Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Kapitalism – majandussüsteem, milles tootmisressursid on eraomanduses ning kus majanduslik tasakaal kujuneb turu, s.o nõudluse ja pakkumise tasakaalu tulemusena kapitalistid ehk kodanlus – kapitalistliku ühiskonna põhiklass, kellele kuuluvad tootmisressursid
Kapitaliseeritud rentimisega on tegemist siis, kui kõik olulised riskid ja omandiõigusest tulenevad hüvised kanduvad üle rentnikule (IAS 17, p.6). Selleks, et rentimist käsitleda kapitaliseeritud rentimisena, peab olema täidetud vähemalt üks järgmistest tunnustest, mis üldjuhul viitabki oluliste riskide ja omandiõigustest tulenevate hüviste rentnikule ülekandumisele (Kieso, D, Weygandt, J. Intermediate Accounting, 9 th ed.
Kapitalituruks - pikemaajaliste instrumentide turg 2. Finantsinstrumendi elutsükli järgi: Esmasturg ja järelturuks 3. Finantsinstrumendi liikide järgi: Võlainstrumentide, omandiväärtpaberite, valuutaturg ja tuletisväärtpaberite turuks 4. Kauplemissüsteemi organisatsioonilise struktuuri alusel: Turu börsivorm, mis jaguneb tellimusraamatu põhimõttel toimivaks turuks ja maaklerituruks Turu börsiväline turg (OTC) – finantsinstitutsioonide vaheline turg
Kapitali kasv on 1,1%, tööjõu kasv 0,9% ja SKP kasv 3,2% aastas.
Kapitalism on ebastabiilne ja turujõudude toimel jõutakse sellise tasakaaluni mille korral eksisteerib tööpuudus. Võibki öelda, et kaasaegne makroökonoomika saab alguse Keynesi peateose “Tööhõive, intressi ja raha üldteoori” ilmumisega 1936. aastal.
Kapitaliliising on pikaajaline tehing, mille puhul liisinguvõtja on huvitatud saada vara omanikuks. Liisinguvõtja tasub kokkulepitud peioodi jooksul vara väljaostumaksetena kogu vara maksumuse, intressid ja käibemaksu ning saab tehingu lõppedes vara omanikuks.
Kapital on paigutatud valesti, kapital peaks olema paigutatud nii, et seda saaks vajadusel kohe kasutada, kui on vaba raha, siis ta peab oskama paiguta seda õigesti, saab targemaks, siis tahab teha midagi teistmoodi aga see võib osututa kallimaks
Kapitalistlik ajastu on arengus väga kõrge staadium, mille tõttu Marxil on ka teatud ‘lugupidamine’ kodanluse vastu, kuna tänu kapitalismile ja kodanlusele on maailmast saanud üks süsteem ning klassivõitlus on omandanud oma kõige selgemad piirjooned: “Kodanlus on etendanud ajaloos äärmiselt revolutsioonilist osa. Seal, kus kodanlus on võimule pääsenud, on ta purustanud kõik feodaalsed, patriarhaalsed, idüllilised vahekorrad.
Kapitali piirtootlikkus on (näitab kui kapitali kulu ühe ühiku võrra muuta siis kui palju muutub väljund) Q QC D C Töö piirtootlikkus on (tööjõukulu 1 absoluutühiku võrra, siis vastus suureneb QL võrra.
Kapitalismi põhitüübid – 1) Ratsionaalne kapitalism (vaba turg, kapitalistlik tootmine, kapitalistlik spekuleerimine ja finantseering 2) Poliitiline kapitalism (röövellikud poliitilised kasumid, turukasum jõu ja võimu kaudu, kasum tehingute kaudu poliitilise võimuga) 3) Traditsiooniline kaubanduslik (traditsioonilised kauplemis- ja rahalised vahetustehingud).
Kapitali eksport - viidi rikastest tööstusriikidest vähem arenenud maadesse ja koloniatesse, et kasutada sealseid loodusrikkusi ja odavat tööjõudu.
Kapitalikulud – Transpordiga seotud põhivaradesse – peamiselt infrastruktuuri, terminalidesse ja veovahenditesse investeeritud kapitali kulu.
Kapital - raha või realiseeritav väärtuste hulk, mida on võimalik investeerida. võrgustikupõhine majandus- kõrgtehnoloogiline tootmine- teaduspark- asuvad ülikoolide juures, töötatakse välja innovaatilisi, kliinilisi vms asju geograafiline tööjaotus- ettevõtluse spetsialiseerumine sõltuvast geograafilisest asukohast.
Kapitalist – tööline). See viib konfliktini, mis annab tõuke sotsiaalseks muutuseks Võõrandumine – lisaväärtus tugineb tööliste ekspluateerimisele, tööandja kasum põhineb töö tulemuste omastamisel, tööline võõrandub oma tööst ja töö tulemustest, kuna tal pole selle üle kontrolli – tööjõud kui kaup
Kapitali piirtootlikkuseks on kapitali hulga ühe ühikulisest suurenemisest tingitud kogutoodangu suurenemine, muutumatu töö koguse juures.
Kapitaliturg lühi - ja pikal perioodil Joonisel 33 näidatakse, et esialgu on kapitali kogus K0. Lühiperioodi SSR on vertikaalne seetõttu, et lühiperioodil on kapitali kogus fikseeritud, kuna isegi kui intressimäär muutub, siis säästude maht mingil konkreetsel aastal võrreldes olemasoleva kapitalikogusega on väga väike.
Kapitalismis on rikkuste loomisel ja majanduse arengus olulisim osa vabal turumajandusel ja konkurentsil, riigi osa majanduse reguleerimisel on piiratud (Laissez- faire). Täiesti puhast kapitalismi praegusel ajal maailmas ei eksiteeri, tavaliselt on tegemist segasüsteemidega, kus ka riigil on osa majandusest ja varadest.
Kapitaliseerituse kordaja on väga hea. Intresside kattekordajad on kahjumist väljudes ja kasumi kasvades oluliselt järjest paranenud
Kapital on tööjõuga võrreldes liikuvam, siis kasutavad arenguriigid oma odavat tööjõudu välisinvesteeringute ligitõmbamiseks. Majanduse globaliseerimine, tehnoloogia kiire areng, vajadus uute teadmiste järele ja pidevad muutused keskkonnas nõuavad head kohanemisvõimet ja oskust kiiresti ümber õppida.
Kapitaliseerituse kordaja - iseloomustab pikaajaliste kohustuste osatähtsust pikaajalistest finantseerimisallikatest. Põhivarasid finantseeritakse pikaajaliste kohustuste või omakapitali arvelt. Mida kõrgem on see näitaja, seda enam võib investoritel ja pankadel tekkida kahtlusi ettevõtte maksevõimes pikaajalisel perioodil.
Kapitalisti seisukohast on inimene kui tooraine, mida ta ostab sisse ja seega ei ole kapitalist kohustatud talle rohkem maksma kui, et temas elu sees hoida: “Kulud, mida tööline põhjustab, piirduvad seepärast peaaegu ainult elatusvahenditega, mida ta enda ülalpidamiseks ja oma soo jätkamiseks vajab.
Kapitalistlikus ühiskonnas on näiteks kaks klassi – kapitalistid (need kes omavad maad, tööriistu ja kapitali) ja töölised (need kes omavad ainult iseenda tööjõudu). Tootmisprotsessis müüvad töölised oma tööjõudu kapitalistile ja kapitalist maksab neile selle eest nii vähe kui võimalik.
Kapitalikogumiskindlustus - See on hetkel peamine elukindlustuse liik surma ja üleelamiskindlustus, kus kindlustussumma makstaks välja kas kindlaksmääratud ajal tulevikus või varasema surma korral ja kogunenud preemiate pealt makstakse ka investeerimistulu (kindlustus on ühendatud investeeringuga)
Kapitalistlik turumajandus – baseerub eraomandil ja planeerimine on detsentraliseeritud ehk turg reguleerib ressursside jaotuse kujunemist ise. Kapitalistlik plaanimajandus – baseerub eraomandil, kuid planeerimine on tsentraalne ehk riiklik, selline kord säilib ainult väga lühikest aega.
Kapitali hind - mõiste Kapitali hind on ettevõtte poolt kasutatud kõigile finantseerimis-ja kapitaliallikatele tehtud kulutused (võlg ja aktsiakapital). Firm kapitali hind on tulunorm, mille firma peab teenima, et rahuldada investeerijate nõutavaid tulunorme antud riskitaseme
Kapitali hind – näitab, mitu protsenti tasu tuleb raha põhisummalt maksta selle kasutamise eest Nominaalintress (i)– rahaturul nõudmise ja pakkumise vahekorras tekkiv raha tasakaaluhind Reaalintress (r) – saadakse nominaalintressist inflatsioonimäära lahutamise teel
Kapitalism – tootmisviis, mis sündis feodalismi rüpes.
Kapitaliturg – väärtpaberituru osa, kus kaubeldakse pikaajaliste väärtpaberitega, mille kehtivusaeg on üle ühe aasta kassapõhine finantsarvestus - majandustehingute kajastamine vastavalt majandustehinguga seotud raha laekumisele või väljamaksmisele.
Kapitalism on „die wahre Kunst zur Ware Kunst gemacht” Massikultuur = kultuur, mis on kaup; kultuur, mida toodetakse tööstuslikult; kultuur, mida „massid” tarbivad „massiühiskonnas”; kultuur, mis on esteetiliselt vähemväärtuslik.
Kapitalistlikus ühiskonnas on näiteks kaks klassi: a) Kapitalistid - need, kes omavad maad, tööriistu ja kapitali b) Töölised - need, kes omavad ainult enda tööjõudu Tootmisprotsessis müüvad töölised oma tööjõudu kapitalistile ja kapitalist maksab
Kapitalirentaablus on tähtsamaid hindamisnäitajaid.
Kapitalismis on rikkuste loomisel ja majanduse arengus olulisim osa vabal turumajandusel (majandussüsteem, mida iseloomustab hinna kujunemine nõudmise-pakkumise suhte tulemusena) ja konkurentsil, riigi osa majanduse reguleerimisel on piiratud.
Kapitalikonto on seotud peamiselt immateriaalse varaga seotud tehingutega, sh intellektuaalomandi ostmine-loovutamine, võlgade andeksandmised, EL-i abirahad ja muud kogutulu kujunemisega mitteseotud rahvusvahelised kapitaliülekanded.
Kapital – hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed kasutavad teiste kaupade ja teenuste tootmiseks. Tootmisvõimaluste kõver – erinevate hüviste tootmiskombinatsioon olemasolevate ressursside ja tehnoloogiate korral.
Kapitalistlikus ük - s on võimul kodanlus ning temale kuuluvad tähtsamad tootmisvahendid, s.o tehased, kaevandused, kaubandusev-d. Teiseks on tootmisvahenditest ilma jäetud klass, kelleks kapitalistlikud ük-s on palgatöölised.
Kapital ON HOONED TÖÖRIISTAD JA MASINAD MIDA INIMESED KASUTAVAD TEISTE TOODETE JA TEENUSTE TOOTMISEKS. TURUGA ON TEGEMIST IGAL POOL JA ALATI KUS JA MILLAL VAID INIMESED TEEVAD ÜKSTEISEGA VABATAHTLIKE VAHETUSTEHINGUID.
Kapital on kahjumist suurem, kantakse kahjumit ületav osa reservkapitali (ÄS § 199.2 lg 4). Seega ei ole lihtsustatud vähendamise korral lubatud osanikule teha väljamakseid isegi mitte kahjumit ületavast osast.
Kapitaliturg on pikaajaliste(enamasti tähtajaga üle ühe aasta) finantstehingute turg, kus kaubeldakse valitsuse võlakirjade, munitsipaalvõlakirjade, erinevate laenutoodete, aktsiate ja teiste finantsinstrumentidega.
Kapital – hooned, tööriistad, masinad, mida inimesed toodete/teenuste tootmiseks kasutavad (kõiki inimtööga loodud tootmisvahendid) Ettevõtlikkus 3) Mis on nappus? Vajadused on suuremad kui ressursid.
Kapitaliks on raha. Raha saab investeerida: 1)Väärtpaberitesse 2)Väärismetallidesse 3)Kinnisvarasse 4)Eluskarja, seadmetesse. Säästud osa sissetulekust, mida kohe ei kulutata toodete ja teenuste ostmiseks.
Kapital on vara või varaline õigus, millest saab rahas väljendatavat tulu ning mida Kaudsed kulud (indirect costs) on kulud, millel puudub otsene seos tootega või mida saab kasutada lisavara loomiseks.
Kapital – põllumajanduslik tootmine vajab suuri kapitaalmahutusi (hooned, masinad), et konkureerida välisturgudel, seetõttu pole paljud ettevõtjad suutnud oma tootmist euronõuetega vastavusse viia.
Kapital on hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed kasutavad teiste toodete ja teenuste tootmiseks. Ettevõtlikus on hoiak, mida iseloomustavad loov ja uuenduslik mõtlemine, riskijulgus ja arukas
Kapital e. raha 1.1 Rikkalikud tagavarad 1.2 Ei jätku, raha ei ole . 3. Inimressurss ( töööjöud oskuste ja teadmistega ) 1.1 Haritud ja teotahteline tööline 1.2 Napib , vähe harituid inimesi.
Kapital – kapitali vaba liikumise üldpõhimõtte järgi keelatakse kõik kapitali vaba liikumise piirangud ja maksepiirangud liikmesriikide vahel ning liikmesriikide ja kolmandate riikide vahel.
Kapitalivoolud riiki - majandus elavneb  Infrastruktuuri areng  Rohkem makse laekub riigile  Riigi üldine majanduskasv  Meelitab ligi teisi suuri suurfirmasid  Riik kaasatakse maailmamajandusse
Kapitaliturg – eesmärk on olemasolevate säästude võimalikult efektiivne ja täielik ärakasutamine ehk investeerimine, tootliku kapitali kujunemisele ja majanduslikule kasvule kaasaaitamine.
Kapitali struktuurimuutused – tehingud, mille tulemustena raamatupidamislausendid põhjustavad muutusi ettevõtte kapitali struktuuris, vähendades passivakonto deebetit ja suurendades passivakonto kreeditit.
Kapitali muutmine on aktsiaseltsil paindlikum - ÄS kohaselt saab nõukogu suurendada aktsiakapitali, samuti on võimalik kapitali tingimuslik suurendamine vahetusvõlakirjade väljalaskmise teel.
Kapitalirent –  rent, mille puhul kõik olulised vara omandiõigusega seotud riskid  ja hüved kanduvad üle rentnikule. O.õigus võib kuid ei pruugi rentnikule üle 
Kapital – võrreldes teiste kasvuteguritega on kapitalipanuse korrelatsioon majanduskasvuga kõige tugevam tema abil saavutatavat majanduskasvu nimetetakse ekstensiivseks kasvuks.
Kapital - raha või realiseeritav väärtuste hulk, mida on võimalik investeerida inimese isikliku või talle kuuluva ettevõtte arengusse.1)füüsiline vara 2)finantskapital.
Kapitalism - vaba konkurents tootjate vahel, riigi sekkumine on minimaalne, laissez faire - tootmisvahendite eraomandus - kasumi saamise motiiv, ratsionaalne tegevus kasumi nimel
Kapitali oleks – praeguses raskes olukorras tulevad eriti välja meie puudused, näiteks riigikassa varude vähesus, lünkadega rahvastikupoliitika või väheväärtuslik maapõu.
Kapitalistlik majandus on oma olemuselt stabiilne, väitis Keynes et kapitalism on ebastabiilne ja turujõudude toimel jõutakse sellise tasakaaluni mille korral eksisteerib tööpuudus.
Kapitalirendileping on leping, mille alusel peale liisinguperioodi lõppemist või peale lepingu lõpetamist läheb liisinguandjale kuulunud eseme omandiõigus üle liisinguvõtjale.
Kapitalirent on võrdsustatud kauba müügiga ja kauba müümisel tekib käive varaseimal momendil järgnevaist: kauba kättesaamisel, osalise või täieliku makse laekumisel.
Kapitalistlik areng on toonud kaasa ühise ülemaailmase majandussüsteemini, kaotab rahvuslikke erinevusi ning töölistel on ühed ja samad probleemid ning üks ja sama vaenlane.
Kapitali adekvatsus – panga omavahendite (omanike sissemakstud aktsiakapital, mida iga aasta surendatakse kasumi arvelt) ja tema riskantsete aktivate suhe (Eesti Panga normatiiv
Kapitalism on viinud tehnoloogilise plahvatuseni, mis tingib autentsuse kadumise ja selle asendamise pettekujundiga, mis ei kannata seostamist ühegi teise tegelikkusega.
Kapitalismi arengus on globaliseerumine, mis annab võimaluse kaupade turustamiseks paljudes riikides, samuti tootmise organiseerimiseks riikides, kus tööjõu hind on madalam.
Kapitalismis on rikkuste loomisel ja majanduse arengus olulisim osa vabal turumajandusel ja konkurentsil, riigi osa majanduse reguleerimisel on piiratud (Laissez-faire).
Kapitaliseerituse kordaja - iseloomustab pikaajaliste kohustuste osakaalu kogukapitalist Kapitaliseerituse kordaja = pikaajalised kohustused / (pikaajalised kohustused + omakapital)
Kapital on ettevõtte varade moodustamise allikate nimetus, mis võivad olla laenatud ehk võõrkapital või ettevõtte omanikele kuuluv kapital ehk omakapital.
Kapital on üks kolmest põhilisest tootmistegurist, mis sisaldab kõiki varasemas tootmistegevuses loodud tootmisvahendeid (tootmisriistad, masinad, hooned).
Kapitalismi vastuolu – tootlike jõudude ja tootmissuhete vastuolu. See väljendus majanduses, poliitikas, ideoloogias jm. Kapitalismi põhivastuolu ületatakse sotsial.
Kapitalistlik maailmasüsteem – Immanuel Wallerstein Meritokraatia – ühiskond kus inimese edukus sõltub (Tuum: USA, Jaapan, IM, SM) tema võimetest,oskustest ja töökusest.
Kapitali kogumahutus – bruto-kapitalimahutused (st tootjad ehk pakkujad). Turu ehk konkurentsi vormid on: täielik põhivarasse pluss laoiive arvestusperioodi jooksul.
Kapitali allikad on samad, mis esimeses faasis, lisandub kasumi reinvesteerimine (dividende ei maksta), kergem on saada kommertskrediiti ja täiendavaid palgalaene.
Kapitalism on majandussüsteem, kus tootmisressursid on eraomanduses ning majanduslik tasakaal kujuneb turu, s.o nõudluse ja pakkumise tasakaalu tulemusena.
Kapitali eelarvestamine tähendab kaptali pikaajaliste investeeringute planeerimist ja juhtimist. Tuleb hinnata investeeringult saadavat tulu suurust, kestvust ja riski.
Kapital – hõlmab kõiki inimtööga valmistatud tootmisvahendeid (ehitised, seadmed, materjalid). Kapital luuakse varasema majandustegevuse käigus.
Kapital on igasugune vahetusväärtusega omadus,nähtus või ese. Kapitali põhilised liigid on sotsiaalne, majandus, inim, kultuuri ja sümbolkapital.
Kapitalistlik majandussüsteem – Olemas eraomand, eesmärgiks kasumi teenimine ning kaupade-teenuste vahetamine toimub turul, mida reguleerib nõudluse-pakkumise tasakaal.
Kapitali sihtstruktuur on pikaajaline soovitud finantseerimisallikate struktuur (segu), mille kaudu on võimalik rahuldada ettevõtte kogu finantseerimisvajadus.
Kapitalism – majandus- ja ühiskondlik kord, mida iseloomustavad tootmisvahendite eraomandus, turumajandus ja kasumi saamisele suunatud majandamine
Kapitalist - munk 4. Émile Durkheim Sotsioloogia rajaja Liiga palju väärtusi-ühiskonna lagunemine Solidaarsuse hoidmine Aitäh tähelepanu eest!
Kapital ehk raha, mis jaguneb a) reaalkapital – tehased, masinad, seadmed jne b) rahakapital ehk finantskapital – vajatakse investeeringuteks
Kapitalikaubad – tootmisvahendid, mis kannavad oma väärtuse valmistoodangusse üle järkjärgult. Seejärel tuleks kirja panna põhiandmed tootest:
Kapitalinõuded - suur kapitalivajadus muudab investeeringud väga vastutusrikkaks, ajastamine on oluline, sisenemis- ja väljumisbarjäärid tõusevad.
Kapital – raha või realiseeritav väärtuste hulk, mida on võimalik investeerida inimese isikliku või talle kuuluva ettevõtte arengusse.
Kapitalistlik majandus on loomult... ...ebastabiilne ...stabiilne Enamik majandusprobleeme on ...mitteküllaldase nõudlusega ...mitteküllaldase pakkumisega
Kapital – Kapital (capital, K) on tootmisprotsessi sisend, mis on varasema tootmisprotsessi tulem ja mida kasutatakse pikema aja jooksul.
Kapitaliturgudel toimuv on vastupidine ootustele, eksportijateks on saanud arengumaad mitte rikkad riigid, globaliseerumise kasud ilmnevad alles tulevikus.
Kapitalism - aluseks on kaubalisrahalised suhted, on toimunud tööstuslik revolutsioon, seal on olulisel kohal eraomandus ja kasu saamine.
Kapitalism - tootmisviis, mis sündis feodalismi rüppes, kapitalismi arengus kaks ajajärku- monopoliseerimine ja monopolostlik ajajärk.
Kapitali eelarvestamine on seotud pikaajaliste strateegiliste äriplaanide koostamisega, mille käigus tuleb leida vastused järgmistele küsimustele:
Kapital on väärtus, mille abil on võimalik saada lisaväärtust/kasumit. Kapitalistlik süsteem on orienteeritud kasumi saamisele.
Kapitali kogumahutus ehk kodumaised koguinvesteeringud koosnevad kahest komponendist: kapitali kogumahutusest põhivarasse ja muutustest varudes.
Kapitalistlikus ühiskonnas on võimul kodanlus ning temale kuuluvad tähtsamad tootmisvahendid, milleks on tehased, kaevandused, kaubandus ettevõtted.
Kapitalism – tööstusühiskond, kus tootmisvahendid ja toodang kuuluvad ühte klassi – kapitalistide ehk kodanluse eraomandisse.
Kapitalirent on rent, mille puhul kõik olulised vara omandiõigusega seotud riskid ja hüved lähevad rendileandjalt üle rentnikule.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapital – tootmisse paigutatud ehk investeeritud raha, millest saadakse tulu Majandus – igasugune inimtegevus mis on suunatud tema enda vajaduste rahuldamiseks Tööjõud – majanduslikult aktiivne rahvastik Regionaalpoliitika – riigi teadlik tegutsemine eesmärgiga vältida üksikute piirkondade mahajäämist teistest.
Kapitalismi tulemusena on “ühiskonnal liiga palju tsivilisatsiooni, liiga palju elatusvahendeid, liiga suur tööstus, liiga suur kaubandus.
Kapitali olemasolu on väike Tollimaksuvaba poliitika Põllumajanduse tootmise vormideks on , ekstensiivne karjandus, istandused ja talud.
Kapitalist – naudib omandit ja kontrollib teiste tööjõu üle. Mänedzerid, kontrollivad tööjõu üle, kuid omanike palgal.
Kapital – hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed on loonud, et toota teisi tooteid ja teenuseid. Siia kuulub näit.
Kapitaliprobleem – ohtlik on alustamine liiga väikese stardikapitaliga, stardiperioodi kulude alahindamine ja tulude ülehindamine.
Kapitalism – majandusviis, mille puhul riik kontrollib majandust, säilitades eraomandi ja soosides monopoolseid ettevõtteid.
Kapitalistlik süsteem on EBAAUS. Kpitalism on ebaaus, kuna ühiskonna tootmise suhted (suhe bosside ja tööliste vahel) on ebaõiglased.
Kapitaliseeritavad ehk põhivara väärtust suurendavad kulud ja mittekapitaliseeritavad ehk põhivara väärtust säilitavad kulud.
Kapitalism – ühiskondlik-majanduslik süstem, mis põhineb tootmisvahenditeeraomandusel (vaba turumajandus ja konkurents)
Kapital – reaalkapital- hooned, seadmed, inimkapital koos teadmiste ja oskustega, finantskapital, ettevõtlikkus, info
Kapitalism on sotsialismi tekkeks vajalik eeltingimus, kuna sotsialismi kehtestamiseks on vajalik materiaal-tehniline baas.
Kapitaliturg – väärtpaberituru osa, kus kaubeldakse pikaajaliste väärtpaberitega, mille kehtivusaeg on üle ühe aasta
Kapitali seisukohast on oluline, et toimuks pidev protsess ning Marx on toonud illustreeriva näite võrreldes kapitali vampiiriga.
Kapitaliressursside ehk kapitalina käsitletakse kõiki juba toodetud kaupu, mida on võimalik kasutada teiste kaupade tootmiseks.
Kapitali kaitse on ebaoluline. * Sotsialism: -) Peaeesmärk on võrdsus, et tagada sotsiaalne võrdsus ja õigus ühiskonnas.
Kapital –  honed, tööriistad, masinad, mida inimesed kasutavad teiste toodete  ja teenuste tootmiseks
Kapitali hind on summa, mida ettevõtja peab teenima, et rahuldada ettevõttesse investeerijaid antud riskitaseme juures.
Kapitalivajaduseks nimetatakse summat, mis on vajalik tootmise läbiviimiseks seni, kui ei ole veel müügist laekunud raha.
Kapitali sissevool – sissevoolav kapitalihulk on suhteliselt suurem kui majanduskasv, siis viib see inflatsiooni kasvuni
Kapitalistlikuks – Külmsõda 2. USA ja Nõukogude Liit muutusid üliriikideks 3. Tekkis sotsialismileer ehk Idablokk.
Kapital –  hooned, tööriistad ja masinad, mida inimese on loonud, et toota teisi tooteid ja 
Kapitaliprotsent on sissetulek, mille saab kapitali omanik ettevõtlusesse paigutatud või laenuks antud kapitali eest.
Kapitalirent on liisingutüüp, mille puhul saab klient liisinguperioodi lõppedes sõiduki omanikuks lisakuludeta.
Kapital – hälmab kõiki inimtööga valmistatud tootmisvahendeid (näiteks: ehitised, seadmed, materjalid)
Kapitali liikumises on kitsendused kolmandatele riikidele, on säilinud energia-transpordi- ja audiovisuaalsus sektoris.
Kapitali olemasolu - mõjutab põllumajanduse arengut ning uute talude ja muude põllumajanduslike tootmisvormide teket
Kapital ehk capital. Kapitali all mõeldakse laenuvõtja finantsreserve ehk laenuvõtja puhasväärtuseks.
Kapitali eelarvestamine ehk investeeringute analüüs on otsustusprotsess põhivaradesse tehtavate investeeringute suhtes.
Kapitali hind on tulumäär, mida ettevõte peab teenima, et tasustada oma investoreid antud riskitaseme juures.
Kapitaliks nimetatakse kõiki neid juba toodetud kaupu, mida on võimalik kasutada teiste kaupade tootmiseks.
Kapitali hind on rentaablustase, mis tuleb saada investeeringutelt, et rahuldada investeerija nõutav tulunorm.
Kapitalism on orienteeritud kaubaturule, mitte poliitilisele lahingule või irratsionaalse spekulatsioonile.
Kapital ON HOONED TÖÖRIISTAD JA MASINAD MIDA INIMESED KASUTAVAD TEISTE TOODETE JA TEENUSTE TOOTMISEKS.
Kapital on ettevõtte varade kogum, mille soetamiseks vajalikud allikad on laenuvahendid ja omavahendid.
Kapitali väärtus on määratud tema ekspluatatsiooniperioodi vältel osutatud teenuste tootluse või viljakusega.
Kapitaliadekvaatsus – see näitab riskide kaetust omakapitaliga, ehk omakapitali suhe riskiga kaalutud varadesse.
Kapital - hooned, tööriistad ja masinad (vahendid), mida kasutatakse kaupade ja teenuste tootmiseks.
Kapital - hooned, tööriistad, masinad, mida inimesed on loonud, et toota teisi tooteid ja teenuseid
Kapitaliks nimetatakse ettevõtte ees seisvate majanduslike ülesannete täitmiseks vajalikke vahendeid.
Kapital – On tööristad ja masinad,mida inimesed kasutavad teiste kaupade ja teenuste tootmiseks.
Kapitalism on viinud meid situatsioon, kus kasuahnus muudab inimesed külmavereliseks ja ebamoraalseks.
Kapitalistide seisukohalt on see kõik aga õigustatud ning antud valdkonna töölised on loonud endale oma elurütmi.
Kapital on hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed kasutavad kaupade ja teenuste tootmiseks.
Kapitalistlik majandus – orientatsioon tarbijale, mida mõjutavad kultuurilised ja subkultuurilised väärtused.
Kapital – hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed kasutavad toodete ja teenuste loomiseks
Kapitalism on globaalne, globaalne proletariaat asub “Lõunas” 3) Edasiarendusi Marxi teooriast:
Kapital – Tootmises vajatavad masinad, seadmed, tehased, mida kasutatakse toodete tootmiseks.
Kapital – hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed on loonud, et toota teisi tooteid ja
Kapitalikaubad – tootmisvahendid, mis kannavad oma väärtuse valmistoodangusse üle järkjärgult.
Kapitalism – majanduslik korraldus, mis põhineb ainult omanikul, palgajõul ja turumajandusel
Kapitalistlik riik on ühiskonna klasside põhine riik, kus riik sõltub suuresti valitsevast klassist.
Kapital on hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed kasutavad teiste toodete/teenuste
Kapital - aineline rikkus, mis on säästetud (ohverdatud) edasiste hüvede valmistamiseks.
Kapitalism – ühiskondlik-majanduslik süsteem, mis põhineb tootmisvahendite eraomandusel.
Kapitaliühingutes on kapitaliandja vastutus piiratud tema poolt ettevõttesse paigutatud kapitaliga.
Kapitalism – 19. saj. Põhines eraomandil, toomisel ja võikmalikult vabal turumajandusel.
Kapitalistid e. kodanlus (1) - kapitalistliku ühiskonna põhiklass, kes omab tootmisvahendeid
Kapitali kasv - Tekib, kui investeering müüakse kõrgema hinnaga, kui see eelnevalt ostetud.
Kapitalismi majandusloogika on kunsti mingil määral suunanud. Teine allikas on temale Weberi sotsioloogia.
Kapitalistlikul majandusel on kroonilised ületootmise perioodid, majanduslikud depressioonid, tööpuudus.
Kapitaliseeritusemäär on maksimaalne hind, mida investor on nõus maksma arvestades tulevasi tulusid.
Kapitalimahukamates toomisharudes on põhivara käibekordaja väiksem ja vähem kapitalimahukates on see suurem.
Kapital – raha või realiseeritav väärtuste hulk, mida on võimalik investeerida.
Kapitali tase on liiga madal, siis kas loodetakse või soovitatakse suurendada omakapitali.
Kapitaliturg – kaubeldakse pikaajaliste väärpaberitega, mille kehtivusaeg on üle ühe
Kapitali tasuvus – kasumi ja investeeringute suhe ehk fondirentaablus (ehk vararentaablus).
Kapitali olemasolu on tagatud. Rahvastikust on põllumajanduses hõivatud umbes 7% inimestest.
Kapitali laiendamine - allutatud võlakohustused, eelisaktsiate või lihtaktsiate emissioniga.
Kapitalimahutusi – tehaseid, sisseseadet, administratiivhooneid ning arvukalt töölisi.
Kapitalism – majandussüsteem, milles tootmisvahendid on erakätes ja toimib turg.
Kapitalismi taastootmine tähendab seda, et taastoodetakse teatud tootmissuhted, tootlikke jõude.
Kapital – hooned, tööriistad ja masinad, mida inimesed kasutavad majanduses.
Kapital - Raha,tehnoloogia,oskused-Kõik, mis võimaldavad luua uusi väärtusi.
Kapitalinõuete puudumine - lihtne organiseerida ja juhtida - võimalus kaasata suuremat kapitali.
Kapitalist on majandusettevõttesse kapitali (raha, vara) investeerija e paigutaja.
Kapital – väärtus või omand, mida saab kasutada lisaväärtuste loomiseks.
Kapital - jaguneb reaalkapitaliks(tehased, masinad, seadmed) ja rahakapitaliks.
Kapitali olemasolu on väike. Ei kasutata väga palju tehnikat, ei ole tähtis oskusteave.
Kapitalismi tulekust on kõige rohkem kasu lõiganud endised kommunistliku partei ametnikud.
Kapital - raha või realiseeritav väärtuste hulk, eri riikide finantskriise.
Kapitalikonto protseduurid on analoogsed teistega Kreeditisse kantakse sissetulev finantskapital.
Kapitalism – eraomandusel ja vabaturumajandusel põhinev ühiskondlik süsteem.
Kapitaliturgudel on pikaajalised finantsinstrumendid, peamiselt aktsiad ja võlakirjad.
Kapitaliakubad on näiteks tootmisprotsessis kasutatavad hooned, masinad ja seadmed.
Kapitaliintressiks ehk kasvikuks. Lihtsuse mõttes räägime edaspidi ainult intressist.
Kapitalismi probleem on see, et vaesed ei saa kungai rikkaks ja rikkad ainult rikkamaks.
Kapital - tootmisse paigutatud e investeeritud raha, millest saadakse tulu
Kapitaliinvesteering - investeering ettevõtte või like ja majanduslike protsessidega.
Kapital – välisinvestorid näiteks ostava eestis mõne firmas osaluse.
Kapitali mrp - st c. Kõigest ülaltoodust d. Kapitali alternatiivkulust harus
Kapitalism - kasumi saamise eesmärk ei lase kellelgi tööl niisama istuda.
Kapitalistlik ühiskond – see on ühiskond, kus toimub töölisklassi ekspluateerimine.
Kapitalistidel on tootmisvahendid, töölisklassil tööjõud, mida ta müüb.
Kapital – hooned, masinad, seadmed, väetised, seemned, tõuloomad.
Kapital – ressurss, mis on mobiliseeritav eesmärgi saavutamiseks
Kapitali olemasolu on hea. Tööjõu kasutamise tõhustamine ja välislaenud.
Kapital egiptuses - püramiidid, sfinks, teatud kõrbealad(turismipiirkond)
Kapitalina on Itaalial piisavalt põllumajanduseks kasutatavat maad.
Kapitalism - eraomandil ja turusuhteil põhinev ühiskonnakorraldus.
Kapitalivoog – ühenduses logistilise keti kõikide sõlmpunktidega.
Kapital - piisavalt raha masinaid, seadmeid ja tõuloomi soetada
Kapital – tootmise rajamiseks vajalik raha, et alustada firmat
Kapital – hooned, masinad, väetised, seemned, tõuloomad jms
Kapital on hüvis, mida saab kasutada teiste hüvede tootmisel.
Kapitalismi loogika on see, et ka kunsti saame muuta „asjaks“, kaubaks.
Kapitali akumuleerimiseks on vaja investeerida, selleks omakorda tuleb säästa.
Kapitali põhiliigid on majanduskapital, inimkapital, sotsiaalne kapital ja
Kapitalimahukas tööstus - nt paber, arvutikiibid- toota vägasuurtes tehastes.
Kapital – hõlmab inimtööga valmistatud tootmisvahendeid.
Kapitalismis on eesmärgiks jõukus ja arvestusühikuks on raha.
Kapitaliturg – kapitali liikuvust väljendab investeerimine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapital on tootmistegur, mis sisaldab kõiki varasemas tootmistegevuses loodud tootmisvahendeid. Majandusteadlased kasutavad kapital mõistet tavaliselt reaalse kapitali ( tootmisvahendid ja masinad). Finantskapital ( aktsiad, obligatsioonid, pangahoiused)
Kapitalismi vundamendiks on tõdemus, et omamiskirg on inimestele omane.
Kapitalistlik majandussüsteem – minimaalne riiklik omand ja riiklik kontroll
Kapitalist - kapitali omanik, kelle eesmärgiks oli kasum.
Kapitali tootlus - Algselt investeeritud summa väärtuse kasv.
Kapital on vahendid majandustegevuse läbiviimiseks.
Kapital - kas riik on arenenud, vaba kapitaliga jms
Kapital – koguni palkade maksmiseks töölistele.
Kapital – inimtööga valmistatud tootmisvahendid
Kapitalikaupade soetamine on tulevikus uldise hinnatousu tottu kallim
Kapitalile on ettevõtte loomisel vaja ka tööjõudu.
Kapital - vaba raha Stephehson-auruveduri leiutaja
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitaliseerimine - vara väärtuse leidmine läbi laekuva rahavoo või tulu, kasutades vara omaniku tulunormi või turul antud varade hulgas levinud keskmist tulunormi; saame vara väärtuse, võttes aluseks tema võime genereerida tulu (puhas tegevustulu).
Kapitalitulude maksustamine on kulukam kui palgatulude maksustamine.
Kapital on kaupade ja teenuste tootmise sisend.
Kapitaliturud – kaubeldakse investeerimiskaupadega.
Kapital – kalandus, energia, põllumajandus.
Kapital on oluline krooniliste haiguste ravis.
Kapitali juurdekasvu ehk investeeringuid tagavad säästud.
Kapitalikaupade nimekiri on koondnimekiri kogu teie kapitalist.
Kapitalikulu on seotud kuludega kapitali omamiseks.
Kapitalism on edasiminek feodalismiga võrreldes.
Kapitalismis on alati midagi, mis inimesi ühendab.
Kapitali hind on 4 eurot ja töö hind on 10 eurot.
Kapital on ise toode s.t protsessi väljund.
Kapital – hooned, seadmed, seemned, loomad
Kapital ise on inimeste töise tegevuse tulemus.
Kapitalistlik – industriaalrevolutsiooni produkt
Kapitaliühing – võetakse investeerimiskohustus.
Kapital – rekapitaliseerimise eesmärgil.
Kapitali hinna ehk nõutava tulumäära arvutamine
Kapitalism – paigutab tulemi uude tootmisse.
Kapital – puudub kapitali kontseptsioon.
Kapital - raha, kinnisvara, oskusteave jne
Kapitaliturg - finantsturu osa, kus kaubeldakse
Kapital – hooned, tööriistad, masinad
Kapitalirent on rent, mis ei ole kasutusrent.
Kapitalism ise on järjest enam estetiseeritud.
Kapitalism - eraomandusel ja vabaturumaj.
Kapital - raha, mis teenib uut raha.
Kapitaliseerumine on majandusreformide 2. aste
Kapitalistlik - töölised ja kapitalistid
Kapitalipuudus on meie majanduse probleem.
Kapitalism on viimane klassiühiskond.
Kapital on vahend, mitte eesmärk.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapital on igasugune vahetusväärtusega omadus, nähtus või ese (ehk teisiti öeldes igasugune eelis). Suurem kogus kapitali annab vahetuses (elus) eelise, sest selle eest saab rohkem teisi vajalikke nähtusi, esemeid või omadusi.
Kapitalil on sekundaarne tähendus.
Kapitalismis on in vaimselt häiritud.
Kapitalistlik ruum on kasulik toimimiseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitaliosalus on töötajate osasaamine ettevõtte tegevuse lõpptulemist (mis on kasum või kahjum); tavaliselt makstakse seda aktsiates või võlakirjades, aga mitte rahas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitaliliising - vara renditakse täieliku (1+i/n)t*n]:i/n ;2)Kui rakendatakse ettemakset, siis a=[1- näitab panga normatiivsete omavah.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitali adekvaatsus – panga omavahendite suhe hoiuste koguhulgast (Eestis algselt 8%)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitalistlik ühiskond on aga, erinevalt Marxi ennustustest, suutnud töölisklassile
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitalimaks – väärtusele või omandile lisandunud maks (otsene)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapitali adekvaatsus – panga omavahendite ja tema koguvahendite suhe.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Kapitali ressurss - 80.00% 4 3.2 Finantsiline kate Odavama lisarahastuse saamine olemas soetusmaksumu- (nt. toetusfond) sega



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun