Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Fiskaalpoliitika – makromajanduspoliitika osa, mille eesmärgiks on mõjutada majanduse arengut maksude ja eelarvekulutuste abil fraktsioon ehk saadikurühm – erakonna või valimisliidu saadikute rühmitus parlamendis/volikogus globaliseerumine ehk üleilmastumine – maailma maade vastastikuse sõltuvuse süvenemine, kogu maailmale ühiste arengutendentside ja ohtude ilmnemine
Fiskaalpoliitika – valitsus kasutab majandustegevuse mõjutamiseks maksude või avaliku sektori kulude muutmist (automaatne või situatsioonikohane). Automaatne fiskaalpoliitika – stabilisaatorid ehitatud majandussüsteemi sisse, kindlustavad avaliku sektori kulutuste automaats emuutuse, kui kogutulu või töötus muutub.
Fiskaalpoliitika - eelarvepuudujäägi tekkimine peamised puudused - väljatõrjeefekt - inflatsioonioht - poliitiline surve eelarvele Rahapoliitika Rahapoliitika on poliitiliselt sõltumatu keskpanga tegevus, mis mõjutab rahamassi ja intressimäärasid, selleks et kontrollida inflatsiooni ning majanduskasvu.
Fiskaalpoliitika on valitsuse tegevus, mis puudutab kaupade ja teenuste riigile ostmist ja muude kulude tegemist ühiskondlike fondide (riigieelarve, kohalikud eelarved, sotsiaalkindlustus, ravikindlustus jt.) kaudu; maksude ja muude riiklike koormiste suurust ja tüüpi ning nende mõju majanduse arengule.
Fiskaalpoliitika on majandusliku aktiivsuse vanaduspension 2000.a. kasutuselolevale nõus turu nõudlust rahuldama nende riskide mõjutamine läbi avaliku sektori tulude ja invaliidsus/töövõimetuspension pensionikindlustusele; kõrvaldamisel või vähendamisel riigi poolt kulude.
Fiskaalpoliitika – maksude ja eelarve poliitika Riigieelarve võib olla tasakaalus – tulusid on sama palju kui kärpeid Riigieelarve võib olla defitsiidis – vahendeid on puudu Eelarve ülejäägis - Nii puudujäägi kui ka ülejäägi korral koostatakse lisaeelarve.
Fiskaalpoliitika kasutamine on sel juhul paremuselt teine lahendus, kuna see võimaldab tööpuuduse kasvu üsna kiiresti pidurdada. Seetõttu on asümmeetriliste šokkidega toimetulekuks kontrolli säilitamine fiskaalpoliitika üle riikide jaoks olulise tähendusega.
Fiskaalpoliitika - riigikassasse puutuv poliitika.
Fiskaalpoliitika - eesmärgid, vahendid ja täidesaatja- Fiskaalpoliitika e. eelarvepoliitika eesmärgid on sarnased rahapoliitika eesmärkidega, fiskaalpoliitika vahenditeks on maksusüsteem ja valitsuse kulutused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Fiskaalpoliitika on valitsuse toitjakaotuspension II sammas - kohustuslik individuaalne (näit. õppelaenud) majanduspoliitika, kus valitsus, kasutades väljateenitud aastate pension kogumiskindlustus, mis põhineb töövõtja Välismõjud tekitavad era- ja sotsiaalsete valitsuse kulutusi ja maksumäärade muutmist rahvapension KÜSIMUS? (tööandja) poolt tasutaval kohustuslikul kulude ja kasude lahknevuse.
Fiskaalpoliitikat nimetatakse teisiti veel riigikassa poliitikaks (lad. fiscus – riigikassa). 8. Poliitika ja administreerimine • Üldiselt määratletakse poliitikat kui tegevust läbi üldhuvi.
Fiskaalpoliitika ehk rahanduspoliitika tähendab valitsuse eelarvepoliitikat, mis lähtub riigile pandud ülesannetest,makromajanduslikest vajadusetest ja valitsevate poliitikute taotlustest.
Fiskaalpoliitika on valitsuse majanduspoliitika, mis kasutab avaliku usektori kulutuste või tulude baasi muutmist majandustegevuse stimuleerimiseks või vähendamiseks.
Fiskaalpoliitika on automaatne, kui majandusese käivituvad automaatsed stabilisaatorid ehk fiskaalpoliitika vahendid, mis on sisse ehitatud majandussüsteemi endasse.
Fiskaalpoliitika - valitsuse eelarvepoliitika, mis lähtub riigile pandud ülesannetest, makromajanduslikest vajadustest ja valitsevate poliitikute taotlustest.
Fiskaalpoliitika on avaliku sektori tulude, maksude ja tulusiirete kohta käiva seadusandluse kavatsetud muutmine, vähendamaks majanduse tsüklilisust.
Fiskaalpoliitika on seotud peamiselt riigitulude- ja kulude kujunemisega, seega otsustus maksustamise, kulutuste ja ka eelarvedefitsiidi määra kohta.
Fiskaalpoliitika – eesmärgid, vahendid ja täidesaatja’ Eesmärgid sarnased rahapoliitikale, vahendid Riigieelarve ja maksud, ellu viib valitsus.
Fiskaalpoliitika on makromajanduspoliitika osa, mille eesmärgiks on mõjutada majanduse arengut maksude ja eelarvekulutuste abil.
Fiskaalpoliitika - majanduspoliitikat, mis mõjutab majandusaktiivsust avaliku sektori kulude või tulude baasi muutmise kaudu.
Fiskaalpoliitika - avaliku sektori kulutuste ja maksude muutmine tagamaks makromajanduslikku stabiilsust ja täistööhõivet.
Fiskaalpoliitika teostajaks on valitsus. Riigi eelarve ei toih olla rohkem kui -3% SKP-st. Kreekal on sellega kõige rohkem probleem.
Fiskaalpoliitikaks nimetatakse valitsuse tegevust majandusliku aktiivsuse mõjutamisel läbi maksude ja eelarvekulutuste.
Fiskaalpoliitika - Kui valitsus kasutab majandutegevuse mõjutamiseks maksude või avaliku sektori kulutuste muutmist.
Fiskaalpoliitika - valitsuse tegevus majandusliku aktiivsuse mõjutamisel maksude ja eelarvekulutuste kaudu.
Fiskaalpoliitika – selle abil püüab riik toetada majanduse arengut ja vähendada tööpuudust.
Fiskaalpoliitika on valituses otsused maksustamisest ja eelarvesse laekunud rahade kulutamisest.
Fiskaalpoliitika - reguleerib raha paiknemist ühiskonnas (tegelevad riiklikud institutsioonid)
Fiskaalpoliitika - riik püüab sellega toetada majanduse arengut ning vähendada tööpuudust.
Fiskaalpoliitika – Riigikassa poliitika – riigi kulude ja tulude arvestus üheks aastaks.
Fiskaalpoliitikas on lähtutud eeldusest, et kaudsete maksude osakaalu tuleb suurendada.
Fiskaalpoliitika ehk rahanduspoliitika tegeleb peamiselt valitsuse eelarvepoliitikaga.
Fiskaalpoliitika - Riik püüab toetada maj arengust ja vähendada tööpuudust.
Fiskaalpoliitika järjekindlus on siirderiikide stabiilsuse üheks olulisemaks näitajaks.
Fiskaalpoliitika - makromaj poliitika osa, mille eesmärgiks on korraldaja.
Fiskaalpoliitika - tegeleb valisus- maksude või valisuskulutuste muutmine.
Fiskaalpoliitika - eelarvepoliitika, mis kuulub valitsuse pädevusse.
Fiskaalpoliitika - on põhimõtteliselt tulumaks igasugused maksud.
Fiskaalpoliitika on märksa komplitseeritum kui monetaarpoliitika.
Fiskaalpoliitika ehk eelarva poliitika, valitsus teostab.
Fiskaalpoliitika - rahakoti haldamine e eelarvepoliitika.
Fiskaalpoliitika on riigi eelarvepoliitika.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Fiskaalpoliitika –  avaliku sektori kulutuste ja maksude muutmine tagamaks makromajanduslikku stabiilsust ja  täistööhõivet. Fiskaalpoliitika peamiseks eesmärgiks on tagada riigi jätkusuutlik majandusareng ja majanduse tasakaal.  Majanduse tasakaalutase võib kogutoodangu täishõivetasemest olla väiksem või suurem. Esimesel juhul tegu  languslõhe, teisel juhul inflatsioonilõhega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Fiskaalpoliitika on riigi seadusandluses tehtavad muudatused, täpsemalt avaliku sektori tulude, maksude ja tulusiirete kohta käiva seadusandluse kavatsetud muutmine, vähendamaks majanduse tsüklilisust.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Fiskaalpoliitika – valitsuse tegvus avalike kulutuste väldkonnas ja maksupoliitika suunamisel makroökonoomilise aktiivsuse mõjutamiseks.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun