Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Mineraal - puitplaate on võimalik toota väga erinevatest puitpartiklitest, kuid üldjuhul kasutatakse tsementplaatide tootmiseks pikka laastu ning kipsplaatide tootmiseks puidukiudu. Oluline on valida õige puuliik, kuna mitmete liikide suhkrusisaldus või ekstraktid võivad takistada mineraalsete lisandite kõvastumist või seda oluliselt pikendada. Mineraal-puitplaatide suureks eeliseks on nende niiskuskindlus, mõõtude stabiilsus ning tule- ja mädanikukindlus.
Mineraalsooladena on luukoe koostises Mikroelemendid Kuuluvad enamasti bioaktiivsete ainete koostisesse Puudus põhjustab ainevahetuse häireid, mis on peamiselt seotud ainevahetuselike ensüümide aktiivsuse puudumise või vähenemisega Miks tekivad tervisehäired? Sisaldus on organismis väga väike Mikroelementide sisaldus inimkehas Element Sisaldus, mg/kg kehakaalu kohta Fe 60 F 37 Zn 33 Cu 1,0 Se 0,2 Mn 0,2 I 0,2 Ni 0,1 Mo 0,1 Cr 0,1 Co 0,02
Mineraalvesi - rohkelt lahustunud mineraalaineid sisaldav põhjavesi,ravitoimeline. Termaalvesi-põhjavesi,mis on kuumenenud tänu kuumadele kivimitele,vulkaanilises piirkonnas.
Mineraalid on valdavalt anorgaanilised (mitte loomset ega taimset päritolu) ained, mida leidub peamiselt kivimites, kuid ka vees, taimedese ning isegi inimese organismis.
Mineraalkortikoid on nt aldosteroon, mis suurendab na ja Cl tagasiimendumist. Glükokortikoidid suurendavad glükoneogeneesi nt kortisool ja kortisoon, suureneb lipiidide kasutamine energeetilistes protsessides, on ka nö põletikuvastased hormoonid.Stressi korral olulised kohastumissündroomisneerupealisekoore, HF ja sümpatoadrenaalse süsteemi töö intensiivistumine.
Mineraalained - N, P, K, Na, Mg, Ca, Fe, Cu, Zn, Mn, Mo, Cl, Ko jne. 3. Sahhariidid e. süsivesikud: Koosnevad: C ja H2O 3.1. Suhkrud * Monosahhariidid (lihtsuhkur): pentoosid (riboos, desoksüriboos), heksoosid (glükoos, fruktoos, ksüloos) 3.2. Polüsahhariidid (tärklis, inuliin, tselluloos, hemitselluloos, kummivaigud, limaained) 3.3. Pektiinid.
Mineraalsetest parkainetest on kõige tähtsamad kroom(III) ühendid (soolad). Kroomi nagu teistegi siirdemetallide üheks omaduseks on kompleksühendite moodustamine. Metalli katioon on seejuures kompleksi moodustajaks e. tsentraaliooniks, mis seob endaga kas vastasnimelised ioonid või neutraalsed molekulid. Neid osakesi nimetatakse ligandideks.
Mineraal - keemilise v füüsikalise omadustelt looduslik moodustis • Kivim- koosneb ühest või mitmest mieraalist • Looduskivim- on tekkinud looduses geoloogiliste protsesside käigus, kasutatakse ehitustle • Ehituskivi- välimuselt ja väljanägemiselt kõrge kvaliteediga looduslik kivim, mida kasutatakse ehitustel.
Mineraalseteks sideaineteks nimetatakse aineid, mis veega segatult vedel-sitketeks, taignataolisest olekust lähevad üle tahkesse olekusse füüsikalis-keemiliste protsesside toimel st. Kivistuvad Sellisesse mineraalse sideaine taignasse segatakse erineva terasuurusega täitematerjale, mis sideaine kivistumisel moodustavad monoliidi.
Mineraal - maakoores kulgevate protsesside ning elusorganismide elutegevuse tagajärjel tekkinud kindla koostisega keemiline ühend või lihtaine Saamise protsess on endotermiline 1. Redutseerimine süsinikuga ja vingugaasiga - odavaim, kuid ei teki puhtaid metalle Fe3O4 + 4C ->t 3Fe + 4CO Fe3O4 + 4CO -> 3Fe + 4CO2
Mineraalelemendid on vajalikud: • luuaine moodustamiseks, • närvi- ja lihasrakkude talituseks, • ensüümide aktiviseerimiseks, • pH taseme hoidmiseks veres, seedemahlades jt. kehavedelikes • osmootse rõhu tagamiseks keha kudedes ja vedelikes ning paljudeks muudeks spetsiifilisteks protsessideks.
Mineraalvesi - ravitoimeline, rohkesti mineraalsoolasid, gaase ja mikroelemente sisaldav põhjavesi.
Mineraalainetest on kõige rohkem kaltsiumi, fosforit ja magneesiumi (rakuvaheaines) Vananedes rohkem mineraalaineid, luude elastsus väheneb • Luukude on sidekude, mis koosneb rakuvaheainest ja luurakkudest • Loote toes koosneb peamisel kõhrest, mistõttu ei teki enamasti lapse sünnil vigastusi.
Mineraalõli hammasratas - ja kolbpumpadega hüdrosüsteemidele, mis töötavad rõhul kuni 15 MPa ja temperatuuril kuni 80°C; Б - antioksüdanti ja korrosioonivastast manust sisaldavad hüdroõlid igat tüüpi hüdrosüsteemidele, mis töötavad rõhul kuni 25 MPa ja temperatuuril üle 80°C; B -
Mineraalained - Kaltsium-kala Magneesium- leib,riis,piim,kala,banaan,õun Kaalium- banaan,leib,kala,piim Naatrium,kala Kloor-sool (Eestlased söövad soola 2-3 korda rohkem kui organism seda igapäevaselt vajaks (norm 3-5 g päevas). Fosfor kohupiim,riis Väävel-kapsas
Mineraalilisanditega ehk mineraliseeritud lauavesi on tööstuslikult puhastatud vesi, mille koostist on reguleeritud või rikastatud soovitud mineraalainetega kindlas kontsentratsioonis (näit BonAqua, Vichy, Aura). Eraldi võib siin välja tuua kaltsiumiga rikastatud veed.
Mineraalväetistega on lubatud aastas anda haritava maa ühe hektari kohta selline kogus lämmastikku ja fosforit, mis on põllumajanduskultuuride kasvuks vajalik. Mineraallämmastiku kogused, mis on suuremad kui 100 kilogrammi hektari kohta aastas, tuleb anda jaotatult.
Mineraalainetest on kartulis: kaaliumi – 568 mg% fosforit – 54 mg% kaltsiumi – 12 mg% magneesiumi – 20 mg% rauda – 0,8 mg% tsinki, niklit, koobaltit, joodi, kestainet – 20-25 mg% Inimese organism omastab mugulais sisalduvaist toitainetest 80 – 97%.
Mineraalainetest on kõige suuremas koguses piimas kaalium  Mikroelementidest on piimas vask, raud, kobalt, molübdeen, tsink, mangaan, jood, floor, boor, kroom, nikkel, seleen, räni  Piimas olev raud on seotud suures ulatuses kaseiini mitsellidega.
Mineraalid on nikeliin NiAs, pentlandtiin (Fe,Ni)9S8 ja milleriit NiS. Tuntakse mitmeid nikli maake, kuid peamiselt toodetakse niklit sulfiidsetest maakidest (NiS). Nende särdamisel saadakse NiO, millest metall redutseeritakse elektrikaarahjudes.
Mineraalained on toidu anorgaanilised koostisosad ning nad täidavad organismis mitmesuguseid ülesandeid, kuuludes essentsiaalsete toitainete hulka- Seni tuntud 102 keemilisest elemendist on inimese organis-mis leitud 55... 60 elementi.
Mineraalisisaldus järves on 30%. Surnumerel on sügav metallsinine värvus, soolad muudavad vee tihedaks ja tuulepuhangu korral lainetab see nagu õli. Kuigi kõrge soolasus kindlustab pinnalpüsimise, on Surnumeres ujumine tegelikult keeruline.
Mineraalühenditest on loomsetes kudedes hulga poolest esikohal naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi ja fosfori soolad, peamiselt kloriidide, vesinikkarbonaatide ja fosfaatide kujul. Mineraalainete bioloogiline osa loomorganismis on mitmekülgne.
Mineraal - , tsellu- ning looduskiust villadel (lina- ja kanepivillad) samas suurusjärgus. Materjali niiskusjuhtivus sõltub oluliselt ümbritsevast keskkonnast, olles väiksem kuivas ja suurenedes niiskussisalduse kasvades.
Mineraalväetised on mineraalses vormis olevad ühendid, mis sisaldavad ühte või mitut taimetoiteelementi ja mida kasutatakse saagi suurendamiseks või selle kvaliteedi parandamiseks ning mille mõju avaldub taimede toitumise kaudu.
Mineraalid on silikaadid. Ultraaluselised – vähe räni 35-40%. Aluselised –ränivaene 40-52%. Keskmised – keskmise ränisisaldusega 52-65%. Happelised – ränirikas 65-80% 27. Boweni kristallisatsiooniline skeem.
Mineraal – kindla, kuid mitte fikseeritud keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinev anorgaaniline tahke aine  kivim – looduslikult esinev tahke mineraalidest koosnev kogum.
Mineraalõlid - on põhiliselt odavas kosmeetikas, erinevalt looduslikest taimeõlidest peaaegu ei tekita allergilisi reaktsioone, moodustavad nahal kaitsva kihi ja tekitavad tunde, nagu oleks nahk pehme ja niisutatud.
Mineraalainetest on organismis kõige rohkem kaltsiumi , 99% sellest on luudes ja hammastes. Lapse- ja noorukieas, kui luud kasvavad kiiresti, on kaltsiumivajadus suur. Kaltsiumi peamised allikad on piim ja piimatooted.
Mineraalid on ühesugust punast värvi). Cronstedti avastus ei leidnud kaua aega tunnustust (teadlane suri enne seda 1765. aastal). Puhtamal kujul eraldas nikli rootsi keemik ja metallurg T. Bergman 1775. aastal.
Mineraalosa on suures ülekaalus (85-98% mullamassist), pärineb maakoort moodustavaist kivimeist ja on mineraaltoitainete reservuaariks taimedele. Kivimeid, millest on moodustunud muld, nim mulla lähtekivimeiks.
Mineraalvilla omapära on see, et tal on väga hea kuumataluvus, sest kiud on tehtud mittesüttivast ainest, seejuures on soovistuslik kasutada klaas- ja kivivilla –200C juures ja tehnilisi vilalsid -700 juures.
Mineraalosa mõiste on tinglik, kuna võib kütuses esineda iseseisvate väliste lisanditena nn välimise mineraalosana, aga ka kuuluda sisemise mineraalina orgaanilis-mineraalsete ainete kompleksi.
Mineraalväetiste kasutuskulud on võimalik asendada reoainete utiliseerimisest saadava lisatuluga. Konkreetse energiakultuuri valik sõltub nii sobilikkusest kasvukohale kui ka soovitavast kasutusotstarbest.
Mineraal - puitplaate on võimalik toota väga erinevatest puitpartiklitest, kuid üldjuhul kasutatakse tsementplaatide tootmiseks pikka laastu ning kipsplaatide tootmiseks puidukiudu.
Mineraalseteks sideaineteks nimetatakse aineid, mis veega segatult vedel- sitkest, taignataolisest oleksut lähevad üle tahkesse olekusse füüsikalis- keemiliste protsesside toimel st. Kivistuvad.
Mineraalmuldades on P üldsisaldus 0,04-0,1% ehk 900-3000 kg/ha. 98-99% sellest on primaarsete ja sekundaarsete mineraalide ja org.aine koostises ja ei ole taimedele omastataval kujul.
Mineraalvee tarbimisel on oluline jälgida vee mineraalainetesisaldust. Vee liigne joomine, mida soovitavad nn terviseeksperdid ilu ja vitaalsuse nimel, ei ole leidnud teaduslikku kinnitust.
Mineraalikuju üldtüübid – isomeetrilised, tulpjas-prismalised, plaatjad, lehtjad, nõel-jad, kiudjad kristallid Kuju tuleneb mineraali sisemisest struktuurist, samuti ka tekketingimustest.
Mineraalsed – Mineraalvill (klaas, kivi) ei põle, õhu läbivus sõlt mahumassist, auruläbivus on suur, survetug oleneb tüübist, müraisol on hea madalatel lainepikkustel.
Mineraalväetisena on kõige parem kasutada- lämmastik- fosfor- kaaliumi kompleksväetist koos mikroelementidega (30 g 10 liitri vee kohta). Kulunorm: 1 liiter vedelikku taime kohta.
Mineraal - , kasvupinnase, killustiku, liiva, kergkruusa ja betooni mahu väljaarvutused on tehtud AutoCad programmi abiga vastavalt joonistele, mis on välja toodud lisas.
Mineraalained - kohupiimas on hea kaltsiumi ja fosfori suhe, mis võimaldab organismil hästi kaltsiumi omastada, kindlustades nii õige luutiheduse ja normaalse vererõhu.
Mineraalainetel – kaltsiumil, magneesiumil ja fosforil – on und soodustav toime; • ravimtaimed – humal, meliss – on tuntud rahustava ja lõõgastava toime poolest.
Mineraalained – autotroofidel on vaja vahetult (saavad vesilahusest). H, Mg, K, Mn, Fe, Cu Zn, C, N, O, P, S, Mo. Kõikidele loomadele vajalikud naatrium ja kloor.
Mineraalagregaadi mõiste – teraline, peitkristalliline, metakolloidne, dendriit, druus, sekretsioon, konkretsioon, oiid, nõrgvormid e. nõrud, stalaktiit ja stalagmiit.
Mineraalväetistega on lubatud aastas anda haritava maa ühe hektari kohta selline kogus lämmastikku ja fosforit, mis on põllumajanduskultuuride kasvuks vajalik.
Mineraal - ja lubiväetised Mineraalväetised • Lämmastikväetised – neist on kõige suurem puudus muldades ja kõige tuntum on ammooniumsalpeeter
Mineraal on kindla, kuid mitte fikseeritud keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga loodus- likult esinev anorgaaniline tahke aine.
Mineraalained on veel mikroelemendid – jood, koobalt, vask, seleen jt., mida vajatakse väga väikestes kogustes, kuid on organismi arenguks vajalikud.
Mineraalvesi on vesi, mis sisaldab mineraal- või teisi lahustunud aineid, mis annavad veele maitse või terapeutilise omaduse; ravimtoimega põhjavesi.
Mineraalne seep – tagab pehmuse a) Ca – seep b) Li – seep on enamkasutatavad 2. Na, Li, Al – eriotstarbelised 1. Ca määre – odav ja veekindel.
Mineraal - maakoort või teisi kosmoseobjekte moodustav looduslike protsesside produkt, tal on kindel keemiline koostis ja iseloomulikud omadused.
Mineraalne osa on suures ülekaalus (85-98% mullamassist), pärineb maakoort moodustavaist kivimeist ning on mineraaltoitainete reservuaariks taimedele.
Mineraal – looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, iseloomulik kuju ja kindla sturktuuriga kristall, enamus räni ja hapniku baasil.
Mineraal - looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, mis esineb iseloomuliku kujuga kristallina, millel on kindel kristallstruktuur.
Mineraalained on organismile vajalikud keemilised elemendid, v.a suurtes kogustes sisalduvad süsinik, vesinik, hapnik, lämmastik toitainetes.
Mineraalid on kristalse läikega ja nende värv võib laialdaselt varieeruda olenevalt mineraalides olevate aineosakeste konsentratsioonist.
Mineraalveed - nii looduslikud kui ka tööstuslikult mineraliseeritud - toetavad või aitavad reguleerida organismi mineraalide ainevahetust.
Mineraalained - Organismile vajalikud keemilised elemendid, v.a toitainetes suures koguses sisalduvad süsinik, vesinik, hapnik ja lämmastik.
Mineraalvillade miinus on veel see, et need ei seo niiskust: lasevad küll auru läbi ega niisku – see tähendab, et ei ima niiskust, kuid märguvad.
Mineraalvatt - ja kipsplaatidest, alumiiniumplekist jne ja kinnitatakse vahelae konstruktsiooni külge ümar- või lattrauast riputite abil.
Mineraal – looduslik tahke kemiline ühend või ehe element, mida iseloomustavad kindlad füüsikalised omadused ja keemiline koostis
Mineraalvillal on väga väike hügroskoopsus: normaalse kasutuse tingimustel mineraalvilla toodete niiskuse sisaldus on ca 0,5% tootemahust.
Mineraalained on organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises esinevad ained, mis aitavad edastada närviimpulsse.
Mineraalained on küll stabiilsemad kui vitamiinid, kuid ebaõigel toidu valmistamisel võivad ka mineraalainete kaod olla märgatavad.
Mineraal - on kindla keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinevad anorgaanilised tahked ained.
Mineraalsooladest on kirssidespõhiliselt kaaliumi-, fosfori- ja kaltsiumsoolasid, vähem naatriumi, magneesiumi, rauda ja mikroelemente.
Mineraal on ühtlane anorgaaniline mass, mis on tekkinud maakoores mitmesuguste füüsikaliskeemiliste protsesside tagajärjel.
Mineraalid on kindla keemilise koostise ja enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinevad anorgaanilised tahked ained.
Mineraalsed krohvid on väga tundlikud töötlemistingimuste suhtes ning tihti erineb pinnal olev toon soovitust või on toon ebaühtlane.
Mineraalvesi - Loodusilik mineraalvesi pärineb põhjaveee kihist kuhu on lahustunud mitmesuguseid mineraalaineid ja mikroelemente.
Mineraalvärvid - lubivärv, tsemendibaasilised värvid, silikaatvärvid 28. VESIVEDELDAJAGA MINERAALVÄRVID – on poorsed, hingavad.
Mineraalõli on süsivesinike segu; d) lisades nende vesilahusele nt kaltsiumkloriidi lahust, tekib palmitaadist lahustumatu sool.
Mineraal – looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, mis esineb iseloomulike kuju ja kindla struktuuriga kristallina.
Mineraalained – üheks tähtsamaks komponendiks, tähtsamad P, Ca, Mg,K, Fe. Vähesel hulgal mikroelemente – Cu, Zn, B, J, Pb
Mineraal – looduslik tahke lihtaine, kindla kuju ja struktuuriga kristall, ligi 3600 liiki, tekivad tahkestumise käigus.
Mineraalained on meie organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse.
Mineraalveeallikates ravimine nimetatakse balneoteraapiaks, mineraalvee raviomadused ja mõju tervisele uurib balneoloogia ehk kümblemisteadus.
Mineraalvee – kõrvale tuua karastusjoogid, kui Saku Õlletehas sai PepsiCo ametlikuks esindajaks ja edasimüüjaks Eestis.
Mineraalvesi - vesi, mis sisaldab mineraal- või teisi lahustunud aineid, mis annavad veele maitse või terapeutilise omaduse.
Mineraalvilla puistevill on peamiselt soojusisolatsiooniplaatide lõikamisel ülejäävatest tükkidest valmistatud isolatsioonimaterjal.
Mineraal on looduslik lihtaine või keemiline ühend, mida iseloomustavad kindlad keemilised ja füüsikalised omadused.
Mineraalmullal on rullimine vähemvajalik, küll aga surub see väikesed kivid pinnasesse, soodustab niidukite töötingimusi.
Mineraalid - looduslikud tahked lihtained või keemilised ühendid, mis esinevad iseloomuliku kujuga kristallina(grafiit)
Mineraalosa – savi, ränioksiid, karbonaadid, sulfaadid, sulfiidid, metallide ühendid jne. Looduslikus gaasis ei leidu.
Mineraal - puitplaatide suureks eeliseks on nende niiskuskindlus, mõõtude stabiilsus ning tule- ja mädanikukindlus.
Mineraalaine keedusool – 2,3grammi. Minimaalne 1 g. 5g keedusoola võiks olla nendel ülemine piir, kes on selle suhtes tundlikud.
Mineraalained - savi, liiv, lubjakivi jm. Järgneb lihtne füüsikaline eraldusprotsess, mida kutsutakse destillatsiooniks.
Mineraalid on läbipaistvad, värvusetud, väikese erikaaluga, nõrga klaasiläikega ja suuremalt jaolt vees lahustuvad.
Mineraalvärvid - sideaine on mineraalne, kasutatavad pigmendid peavad olema leelisekindlad, lahjendamiseks kasutatakse vett.
Mineraaliks nim. looduslikku moodustist, mis on homogeenne oma keemiliselt koostiselt või füüsikalistelt omadustelt.
Mineraalsed isolatsioonivõõbad ehk lobrid on ühe- või kahekomponentne kuivsegu mida segatakse veega saamaks hüdroisolatsiooni materjal.
Mineraalid on ferroplaatina (ja polükseen), mis peale raua sisaldavad ka teisi plaatinametalle ning vaske ja niklit.
Mineraalained on olulised meie luustikule, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse.
Mineraalpinnastel töötamise1 on soovitatav neid teritada 2 . . . 3 korda vahetuse jooksul, turbapinnastel 1 kord 2...3 päeva kestel.
Mineraal - tobermoriit, mis koos poorse struktuuriga annabki materjalile üheaegselt tema tugevuse ning kerguse.
Mineraalainetest on juustu valmistamisel kõige suurem roll kaltsiumil ja fosforil, mis osalevad kalgendi moodustamisel.
Mineraalvilla armeerimisel on praktikas äärmiselt raske õhukese ühekordse tavalise armeerimisseguga saavutada ideaalset pinda.
Mineraalid – looduslik tahke keemiline ühend, mida iseloomustavad kindlad füüsikalised omadused ja keemiline
Mineraale – kaalium, kaltsium, magneesium, raud ja muid elemente – boor, molübdeen, tsink, koobalt, nikkel
Mineraalainetest - i-osa) Kokkuvõtvalt võib öelda, et vitamiinid on vajalikud inimese normaalseks elutegevuseks.
Mineraalidest on keedusool. Üldjuhul kivina. Hobusel on seedetalitus ainult 30 m pikk, ehk siis väga lühike.
Mineraal - on looduslik, füüsikalis-keemiliste protsesside mõjul tekkimud tahked, keemilised ühendid.
Mineraal - looduslik tahke kristallstruktuuriga lihtaine või keemiline ühend (grafiit, teemant, kvarts)
Mineraal – kindla keemilise koostisegaühend (vahel ka eheelement) nt: kaltsiit CaCO3, kvarts=liiv=SiO2
Mineraalkiudplaatidest ripplaed on dekoratiivse struktuuriga laeplaatidest, mis on üks enam kasutust leidnud laekattematerjale.
Mineraal – looduslikult tahke lihtaine või keemiline ühend, millel on iseloomulik kristallstruktuur.
Mineraalainetest on munas tähtsamad: o kaltsium o naatrium o kaalium o magneesium o fosfor o väävel o mangaan
Mineraalainetest on päevalilleseemned rikkad kaltsiumi poolest. Luukoe moodustamisel on see element asendamatu.
Mineraalkeermiste kuumuskindlus on kuni 1200 C.Mineraalkeermiseid on raske kinnitada põhiline kinnitamise viis on mehaaniline.
Mineraal - kindla, kuid mitte laama rebenemisel ja osade fikseeritud keemilise koostise ja lahknemisel.
Mineraalvilla kasutamisel on võimalik tagada ka tarindite head heliisolatsiooni, samuti tähtis ka lihtne paigaldamine.
Mineraalainetest on õunas kergelt omastatavas vormis peamiselt kaaliumi ja magneesiumi, natuke ka fosforit.
Mineraalkortikoidid on olulise tähtsusega eelkõige organismi elektrolüütide ja veevahetuse regulatsioonis.
Mineraalväetistega on lubatud Anda, haritava maa hektari kohta külvikorra keskmisena, 30 kg fosforit aastas.
Mineraalmuldadelsooniidud - turvasmuldadelLOONIIDUD- paepealsetel NÕMME ARUNIIDUD- nõmmemännikutest, liivikutel.
Mineraalsed sideained on pulbritaolised materjalid, peamiselt kasutatakse betoonide ja mörtide valmistamisel.
Mineraalsed maavarad on taastumatud. 10. Ammendamatud on need loodusvarad, mis sõltuvad päikesekiirgusest.
Mineraalvilla tooraineteks on looduslikud kivimid, räbud, klaas jne. Tooraine sulatatakse 1400…1800 0C juures.
Mineraal – looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend Lihtained: metallid, mittemetallid
Mineraal on loodusliku tekkega, kindla koostise, kindla struktuuriga anorgaaniline tahke aine.
Mineraal on enamasti kristallilise struktuuriga looduslikult esinev anorgaaniline tahke aine.
Mineraalagregaatide tüübid - korrapäratult kokkukasvanud kristallide tüübid: Teraline ja peitkristalne mass.
Mineraalvesi - Värska,Kärdla,Kuressaare,Võru,Häädemeeste,Mineraalvesi on vesi, mis sisaldab
Mineraalid – loodusliku tekke, kindla koostise ja struktuuriga anorgaaniline tahke aine.
Mineraalelementidega varustada – toiteelementide vähenemine- taimkatte hõrenemine, mullaviljakuse langus.
Mineraalvesi - Suure mineraalsisaldusega vesi(jood, broom jt. Mikroelemendid) annavad veele
Mineraalained – taimsete ja loomsete kudede põletamine → tuhk Mineraalained jagatakse:
Mineraalid on valdavalt silikaadid, st üles ehitatud eelkõige räni ja hapniku baasil.
Mineraalide haabitus e. väliskuju. Mineraalide sümmeetria ning süngoonia ja süngoonia klassid.
Mineraalsed isolatsioonivõõbad - õhukesekihilised mineraalsed isolatsioonivõõbad on tuntud üle 40 aasta.
Mineraal – loodusliku tekkega koostiselt ja struktuurilt individuaalne tahke aine.
Mineraalainetest on organismis kõige rohkem kaltsiumi , 99% sellest on luudes ja hammastes.
Mineraalelementide kelateerimine on protsess, kus II-valentne mineraalelemeent seotakse aminohapete külge.
Mineraalained – olulisemad mineraalained, mida lihas leidub on: naatriumi-, fosfori-,
Mineraalainetest on piimas kaltsiumi, fosforit, kaaliumi, naatriumi, kloori, magneesiumi.
Mineraalühenditest on heeringas palju kaaliumi-, väävli-, fosfori- ja kaltsiumiühendeid.
Mineraal on oma keemilisest koostisest ja füüsikaliselt omadustelt homogeenne.
Mineraal - ja õlile võib olla lisatud rooste -, bakteri ja vahu vastast ainet.
Mineraalmaa - saari Piiumetsas ei ole ja enamik liike lisandubki raba servaaladelt.
Mineraalosa on Fe ja Al poolest oluliselt vaesem kui sama mulla B-ja –C-horisont.
Mineraal - puitplaadid Puitlaastplaat, milles sideainena on kasutatud tsementi.
Mineraalainetest on leivas märkimisväärselt fosforit, rauda, magneesiumit ja tsinki.
Mineraal - looduslik tahke kristallstruktuuriga lihtaine või keemline ühend.
Mineraalained on organismi normaalseks elutegevuseks sama vajalikud kui vitamiinid.
Mineraalide hulgas on ka metalle, nt hõbe, aga on ka metalli ja mittemetalli ühendeid.
Mineraalide segu nim. smirgliks. K 9, E 3,95-4,10. Värvus sinakas või kollaskashall.
Mineraalne mustus - liiv, pori, paberitükid, kilejäätmed, vedelikud, puidukillud jmt
Mineraalelemendid - praegu tuntakse 21 elutegevuseks hädavajalikku mineraalelementi.
Mineraalsed soolad – Heterotroofid saavad taimi süües koos süsinikuga taimedelt.
Mineraalained - avaldavad mõju toote värvusele (Fe, Cu) ja toiteväärtusele.
Mineraalsed ressursid on üks osa vundamendist, millele inimtsivilisatsioon on rajatud.
Mineraalveeallikateks on Kemeris, Baldones, Dzintaris, Siguldas, Valmieras ja Kandavas.
Mineraalid on võimelised siduma ja kontsentreerima orgaanilisi komponente.
Mineraalained – muutused toimuvad vaid karbonaatide ja kaltsiumfosfaatidega
Mineraalne - viitab veini värskusele ja teravale särtsakale happesusele.
Mineraalseteks sideaineteks nimetatakse pulbrilisi anorgaanilisi aineid, mis veega segatult
Mineraal on maakoores leiduv keemiliselt ühtlane element või ühend.
Mineraalained –  toidus sisalduvad tähtsad anorgaanilised ühendid.
Mineraalide varumine – ainevahetus vajab luudes leiduvat kaltsiumit ja fosforit.
Mineraalidest – eri toonis värvimuldadest, mida segati vees või rasvas.
Mineraalväetistega on mulla istutuseelse ettevalmistamise üks põhiülesandeid.
Mineraalained on vajalikud luude, lihaste ja närvisüsteemi toimimiseks.
Mineraalid on anorgaanilised, neid pole taimset ega loomset materjali.
Mineraalidest on ta rikas magneesiumi, kaaliumi, forfori ja raua poolest.
Mineraalhappe ester – anorgaanilise happe ja alkoholi kondensatsiooni saadus
Mineraal on kaltsium, mille imendumist veest soodustab magneesium.
Mineraal - puitplaatide hulka kuuluvad tsement- ning kipsplaadid.
Mineraalvesi on Selters, mida Saksamaal saadakse ka loodusliku veena.
Mineraalide polümorfism – mitmestruktuursus e struktuuri geomeetria erinevus.
Mineraalvesi on ideaalne vahend organismi varustamiseks kaltsiumiga.
Mineraalsed väetised - toiteelemendid esinevad nendes mineraalsete ainetena
Mineraalvilla ülesanne on takistada tarindis eelkõige soojuse ülekandumist.
Mineraal - luited, liivikud, aruniidud arumetsad mullad kaljud
Mineraalsed ained - kivid, kruus, liiv, savi orgaanilised ained- huumus
Mineraalsed kolloidid - tekivad kivimite ja mineraalide murenemise käigus.
Mineraalvillad - sulatatud mineraalaine, mis pihustatakse kiududeks.
Mineraalvilladeks nimetatakse kiudjaid mineraalseid soojustusmaterjale.
Mineraal - kivimi väike tahke koostisosa, looduses tekkinud.
Mineraalained on inimese normaalseks elutegevuseks hädavajalikud.
Mineraalvillad on tänapäeva ehituses üks asendamatuid materjale.
Mineraalõlid on hüdroajamites kõige enam kasutatavad vedelikud.
Mineraalsed värvid on suhteliselt poorsed, ei pehmene niiskuse toimel.
Mineraal - maa sees või maakoores moodustunud kindla keem.
Mineraal - ja poolsünteetilised termoõlid on põlevained.
Mineraal on looduslik, kindla koostisega keemiline ühend.
Mineraalainetest on mullas kõige rohkem kaltsiumi ja magneesiumi.
Mineraal - ja toitainete vaesed, kuid humiinaineterikkad.
Mineraal on tahke, anorgaanilise koostisega ja looduslik.
Mineraalvee tarbimisel on oluline jälgida vee mineraalainetesisaldust.
Mineraalvillad – toorained, tootmine, omadused ja kasutamine.
Mineraal - , toite- ja humiinainete omavahelisel suhtel.
Mineraalid on tahked orgaanilised kindala ehitusega ained.
Mineraalkortroidide toime on seotud mineraalainete regulatsiooniga veres.
Mineraalainetest on ülekaalus kaalium, kroom, mangaan ja raud.
Mineraali kõvadus – vastupanu välisele deformeerivale jõule.
Mineraalsed krohvid on kõik väga hea veeauru läbilaskevõimega.
Mineraal on kindla ehitusega tahke anorgaaniline aine.
Mineraal - kristalse struktuuriga anorgaaniline aine.
Mineraaliks - lõõgastab lihaseid ning rahustab närve.
Mineraalsöötadest on otstarbekas kasutada segamineraalsööta.
Mineraalõlid on enamuste beebitoodete võtmekomponendiks.
Mineraalainete sektor on Burundis väike, suhteliselt osakaalutu.
Mineraalveed – looduslikud, tehis(lauaveed, soodaveed)
Mineraal - ained, elastsuse aga orgaanilised ained.
Mineraalained on organismi jaouks samuti väga tähtsad.
Mineraale palju – 54 mineraali, looduses vaid üks stab.
Mineraal - , toit- ja humiinainete poolest vaesed.
Mineraalist - kvartsist, päevakivist ja vilgukivist.
Mineraalväetistega on lubatud anda kuni 100 kg lämmastikku.
Mineraal - ja orgaaniliste väetiste kasutamine
Mineraalsooladena on fosfor organismis luukoe koostises.
Mineraalvesi on kindla mineraalide koostisega vesi.
Mineraal – anorg aine, mida leidub looduses.
Mineraal - looduslik tahke keemiline viljakus.
Mineraalsed värvid - hea veeaurujuhtuvis välistöödel.
Mineraalained on teised olulised täiendtoitained.
Mineraalväetiste mõju on lühiajaline. Madala viljakusega.
Mineraalkortikoidid - mineraalained. Glükokortikoidid.
Mineraalvesi on sobilik ka toidu valmistamiseks.
Mineraalainetest on selleris kaaliumi-, kaltsiumi-,
Mineraalid on rutiil, ilmeniit ja perovskiit.
Mineraal – looduslik anorgaaniline aine.
Mineraalaineteks – CO2 – ks, H2O-ks ja NH3-ks
Mineraalseteks ühenditeks nimetatakse mineralisatsiooniks.
Mineraal - või teisi lahustunud aineid.
Mineraal villad – eriti ohtlik alergikutele.
Mineraalvesi - mineraalsooladega põhjavesi
Mineraalained on olulised täiendtoitained.
Mineraal - ja orgaanilises väetises.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mineraal on looduslik tahke lihtaine või keemiline ühend, mis esineb iseloomuliku kujuga kristallina, millel on kindel kristallstruktuur. Nii on süsinikust koosnev libleline pehme grafiit ja kaheksatahuline ülikõva teemant mõlemad
Mineraal - ja orgaaniliste ainetega.
Mineraal - ained) saama ka energiat.
Mineraalainerikaste põhja - , pinna- või tulvaveega.
Mineraal - ja orgaanilist väetist.
Mineraalõli tihedus on 0,86 sinna vaheseinad.
Mineraal - ja orgaanilisi aineid.
Mineraalveesse on lisatud magneesiumi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mineraalmaa soostumine – põhjavesi lähedal, madal reljeef, pärast jääaega/ madalaveelised, lamedakaldalised järved.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mineraalväetis - tööstuslikult toodetav väetis, mis sisaldab peamiselt anorgaanilisi
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mineraalkrohvid on soovitav üle värvida.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Mineraalklaas on sulamisprotsessi produkt.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun