Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Molaarmass - on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol. 3. Avogadro seadus - Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavad ühesugusel temperatuuril ja rõhul võrdse arvu molekule (või väärisgaaside korral aatomeid). 4. Daltoni seadus - Keemiliselt inaktiivsete gaaside segu üldrõhk võrdub segu moodustavate gaaside osarõhkude summaga.
Molaarmass on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol. Moolide arvu leidmine tahkes, vedelas või gaasilises olekus puhtale ainele 1 atm = 760 mmHg = 101 325 Pa = 10 m H2 O+4◦ C m[g] n= , [mol] (1.1) M[g/mol] Kristallhüdraadid Kristalseid aineid, mille koostisesse kuulub teatud kindel arv vee molekule, nim. kristall- kus m on puhta aine mass; hüdraatideks ja neis sisalduvat vett kristallveeks.
Molaarmassiks nimetatakse ühe mooli selle aine massi A = M = mol*Na , kus n indeks 0-iga, ühe molekuli mass või aatomi mass . Iga aine koguse mass on m= m0*Na N. Molekulid on aine väiksemad osakesed, mis säilitavad selle aine keemilised omadused . Molekulid koosnevad aatomistest . Ühesugusel rõhul ja temperatuuril on erinevate gaaside võrdsetes ruumalades ühesugune arv molekule . V=ruumala ,
Molaarmass - ühe mooli aineosakeste mass (g), tähis M ja ühik g/mol; M on arvuliselt võrdne mlekulmassiga Mr. MOLAARRUUMALA (Vm)- aine ühe mooli ruumala ( gaasidel Vm=22,4dm3/mol). MOLEKULIDEVAHELINE SIDE- suhteliselt nõrk side molekulide vahel, mis hoiab molekule tahkes või vedelas aines koos.
Molaarmass on 58,5 g/mol. naine = maine / Maine CM = naine [mol] / Vlahus [dm3] Andmed: Vlahus = 250 cm3 = 0,25 dm3 ; MNaCl = 58,5 g/mol ; maine = 5,19 g ; naine = ? naine = 5,19 g / 58,5 g/m = 0,088 mol CM = 0,088 mol /0,25 dm3 = 0,354 mol/l Vastus: NaCl molaarne konsentrstsioon on 0,354 mol/l
Molaarmass - ühe mooli mass kg-s -M(kg/mol) Avogadro arv-6,02*1023 – NA(1/mol) 4. Millised parameetrid on olekuparameetrid, miks? rõhk, ruumala ja temperatuur, sest kui muudad ühte nendest, siis muutub aine olek 5.Kuidas nim. lihtsamat gaasi mudelit ja milline see mudel on ? Seda nimk.
Molaarmassiks on tinal 118,69 g/mol. Tina suhteline elektronegatiivsus on 1,7. Tina peamised oksüdatsiooniastmed on II ja IV. Tina sulamistemperatuur on 232 0C ja keemistemperatuur 26870C ja tina tihedus on 7,29 g/cm 3 , seega veest 7,29 korda raskem.
Molaarmass – molaarmass M on ühe mooli mass grammides (g/mol). Võrdub arvuliselt aine molekulmassiga (või aatommassiga). Ntx: vee molaarmass M(H2O)=18 g/l. Hüdrofiilsed pinnad (ained) – märguvad paremini veega kui süsivesinikega.
Molaarmass on 42,08 g/mol Propeeni monomeer Propeeni polümeer Katalüsaatorite toimel moodustub propeenist polüpropeen , mis on kerge, keemilistele mõjutustele vastupidav ja heade dielektriliste omadustega materjal.
Molaarmass – molaarmass M on ühe mooli mass grammides (g/mol). Võrdub arvuliselt aine molekulmassiga (või aatommassiga). N: vee molaarmass MH2O = 18 g/l. Saab leida Mendelejevi tabelist või valemi n = m/M kaudu.
Molaarmass on 56,08 g/mol. Normaaltingimustel on ta tahke, sulamistemperatuur on 2572 °C (2845 K). Keemistemperatuur on 2850 °C (3123 K). Tihedus on 3,37...3,38 g/cm³. Aur on veeaurust 1,9 korda tihedam.
Molaarmass on aga 44,0g/mol. Katsel esineb süstemaatiline viga 0,2%. Selle tekkeks võib olla mitu põhjust: 1) CO₂ kadusid on võimalik vähendada korki peale pannes 2) Korgi hermeetilisus pole kindel
Molaarmass – on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol. 3. Avogardo seadus – Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavad ühesugusel temperatuuril ja rõhul võrdse arvu molekule.
Molaarmass on 407,7 g/mol, ja ühend E, mille molaarmass on 102,0 g/mol. Ühend E on põhireaktsioonist tingitud segu kuumenemise tõttu toimuva kõrvalreaktsiooni tulemus ühe õhus leiduva ainega.
Molaarmass – ühe mooli aineosakeste mass grammides (arvuliselt võrdne molekulmassiga M) ;tähis-M lahuse massiprotsent – 100 massiosas lahuses lahustunud aine mass ; tähis-P
Molaarmass - on ühe mooli aine molekulide mass grammides Avogadro seadus - Kõikide gaaside võrdsed ruumalad sisaldavad ühesugusel temperatuuril ja rõhul võrdse arvu molekule.
Molaarmass on aga 44 g/ mol. Katsel esineb suhteline viga 0,18%. Tulemus on suhteliselt täpne, kuid vea tekkeks võib olla mitmeid põhjuseid: 1) Korgi hermeetilisus pole kindel.
Molaarmassiks m nimetatakse suurust, mis võrdub aine massi m ja ainehulga μ suhtega: M=m/μ. Ühik kg/mol. M leidmiseks tuleb määrata kehas sisalduv ainehulk ja selle keha mass.
Molaarmass - ühe mooli aineosakeste mass grammides; arvuliselt võrdne molekulmassiga; tähis M; ühik g/mol. Avogadro arv- suurus, mis näitab osakeste arvu ühes moolis.
Molaarmass on aga 44,0 g/mol. Katsel esineb süstemaatiline viga 9,70% - minu katses esinev süstemaatiline viga on küll veidi suur, kuid, siiski läheb veel arvesse.
Molaarmass – nim ühe mooli selle aine massi (tähis M ühik 1kg/mol) Avogadro arv – nim molekulide või aatomite arvu ühes moolis (tähis Na ühik 6,02*1023)
Molaarmass – ühe mooli aineosakeste mass grammides; arvuliselt võrdne molekulmassiga; tähis M; ühik g/mol.
Molaarmassi ühik on g/mol. Mr ja M arvväärtused on ühe ja sama aine puhul ühesugused, erinevus on ainult ühikus.
Molaarmass on aine ühe mooli mass, see on aine suhteline aatom- või molekulmass väljendatuna grammides.
Molaarmass - molaarmassi ühikuks on g/mol. Molaarmassi tähis on M, millele järgneb sulgudes aine valem.
Molaarmassiks m nimetatakse suurust, mis võrdub aine massi m ja ainehulga v suhtega: m M = . v
Molaarmass m – vastava aine ühe mooli mass Konsentratsioon n – osakseste arv ruumalas
Molaarmass on aine ühe mooli mass a) kilogrammides b) grammides c) aatommassiühikutes
Molaarmass – molaarmassiks nimetatakse aine ühe mooli massi Tähis M, ühik 1 g/mol
Molaarmass - M, kg/mol, g/mol; Nüü-ainehulk, Imelik „v“, mol või kmol.
Molaarmass - Keemilise aine molaarmass on ühe mooli aine mass grammides.
Molaarmass on ühe mooli aine mass grammides, dimensiooniks on g/mol.
Molaarmass on 56,08 g/mol. Lahustub hästi vees ja on lõhnatu.
Molaarmass –  ühe mooli aineosakeste mass grammides.
Molaarmass - Keemilise aine ühe mooli aine mass grammides.
Molaarmass on 63,5 g/mol. 2e ⇔ Cu, siit 2F ÷ 1 mol (Cu)
Molaarmassi tähis on M, millele järgneb sulgudes aine valem.
Molaarmass – aine ühe mooli mass grammides.
Molaarmass m – ühe mooli aine mass grammides.
Molaarmass - ühe mooli ainemass grammides.
Molaarmass on ühe mooli antud aine mass.
Molaarmass on 180. Arvutada kirjalikult.
Molaarmass – ühe mooli aine mass
Molaarmass on ühe mooli aine mass.
Molaarmass on aine ühe mooli mass.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun