Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Hüpotees - oletatav vastus püstitatud probleemile Teaduslik meetod-lähenemine,mida loodusteadlased uurimistöös kasutavad Teaduslik probleem-küsimus millele teadus veel vastata ei oska Teooria-teaduslike faktide ja seaduste üldistus Tsütoloogia-teadusharu,mis uurib rakkude ehitust ja talitlust Ökoloogia-teadus,mis uurib ökosüsteemides esinevaid seaduspärasusid.
Hüpotees – püstitatakse uuritava nähtuse omaduste kohta -> professionaalsete meetodite abil kogutakse teadusfaktid, mis võimaldavad nende omaduste kohta midagi öelda -> kontrollitakse kas faktid on seaduspärased ja tulenevad tegelikult meie poolt uuritavast (uuring on valiidne ning tulemust põhjustab meid huvitanud muutuja – st fakt pole artefakt) -> faktid üldistatakse ja tehakse järeldused teooria paikapidavuse või muutmisvajaduse
Hüpoteesi kohaselt on mineraalid, mis ei sisalda radioaktiivseid aineid, inaktiivsed, ning teised, mis sisaldavad tooriumi või uraani, aktiivsed. Kui aga naine hakkas mõõtma nende aktiivsete mineraalide kiirgust ja üllatus, et radioaktiivsus ilmneb palju tugevamini, kui võiks järeldada uraani või tooriumi hulga järgi, mida antud ained sisaldavad.
Hüpotees - eluliste asjaolude kirjeldus, mille seadusandja on tegelikkusest välja valinud, transformeerinud õiguskeelde ja kirja pannud õigusnormis (juriidiline asjaolu). Lihtne hüpotees- seadusandja on tegelikkusest välja valinud 1 elulise asjaolu, fikseerinud selle ja sellest ühest piisab õigusliku tagajärje saamise jaoks.
Hüpoteesi näol on tegemist tõepärase, mitte aga tõsikindla teadmisega, oletusega, aga mitte tõega; • hüpoteesid võimaldavad fakte loogiliselt organiseerida ja saada uusi teadmisi, mis kaasnevad nii hüpoteeside tõestamise kui kummutamisega; • hüpotees peab olema kontrollitav, hea üldistusvõimega ja samas võimalikult lihtne.
Hüpotees – püstitatakse uuritava nähtuse omaduste kohta -> professionaalsete meetodite abil kogutakse teadusfaktid, mis võimaldavad nende omaduste kohta midagi öelda -> kontrollitakse kas faktid on seaduspärased ja tulenevad tegelikult meie poolt uuritavast (uuring on valiidne ning tulemust põhjustab meid huvitanud
Hüpoteesil on kaks põhilist seisukohta: 1)tarbija ei orienteeru niivõrd oma isiklike absoluutsete tulude järgi, kuivõrd teiste samasse elanikkonnakihti kuuluvate inimeste tarbimisotsuste järgi; 2)tarbimine on mingil määral harjumuslik, seda mõjutab jooksvate tulude kõrval ka eelneva perioodi tarbimistase.
Hüpotees - eeldused,millal õigusnormi rakendatakse(aeg,koht,subjekt) N:sõjaaeg,looduskatastroofi piirkond.
Hüpoteesil on tavaliselt järgmine kuju: kui on A, siis on ka B (ceteris paribus). Prognoos on teadusliku ettenägemise erivorm, mingi nähtuse perspektiivide spetsiaalne uurimine Ta ei pruugi viidata tulevikule ja tema puhul peavad olema ära näidatud kõik tingimused, mille korral teda eeldatakse kehtivat.
Hüpotees on väide uurimisprobleemi oletatava lahenduse kohta Tõestamisele võetavad väited, teesid *MIDA ASUN TÕESTAMA? Uuringu tulemusena kinnitatakse või lükatakse ümber Peab olema konrollitav ja põhjendatav (Vastasel juhul ei ole uurimistöö tegemisel mõtet, kuna tulemust saada on võimatu)
Hüpoteeside tõesus on erinev. Oluline on, et nad võimaldavad fakte loogiliselt organiseerida ja saada uusi teadmisi, mis kaasnevad nii hüpoteesi tõestamise kui ka kummutamisega. Teaduslik hüpotees peab tulenema teadusfaktidest, analoogiatest või vastuoludest ja olema vähemalt põhimõtteliselt kontrollitav.
Hüpoteesis on fikseeritud: a) tegu ning teo tagajärg oma aegruumis täpselt piiritletud faabulas ning kõigis eritunnustes; b) see objekt, millele see teoreetiline tegu koos tagajärjega on suunatud kõigis objekti eritunnustes. c) vastutust kergendavad või raskendavad asjaolud.
Hüpoteesiks on see, et Eesti Posti Rakvere Kandekeskuse juhataja delegeerib oma alluvatele enda meelest piisavalt, kuid samas ei tee seda efektiivselt, mis tähendab seda, et ta annab küll ülesandeid, aga ilma selgitusteta ja ilma motivatsiooni allikata.
Hüpotees - normi kehtivuse tingimused • DISPOSITSIOON- vajalik käitumine (õigused ja kohustused) • SANKTSIOON- riiklik mõjutusvahend, mida rakendatakse dispositsiooninõuete eiramise eest hüpoteesi tingimuste olemasolul.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hüpotees –  esitab tingimused, mille olemasolu korral kuulub õigusnorm kohaldamisele;  dispositsioon  –   määrab   õigussuhtega   reguleeritava   suhte   osaliste   käitumise,   nende   õigused   ja  kohustused;  sanktsioon – esitab õigusliku vastutuse, mis kohaldatakse dispositsiooni nõuete rikkuja suhtes. Skemaatiliselt: Kui ………, siis ………, muidu ……… .
Hüpotees – Läti Hendriku järgi lõi Lembit ühe preestri maha ja võttis riided endale ◦ 2. hüpotees – saadud kaubitsemise käigus ◦ 3. hüpotees – kullaketrajad teevad brokaati (muinasjutud)
Hüpotees - normi kehtivuse tingimused (n.Kui kindlustusvõtja võõrandab kindlustatud asja, lähevad asja omandajale üle kõik kindlustusvõtja kindlustuslepingust tulenevad õigused ja kohustused.
Hüpotees E. Rutherford, prooton (kr. protos –esimene) 1919.a. katseline tõestus (lämmastiku aatomi tuumasid pommitatakse α - osakestega, eralduvad prootonid). Positiivselt laetud tuumaosakesed.
Hüpotees on oletatav vastus püstitatud probleemile, probleem aga küsimus, millele vastust veel pole. Milline tähtsus on teaduslikus uurimustöös kirjandusel?- sealt leiab taust infot.
Hüpoteesis ehk kuriteokoosseisu kirjelduses sisaldub aga varjatud vormis ka üldise iseloomuga korraldus (resp keeld! J.L.) mis kohustab kõiki ja igaüht (!: J.L.) hoiduma sellisest teost.
Hüpotees E. Rutherford 1932.a. J.Chadwick – katseline tõestus (berülliumi aatomi tuumasid pommitatakse α -osakestega, eralduvad neutronid) Elektriliselt neutraalsed tuumaosakesed.
Hüpotees ON TEADUSLIK ,OLETUS/TÕESTAMATA TEES, mis eeldatavasti annab vastuse küsimusele mille uurimistöö autor seab, ning mis koosneb enamasti seostest uuritavate faktide vahel.
Hüpotees - õigusnormi loogilise struktuuri osa, kus on kirjas juriidilised faktid; õigusnormi hüpotees on se õigusnormi osa, mis seab enesega õiguslike tagajärgede tekkimise.
Hüpoteesil on tavaliselt järgmine kuju: kui on A, siis on ka B (ceteris paribus). Prognoos on teadusliku ettenägemise erivorm, mingi nähtuse perspektiivide spetsiaalne uurimine.
Hüpotees on väide seose kohta uuritavate muutujate X ja Y vahel; võetakse kokku varasem ja arendatakse enda tähelepanekuid Dominantne hüpotees; Konkureeriv hüpotees.
Hüpotees - lipiidist membraan (liposoom). Kaksiklipiidne membraan (kaksikkiht) 2. hüpotees- pindaktiivsed peptiidid/peptiidid + rasvhapped ja hüdrofoobsed alkoholid.
Hüpotees on oletus, mis on esitatud mõne nähtuse seletamiseks ja mis nõuab kontrollimist ja tõestamist faktide varal, et muutuda usaldatavaks teadusteooriaks.
Hüpoteesi kontrollimine tähendab protseduuri, mille tulemusel otsustatakse, kas olemasoleva statistilise informatsiooni alusel on alust nullhüpotees tagasi lükata või mitte.
Hüpotees – uurijapoolne väide selle kohta, kuidas asjad maailmas tema arvates on. Hüpotees vöäljendab tihti seost sõltumatu ja sõltuva muutuja vahelist.
Hüpotees - uurija oletus selle kohta, kuidas tema arvates mees. Mehed tahavad domineerida naiste üle, nii asjad on. Hüpotees konkretiseerib uurimisprobleemi.
Hüpoteese on 3 tüüpi: 1. Võrdlevad hüpoteesid- tahame teada, kas mingisugune inimene/ettevõtte erineb teisest inimesest/ettevõttest millegi poolest.
Hüpotees on ümberlükatav. Taksoni nimetamine lähtub kindlast reeglistikust, mis on sätestatud viie rahvusvahelise nomenklatuuri koodeksi poolt.
Hüpotees – oletus või tõestamata väide, mille uurimistöö autor on esitanud ning mida ta hakkab oma töös tõestama või ümber lükkama.
Hüpoteesi püstitamine on uurimustöö loov faas, mõtlemise resultaat, mille puhul uurija kujutab endale ette võimalikke seoseid uuritavate nähtuste vahel.
Hüpotees - mingi teooria põhjal sõnastatud oletuslik väide nähtuste vahel kehtivate seoste kohta, mida saab empiiriliselt üle kontrollida.
Hüpoteesi kontrollimine - Oletust kontrollitakse kas vaatlusi või katset tehes. Et tulemus oleks usaldusväärne, tuleks katset või vaatlust teha korduvalt.
Hüpoteesis on fikseeritud tegu ja/või sündmus, objekt, millele tegu/sündmuson suuantud ja vastutust kergendavad või raskendavad asjaolud.
Hüpotees - esimese keele sõnavara, tähendussüsteem ja grammatika määravad indiviidi maailmapildi, tema tegelikkuse mõistmise viisi.
Hüpoteesi põhiidee - meie keele struktuur määrab meie mõtteprotsesside struktuuri, selle kuidas me mäletame sündmusi ja tajume maailma.
Hüpoteesi rolliks on piiritleda üldisest inimhulgast just see isikute paar, kelle vahel nüüd dispositsiooni kohane õigussuhe tekibki.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hüpotees – kuulaja võrdleb väldete identifitseerimisel järjestikuste häälikute kestusi takti kahe silbi jooksul; sõnaalguline konsonant ei kanna vältevastandust, küll võib aga selle kestuse järgi otsustada kõnetempo üle; kestuse mõõtmised on näidanud, et välteid iseloomustab rõhulise ja rõhuta silbi teat.
Hüpotees – esitab tingimused, mille olemasolu korral kuulub õigusnorm kohaldamisele Õigusnormi hüpoteesi liigitatakse:
Hüpotees – Esmofoni tegevus vastab strateegilise teeninduskontseptsiooni põhimõtetele — leidis osaliselt kinnituse.
Hüpoteesi kohaselt on intelligentne käitumine saavutatav lihtsate primitiivsete sensomotoorsete paaride omavahelisel ühendamisel.
Hüpoteesina on siin välja pakutud erandina Otto IV-t, imogoloogilises plaanis oli keisrile oluline olla ka ristisõja juht.
Hüpotees on uurija oletus selle kohta, kuidas tema arvates asjad maailmas on; hüpotees konkretiseerib uurimisprobleemi.
Hüpotees on teaduslik oletus mingi nähtuse , seaduspärasuse vm. kohta, need on kontrollimata , oletatavad teadmised.
Hüpotees on teadaolevatele faktidele toetuv, kuid tõestamata oletus mingi nähtuse, seaduspärasuse või muu kohta.
Hüpotees - oletatav vastus püstitatud probleemile TEADUSLIK FAKT-korduvalt teadusliku meetodiga tõestatud teadmine
Hüpoteesi üle on palju vaieldud. On nii poolt- kui vastuargumente, aga (IMHO) need on tegelikult rohkem näidete tasemel.
Hüpoteeside kontrollimisel ehk otsuse vastuvõtmisel võime teha vea, kuna valim on juhuslik ning valimi tulemus vaid hinnanguline.
Hüpoteesideks – ühest kontekstist pärit kogemust osatakse rakendada ka mingis teises kontekstis tekkivas olukorras
Hüpotees on teaduslik fakt / oletatav vastus probleemile / tulemuste alusel tehtud järledus / uuritav probleem
Hüpotees on iga õigusnormi loogilise struktuuri obligatoorne element, sest ilma selleta ei ole õigusnormi.
Hüpotees on küll teadmine, kuid seda on eksperimentaalselt ( faktidega ) võimalik ka ümber lükata.
Hüpotees – oletused, mida empiirilise uuringu käigus kas lükatakse ümber või leiavad kinnitust.
Hüpotees on teadaolevatel faktidel rajanev tõestamata teaduslik oletus (mitte tõde), kontrollitav
Hüpotees on teadusliku tunnetuse oluline aste ja vahend, katse tungida puudulikult uuritud alasse.
Hüpotees on sõnastatud ennustusena; uurija peab hüpoteesi kas kinnitama või ümber lükkama.
Hüpoteesiga – pärilik ei ole mitte üksnes geneetiline materjal, vaid ka teatud rudimentaarsed
Hüpoteesid – kaitse zooplanktonite poolt ärasöömise või viiruste/bakterite nakkuse eest.
Hüpoteesiks on väide, et digitahvel lihtsustab õpetajatel õpetamist ja õpilastel õppimist.
Hüpotees - näitab elulisi asjaolusid, millele õiguslooja on andnud õigusliku tähenduse.
Hüpotees on oluline, sest see paneb paika mida on vaja uurida, mida on vaja analüüsida.
Hüpoteesiks on , et teismeliste noorte vahel ei esine soolisi erinevus kehakeele lugemisel.
Hüpotees kuju - neb välja kui üks (kõige tõenäolisem) probleemi võimalikke lahendusi.
Hüpoteesid on varasema kirjanduse kokkuvõte, mis juhib andmete kogumist ja analüüsi.
Hüpotees – teooriast tuletatud muutujatevahelisi seoseid kirjeldav eriline väide.
Hüpotees – öeldakse, et miski on tõde kindlatel tingimustel Järgneb tõestamine
Hüpoteeside tõenäosus on erinev, tähtis on, et nad võimaldavad fakte loogiliselt organiseerida.
Hüpotees on teadaolevatel faktidel ja seadustel rajanev, kuid tõestamata teaduslik
Hüpotees on õigusnormi obligatoorne element, sest ilma selleta ei ole õigusnormi.
Hüpotees – oletuslik põhjendus mingi nähtuse olemuse ja toimumise seletamiseks
Hüpotees - tõestamata teooria, mille keehtivus loodetakse ajajooksul tõestada.
Hüpotees – eeldus või tingimus, mille esinemisel on see õigusnorm kohaldatav
Hüpoteesiks on väide, et ehitusmaterjalidena kasutatakse betooni rohkem kui puitu.
Hüpotees on eeldus(ed) või tingimus, mille esinemisel on see norm kohaldatav.
Hüpotees - on kontrollitav väide, uurimisküsimus, mida soovitakse tõestada.
Hüpotees - sünnipärane vajadus seotuse kuidas laps käitub, ratsionaalne.
Hüpoteesi näol on tegemist teadusliku ennustusega, mida kontrollitakse praktikas.
Hüpoteeside – Hnull –nullhüpotees ja H1 –sisukas hüpotees (tavaliselt)
Hüpotees – 28. mai 585 eKr). Thales kujutas Maad ette lameda taldrikuna.
Hüpotees — eeldus ehk mallolustik, millele järgneb õiguslik tagajärg.
Hüpoteesiks on teada saada palju uut ja huvitavat tema ja tema vaadete kohta.
Hüpoteesi sõnastamine – Hüpoteesi sõnastatakse loodetava vastusena uurimustööle.
Hüpoteesi kontrollimine – Hüpoteesi kontrollimiseks peavad olema vajalikud vahendid.
Hüpoteeside kontrollimiseks on viidud läbi küsitlus interneti kaudu Eesti inimeste hulgas
Hüpotees on teaduslik oletus, uurimuse jaoks on see testitav seisukoht.
Hüpoteesi kontrollimine – võtetakse mingi hüpotees ja hakatakse seda kontrollima.
Hüpotees –  teaduslik oletus, kui üks probleemi võimalik 
Hüpotees on teaduslik oletus, mille tõesus ei ole kindlaks tehtud.
Hüpotees – testitav eeldus, mis tuleneb loogiliselt teooriast.
Hüpoteeside kontrollimine – enam ei ole suuri teooriaid, uuritakse detailemalt.
Hüpoteesina - oletus selle kohta, milliseid tulemusi uuring annab.
Hüpoteesi kontrollimine - analüüsi iga lahendusvariandiga kaasnevais posit.
Hüpotees - väide (nt. see lammas sobib eestis kasvatamiseks)
Hüpotees on seega tõenäosuslik ja peab olema kontrollitav.
Hüpoteesiks on see, et iga puu/juurvili omab happelisuse taset.
Hüpotees - eeldused, et miskit juhtuks ( nt : veeavarii)
Hüpoteesi sõnastamine - hüpotees on oletav vastus antud probleemile.
Hüpotees – tingimused, mille puhul õigusnorm kehtib.
Hüpoteese on palju. Paljud neist on täiesti kasutamata.
Hüpotees - KUI (esinevad sellised juriidilised faktid.
Hüpoteesi kontrolliks on bioloogia teadusharudel erinevad meetodid.
Hüpoteesi sõnastamine – oletatav vastus püstitatud probleemile.
Hüpoteesi järgi on Kuu aga hiiglasliku kokkupõrke tulemus.
Hüpoteesi püstitamine - Üks oletatav vastus uurimisküsimusele.
Hüpotees - probleemile püstitatud oletatav vastus
Hüpotees on teaduslikel faktidel põhinev oletus.
Hüpotees on oletatav vastus uurimisküsimusele.
Hüpoteesi järgi on 5hmC intermediaat 5mC eemaldamisel.
Hüpoteese on võimendatud Eesti ajakirjanduses.
Hüpotees – võib olla tugevalt intuitiivne.
Hüpotees on teaduslikult kontrollitud oletus.
Hüpoteesid on sillaks teooria ja andmete vahel.
Hüpoteesid on kindlasti igas variandis olemas
Hüpotees - on oletatav vastus küsimusele.
Hüpoteesi sõnastamine – st probleemi oletatav vastus.
Hüpotees - tingimuslik väide( on A, on
Hüpotees on karistusseadustiku üldosa
Hüpotees - teooria kolmas komponent.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun