Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Muinasjutt – fantastiline või seikluslik rahvajutt, mida mõeldi välja enese lõbustamiseks ja milles väljendati endi soovunelmaid.
Muinasjutt - rahvajutu peamine liik, oma seadustega:kindlad algus-ja lõpulaused(elas kord jne), sümboolsed arvud:3, 7, 12
Muinasjutt - rahvauskumustel, müütidel või vabal fantaasial põhinev meelelahutuslik, sageli õpetliku sisuga lugu, mis ei pretendeeri usutavusele (vrdl müüt, muistend, pajatus). Iseloomulik on imepärase, üleloomuliku esinemine, tegelaste ja sündmustiku skemaatilisus, tegevuse kordused, detailide vähesus, ajaline-ruumiline ebamäärasus, maagilised esemed, imepärased v imevõimetega tegelased.

Muinasjutt - näidendile "Kadunud printsess", sellele ilmus väga erinevat kriitikat, nii head kui halba. Arvamustes öeldi, et "Mart Saar saab olema meie tulevastele põlvedele samasuguse tähtsusega, nagu venelastele Rimski-Kosakov ja norralastele Grieg". Palju tuli negatiivset kriitikat, sest rahvas ei olnud veel valmis vastu võtma Saare omapärast, kuid rahvuslikku
Muinasjutt - tegevus toimub imelises maailmas, kus täitub inimeste rahuldamata õnneigatsus - headus tasutatakse ja kurjust karistatakse.
Muinasjutt - rahvajutt, milles väljendatakse vaba fantaasia kaudu inimese lootusi ja soovuunelmaid. Liigid : loomamuinasjutt, imemuinasjutt, olustikuline muinasjutt, Tunnused: kindel algus- ja lõpuvorm, oluliste sündmuste rõhutamine, sümboolsete arvude esinemine loos, vastand tegelased jne.

Muinasjutt - tunnused, liigid, 6 näidet : Muinasjutt on rahva väljamõeldud jutustust (hea ja halva vahel) millel on traditsiooniline algus ja lõpp (elas kord, kuni nad veel õnnelikult elavad). 7 pöialpoissi, 3 põrsakest, 12kuud, 7õde, punamütsike, tuhkatriinu.
Muinasjutt - pajatab väljamõeldud sündmustest: imemuinasjutt-hea võidab kurja tänu imeesemele; loomamuinasjutt-loomad asendavad inimesi ja neid kujutatakse iseloomudele vastavalt; tõsieluline muinasjutt-tegevus areneb tavaelu raamides;

Muinasjutt on elementaarne kirjanduslik (fiktsionaalne) vorm  Muinasjutu minimaalseks ühikuks on funktsioon  Funktsioonid on tegevused või tegevuste tulemused: lahkumine, keeld, keelu rikkumine jne  Muinasjutus on 31 funktsiooni.
Muinasjuttu on vaja kuulata lapsepõlves hingelise tasakaalu saavutamiseks ning säilitamiseks hilisemas eas.Inimene mõistab alateadlikult muinasjuttudes valitsevaid probleeme, situatsioone ning saab sealt eeskuju, kuidas raskusi lahendada.
Muinasjuttu - maailma, milles üsna reaalsed üksikosad on kuidagi võõriti kokku pandud, või jälle on üksikosade dimensioonid moonutatud. Seitsmes tunnistajas puudub igasugune seos formaalloogikaga, protsess on pea peale pööratud.

Muinasjutt on teadlikult väljamõeldud või meelelahutuslik jutuke, mis ei pruugi arvesse võtta loogigat. Nagu raamatuski oli, et nad nägid unenägu, kus oli võlukübar, kuid päriselus ei oleks see
Muinasjutte on tõlgitud 125 keelde ning neist inspireerituna on loodud näidendeid, ballette ja filme. Anderseni muinasjuttude esimene väljaanne "Lastele vestetud muinasjutud" ilmus 1835. Aastal.
Muinasjutt – fantastiline või seikluslik rahvajutt, mida mõeldi välja enese lõbustamiseks ja milles väljendati endi soovunelmaidMuinasjutt on rahvajutu üks peamisi liike ehk žanreid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Muinasjutt on teadlikult väljamõeldisele rajatud või meelelahutuslik jutustus, mis ei pruugi arvesse võtta loogikat, loodusseadusi ega kindlat ajaloolist keskkonda (tegevuskoht ja -aeg võivad olla imepärased). Muinasjutu taotlus pole otseselt kujutada tõepäraselt ühtki looduse ega ühiskonnaelu seika, vaid pakkuda kuulajatele pettekujutlusi ja meelelahutust.
Muinasjuttude juures on oluline ka see, et tegemist on lühikesete (tavaliselt kõigest mõneleheküljeliste) juttudega, kus on tegelaste kirjeldamine on täiesti teisejärguline.
Muinasjuttudel on omad seadused, mida on kirjeldanud Axel Olriku eepiliste seadustega. Selliste tunnuste hulka kuuluvad kindlad algus- ja lõpuvormelid (näiteks "Elas kord.

Muinasjuttudel on omad seadused : kindel algus ja lõpp [elas kord, kui nad surnud ei ole...], sündmustiku kordumine, tegelased on vastandlikud. Enamasti on õnnelik lõpp.
Muinasjutt on kunstiline väljamõeldis, mis ei eelda tõepärasuse uskumist kuulajate poolt.Muinasjutt taotleb eelkõige emotsionaalset huvitatust ja kaasaelamist.
Muinasjutt – üks rahvaluule põhiliike, mis pajatab väljamõeldud sündmustest Näit. Araablaste „Tuhat üks ööd“ ja Arvo Vallikivi ,, Ajaprintsess“

Muinasjutt – rahvajutu põhiliik, mis pajatab väljamõeldud sündmustest ja kus on üleloomulikud olendid või asjad (nõiad, võlukepike, haldjad jne)
Muinasjutt - väljamõeldis,üleloomulik(tunnused:lõppeb hästi,pahad saavad peksa,algab``Elas kord``,``kuskil maal``,lõppeb ``Kui nad surnud ei ole``
Muinasjuttude lemmissituatsiooniks on sotsiaalselt seisundilt madalama ja rõhumise alla kannatava tegelase või jõult ja võimult nõrga, kuid kavala vastandamine tugeva, ent

Muinasjutt on traditsiooniline proosavormiline rahvaluuleteos imepärase või olustikulise sisuga, milles tähtsal kohal on kunstiline väljamõeldis.
Muinasjuttude ilmumisaasta on tähtis daatum pedagoogika ajaloos (õppekirjandus). Perrault`il hakkab teadlik folkloori kogumine ja ülestähendamine.
Muinasjuttudel on omad seadused: kindel algus, sündmustiku ja teatud arvude kordumine, vastandlikud tegelased ja enamasti õnnelik lõpp.

Muinasjutt - eepola žanr, rahvauskumustel, müütidel või vabal fantaasial rajanev meelelahutsulik või õpetliku sisuga lugu.
Muinasjuttudest on imejutud kindlasti palju tüüpilisemalt muinasjutulised kui novellilaadilised jutud või jutud rumalast kuradist.
Muinasjutt on üks peamisi rahvaluule proosažanre, mida iseloomustavad järgmised tunnused: ¨ Maailm on imepärane.

Muinasjutt on lühike proosajutustus, mille sündmustikus sisalduvad imed jm asjaolud, mida reaalses elus ei esine.
Muinasjuttudel on omad seadus: kindel algus ja lõpp, sündmustiku kordumine, muinasjuttude tegelased on vastanlikud.
Muinasjutt - näidendile "Kadunud printsess", sellele ilmus väga erinevat kriitikat, nii head kui halba.

Muinasjutt – lühike proosajutustus, mille sündmustikus sisalduvad imed jms mida reaalsuses ei esine.
Muinasjutt on elementaarne kirjanduslik (fiktsionaalne) vorm, mille minimaalseks ühikuks on funktsioon.
Muinasjutt – rahvajutt, milles väljendatakse vaba fantaasia kaudu inimese lootusi ja soovunelmaid.

Muinasjutt - rahvajutt, milles on vaba fantasia kaudu väljendatud inimese lootusi ja soovunelmaid.
Muinasjuttudel on omad seadused…………………………........................................4
Muinasjutt on oluline iga inimese elus just sellepärast, et kogu inspiratsioon tulenebki sealt.

Muinasjutt – rahvajutt, mis pajatab väljamõeldud sündmust, tegelase elust ja saatusest
Muinasjutt kaunis on kimama jäänud, Mis küll nii kohisevad kevadised veed, Vanemuise kannel.
Muinasjutt - rahvajutt, teadlik väljamõeldis, ei arvesta loogiga, loodusseaduste jmt

Muinasjutt on rahva fantasia looming, ta väljendab inimese lootusi ja soovunelmaid.
Muinasjutt on põnev, selle huumor lastele arusaadav ja lugu õigel moel õpetlik.
Muinasjuttudel on omad seadused, mida on kirjeldanud Axel Olriku eepiliste seadustega.

Muinasjutt - rahvaluule üks põhiliik, mis pajatab väljamõeldud sündmustest.
Muinasjuttude elavdamiseks on sinna lisatud kõnekäände, vanasõnu ja erinevaid vormeleid.
Muinasjuttude ideestik on seotud eesti talurahva mõttemaailma ning unistustega.

Muinasjuttudes on hunt olnud ikka tark, julge ja vastupidav metselanik.
Muinasjutt – põhiliik, mis pajatab väljamõeldud sündmustest.
Muinasjuttudel on kindlad tunnused: Väljakujunenud lõpp ja algus.

Muinasjutt – sisaldab imesid jm mida reaalses elus ei esine.
Muinasjutte luua – oli ju põnevaid teemasid nii palju.
Muinasjuttudest on see loom äärmiselt kaval ja uhke.

Muinasjuttudes on omad reeglid, aine ja tegelased.
Muinasjutte nimetatakse kunstmuinasjuttudeks.
Muinasjutte on avaldatud rohketes tõlgetes.


Muinasjutt on väljamõeldud jutt.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun