Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Klooniindiviidide identiteet - nende Kloonindiviididel on sama palju individuaalsus ja eneseteadvus - võib olla individuaalsust, inimõigusi ja “hinge” kui puudulik. Kas neil on üldse hinge ja kas nad ühemunamitmikutel (looduslike väärivad inimõigusi? inimkloonidel). Võidakse luua mõrvarlike diktaatorite Kloonimisel ei looda identseid isiksusi - neil koopiaid (Hitlereid, Stalineid). Samuti on kasvatusest tulenevalt ilmselt rohem võidakse massiliselt paljundada kuulekaid isikupära kui identsetel kaksikutel.
Kloonimise eesmärgid on tänapäeval organismi paljundamine või olemasoleva organismi ravimine (uute organite kasvatamise või haigesse koesse tüvirakkude siirdamise kaudu). Etapid on tüviraku võtmine, sellest rakutuuma eemaldamine, tüviraku tuuma siirdamine munarakku, kust omakorda varem on eemaldatud munaraku tuum, munaraku jagunemise ja kasvamise soodustamine ning saadud embrüo siirdamine emaslooma emakasse.
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude v organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine 2.Meristeem-taimede algkude 3.totipotentsus-rakkude arenguline täisvõimelisus 4.Feromoonid-loomade poolt keskkonda eritatavad bioaktiivsed ained, mis samasse liiki kuuluvatel isenditel kutsuvad esile käitumuslikud, harvem füsioloogilised, muutused.
Kloonimine - identse genoomiga organismi loomine Reproduktiivne kloonimine:1)võetakse tüvirakk, 2)rakust eemaldatakse rakutuum, 3)munarakust eemaldatakse rakutuum ja asemele tüviraku tuum, 4)soodustatakse munaraku jagunemist ja kasvamist, 5)saadud embrüo siirdatakse emaslooma emakasse, 6)arenev organism sünnib tüviraku andja identse koopiana
Kloonindiviididel on sama palju individuaalsust, inimõigusi ja „hinge” kui looduslikel inimkloonidel . Kloonimisel ei looda identseid isiksusi – neil on kasvatusest tulenevalt ilmselt rohkem isikupära kui identsetel kaksikutel, massiline imetajate kloonimine pole võimalik – kloonimine pole kserokoopiate tegemine.
Kloon – ühe isendi vegetatiivsel paljunemisel saadud järglaskond c. Puhas liin – iseviljastumisel saadud järglaskond 2) Süstemaatilised: a. Rass – Ühiste geneetiliste eripäradega populatsioonide kogum b. Alamliik – Liigi tekkes juba uue liigi kujunemise teele asunud organismi rühm
Kloonimine on praktikas ülikeerukas, kuna Dolly loomisel eraldati ühtekokku 277 lambal udararakud ning siirdati 277 teise lamba munarakku, arenema hakkas ainult 29 munarakku, ning tiinestusid ainult 13 lammast ja üks sünnitus oli edukas, millest pärineb ka Dolly.
Kloonimine tähendab geneetiliselt identse Rakendusbioloogia seisneb bioloogia haruteaduste järglaskonna saamist paljundatavast poolt avastatu praktilise kasutamise võimaluste ja üksikobjektist, olgu selleks objektiks DNA lahenduste uurimises ja teostamises.
Kloonimine – GENEETILISELT IDENTSE JÄRGLASKONNA SAAMINE PALJUNDATAVAST ÜKSIKOBJEKTIST (DNA MOLEKUL RAKK, ORGANISM). KLOON – GENEETILISELT IDENTNE JÄRGLASKOND. MERISTEEMPALJUNDUS – MERISTEEMIRAKKUDE KASUTAMINE VEGETATIIVSETE JÄRGLASTE SAAMISEKS.
Kloonimine on täiskasvanust organismist pärit geneetilise materjali kasutamine uue, temaga identse organismi loomiseks .Suvalisest keharakust eraldatakse mikroskoobi all rakutuum ja see süstitakse munarakku, millest eelnevalt on tuum eraldatud.
Kloonimine on üks teemadest mis annavad ainet eetilisuse ja inimlikkusega seonduvatele aruteludele. Protseduur oma olemuselt tähendab täiskasvanud organismist pärit geneetilise materjali kasutamist uue, temaga identse organismi loomiseks.
Kloonimisele on inimestel võimalik viljeleda põllumajandust, teha teaduslikke eksperimente ning arendada edasi kultuurtaimi, mis rikastavad meie toidulauda ja teadlikkust looduslikest liikidest ning nende sobitumisest teiste liikidega.
Kloonimine –  see on geneetiliselt identse järglaskonna  saamine, kui me paljundame mingit üksikobjekti (DNA  molekul, rakk, organism)  Saadud järglaskond moodustab klooni  22.12.12 Meristeempaljundus
Kloonimine tähendab ju teatavasti ühest elusolendist teise täpselt samasuguse tegemist ning kui selline asi juhtuks, siis oleks see kloonitava isiku väärikuse rikkumine, kuna sel juhul poleks ta enam ainulaadne.
Kloon on ka oma mõttemaailalt täiesti identse oma algelisele isendile? Sellele küsimusele mina vastust ei tea. Ühemunakaksikud võivad olla välimuselt identsed, kuid mõtlevad nad erinevalt.
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude või organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine kohev sidekude - sidekoeliik, mis hoiab teisi kudesid ja organeid paigal ning tagab nende elastsuse
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude või organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine. kloon- isendi, raku või DNA molekuli kloonimisel tekkiv geneetiliselt identne järglaskond.
Kloonimise bioloogia on protsess, mis toodab populatsioonid geneetiliselt identsed üksikisikuid, looduses esineb see, kui organismide nagu bakterite, putukate või taimede paljunemine aseksuaalselt.
Kloon – organismide, rakkude ja DNA-molekulide geneetiliselt identne kogum, mis on tekkinud ühest eellasest replikatsiooni ja suguta (rekombinatsioonivaba) paljunemise teel.
Kloonide tekkimised on mitmeid eri võimalusi. Kuid mitte just alati ei ole kloonimisel ainult positiivsed küljed ning seetõttu on antud tegevus tekitanud palju poleemikat ja arutelusid.
Kloonimise juures on hea see, et kloonitud embrüoid kasutatakse võimaliku ravimeetodi väljatöötamise tarbeks, mis ravib inimese närvisüsteemi ja lihaseid hävitavat haigust.
Kloonimine – DNA-fragmentide, rakkude või organismide ühemunamitmikutel. Võib tulevikus meditsiinile oluliseks osutuda geneetiliselt identsete järglaste tekitamine.
Kloonimine on uus tehnoloogia, mis võib muuta maailma, aga kas heas suunas või halvas? Kloonimise eesmärgiks on luua doonoriga identse geneetilise materjaliga isendi.
Kloon on ühe raku või hulkrakse organismi mittesugulisel paljunemisel arenev geneetiliselt identne järglaskond. Loomadega toimib kloonimine palju raskemalt.
Kloonindiviididel on isendi, raku või DNA molekuli kloonimisel tekkiv geneetiliselt identne sama palju individuaalsust, inimõigusi ja “hinge” kui järglaskond.
Kloonimine tähendab geneetiliselt identse järglaskonna saamist paljundatavast üksikobjektist, olgu selleks objektiks DNA molekul, rakk või organism.
Kloonimine – somaatilise raku geneetiline materjal viiakse munarakku, millest on eemaldatud tema geneetiline materjal, siis stimuleeritakse arenema.
Kloon - üheainsa taime vegetatiivne järglaskond, mis on paljundatud ükskõik kuidas, ainult mitte seemnest(juurevõsu, pistoksa jne abil)
Kloonimine - somaatilise raku geneetiline materjal viiakse munarakku, millest on eelnevalt eemaldatud munarakus olev geneetiline materjal.
Kloonimine – geneetiliselt identse järglaskonna saamine paljundavast üksikobjektist, kas siis DNA molekulist, rakust või organismist.
Kloon on ühe raku paljunemisel tekkinud rakupopulatsioon. B lümfotsüüdid- nimetus tuleb Bursa of Fabricius järgi, on lindudel.
Kloonimine - vegetatiivsel paljunemisel või paljundamisel tekkinud ühe vanema järglaskond, mille isendid on geneetiliselt identsed.
Kloonimise kohta on väga vastakaid arvamusi – osad toetavad seda mõtet, teised laidavad maha ning kolmandad ei oska seisukohta võtta.
Kloonimine –  geneetiliselt identse järglaskonna saamine paljundatavast üksikobjektist (DNA molekul, rakk, organism).
Kloonimine – poolt või vastu? Usk ja Teadus 2012. Kättesaadav: http://teadus.usk.ee/kloonimine-poolt-voi-vastu (6.12.2014)
Kloonimine on aidanud lahendada suuri probleeme põllumajanduses, samas on tekitanud poleemikat loomorganismide kloonimisel.
Kloonimisprotsessi tulemused on senini tavaliselt olnud üsna “frankensteinlikud”. Nii suur edu, kui Dolly puhul, saadab kloonijaid harva.
Kloonimine - vegetatiivse paljunemise teel saadud järglased,kes omavahel ja vanematega on geneetiliselt peaaegu identsed.
Kloon - isendi, raku või DNA molekuli (-fragmendi) kloonimisel tekkiv geneetiliselt identne (ühtlik) järglaskond.
Kloonimine on täiskasvanust organismist pärit geneetilise materjali kasutamine uue, temaga identse organismi loomiseks.
Kloon on ühe raku või hulkrakse organismi mittesugulisel paljunemisel arenev geneetiliselt identne järglaskond.
Kloonid on kas raku või organismi vegetatiivsest järglaskonnast ja seetõttu geneetiliselt alati ühetaolised.
Kloonselektsioon e. klonaalne selektsioon (ingl. Clonal selection)- Organismi immuunsüsteemi reageering antigeenile.
Kloon - isendi, raku või DNA molekuli kloonimisel tekkiv geneetiliselt identse järglaskonna tekitamine.
Kloonimine – rakkude või DNA osade või tervete organismide geneetiliselt identsete järglaste saamine.
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude või organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine.
Kloonimine on geneetiliselt identsete järglaste saamine, Ka vegetatiivne paljunemine on kloonimine.
Kloonimine - täiskasvanud org pärit geneetilise materjali kasut uue, temaga identse org loomiseks.
Kloon on raku või organismi vegetatiivne järglaskond ja seetõttu geneetiliselt ühetaoline.
Kloon – geneetiliselt identne järglane Kui paljundame taimi vegetatiivselt, saame klooni.
Kloon - isendi, raku või DNA-molekuli koonimisel tekkiv geneetiliselt identne järglaskond.
Kloonimine - organismi-, raku- või DNA-kloonide tekitamine uurimis- ja aretustöö ning tootmise
Kloonimine tähendab geneetiliselt identse järglaskonna saamist paljundatavast üksikobjektist
Kloonindiviididel on sama palju individuaalsust, inimõigusi ja “hinge” kui ühemunamitmikutel.
Kloonimine – geneetiliselt identse järglaskonna saamine paljundatavast üksikobjektist.
Kloon – genotüübilt ja fenotüübilt sarnased rakud, mis pärinevad samast
Kloonimiseks nimetatakse mõne üksiku geeni eraldamist ja sellest koopia tegemist.
Kloonimine - Praegusel ajahetkel ebaeffektiivseid tulemisi andev tehnoloogia.
Kloon on vegetatiivselt paljunemisel tekkinud ühe vanema järglased.
Kloonindiviididel on sama diferentseerunud keharaku tuuma siirdamine munarakku.
Kloonimine – vegetatiivne geneetiliselt identsete järglaste saamine.
Kloonisendid on genotüübilt identsed kuid ei pruugi olla fenotüübilt.
Kloon – vegetatiivne järglaskond, geneetiliselt ühenäoline.
Kloon – organismi (antud juhul puu) vegetatiivne järglaskond.
Kloon - geneetiline teisik,saadud järglaskond moodustab klooni.
Kloon - ühe isendi vegetatiivsel paljundamisel saadud isendid
Kloonindiviidide eluiga on normaalsest lühem, sõltudes tuumadoonori vanusest.
Kloon - ühe raku või organismi vegetatiivne järglaskond.
Kloon – isiksusi, kloonimine pole kserokoopiate tegemine.
Kloon on vegetatiivselt paljundatud organismi järglaskond.
Kloon - raku või organismi identne järglane, ühesugune.
Kloon on ühe isendi vegetatiivne järglaskond.
Kloon – organismi vegetatiivne järglaskond.
Kloonimine on eba eetiline, kuna see pole loomulik.
Kloonimine on identse genoomiga organismi loomine.
Kloonorganism on geneetiliselt identne tuumadoonoriga
Kloonimine on geneetiliselt identsete järglaste
Kloonimine – lammas Dolly `97, inimkloon.
Kloonimine on nähtus, mis jaguneb kaheks.
Kloonimine e. vegetatiivne paljundamine.
Kloon on sarnane tuumaomanikuga.
Kloonimine on saanud palju kriitikat.
Kloonimine on kloonida tekitamine.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun