende ressursside alternatiivkuluga mis kuuluvad firmale endale ja mida ta kasutab oma enesevajadusteks; on vajalik selleks et neid kasutataks just selles firma harus
Normaal - ehk standardvesinikelektrood: E°(2H+/H2) = 0.0 V Redokspotentsiaal (E) – väljendab tööd, mida tuleb kulutada, või mis eraldub 1 Faraday arvu laengu (1 mooli elektronide) üleminekul redoksreaktsioonis.
Normaalteadus – langeb kokku levinuima kujutlusega teaduslikust tööst, kuid siiski puudub üks teadusliku ettevõtmise standardtulemus – ei taotle uudseid fakte ega teooriaid esile tuua, edukus ei seisne selles.
Normaal - ja tangentsiaalkiiredus. *Punkti kiirendus - Punkti kiirenduseks ~a nimetatakse kiiruse juurdekasvu ∆~v ja aja juurdekasvu ∆t suhte piirväärtust tingimusel, et aja juurdekasv läheneb nullile.
Normaaljaotus – suurus tekib suure arvu sõltumatute juhuslike suuruste summana eeldusel, et liidetavate hulgas ei ole niisuguseid juhuslikke suurusi, mille mõju oleks suurem, kui ülejäänud liidetavate mõju.
Normaal - , üle- ja alaarmeeritud ristlõigete määratlus, habras purunemine Normaalarmeeritud ristlõike purunemine algab tõmbetsoonis armatuuri voolamisega ja lõppeb survetsoonis betooni purunemisega.
Normaaljaotus – kirjeldab tunnust, mille keskmise taseme lähedased väärtused esinevad tihti, aga suuri kõrvalekaldeid keskmisest väärtusest on harva, kusjuures kõrvalekaldeid võib olla mõlemasuunalisi.
Normaaljaotus – pideva tunnuse jaotu, mille korral histogrammi kuju on sümmeetriline ja nn kellukesekujuline. • Normaaljaotuse kirjeldab ära 2 parameetrit: keskmine (asukoht) ja standardhälve (järsakus).
Normaalsel inimesel on bioloogiline kaasasündinud keelevõime, mis teeb keelte omandamise võimalikuks. Kuid sellegi poolest on õppimisprotsess nii õpitava hulga kui ka selleks kuluva aja poolest üsna ulatuslik.
Normaaltingimustes on trombotsüüdid veres inaktiivsed, kui nad aga puutuvad kokku õhu, mõnede mürkide või veresoone sisekesta alla olevate kollageenkiududega, siis nad aktiveeruvad ja tekib vere hüübimine.
Normaal - mõõteriista kasutamine ebaõigel viisil või olukorras tagab silmade kaitse nende reflektoorne selle kasutamine mitteettenähtud ärapööramine lasekiirest või silmalaugude eesmärkidel.
Normaalkiirendus - ristiolekut trajektooriga nim. normaalseks ja seda näitab ühikvektor n → , seega normaalkiirenduse suurus arvutub: an= =v2/r. Normaalkiirendus kirjeldab kiiruse suuna muutumise kiirust.
Normaalbetooni tiheduseks on antud 1800-2500 kg/m3 kohta, katsetes tuli 2520 kg/m3. Nelja eelneva materjali katsetatud tiheduste tõepärasus lubab eeldada, et ka ülejäänud katsete tulemused on lubatud normides.
Normaalteadus tähendab mingil ajal ja mingis teadusvaldkonnas valitsevat ja üldtunnustatud teadmiste ja teooriate süsteemi, mida esitatakse vastava aja teadusõpikutes või teadusklassikute teostes.
Normaal - , tangensiaal- ja kogukiirendusi? Kuhu on need vektorid suunatud? Jäiga keha pöörlemisel ümber kiinistelje: ds Punkti kiirus on suunatud liikumise suunas trajektoori puutujat pidi.
Normaal - Elektrood φteor Molaalsu molaalsus Aktiivsustegur Aktiivsus potentsiaa sm m± γ± a± l φ0 - 0,45 Cd/CdSO4 0,1 0,100 0,150 0,015 -0,402 6 0,29 Cu/Cl2+ 0,05 0,079 0,577 0,046 0,337 7
Normaalpuistu täius on 100%. Puistu täius (T, %) on protsent, mis leitakse puistu ühe hektari rinnaspindala või tagavara jagamise teel samasuguse kõrgusega normaalpuistu rinnaspindala või tagavaraga.
Normaalalkaan - Lineaarse (hargnemata) ahelaga alkaan ehk n-alkaan R - alküülrühma tähis Radikaalitsentri tekkimise eeldused Tekib seda kergemini, mida rohkem C-C sidemeid on sellel süsinikul.
Normaalvõrk on kõige lihtsam koordinatide võrk, mis moodustub antud projektsioonis mingist sfäärilise koordinaatide süsteemist. Normaalvõrgu poolus ühtib antud projektsiooni poolujsega.
Normaalsus on lahuse kontsentratsiooni väljendusviis, mida tänapäeval eriti ei kasutata, sest ta pole SI-süsteemne suurus, kuid tiitrimise tulemuste arvutamisel on teda mugav kasutada.
Normaalsetel isastel on see suhe 0,5 (1X:2A) ning normaalsetel emastel 1,0 (2X:2A). Soo avaldumist mõjutab X-liiteline geen Sxl, mis suhte 1 või suurem puhul aktiveerub ja kärbsest areneb emane.
Normaalhüvise korra on see positiivne • Sissetulekuelastne (koefitsent > 1) • Sissetuleku mitteelastne (koefitsent < 1 Inferioorse hüvise korral on seissetulekuselastuskoefitsent negatiivne.
Normaalkaaluga täiskasvanul on surnud ruumi mahtuvus umbes 150 ml. Seetõttu moodustab alveoolideni jõudev õhukogus 500 ml hingetõmbemahu puhul vaid 350 ml ja 200 ml hingetõmbemahu puhul vaid 50 ml!
Normaaljaotuse parameetrid on keskväärtus μ ja standardhälve σ. Normaaljaotusega juhuslik suurus tekib olukordades, kus on tegemist paljude samas suurusjärgus sõltumatute tegurite koosmõjuga.
Normaalne purunemine on seotud materjali voolavusega, see eeldab terase kasutamist. Materjali voolamine on märgatav protsess (teras hakkab venima), ning selle tulemusena tekib plastne liigend.
Normaalne tööaeg – üldine riiklik norm 8 tundi/40 tundi lühendatud tööaeg – väiksem tööajanorm, osaline tööaeg-normist lühem tööaeg, õhtune tööaeg-18.-22, öötöö-22-6,
Normaalrõhuks nimetatakse õhurõhku 101325 Pa. • Üleslükkejõud ja kehade ujumine Üleslükkejõuks nimetatakse jõudu, millega vedelik või gaas tõukab üles sinna asetatud keha.
Normaalselt 36 - 37 Temp naha pinnal varieerub sõltuvalt mõõtmispaiga anatoomilisest asukohast, verevarustusest, riietusest ja väliskeskkonna õhutempist, -niiskusest ja liikumisest.
Normaalsetes tingimustes on kõige stabiilsem hall arseen, tahke rabe aine, mille tihedus on 5,7 g/cm³. Atmosfääri kuumutamisel arseen ei sula, aga sublimeerub temperatuuril 614kraadi Celsiust.
Normaalne elu tähendab seda, iga valiku puhul tuleb puudega inimese jaoks leida võimalikult normaalne alternatiiv vastukaaluks erilisele ja ebatavalisele (Bakk, Grunevald, 1999, 27).
Normaalreaktsioon on reaktsioonjõud N , mis on pinnanormaali sihiline. Niisugune jõud takistab kehal ideaalselt sileda pinna sisse liikumast, kuid muid liikumisi ei takista (punktis A).
Normaalkonsistents on n?iitaja, mis avaldab m6ju nii kipsi tardumisaegade kui tugevusn6itajatele. Eelnevalt niisutatud elastsesse kaussi valatakse vajalik hulk vett, 50-70% kipsi massist.
Normaalbetoon - Tehislik kivimaterjal, koosneb sideainest (tsement, lubi vms) ja täitematerjalist (liiv, kruus, killustik), harilikult ka veest ja mõnikord erilistest lisanditest.
Normaalkasum – kindlustab selle, et arvestuslik kasum katab firmale kuuluvate ressursside alternatiivkulu. Majaduskasum on see arvestusliku kasumi osa, mis ületab normaalkasumi.
Normaal - Tegelik jaotuse Oodatav Hinne Tõenäosus sagedus jaotusfn sagedus punktid 1 4 0,00328 0,00328 0,56088 2 17 0,05182 0,04855 8,301573 3 62 0,29595 0,24412 41,74516
Normaaltingimustel on gaasid. Kui ekstraheerimise temperatuur ja rõhk on üle vastava aine kriitiliste parameetrite, siis on tegu ekstraktsiooniga superkriitilises olekus fluidumiga.
Normaalkujud - andmebaasi tabelite ja tabelielementide organiseerimisreeglid, mis võimaldavad ära hoida transaktsioonilisi anomaaliaid andmete seostamisel ja käsitlemisel.
Normaaltingimustel on raud tahke aine tihedusega 7,87 g/cm3. Raua sulamistemperatuur on 1535oC. Raud esineb madalal rõhul nelja kristallmodifikatsioonina olenevalt temperatuurist.
Normaalpingeks nimetatakse deformeerunud dT=-dU h=gt²/2 kehas,näiteks vardas,tekkinud pinna normaali suunalist jõudu ühikulise ristlõike Kiirus Maa pinnal pindala kohta.
Normaalrõhk tähendab rõhku 760 mm Hg (normaalne õhurõhk p = 1,013 ⋅ 105 Pa merepinnal). Selle rõhu teisendasime paskaliteks ja lisasime T = 293 K algtingimustesse.
Normaalses suu - neelu-mikroflooras, võivad hospitaliseerimisel prolifereeruda. Acinetobacterid on oportunistlikud patogeenid, eelkõige hingamisabi saavatel patsientidel.
Normaaltingimustel on ta võrdlemisi pehme kollane metall, mille tihedus on 19,7 g/cm³. Kulla sulamistemperatuur on 1064°C.Kuld on isotroopne kuubilise süngoonia mineraal.
Normaaljaotus - Normaaljaotus on pidev jaotus, mis võib omandada kõiki reaaltelje väärtuseid, teda kirjeldavad kaks parameetrit µ ja s 2. Tähistatakse N(µ, s 2).
Normaaljaotus - Kui joonistada graafik, mis kujutab, kui palju on erineva pikkuse või kaaluga inimesi, siis Saame mõlemal juhul omapärase kellakujulise kõverjoone.
Normaalpingeks nim. Deformeerunud kehas, näiteks vardas tekkinud pinget, mis on võrdne pinna normaali sihilse deformeeriva jõuga ühikulise ristlõike pindala kohta.
Normaalkasum – tootmistegevusest saadav tulu, mis võrdub nende ressursside alternatiivkuluga, mis kuluvad firmale endale ja mida ta kasutab omaenese vajadusteks.
Normaalolukord – elektriseade ja paigaldis on heas olukorras ja seda kasutatakse ettenähtud otstarbel, viisil, keskkonnas ja ettenähtud pädevusega isikute poolt.
Normaalne rõhulang on tavaliselt 0,05… 0,1 MPa. Rõhkude vahe üle 0,1 MPa on signaaliks filtri ummistumisest, rõhulangu puudumine aga filtrielemendi purunemisest.
Normaalne talitlus on erakordselt oluline lapseeas (kretinism). Suurendavad oksüdatsiooniprotsesside intensiivsust, ainevahetuse põhikäivet ja soojusproduktsiooni.
Normaalsest õhu - ja soojusvahetusest, nii et osutub vajalikuks konditsioneeri sisseehitamine. Selle ülesandeks on hoida ruumiõhku IT poolt ettenähtud piirides.
Normaal - φteor Aktiivsus potentsiaal a± φ0 0,082 -0,763 -0,795 0,662 0,337 0,332 , mis tähendab, et mõõtmised ning arvutused olid tehtud täpselt.
Normaalkiirendus on suunatud mööda trajektoori normaali tema kõverustsentri poole, tema suurus võrdub kiiruse ruudu ja trajektoori kõverusraadiuse suhtega.
Normaalruunid on ruunitähestiku tavalisem vorm ja see domineerib ka viikingiajastu ruunikividel. Lühiharulised ruunid on normaalruunide lihtsustatud vorm.
Normaal - ja töötingimused- mõõtevahendil on lubatud mõõtevead, põhiviga kõige tähtsam, näitab max viga normaaltingimustel, kõige täpsem.
Normaalne leek – нормальное пламя nõrk (pehme) leek – мягкое пламя oksüdeeriv leek – окислительное пламя
Normaal - ja töötingimused ................................................................................................ 29 7.2. Täpsusklass.
Normaaljaotus – üks kõig levinuim jaotusseadus, mis on määratud kahe arvkarakteristikuga – keskväärtusega ja standardhälbe ehk dispersiooniga.
Normaalkõne assimilatsioon on ka helitute häälikute helistumine juhul, kui ümbritsevad häälikud on helilised. Üldine assimilatsioonijuhtum on ka assibilatsioon.
Normaal - kasumit pikal perioodil? Kui TKT firma saab lühiperioodil kasumit, siis pikal perioodil tuleb firmasid juurde ning kasumit enam ei saa.
Normaalivormid on tavaliselt kirjapanemata. 2 suurt ül:reguleerida inimeste käitumist ja olla aluseks kõikidele teistele sotsiaalsetele vormidele.
Normaalselt rääkida on tegemist tööga aeroobses režiimis. Tugev “aeroobne baas” annab võimaluse järkjärgult tõsta ka treeningute intensiivsust.
Normaaljaotuse eeldusel on usaldusnivoo p = 90 % korral kattetegur k = 1,65. p = 95 % korral on kattetegur k = 1,96 ja usaldusnivoo p = 99 % korral k = 2,58.
Normaal - EHK ÜHIKUELASTNE NÕUDMINE: hinna muutus võrdub nõutava koguse muutusega; E=1; nõudluskõver on sümmeetriline telgede suhtes.
Normaalsetes tingimustes on võime erutusimpulsside spontaanseks rütmiliseks vallandamiseks piirdunud spetsifiiliste erutustekke ja erutusjuhtesüsteemiga.
Normaaljaotuse puhul on uuritav näitaja statistilisi parameetreid valimis lihtne määrata ja hinnata valimi keskmise viga üldkogumi keskmise suhtes.
Normaalne iq on 100, praktiliselt peetakse normaalseks vahemikku 90–110. IQ alla 70 tähendab debiilsust, üle 130 erakordselt kõrget taset.
Normaalsetel isenditel on IgE hulk vereseerumis väga väike, allergia või parasiitsete nakkuste tõttu suureneb see patsientide veres kuni tuhat korda.
Normaalsuse piirid on laienenud (nt homoseksuaalsus, naine jne) Mõõtmisinstrumendid: • Mina ja eneseteadvuse erinevaid aspekte mõõtvad skaalad.
Normaal eptaan on madala oktaavarvuga, ning tema oktaanarvuks loetakse 0. Oktaanarv saadakse kas: laboro uurimismeetodil või ka mootormeetodil.
Normaaljaotus on pidev jaotus, mis võib f(x,y) aga selle juhusliku vektori omandada kõiki reaaltelje väärtuseid, teda tihedusfunktsiooniks.
Normaalolu – korrasolevate elektriseadmete ja – paigaldiste ning nendega seotud protsesside ja teenuste kasutamist ettenähtud otstarbel
Normaalvõrrandite koostamiseks on meil vaja leida suuruste a 2, b2, ab, al ja bl väärtuste summad. Saame kaks normaalvõrrandit: 9x-6y=41.5 ja -6x+14y=-5.5.
Normaalsus - näitab lahustunud aine vaalide ehk gramm-ekvivalentide (ainehulk, mis vastab 1 moolile teisele ainele) hulka 1 dm3 lahuses.
Normaalajaks nimetatakse aega, mis kulub ohe tooteühiku tegemiseks normaalpingutusel. Töönormid on palk tüki kohta ja aeg tüki kohta.
Normaalne floora on tähtis heaolule ja tervisele, sest see takistab teiste mikroobide pääsemist samasse piirkonda ja kaitseb nakkuste eest.
Normaal - jaotus on määratud ja täielikult kirjeldatav kahe parameetriga – keskväärtuse ja standardhälbe ehk dispersiooniga.
Normaalne kehatemperatuur on 37 C. Eeldades, et inimene koosneb põhiliselt veest, arvutada soojushulk, mis on vajalik sellise palaviku tekitamiseks.
Normaalselt 60 - 75%. Vaba vee sisaldus oluline vähenemine 10-15% on iseloomulik spooridele ja eostele, nende ainevahetus on allasurutud.
Normaaltalitlusel on fotoelemendi pinge ca 0,5 V. Kiirguse soovimatu peegeldumise vältimiseks on fotoelement kaetud peegeldusvastase kihiga.
Normaalkaubad on kaubad, mille tarbimine (nõudlus) tarbija sissetulekute suurenemisel kasvab ning tarbimiseelarve vähenemisel kahaneb.
Normaalvõrk on kõige lihtsam koordinaatide võrk, mis moodustub antud projektsioonis mingist sfääriliste koordinaatide süsteemist.
Normaalsarja mootoritega on neil masinail teatavad iseärasused: suurem hetkeline ülekoormatavus ja käivitusmoment ning väiksem inertsimoment.
Normaalsel 15 - aastasel aktiivsel noorel naisel on vaja päevas 2300-2500 kcal energiat ja samas vanuses noorel mehel 2600-3000 kcal.
Normaaljaotusel on kaks parameetrit, mis on vastava juhusliku suuruse keskväärtus ja standardhälve. Normaaljaotus on sümmeetriline.
Normaaljaotuskõvera ekstsess on 0. 11.Juhuslikuks – nim sündmust, mis teatud tingimuste olemasolu korral võib toimuda ja võib ka mitte toimuda.
Normaaljaotuskõvera kõrgus on leitav valemiga x2 1 y= 2 e 2 2 . Tulemuste analüüsiks tuleb kui hästi sobib jaotusseadus tegelikule jaotumisele.
Normaalne ph on umbes 5,6 (CO2 sisalduse tõttu), kuid lisandunud lämmastiku ja väävli ühenditega on pH 3-4 või veelgi madalam.
Normaalväärtused on teised (olenevalt vanusest), doseerimine teistsugune, põhjused ja epidemioloogia erinevad, stressitase mitmekordne.
Normaalfloora – tavaline bakterite kooslus (nahal, limaskestadel); tõkestab teiste mikroobide pääsemist samale territooriumile;
Normaalkasum - arvestusliku kasumi osa, mis katab ressursside alternatiivkulu maj.kasum- arvestusliku kasumi osa, mis ületab norm.
Normaalkasum – On firmal siis, kui arvestuslik kasum (kogutulu-otsesed kulud) on vähemalt nii suur, et katab ära kaudsed kulud.
Normaalkiirenduse vektor on suunatud trajektoori kõverusraadiuse sihis, s.t. kiirusvektoriga risti, ja põhjustatud kiiruse suuna muutumisest.
Normaalses rakus on oksüdantide toime tasakaalustatud nende teket ja/või toimimist takistavate osakeste – antioksüdantide toimega.
Normaalaja lõppedes on vastastel punkte võrdselt, siis määratakse üks minut lisaaega ja võidab see, kes esimesena saab punkti kirja.
Normaali pealtvaade on risti tasapinna kaldenurk on väiksem koonuse tasapinna horisontaali pealtvaatega moodustajate omast telje suhtes.
Normaalsust on vaadeldud: 1.kui statistilist kontseptsiooni; 2.kui vaimse tervise ideaali; 3.kui teatud käitumisviisi olemasolu.
Normaalelastsuseks nimetatakse Hookei seaduse kehtimise ja joonpinguse korral normaalpinge σ ja sellele vastava normaalpinge ε suhet.
Normaalkiirendus - an kiirenuduse normaalsihiline komponent, mis on suunatud mööda trajektoori normaali tema kõverustsentri poole.
Normaalsetel vanematel on albiino laps, milline on tõenäosus, et nende järgmine laps on albiino, milline on normaalse lapse tõenäosus?
Normaalleek ehk neutraalne leek saadakse teoreetiliselt juhul, kui ühele mahuosale hapnikule vastab üks mahuosa atsetüleeni.
Normaalne areng on taastunud, inimestel on taas õigus valikuvabadusele ning väikerahvastel on võiomalus oma kultuuri säilitada.
Normaalrõhk – normaalrõhuks nimetatakse rõhku 101325 Pa. Sageli kasutatakse normaalrõhu ligikaudset väärtust 100 000 Pa.
Normaaltingimustel on võimete piir 90 % juures koguvõimetest, selle viimase 10 % saavutamiseks on võimalik kasutada stimulaatoreid.
Normaaljaotuse standardtähistuseks on N(μ,σ) Keskmine (μ, ka m) määrab jaotuse raskuskeskme asukoha, standardhälve (σ, ka s) aga kõvera kuju.
Normaaljaotuse korral on keskväärtus 50 ja dispersioon 800. Ülesandes 4 on esmalt esitatud valimile A vastav empiiriline histogramm.
Normaalne veojõud on selline kus hobune kasutab kõiki jõuresursse enda võimeid üle pingutamata. Normaalne= optimaalne veojõud.
Normaal - või mõne muu jaotuse saamiseks tuleb mõnevõrra enam vaeva näha - juhul kui see peaks tarvilikuks osutuma.
Normaalne polaarsus – situatsioon (kaasaegne), kus magnetvälja jõujooned väljuvad lõunapooluselt ja suunduvad põhjapoolusele.
Normaal - ja tangensialapinged, tõmbepingete arvestamisest üldjuhul loobutakse. Normaalpinged määratakse avaldisega
Normaaltingimustel on stabiilne valge tina, mis on hõbehall pehme tahke aine tihedusega 7,31 g/cm³ ja juhib elektrit kui metall.
Normaaltingimustes on rakkudesse, mille puhul naaberrakud täheldavad väärat käitumist, programmeeritud enesehävitusmehhanism.
Normaalne raskuskiirendus on 9,8065 m/s2 (Tallinnas (TTÜ): 9,818 m/s2). Kõige ligemale jõudsin sellele katses füüsikalise pendliga.
Normaalpesu on hea teha ülevalt katusest põhja suunas, nii väldid kriimustava mustuse kandumist nähtavamatele osadele.
Normaalseks luustumiseks on vaja kaltsiumsoolasid ja D-vitamiini. Luustumata jäävad luude liigesepindadel, kõrvalestas ja ninaotsas.
Normaaltingimustel on   ta   tahke   aine   tihedusega  7,87   g/cm3.   Raua  sulamistemperatuur   on   1535   kraadi.
Normaalkasum – peab võrduma vähemalt sissetulekuga, mida ettevõtja võiks saada, kui ta investeeriks oma raha mujale.
Normaaltalitlusel on faasivool I1 ja neutraaljuhi vool I2 võrdsed, nende tekitatud magnetvood on võrdsed ja vastassuunalised.
Normaalteadus – uurimine, mis baseerub kindlalt ühel või enamal mineviku teadussaavutusel, vundament edasiseks tööks.
Normaalleek ehk neutraalne leek saadakse kui põletisse suunatakse ühe mahu hapniku kohta 1,1 – 1,3 osa atsetüleeni.
Normaaltingimustel on propaan gaasilises olekus, madalamal temperatuuril või suuremal rõhul laheb ta üle vedelasse olekusse.
Normaaljaotus - pideva juhusliku muutuja x tõenäosusjaotus, kus x on mistahes tegelik arv, mille tõenäosustihedus on
Normaalsed on üksnes meelelised kogemused ja loogiline mõtlemine on normaalsed, kõik muu on teadmatus või hälve.
Normaalne kehatemperatuur on 37ºC +/-1ºC. Soojust toodetakse inimese organismis toimuvate ainevahetusereaktsioonide tagajärjel.
Normaalne mikrofloora – need on mikroorganismid, kes elavad koos inimesega, põhjustamata tavaolukorras tema haigestumist.
Normaalsetes oludes on valitsusel mõttekam mitte sekkuda, sest tema sammud ei avalda majandustegevusele kuigivõrd mõju.
Normaalne vererõhk on sõltumatult vanusest 120/80 mmHg, maksimaalseks normaalseks vererõhuks võib pidada 130/85 mmHg.
Normaalmõõtmetega jooksurada on kahest paralleelsest sirgest ja kahest võrdse raadiusega kurvist koosnev 400 m pikkune ringrada.
Normaalne veojõud – Pideval tööl rakendatud jõud, milles hobune kasutab kõiki jõuressursse end ülepingutamata.
Normaalkasum –  kindlustab, et arvestuslik kasum katab firmale kuuluvate ressursside alternatiivkulu.
Normaalseks kasvu - kohaks peetakse perekonda ning sinna on traditsiooniliselt kuulunud nii laps kui ka tema vanemad.
Normaalsuse tõbi – selline külm ükskõiksus, et isegi tema, lesk, pole KUNAGI suutnud meest endast välja ajada.
Normaalbetooni tihedus on 2000…2600 kg/m³, poorsus 3…15%, veeimavus 2…8%. Õhus kivistumisel betoon pisut kahaneb.
Normaalne ajutegevus on võimatu ilma puhkuseta, mida organismile annab uni. Ühe kolmandiku oma elust veedame magades.
Normaalne mikroflora on kahjutu. Sõltub inimese east ja toidust (jämesoole mikroflora). Kehalõhn tuleb mikroflorast.
Normaaltalitluses on faasivool I1 ja neutraaljuhtme vool I2 võrdsed, nende magnetvood võrdsed ja vastassuunalised.
Normaaltingimustes on gaasid hästi kirjeldatavad. Makrotasandi parameetrid: rõhk-P, temp-T, mass-M, ruumala-V, aine
Normaal - Pinna normaal mingis selle pinna punktis on pinna puutujatasandiga selles punktis ristuv sirge.
Normaaljaotus on määratud kahe arvkarakteristikuga – keskväärtusega ja standardhälve ehk dispersiooniga.
Normaalsete krom - ga. 38. Geenide kaardistamise meetodid, mis põhinevad somaatiliste rakkude hübridiseerimisel.
Normaaljaotus on reaalarvulise juhusliku suuruse jaotus, mille tihedusfunktsioon avaldub 2 −(x−μ) 1 2σ 2
Normaalne segatoit on enamasti piisav katmaks vitamiinide ja mineraalainete vajadust ka raseduse ja imetamise ajal.
Normaal - ehk füüsikaline atmosfäär on rõhk, mis võrdub 760 mm kõrguse elavhõbedasamba rõhuga.
Normaaltemperatuur on 37. Higistamine kui termoregulatsioon on loomade evilutsioonis uus, primaatide seas samuti.
Normaaljaotus on pidev ja keskväärtuse suhtes sümmeetriline, seega mediaan ja keskväärtus on võrdsed.
Normaalne hulgimüügiettevõte ehk kaupleja täidab aktiivselt kõiki turundusfunktsioone, pakub mitmesuguseid teenuseliike.
Normaalpinge on mõiste tugevusõpetusest ning ta tähendab lõikepinnaga risti paiknevat pingekomponenti.
Normaalpinged - kui sisejõu mõjumise siht ühtib antud lõike normaali sihiga 18. Kirjeldage nihkepinget!
Normaaltalitlusel on mõõtetrafot läbivad voolud on võrdsed, üksteist tasakaalustavad tekitatud magnetvood.
Normaaltingimustel on ta tahke, sulamistemperatuur on 2572 °C (2845 K). Keemistemperatuur on 2850 °C (3123 K).
Normaalseks talitluseks on toiteahelas vajalik minimaalne induktiivsus hoidmaks ära avariiolukordi kommutatsioonil.
Normaaltingimustel on 19,05 g/cm3. Mitteloodusliku isotoopkoostisega uraanil on tavaliselt teistsugune tihedus.
Normaalne happesus on 17…18 Thº. Piima happesus tõuseb, kui piima säilitada kõrgematel temperatuuridel.
Normaalkasum on firmal siis, kui arvestuslik kasum on vähemalt nii suur, et katab ära kaudsed kulud.
Normaalseks vahetuseks on vaja tuule kiirust vähemalt 0,5m/s. Suur õhuniiskus soodustab seenhaiguste levikut.
Normaalkasum - kindlustab, et arvestuslik kasum katab firmale kuuluvate ressursside alternatiivkulu.
Normaalkonsistents on paigas. Raado konspektis lugedes, saab leida, et taignasse lisatakse ~50..70 % vett.
Normaalne ärevus - oma olemuse pidev tunnetamine neurootiline ärevus - konformsus, vabadusest loobumine
Normaalseks talitluseks on vajalik munandite madalam temperatuur, mis on 4 kraadi C madalam kehatemperatuurist.
Normaalsetele rakkudele on sisseprogrammeeritud , mitu korda jagunevad ja millal käivitub enesetapu mehhanism.
Normaalsel inimesel on bioloogiline kaasasündinud keelevõime, mis teeb keel(t)e omandamise võimalikuks.
Normaaltingimustel - P1=760mmHg, V1=5 L, T1=273K Antud tingimustel - P2=870mmHg, V2=?, T2=(-10+273)=263K
Normaalkiirendus on võrdne nulliga ja tangentsiaalkiirendus on võrdne kiiruse tuletisega aja kaudu.
Normaalne töötemperatuur on 15 ‒ 30 °C, kuid temperatuur üle 60 °C võib akut pöördumatult kahjustada.
Normaaltingimustel - P1=1atm, V1=9706dm3, T1=273K Antud tingimustel - P2=?, V2=200dm3, T2=(25+273)=298K
Normaaltingimustel on füüsikaline adsorptsioon pöörduv, kemosorptsioon aga mittepöörduv protsess.
Normaaltingimustes on vase tihedus 8,9 g/cm3. Ajalugu Vaske hakati kasutama umbes 10 000 aastat tagasi.
Normaal - ja pöördpolaarsusega magnetanomaaliate ribad e. vööndilised magnetanomaaliad.
Normaalne jalavõlv - toetuva osa ja pöia aluspinna suhe 1:3. Meetmed pöiavõlvide lamenemise korral.
Normaalpaksus on 10 ... 1 mm. Müüritise kivid peavad asetsema risti neile mõjuvate jõududega.
Normaalruunid on ruunitähestiku tavalisem vorm ja see domineerib ka viikingiajastu ruunikividel.
Normaaltingimustel on raud tahke aine, tihedusega 7,87 g/cm3. Raua sulamistemperatuur on 1539 kraadi.
Normaalne rõhk - normaalrõhu ligikaudne väärtus on 100 000 Pa. 4) Mida kirjeldab temperatuur?
Normaalolekus on see tahke ja kuna see on stabiilne, siis on see eelistatuim rasv praadimiseks.
Normaalsirgeks punktis nimetatakse sirget, mis läbib punti ja ristub joone =! puutujaga selles punktis.
Normaaltingimustel - P1=1atm, V1=?, T1=273K Antud tingimustel - P2=86atm, V2=50dm3, T2=(25+273)=298K
Normaaljaotus – kirjeldav tunnus, mille keskmise taseme lähedased väärtused asuvad tihti.
Normaalkonsistents on näitaja, mis avaldab mõju nii kipsi tardumisaegade kui tugevusnäitajatele.
Normaalkonsistents on näitaja, mida väljendatakse vajaliku veehulgaga (%-des) kipsi massi suhtes.
Normaaltingimustel on ta võrdlemisi pehme kollane metall, mille sulamistemperatuur on 1064 kraadi.
Normaalne armukadedus on muutumas ebanormaalseks, kui seda on liiga vähe või vastupidi liiga palju.
Normaalne töö on häiritud. Igapäevaseks funktsioneerimiseks on kehal vaja teatud hulk vett.
Normaaltingimustel on aragoniit metastabiilne ning kristalliseerub aja jooksul ümber kaltsiidiks.
Normaal - , töö-, hoiu- ja kahjustavate tingimuste vahekorda illustreerib joonis 20.
Normaalkujulist dv - d nimetatakse HOMOGEENSEKS, kui funktsiooni f(x,y) homogeensusjärk on 0, st
Normaalses majanduskeskkonnas on negatiivne intressiküver suhteliselt haruldane või lühiajaliselt toimiv.
Normaaltingimustel on kroomi tihedus 7,14 g/cm3. Tema sulamistemperatuur on 1857 kraadi Celsiust.
Normaaljõu rakenduspunkt on toodud kolvisõrmelt (tavalistes moototrites) alla ristpea paralleelidele.
Normaalportsjon – umbes 11 sentiliitrit – peaks parimal juhul tõtma kolmandiku klaasist.
Normaalsed mitsellid - tekivad vees amfipaatsete molekulide kõrgemate kontsentratsioonide korral.
Normaalsus - ppm näitab lahustunud aine massi miljonis (10 astmes 6) massiosas lahuses.
Normaaljuhul on rahvusvahelise õiguse subjektil nii rahvusvaheline õigus-kui teovõime.
Normaaltingimustel on raua tihedus 7,87 g/cm3. Raua sulamistemperatuur on 1535 Celsiuse kraadi.
Normaalkasum on selline, mis on piisavalt suur, et ettevõtja sooviks tootmist jätkata.
Normaaltingimustel on 1,0 mooli gaasi maht ehk molaarruumala Vm =22,4 dm3/mol. Boyle'i seadus.
Normaalne neevus on tavaliselt ühtlase värvusega pruun või mustja pigmendiga laik nahal.
Normaaltingimustel on ta tihedus 7,47 g/cm3. Tema sulamistemperatuur on 1244 Celsiuse kraadi.
Normaalkasum – arvestuslik kasum katab firmale kuuluvate ressursside alternatiivkulu
Normaallaused - grammatiline subjekt (GS) = tegevussubjekt (TS) = pragmaatiline subjekt
Normaalsirge y - telje sihiline ja tema v˜rrand on x = a. o Siledad ja murduvad jooned.
Normaalhüvis – hüvis, mille nõudlus(graafik nihkub paremale) sissetuleku kasvades
Normaalkaup on kaup(hüvis), mille nõudlus suureneb, kui tarbija sissetulek kasvab.
Normaalses olekus on makrofaagid puhkeseisus. Immuunsüsteem käivitub läbi makrofaagide.
Normaalkasum ehk alternatiivsel alal tegutsemise kasum, siis saadakse majanduskasum.
Normaaltingimustel e. 1 liitri gaasi mass normaaltingimustel Mgaas   22,4 (g/dm3)
Normaalne f - sisaldus tahkes looduslikus toidus 0,01-0,1 mg/kg. Merekalades norm.
Normaalne rasedus on kuni 40 nädalat, enneaegne laps on sündinud varem kui 36.nädalal
Normaalkuju on hõlpus leida loogikafunktsiooni oleku- ehk tõeväärtustabelist.
Normaalne vedeliku - , sealhulgas mineraalsoolade hulk, tuleks siiski juua mineraalvett.
Normaaltingimustel on ruteeniumi tihedus 12,37 g/cm3 ja sulamistemperatuur 2334 Celsiuse
Normaal - ja kõrgendatud tugevusega (vastavalt Rm ≤750 ja ≤ 1000 N/mm2)
Normaalheptaan – detonatsioonikindlus 0 • isooktaan - detonatsioonikindlus 100.
Normaalrõhuks nimetatakse õhurõhku 101325 Pa. Manomeeteriga mõõdetakse rõhku.
Normaalkaup on hüvis, mida ostetakse rohkem, kui sissetulek tarbijal suureneb.
Normaalne mikrofloora on enamasti kahjutu ja selle koostis sõltub paljudest asjaoludest.
Normaalses ökosüsteemis on dünaamiline tasakaal – st. sündivus ja suremus on võrdsed.
Normaalsus – lahustunud aine grammekvivalentide arvu ühes liitris lahuses.
Normaalpinged - kui sisejõu mõjumise siht ühtib antud lõike normaali sihiga
Normaalsus on suhteline. Iga käitumisviis võib saada erinevaid hinnanguid.
Normaaltingimustes on vase tihedus 8,9 g/cm3.Vask asub IB rühmas ning 4. perioodis.
Normaalhüvis – tarbija sissetuleku kasvads kasvab ka hüvise nõutav kogus
Normaaljaotus on esmajoones seotud keskse piirteoreemiga tõenäosusteoorias.
Normaalkiirendust nimetatakse ka kesktõmbekiirenduseks, see on alati positiivne.
Normaalne apoptoos on vajalik organismi kui terviku funktsioneerimise seisukohalt.
Normaalhüvisega on tõusev kõver kui ebanormaalse hüvisega on langev kõver.
Normaaljaotus on nii teoorias kui praktikas kõige sagedamini esinev jaotus.
Normaalses rakus on tsütosoolis, apoptootilises rakus mitokondrite membraanis.
Normaalsetes kogustes on HER2 valgul oluline koht epiteelirakkude kasvus ja arengus.
Normaaljaotuse jaotuskõver on sümmeetriline, ’’ künkakujuline’’ Gaussi kõver.
Normaalne sümbioos – lapsele tundub, et ta on hoidjaga üks. Puudub minatunde.
Normaalses peres – vanematel hierarhiliselt kõrgem koht võrreldes lastega.
Normaalkiirendus – Kiirendus, mis on suunatud mööda trajektoori normaali.
Normaalset toimimist – normaalsed rakud aktivatsioon muutuvad kasvajarakkudeks.
Normaaltingimustel on 1,0 mooli gaasi maht ehk molaarruumala Vm = 22,4 dm3/mol.
Normaalne jooksurada on 400 m pikk ja koosneb kahest sirgest ja kahest kaarest.
Normaalne vahekaugus on ligikaudu 2 m; sel juhul võib plaat olla 6 cm paksune.
Normaalsetes rakkudes on plasmamembraan ebasümmeetriline fosfolipiidide suhtes.
Normaalhüvis – hüvis, mille nõudlus sissetuleku kasvades suureneb.
Normaalhüvised – kaubad, mille nõudlus sissetuleku kasvades suureneb.
Normaalkujuline ruutvõrrand on võrrand, kus on lineaarliige, ruutliige ja vabaliige.
Normaalelastsusmoodul ehk pikielastsusmoodul iseloomustab materjali jäikust.
Normaalmõõtmed on 100x150 cm, laiuse ja pikkuse suhe on 6:9 ühikut.
Normaalne kehatemperatuur on 37º C, mis võib kõikuda 1º kas üles või alla
Normaalsed juuksed - elastsed, läikivad, pehmed ja hoiavad loomulikult.
Normaalseks nägemiseks on vajalikud ka B-rühma vitamiinid ja C-vitamiinid.
Normaaltingimused - Katsetingimused, kus temp 0° C ja rõhk 101 325 Pa
Normaalkiirendus on võrdne nulliga punkti sirgjoonelisel liikumisel.
Normaalkiirenduse vektorid on omavahel risti, siis summaarse kiirenduse moodul=
Normaalnägija – näeb selgelt nii lähedasi kui kaugeid esemeid.
Normaalne samm on kui hobune astub tagajalaga eesmise jala jälge.
Normaaljaotus on piirjaotusseadus. Seepärast on ta väga laialt
Normaalne isiksus - paindlikkus, neurootiline isiksus - fiksatsioon.
Normaalolekus on väiksem valents, aga lisatakse midagi juurde.
Normaalkasum – arvestuslik kasum katab firma kaudsed kulud.
Normaalses – perepiir läbipaistev, info sisse ja välja.
Normaaltingimustel on võimalik saada? Mitu grammi O2 on balloonis?
Normaalkiirendus on suunatud mööda raadiust kinnistelje poole.
Normaalne mikrofloora – taimede ja inimestega koos elavad bakterid.
Normaalne mikrofloora – elusorganismidega koos elutsevad bakterid.
Normaaltingimustes on kergesti süttiv värvitu ja lõhnatu gaas.
Normaal - ting.Proovik.katsetus seisneb nende purust.
Normaaljaotus on sümmeetriline mtemaatilise ootuse suhtes.
Normaalses suu - , mao-, soole-, kusesuguteede mikroflooras.
Normaalset vitaalsust on raske defineerida, seda tihti ei märgata.
Normaal - ja pööratud faasi kromatograafia olemus.
Normaaltingimustel on 11,34 g/cm³, kõvadus Moshi järgi 1,5.
Normaalkaubad – kui raha on rohkem, siis ostan rohkem.
Normaalne enesehinnang on normaalse suhtlemise ja suhete aluseks.
Normaalne elu on võimalik ja andestamine on võimalik.
Normaalne mikrofloora - meie keha peal ja sees elavad mikroorg.
Normaalpinged on mõlemas tsoonis enam-vähem võrdsed.
Normaalpinged on ühtlaselt jaotatud varda ristlõikes.
Normaalseks luustumiseks on vajalikud kaltsiumsoolad ja vitamin D.
Normaalist ehk läheneb keskkondade lahutuspinnale.
Normaaljaotuse puhul on moodiga võrdne (ÕIGE) 15. ei ükski
Normaalne jooksurada on 400 m pikk ja koosneb kahest kaarest.
Normaalne mikrofloora on reeglina kahjutu ehk mittepatogeenne.
Normaalne söömine – M. Zilmer, U. Kokassaar, T. Vihalemm
Normaalses ühiskonnas on need vajadused suures osas rahuldatud
Normaalleegis on kõik kolm tsooni selgesti näha.
Normaalleegis on kõik kolm tsooni hästi selgesti
Normaaljaotus on pideva juhusliku suuruse jaotus.
Normaalne ärevus – oma olemuse pidev tunnetamine.
Normaaltingimustes on kuld üks inertsemaid elemente.
Normaalselt talvitudes on saak suurem kui suviviljadel.
Normaal - ja põikjõule antakse märk.
Normaaljaotuse puhul on moodiga võrdne 5. ei ükski
Normaalne 15 - 20%-lise veesisalduse juures.
Normaaljaotus on teoreetiline abstraktsioon.
Normaalpinge on keskel suurem kui äärtel.
Normaalseks elutegevuseks on oluline vedeliku tarbimine.
Normaalsetes tingimustes on VR püsiv ja muutub pisut.
Normaal - ja nihkepinge koosmõju.
Normaaltingimustes on vase tihedus 8,9 g/cm3.
Normaalne vanainimene on kergendatud meeleolus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalne pulsisagedus on umbes 70 lööki / min.Regulaarse ja optimaalse vastupidavustreeningu abil on võimalik oma pulsisagedust viia näiteks tavapäraselt 75 löögilt / min alla 55 löögini / minutis.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalhüvis – tarbija sissetuleku kasvades kasvab ka hüvise nõutav kogus Inferioorne hüvis – sissetuleku kasvades nõudlus väheneb (nt odavad vorstisordid)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalhüvis – eelarvejoon nihkub nullist kaugemale (tõus jääb samaks) ja tarbijale on nüüd kättesaadav osa neist kaupadest, mis varem polnud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaaltingimused on mõõtevahendi töötingimused, mis kehtestatakse mõõtevahendi kalibreerimiseks või korrasoleku kontrollimiseks taatlemisel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalvektorid on ka paralleelsed, seega ݊ଶ ൌ ߣ݊ଵ mingi arvu ߣ jaoks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalvektor – Vektorit n := u × v nimetatakse tasandi normaalvektoriks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalkomponent on suunatud piki trajektoori kõverusraadiust punktis
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalne kehakaal on 60 kg, peab saama toiduga päevas 1500-2100 kcal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalvektor - nimetatakse vektorit n´ =( A 1− A 2 ) sirge s :
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalne veresuhkur on tühja kõhuga kuni 5,5 mmol/l.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Normaalne mullaniiskus on vajalik igale kultuurile.
Vote UP
-8
Vote DOWN
Normaalne õhurõhk on 760 mm Hg, mille jaoks kasutatakse eraldi tähistust 1 atm (vahel nimetatakse ka füüsikaliseks atmosfääriks). Seos paskalitega on järgmine



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun