Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kreutzwald – „Kalevipoeg” E. Särgava – „Paised” F. Tuglas – „Felix Ormusson”, novellid „Arthur Valdes” ning „Poeet ja idioot” E. Vilde – „Prohvet Maltsvet”, „Tabamata ime”, jutustus „Musta mantliga mees” O. Luts – jutustus „Soo” G. Suits – „Luuletused”
Kreutzwald – „vana vara”; Hurt –„rahvamälestused” (kõik, mida rahvas oma minevikust mäletab: need on nii jutud kui ka kombed, arvamised, usk, ütlemised ja ka laulud); 1878. a esimest korda kasutas mõistet „rahvaluule” Jaan Bergmann vana rahvalaulu tähenduses.
Kreutzwaldi eeposes – ühes kõige väärikamas Euroopa eeposte seas – hoiab just tundeside kodumaise looduse ja mullapinnaga kangelase tegusust tagasi, muudab ta moraalse arengu aeglaseks, tegelikult üpriski vastanduvaks ühemõõtmelisele universaal- ratsionalistlikule optimismile.
Kreutzwald – rahvuslik ilukirjandus 3. Miina Härma, Aleksander Lätte, Rudolf Tobias, Artur Kapp – Peterburi konservatooriumi lõpetanud eestlased * Johan Köler – rahvuslik maastiku- ja portreemaal * August Ludwig Weitzenberg, Amandus Heinrich Adamson - skulptorid
Kreutzwald – õppis arstiks, Kirjutas rahvavalgustuslikke teoseid ja toimetas Maarahva kasulist kalendrit. Kreutzwaldi värsiloomingul (kogu Viru lauliku laulud, poeem Lembitu), mis tugineb saksa eeskujule, oli omal ajal eesti luule arengule suur tähtsus.
Kreutzwald – „Kalevipoja” koostamine eesti rahvamuistenditest, muinasjuttude kogum „Eesti rahva ennemuistsed jutud” (mis ainestikult küll eesti, aga stiililt rahvusvahelised motiivid), kogu vanasõnu ja rahvalaule.
Kreutzwaldi peateos on rahvaluuleaineline eepos „Kalevipoeg“. „kalevipoja“ kirjutamist alustas juba Faehlmann, kes jõudis eepose sündmustiku visandini ja saksaleelsetele sissejuhatavate stroofide koostamiseni.
Kreutzwald on «Kalevipojas» ära kasutanud ainult ühe osa eesti folkloorist, hiiu muistendid, kuid kõik need kratid, puugid ja kogu see värk, mida on tohtutult palju kogutud, on kõrvale jäänud.
Kreutzwald on linnaarst, kes aeg-ajalt peab asendama kreisiarsti, kooliarst Krümmeri pansionaadis, tervishoiuametnik, kel lasusid kohtumeditsiinilised kohustused, ja mõnikord tuli olla ka loomaarst.
Kreutzwaldi kirjavahetus on Kirjandusmuuseumi väljaandena mitmes köites olemas, sealhulgas Kreutzwaldi ja Koidula kirjavahetus, mis valgustab 19. sajandi eesti haritlaste mõttelaadi ja püüdlusi.
Kreutzwald - Eesti kirjanik ja arst,andis välja ajakirja, tema peateosed olid “Kalevipoeg”, “Eesti rahva ennemuistsed jutud” Johann Voldemar Jannsen- Koolmeister, rahv.
Kreutzwald - http://et.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Reinho ld_Kreutzwald http://kreutzwald.kirmus.ee/et/lisamaterjalid/ ajatelje_materjalid? item_id=165&table=Persons
Kreutzwald - - eepose “Kalevipoeg” looja 6. Millised olid kaks suunda Eesti rahvuslikul ärkamisajal ja kes olid nende esindajad(mida tähtsaks pidasid)?
Kreutzwald - „Kalevipoeg“ Tln. „Oktoober“ 1961 a. Internet - http://kreutzwald.weebly.com http://et.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Reinhold_Kreutzwald
Kreutzwald - oli eesti kirjanik ja arst, tema peateos, rahvaluuleaineist töödeldud rahvuseepos "Kalevipoeg", sai eesti rahvusliku kirjanduse nurgakiviks.
Kreutzwald - Eesti kirjanik ja arst,andis välja ajakirja, tema peateosed olid “Kalevipoeg”, “Eesti rahva ennemuistsed jutud”
Kreutzwald - "Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on" Johann Voldemat Jannsen- Pani aluse püsivale eestikeelsele ajakirjandusele.
Kreutzwald – Eesti päritolu ega saksastunud täielikult, kuigi koduseks keeleks oli saksa keel ning naine samuti sakslanna.
Kreutzwald – kirjutas meie rahvuseepose „Kalevipoeg“, andis välja ajakirja „ Maa-ilm ja mõnda, mis seal leida on“
Kreutzwaldi peateos on „Kalevipoeg“. See teos on oluline, sest on meie rahvuseepos, mis koosneb rahvajuttudest ja muistenditest.
Kreutzwaldi loomingul on oluline osa eestlasest lugejate maailmapildi avardamisel ja ratsionalistliku elukäsituse juurutamisel.
Kreutzwald on loetelu järjestanud järgmiselt: rätt, pearätt ehk linakas, v5rutanu, tutik, harjakas, teravtanu.
Kreutzwald on ka üks esimestest, kes kutsus üles rahvaluulet koguma, talletama järgnevatele põlvedele.
Kreutzwald – “Kalevipoeg” (1857) • Johann Köler – Peterburis tegutsenud maalikunstnik
Kreutzwald - sillaehitaja baltisaksa ja eesti kultuuri vahel, folkloori ja folkloristika vahel
Kreutzwald - Eesti esimese eepose looja, õppis Tartu Ülikoolis arstideaduskonnas.
Kreutzwald – rahvuseepos „Kalevipoeg“ (1857-1861) autor; Võru linna arst.
Kreutzwald on üleminekukuju, üleminek eelärkamisajalt ärkamisajale.
Kreutzwaldi eepos on müütiloov paljuhäälne ja –tähenduslik tekst.
Kreutzwald – arst, „Kalevipoja“ autor jpt raamatute autor.
Kreutzwaldi looming - Kalevipoeg Vina-Katk(Viinakatk) Lembitu
Kreutzwald - Lõetas ,,Kalevipoja´´ kirjutamise.
Kreutzwald – 200 // Võrumaa Kultuurileht.
Kreutzwald - esimese põlve eesti haritlane.
Kreutzwald - nad kõik olid haritlased.
Kreutzwald – rahvuslik ilukirjandus
Kreutzwald – üks eesti haritlane.
Kreutzwald - eesti kirjanik jaarst.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Kreutzwaldi memoriaalmuuseum - Memoriaalkompleks koosneb kuuest hoonest ja avarast õuest.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun