Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Elektronkate – aatomi osa, mille moodustavad elektronid Aatommass (Ar) – ühe aatomi mass aatommassiühikutes
Elektronegatiivsus - suurus mis iseloomustab keemilise elemendi aatomi võimet keemilise sideme moodustamisel tõmmata enda poole ühist elektronpaari. Aatomi ERGASTUMISEL läheb elektron madalama energiaga alakihist üle kõrgema energiaga alakihti, st aatomi energia kasvab.
Elektronika - ploki poolt juhitud sünkroonmootor Kütuse element – Fuel Cell Kütuseelemendid on vastavalt töötemperatuurile: 1. madaltemperatuursed (kuni 80 °C), 2. keskmise- (kuni 500 °C) ja 3. kõrgtemperatuursed (600–1200 °C) Vastavalt tööprintsiibile ja elektrolüüdi keemilisele koostisele on tänapäeva kütuseelemendid jaotatavad neljaks põhitüübiks: 4. polümeerelektrolüütmembraaniga kütuseelement
Elektroni energia on seda suurem, mida suurem on – kvantarvudesaame tuuma ümber tiirlevast üksikust elektronist Kokkuvõttes summa n+l järgneva pildi: 3. – Aatomis ei saaväljas kaht elektroni, millel oleks Sümmeetrilises olla määrab energiataseme paar n,s – samasugune kvantarvude nelik (Pauli keeluprintsiip) ebasümmeetrilises kolmik n,l,s ja – välise (magnet)välja olemasolul kogu nelik n,l,m,s
Elektronegatiivsuse faktor - mida elektropositiivsem on üks ja elektronegatiivsem on teine element, seda suurem on võimalus, et toimub intermetalse ühendi moodustumine, selle asemel, et moodustuks tahke lahus; • asendatava ja asendava aatomi valents - kui kõik muud faktorid on samad, siis suurema valentsiga metall lahustub põhiaines paremini kui asendatavast elemendist väiksema valentsiga metall;
Elektronkordistit nimetatakse fotokordistiks. Sisuliselt on tegemist fotorakuga, mille fotokatoodi poolt emiteeritud primaarelektronid kiirenduspinge mõjul löövad dünoodideks nimetatud abikatoodidest välja uusi elektrone, nii et elektronide voog laviinitaoliselt võimendub (kuni 100 miljonit korda e. 160 dB). Seadis leiab ka praegu kasutust, näiteks teadusotstarbelises mõõtetehnikas.
Elektronkihtidel on alakihid  S-alakiht  P-alakiht  D-alakiht  F-alakiht S-alakiht  Esimene  Kõige madalama energiaga  Sisaldab vaid üht s- orbitaali P-alakiht  Järgneb s-alakihile  Energia kõrgem kui s-alakihil  Sisaldab kolme p- orbitaali  p­orbitaalid  paiknevad  omavahel  risti (x­, y­ ja z­telge 
Elektronkate –  aatomituuma ümbritsev elektronide kihiline paigutus. Elektronide väliskiht – kõige viimane elektronkatte kiht. Seal võib olla maksimaalselt 8 elektroni. Väliskihi  elektronid määravad peamiselt ära elemendi keemilised omadused. Keemiline element – kindla tuumalaenguga aatomite liik. 
Elektron – laeng -1, mass ~0,0005 Massiarv A = prrotonite arv + neutronite arv = tuumaosakeste arv Aatomnumber Z =tuumalaeng = prootonite arv = elektronide arv Elektronskeemide koostamine!!! 1. kihile mahub 2é; 2. kihile 8é; 3.kihile 18é; 4. kihile 32é; väliskihile kuni 8é. Keemiline element – kindla tuumalaenguga aatomite liik.
Elektronide liikumiskiirused on üldiselt küllalt suured, kuid tingituna elektrivälja puudumisest baasis liiguvad nad seal difusioonselt (korrapäratult) ja eri laengukandjate teed baasi läbimisel on erineva pikkusega. Tulemus on see, et sisendsignaali toimel üheaegselt emitterist baasi läinud laengukandjad jõuavad kollektorisse erinevatel ajahetketel.
Elektronvalem – elektronide paigutus energia järgi aatomis MO-meetod – keemiliste sidemete tekkimine lähtudes kvantmehaanika seadustest.
Elektronkonfiguratsioon – elektronide jaotus orbitaalidel Pauli printsiip – samal orbitaalil ei saa olla rohkem kui kaks, vastasmärgiliste spinnidega, elektroni Hundi reegel – kui asmas alakihis on rohkem kui üks orbitaal, siis paigutuvad elektronid eelistatult ühekaupa, paralleelsete spinnidega, erinevate alakihi orbitaalidele
Elektronide väliskiht – elektronide arv väliskihil ehk elemendi rühmanumber, välisel elektronkihil võib olla kuni 8 elektroni.
Elektronseisundeid ehk auke, mis käituvad nagu positiivse laenguga osakesed, st võtavad ka osa elektrijuhtivusest. Paar elektron-auk võib pooljuhis tekkida näiteks pealelangeva valguse footoni arvel. Sellest ka nimetus pooljuht, sest tema elektrijuhtivus on muudetav mingi välisteguri (valgus, temperatuur) mõjul.
Elektronkiht - kuni 2 elektroni o 2. elektronkiht – kuni 8 elektroni o 3. elektronkiht – kuni 18 elektroni o 4. elektronkiht – kuni 32 elektroni o eelviimane elektronkiht – kuni 18 elektroni o viimane elektronkiht – kuni 8 elektroni • Elektronkihid jagunevad omakorda alamkihtideks ehk orbitaalideks.
Elektronnegatiivsuseks nimetatakse keemilist sidet iseloomustavat suhtarvu, mis arvestab aatomi võimet tõmmata enda poole elektrone. Elektronnegatiivsuse aluseks on võetud Liitiumi elektronnegatiivsus (1). Mida suurem on antud aatomi elektronnegatiivsus, seda rohkem on ühine elektronpaar tõmmatud antud aatomi poole.
Elektronskeem - aatomi elektronkatte ehitust kirjeldav skeem mis näitab elektronide arvu elektronkihtides
Elektronmikroskoop on seade esemest kujutise saamiseks elektronilainete abil, mille lainepikkust λ saab kiirendava pinge U tõstmise teel vähendada, sest λ = h /(2meU)1/2. Rastermikroskoobis teravustatakse elektronkiir objekti pinnale mikrotäpiks ja seda täppi nihutatakse rida- realt üle uuritava pinna.
Elektronmikroskoobis on   lisaks   nimetatuile   näha   veel   teisigi   rakuorganelle:  Rakukest (10) – on kõva ja moodustab taimele tugeva toese. Rakukest osaleb ainete neeldumisel ja   liikumisel.   Rakukesta   moodustumisel   osalevad   Golgi   kompleks   ja   membraanid.
Elektroni akseptor on hapnik, või anaeroobne, kui viimane akseptor on orgaaniline või anorgaaniline (v.a. hapnik). Substraatide katabolism Bakterid on võimelised kasutama süsiniku ja energia allikana süsivesikuid, rasvhappeid, aminohappeid, puriine, pürimidiine ja suur hulk teisi substraate.
Elektronmikroskoopias on eriti oluline üliõhukese preparaadi saamine mikrotoomiha ja järgneva preparaadi tsütokeemiline töötlemine. 6.) Mis piirab ainuraksete organismide suurust? Üherakulistel organismidel toimub aine-, energia- ja infovahetus ümbritseva keskkonnaga rakumembraani vahendusel.
Elektronoktett – Kui aatomi väliskihis on kaheksa elektroni, siis moodustub elektronoktett.
Elektronegatiivusus – 1,3 4) Keemilised omadused • Lahustub aeglaselt kõigis hapetes • väga aktiivne • Skandiumoksiid on amfoteerne oksiid (oksiid, millel on nii happelise kui ka aluselise oksiidi omadused, kuid need avalduvad väga nõrgalt). Amfoteersed oksiidid vees ei lahustu.
Elektronpilv – elektroni leidmise tõenäosust näitav hajunud piirjoontega pilv.
Elektron on negatiivselt laetud osake, siis liikumisel väliskihilt sisemisele kihile väheneb elektroni potensiaalne energia, energeetilise tasakaalu taastekitamiseks eraldub ülejääv energiahulk footonina, eralduvat elektromagnetilist kiirgust nimetatakse karakteerseks.
Elektronide doonorid – aatomid, kus on mitteseotud elektronpaar Elektronide aktseptorid – rühmad, mis on võimelised vastu võtma elektrone Keemiliste sidemete polariseeritavus – see määr, mille võrra molekuli ümbritsev keskkond muudab laengute esialgset jaotust molekulis.
Elektronide arv – ½ sideme moodustanud elektronide arv Eristamaks formaalset laengut iooni tegelikest laengutest, pannakse ta sulgudesse või eristatakse muul viisil (näiteks ringiga). Meeles tuuleb pidada, et • Molekuli kõigi aatomite formaalsete laengute summa on null.
Elektronkiht - Elektronkiht on aatomi elektronkatte osa.
Elektronidel on elem.laeng -1,6*10ˇ-19 C. Ja prootonitel+1,6*10ˇ-19 C. C-üks kulon on laeng, mida , mis läbib elektrijuhtme ristlõiget 1s jooksul, kui voolutugevus juhtmes on 1A. Elektrivooluks nimetatakse elektrilaenguga osakeste suunatud liikumist.
Elektronide kogumit nimetatakse elektronkihiks. Elektronkihis olevaid elektrone saab olla maksimaalselt 2n2. Näiteks esimesel orbiidil saab olla maksimaalselt 2 elektroni, teisel 8, kolmandal 18 jne. Peale peakvantarvu on olemas teisi kvantarve, näit.
Elektron on negatiivse laenguga (e–) aatomi stabiilne elementaarosake. Molekul on elektriliselt neutraalne, on lihtaine või ühendi väikseim osake, mis eksisteerib iseseisvalt ja samal ajal säilitab selle elemendi keemilised omadused.
Elektron - ioon-relaksatsioonpolarisatsioon. Näited: senjettsool, baariumtitanaat jne 3.4 GAASIDE DIELEKTRILINE LÄBITAVUS Väga väikese tiheduse tõttu on polariseerumus nõrk ja dielektriline läbitavus  erineb väga vähe ühest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektron - ja ioonpolarisatsiooniga seotud vool on väga lühiajaline ja seda ei suudeta tavaliselt fikseerida. Kadudega polarisatsiooniga seotud vool on kestvam ja seda nimetatakse absorbtsioonivooluks. Juhtivusvoolu põhjustavad dielektrikus olevad vabad laengukandjad (ioonid, molioonid ja väga harva vabad elektronid) Juhtivusvoolu määramine: E δ = n q vk Kui dielektrikus on ainult ühemärgilised laengukandjad, siis vk1 +q1 j
Elektronpost on populaarsemaid Interneti-rakendusi. Lisaks ettevõtte üldisele elektronposti aadressile (nt [email protected]), on otstarbekas moodustada ka erinevate osakondade ja rühmade (nt erinevad projektrühmad) e-postiloendid.
Elektronandmevahetus - organisatsioonide (ettevõtete) vahel standardselt vormindatud elektrooniliste dokumentide (arved, tollideklaratsioonid, päritolusertifikaadid jne. ) IT INFRASTRUKTUURI ARENDAMISE LÜHITUTVUSTUS 1.3 Hanked ja allhanked (2)
Elektronegatiivsus on suurus, mille all mõistetakse elemendi aatomi võimet siduda endaga molekulis elektrone(kumb loovutab, kumb liidab) Suurema EN väärtusega elemendi aatom liidab, väiksema EN väärtusega element aga loovutab elektrone.
Elektronide arv on aga 4N. Seega on kõik valentstsooni nivood täidetud ja juhtivustsooni nivood tühjad (selline on pilt 0 K juures). Valentstsooni elektronid liikuda ei saa, küll aga saavad liikuda kristallis juhtivustsooni elektronid.
Elektronide energiatasemed on muutumatud, aga tahkistes muunduvad aatomi väliskihi elektronide ehk valentselektronide energiatasemed mitme elektronvoldi laiusteks energitatsoonideks. Lubatud energiatsoonid on üksteisest lahutatud keelutsoonidega.
Elektronmagnetväli – elektomagnetilist vastastikmõju vahendav ühtne väli, mille piirjuhuks on elektriväli ja magnetväli Elektromagnetväli levib ruumis elektromagnetlainena, milles elektriväli ja magnetväli perioodiliselt muutuvad.
Elektronegatiivsus on võrdne, seovad mõlemad aatomid ühiseid elektronpaare võrdse jõuga ning sidet nimetatakse mittepolaarseks. Polaarne kovalentne side • Kui side on tekkinud erineva elektronegatiivsusega elementide aatomite vahel
Elektronide kiirus on ekraani läheduses väike ning tekib ruumilaeng, mis hajutab elektronkiirt. Ruumilaengu kõrvaldamiseks kaetakse toru sisekülg voolujuhtiva grafiitemulsiooni kihiga (nn akvadaagiga), mis ühendatakse teise anoodiga.
Elektronpaar aktseptor - teine aatom mis annab sideme moodustamiseks tühja orbitaali Mittepolaarne kovalentne side- on keemiline side, mille korral ühine elektro paar kuulub võrdselt, mõlemale aatomile, esineb mittemetallides lihtainena.
Elektronafiinsus ae – energia, mis eraldub või neeldub isoleeritud aatomile ühe elektroni sidumisel (selle aniooniks muutmisel). iseloomustab mittemetallilisi omadusi: mida suurem on elektronafiinsus, seda mittemetallilisem element.
Elektronafiinsus on aatomitel, mille p-allkihis on minimaalne arv täitmata olekuid (s.o üks) -- halogeenidel. Elektroni haaramisega saavutab halogeen samasuguse elektronkatte struktuuri, nagu on tema naaberelemendil inertgaasil.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektron - relaksatsioonpolarisatsioon IV. Strukuur- ehk migratsioonpolarisatsioon V. Spontaanne polarisatsioon 4. Milliseid materjale loetakse magnetkõvamaterjalideks? Kõvamagnetmaterjalideks loetakse aineid, mille jääkmagnetism (remanentsmagnetism) Br on suur ning koertsiivjõud Hc > 4 kA/m 5. Mis on ferromagneetiku peamagneetimiskõver? Hüstereesisilmuste otspunktide ühendamisel saadakse peamagneetimiskõver.
Elektronegatiivsus on suurus, mis iseloomustab aatomi suhtelist võimet siduda endaga molekulis või keemilises ühendis elektrone. Kõrge elektronegatiivsusega elementide aatomid seovad tekkinud molekulides elektrone tugevalt.
Elektronide lõppaktseptoriks on nitraat, mis redutseerub mitmes etapis kuni gaasiliste produktideni: NO, N2O, N2. Denitrifitseerijatel on ka nitriti edasine redutseerimine gaasideni seotud ATP sünteesiga membraansel fosforüülimisel.
Elektronide mass on võrreldes tuuma massiga nii väike, et seda ei arvestata. Näiteks kõige enam levinud süsiniku isotoop 12C omab 6 prootonit ja 6 neutronit ja 6 elektroni. Aatommmass on 6+6 = 12. Mendelejevi tabelis:
Elektronide transpordiahel – elektronid, mida kannavad tsitraaditsüklis moodustunud taandatud koensüümid, läbivad valkude ja koensüümide ahela (hingamisaehla), et moodustada prootonigradient läbi mitokondri membraani.
Elektronlamp on klaaskolb, milles vaakum, plekist anood, ja traadist katood, kui katoodi kuumutada, elektronid lahkuvad katoodilt, kui anoodile anda positiivne laeng liiguvad elektronid sellele ja tekibki vool.
Elektronide liikumiskiirused on üldiselt küllalt suured, kuid tingituna elektrivälja puudumisest baasis liiguvad nad seal difusioonselt (korrapäratult) ja eri laengukandjate teed baasi läbimisel on erineva pikkusega.
Elektronmotoorjõud - Suurust mis on võrdne positiivse ühiklaengu ümberpaigutamiseks tuleva kõrvaljõudude tööga nim. elektromotoorjõuks E. E=A/q (V)volt. On võrdne vooluallika maksimaalse klemmipingega.
Elektronseisundeid ehk auke (elektroni puudumine keemilises sidemes). Dielektrikutes ehk isolaatorites on energiatsoon elektronide poolt täielikult hõivatud, liikumisvabadus puudub, pole vabu naabertasemeid.
Elektron - fundamentaalne elementaarosake, - laenguga, moodustab koos N/P aatomeid.14.Miks aatomeid tuleb enne kiirendamist ioniseerida? Neutraalset osakest ei saa elektriväljaga kiirendada.
Elektronegatiivsus - on suurus, mis iseloomustab aatomi võimet siduda endaga keemilises ühendis elektrone, st elektronegatiivsus on elemendi aatomite võime tõmmata enda poole ühist elektronpaari.
Elektron on ergastatud seisundis siis kui ta neelab footoni ning saades sellega energiat juurde tõuseb kõrgemale orbitaalile, mille üks või mitu kvantarvu on suuremad minimaalsetest.
Elektronide kiirus on valemi hv= A+ põhjal määratud ainult valguse sageduse ja väljumistööga, mis sõltub metallist ja tema pinnast. Valguse intensiivsusest elektronide kiirus ei sõltu.
Elektronegatiivsus – iseloomustab jõudu, millega aatom tõmbab enda poole sidemeks olevaid elektrone (ühist elektronpaari). Kovalentne keemiline side – aatomitevaheline side molekulis.
Elektroniga on negatiivne ioon (anioon), puuduv elektron on aga positiivsel ioonil (katioon). Kui aatomis ei ole ühtegi elektroni, siis on tegemist täielikult ioniseeritud aatomiga.
Elektronegatiivsus on elemendi võime siduda elektrone, mis sõltub tuuma laengust, aatomi raadiusest. - kasvab perioodis vasakult paremalt, rühmas alt üles Valents näitab sidemete arvu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronegatiivsus – elementide võime tõmmata enda poole elektrone kovalentses sidemes K˂Na˂Li˂Be=Al˂Si˂B˂P˂C=S˂Br˂N=Cl˂O˂F Polaarne side – elektronpaar ei jaotu tuumade väljas ühtlaselt Iooniline side – erinevate elektrilaengute tõmbumisel tekkinud side Dipoolmoment µ – laengu jaotus molekulis µ=e laengu suurus*d erinimeliste laengukeskmete vahekaugus (debaid)
Elektronide pilv ehk elektrongaas. Tänu vabade elektronide hulgale juhivad metallid ka elektrit, sest vabad elektronid on võimelised elektrivälja mõjul metallis suunatult liikuma.
Elektronmuusika - (konkreetne muusika) muusika, mille loomisel kasutatakse erinevaid elektrilisi vahendeid (heligenekad, kajamasinad jne), mille helid lindistatakse ja monteeritakse.
Elektronvaesed tsentrid – (osaliselt)vabad orbitaalid – elektrofiilid+(Lewis’e happed) Elektronrikkad tsentrid – (osaliselt) vabad elektronpaarid – nukleofiilid-(Lewis’e alused.
Elektronlaserid on kiirendiga ühendatud suured seadmed, nende eelised on kiirguse suur intensiivsus ja lainepikkuse sujuv reguleeritavus vahemikus raadiolainetest valguslaineteni.
Elektronegatiivsus – avastas 1932.a teadlane Linus Pauling, EN all mõistetakse aatomi võimet tõmmata keemilises sidemes elektronid enda poole ja moodustada ühist elektronpaari.
Elektronegatiivsus e. võime tõmmata ühist elektronpaari suureneb liikudes vasakult paremale ja alt ülesse 9. Iooniline side saab toimida vaid vastaslaenguga ioonide tõmbumisel.
Elektronmaterjalide tehnoloogias on tendentsideks üha kõrgema puhtuseastmega materjalide loomine ja nn. kunstlikult kujundatud materjalid – üliõhukesed kihilised struktuurid ja nanopulbrid.
Elektronnegatiivsuse aluseks on võetud Liitiumi elektronnegatiivsus (1). Mida suurem on antud aatomi elektronnegatiivsus, seda rohkem on ühine elektronpaar tõmmatud antud aatomi poole.
Elektroni aktiivsus - H2 → 2H+ + 2ē E° = 0 V • Nernsti võrrand- Oks + nē ↔ Red Fe3+ + ē → Fe2+ • pH- mida suurem on H+ , seda väiksem on pH—happeline keskkond.
Elektronkatte püsivus - ebapüsivus on klassikalise keemia uurimisobjekt, kuid ka radiokeemia on üks keemia harudest ja tegeleb aatomi tuumade püsivuse- ebapüsivuse uurimisega.
Elektroni antiosake on positron, mille mass on täpselt sama suur, kui elektronil, kuid elektrilaeng on positiivne, absoluutväärtuselt aga elektroni omaga täpselt võrdne.
Elektronlained on olemas. Kui elektronlained muunduvad seisulaineiks aatomis, siis peavad nad olema väga lühikesed, aatomi mõõtmetele (10-10 m) lähedase pikkusega.
Elektronarvutite ehk kompuutrite (ingliskeelsest sõnast compute – arvutama) ehk raalide ilmumine on üks kaasaja teaduse- ja tehnikaarevolutsiooni olulisi tunnuseid.
Elektron - 1, prooton +1 Isotoobid: ühesugune tuumalaeng (sama element) erinev massiarv Isobaarid (‘samarasked’): ühesuguse massiarvuga erinevad keemil.
Elektronmikroskoop on oluline seetõttu, et tema lahutusvõime on võimsam kui valgusmikroskoobis ja tänu sellele näeb rakkude siseehitust ja stuffi hulga paremini.
Elektronkella näidud on 1 : 07 : 12; 4 : 20 : 35; 7 : 33 : 58; 10 : 47 : 21; 14 : 00 : 44 Milline on järgmine näit, kui eelnevad on esitatud kindla seaduspärasuse
Elektronmuusika - aparaatide abil sünteesitud helidest ja muundatud naturaalsetest häältest loodud muusika "Gesang der Jünglinge" ("Noorukite laul", 1956)
Elektronafiinsused e on suurimad tabeli paremas ülanurgas (flour, hapnik). Elektronafiinsus on energia, mis eraldub või neeldub, kui elektron lisandub aatomile.
Elektron 10 – 30 ühe tähe trükivärv 10 –9 Maa 6×10 24 vase aatom 10-25 inimene 80 Päike 2×10 30 punane verelible 10 -13 supertanklaev 4×10 8
Elektronegatiivsus - elemendi võime hoida kinni elektrone kovalentses sidemes. Polaarne side- elek paar küll ühine kuid ei jaotu tuumade väljas ühtlaselt.
Elektronidele on küllalt suur ja neid hoitakse aatomis suhteliselt tugevalt kinni, seega loovutavad väliskihi elektrone palju raskemini kui metallid.
Elektronmikroskoopiline analüüs on näidanud, et nii kõrgemate kui madalamate eukarüootide rakkudes on tuumake seotud tuumaümbrisega, arvatavasti tuumapooride juures.
Elektron - Elektrooniline liste teenuste Pääs kogu dokumendi- teatme- kataloog kogu kasutaja- Internetti veebisait vahendus teenindus koolitus
Elektronafiinsusi on positiivsed. Üldiselt muutuvad elektronafiinsused negatiivsemaks aatomiraadiuse kahanedes, kuid sellest reeglist on palju erandeid.
Elektronegatiivsus – Suurus, mis iseloomustab keemilise elemendi aatomi võimet keemilise sideme moodustamisel tõmmata enda poole ühist elektronpaari.
Elektronegatiivsus – keemilist elementi iseloomustav suhtarv, mis arvestab aatomi võimet tõmmata keemilise sideme tekkimisel enda juurde elektrone.
Elektronlaserid on kiirendiga ühendatud suured seadmed, nende eelised on kiirguse suur intensiivsus ja lainepikkuse sujuv reguleeritavus vahemikus
Elektron - relaksatsioonpolarisatsioon tekib dielektrikus olevate liigelektronide või –aukude ergastamisest kõrgemal temperatuuril
Elektrontahhümeeter – selles on ühendatud elektrooniline nurgamõõtur, kaugusmõõtur ja arvuti standardprogrammidega ning andmete salvesti.
Elektronskeem – koosneb keemilise elemendi sümbolist, mille kärel märgitakse elemendi tuumalaeng ning elektronide arv kihtide kaupa.
Elektronkonfiguratsioon on aatomifüüsikas ja kvantkeemias elektronide paiknemine aatomis,molekulis või mõnes muus füüsikalises struktuuris.
Elektron - aukpaaride kontsentratsiooni sõltuvus temperatuurist. Voolu tiheduse seos laengute kontsentratsiooni ja liikuvusega.
Elektronideks nimetatakse aatomi osakesi, mis on negatiivse laenguga ja prootonitest ja neutronitest ligikaudu 2000 korda väiksemad.
Elektronmikroskoop - leiutati 1931.a. Rakkude suurus: Kõige väiksem üherakuline organism on mükoplasma (bakter) 0,1 - 0,3 µm suurune.
Elektronpaari tekkeks on 2 võimalust: kumbki aatom annab ühe elektroni; üks aatom aanab elektronpaari ja teine aatom annab vaba orbitaali.
Elektronide voo ehk elektri. Elektroodides toimuvate elektrokeemiliste protsesside ja elektrolüüdi takistuse tõttu tekib ka soojus.
Elektronkordisti on elektrovaakuumseadis, mille töö põhineb primaarelektronide voo võimendamisel sekundaarelektroniemissiooni abil.
Elektronide allikaks on ferredoksiinid ja flavoproteiinid, mis on saanud elektronid näiteks püruvaadi oksüdeerimisel atsetüül-CoA-ks.
Elektronmikroskoobis on lisaks nimetatuile näha veel teisigi rakuorganelle: Rakukest (10) – on kõva ja moodustab taimele tugeva toese.
Elektronpilve läbimõõt on mitu suurusjärku suurem aatomituuma läbimõõdust, seega määrab elektronpilve läbimõõt ära aatomi suuruse.
Elektrontihedus on nihutatud molekulis tulenevalt elektronide nihutatud paiknemisest tekib nn dipool. Distilleeriutd vesi, piiritus.
Elektronegatiivsus - elementide aatomite elektronide enda poole tõmbamise võimet keemilises sidemes iseloomustab elektronegatiivsus.
Elektronegatiivsus on dimensioonita suurus, mis iseloomustab aatomi suhtelist võimet siduda endaga molekulis või keemilises ühendis
Elektronide lõppaktseptorit - O2 aeroobide jaoks, nitraat denitrifitseerijatele, CO2, sulfaatioon või mingi orgaaniline molekul anaeroobidele.
Elektronkonfiguratsioon on 1s .Vesinik on tüüpiline mittemetall .Vesinik on Universumis (kuid mitte maakoores) kõige sagedasem element.
Elektronegatiivsemal aatomil on seetõttu negatiivne osalaeng δ -, teisel aatomil on sama suur postiivne osalaeng δ +. See on polaarne side.
Elektronegatiivsus – Suurus, mis iseloomustab aatomi suhtelist võimet siduda endaga molekulis või keemilises ühendis elektrone.
Elektronvalem - aatomi elektronstruktuuri kirjeldav ülskirjutus,mis näitab elektronide jaotumist kihtidesse ja alakihtidesse.
Elektronide lõppaktseptor on sulfaat, mis redutseerub sulfiidini. Hüdrogenaas on oluline mitte ainult H vaid ka laktaadi oksüdeerimisel.
Elektronpolarisatsiooniks nimetatakse elektriväljas aatomite elektronkatete elastset deformatsiooni ja piiratud nihkumist tuumade suhtes.
Elektronkiiretoru on üks elektronseadmete liike, mis on ette nähtud elektriliste signaalide muundamiseks optiliseks kujutiseks.
Elektronkiiretorud on üks elektronseadiste liike, mis on ette nähtud elektriliste signaalide muundamiseks optiliseks kujutiseks.
Elektronnegatiivsuseks nimetatakse keemilist sidet iseloomustavat suhtarvu, mis arvestab aatomi võimet tõmmata enda poole elektrone.
Elektronipaar - kaks vastassuunalise magnetväljaga elektroni, mis asuvad ühel orbitaalil, mooustades ühise elektronpilve.
Elektronegatiivsuste erinevus on niivõrd väike Polaarne kovalentne side – tekib erinevate mittemetalliliste elementide aatomite vahele.
Elektronseadises on elektron mida nim kadoodiks ja mis emiteerib elektrone ehk saadab elektrone elektroodidevahelisse ruumi.
Elektron - kiiretorusid. Kujutise saamiseks liigub kineskoobis elektronkiir rida realt läbi kõik ekraani punktid.
Elektronegatiivsus - on suurus, misnäitab keemilist elemendi aatomi võimt tõmmata sidemes enda poole ühist elektronpaari.
Elektronhaare – elektron haaratakse tuumale lähimalt orbitaalilt – elemendi järjenumber väheneb ühe koha võrra
Elektronide väljumistöö - nim elektronide väljumistöö on minimaalne footoni energia, mis antud aines kutsub esile fotoefekti.
Elektronkiir - , laser- ja plasmajugatöötlus kuu- luvad kontsentreeritud energiavooga töötlemis- meetodite hulka.
Elektronegatiivsuste erinevus on suhteliselt väike. Suurema elektronegatiivsuste erinevusega elementide vahele tekib iooniline side.
Elektronide aktseptoriteks on nitraat või nitrit, osalevad regulatsioonis Nar (nitrate reduction) transkriptsiooni regulaatorid.
Elektroni trajektoori on võimalik teoreetiliselt simuleerida kasutades Monte-Carlo meetodit ja kujutada seda graafiliselt:
Elektronvolt - eV, töö mida elektriväli teeb elementaarlaengu viimisel ühest väljapunktist teise kui pinge 1V
Elektronkiiretoru on elektrovaakum seadis, mida kasutatakse elektriliste nähtuste muundamiseks optiliseks kujutiseks.
Elektronegatiivsus - iseloomustab elemendi aatomi võimet tõmmata keemilises sidemes enda poole ühist elektronpaari.
Elektronkihiks nimetatakse kihti, mis on aatomi kõige välimisem kiht, kus võib olla maksimaalselt 8 elektroni.
Elektrondoonor - aktseptor komplekside värvused on tihti liiga intensiivsed kvantitatiivsete mõõtmiste jaoks.
Elektronegatiivsus – iseloomustab elementide aatomite elektronide enda poole tõmbamise võimet keemilises sidemes
Elektronseisundeid ehk auke, mis käituvad nagu positiivse laenguga osakesed, st võtavad ka osa elektrijuhtivusest.
Elektronvolt on töö, mida tuleb teha, et üks elektron viia ühe voldi võrra negatiivsemale potentsiaaline.
Elektroniga väliskiht on elektronokett. Kui aatom loovutab või liidab elektrone, omandab ta laengu ja muutub iooniks.
Elektron – J. Thomson 1897.a. 2. Prooton – E. Rutherford 1919.a. 3. Neutron – J. Chadwick 1932.a.
Elektronvalem – elektronstruktuuri kirjeldav üleskirjutus, mis näitab elektronide paigutust alakihtidel.
Elektronühendid - moodustuvad ühevalentsete või üleminekugrupimetallide ja 2-5- valentsete metallide vahel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronegatiivsus – Elektronide arvu väliskihis näitab A-rühmade elementide rühma number, aatomiraadius muutub perioodis paremalt-vasakule(vasakul suurim), elektronkihtide arvu näitab perioodi number ja elektronegatiivsus kasvab perioodilidudtabeli A-rühmades alt üles ja perioodides vasakult paremale.
Elektronegatiivsus on parameeter, mis näitab aatomi võimet tõmmata enda poole ühiselt jagatud elektronpaari.
Elektronil on negatiivne elektrilaeng, mis on suuruselt võrdne, kuid vastasmärgiline prootoni laenuga.
Elektronkiiretoru on kuvamiseks, kommutatsiooniks vm otstarbeks kasutatav elektronkiirega elektrovaakuumseadis.
Elektronühendid – kui metallide aatomi raadiused erinevad vähe, on kalduvus elektronühendite tekkimisele.
Elektron - 1 Aatomil puudub laeng sest tuumas on sama palju prootoneid kui elektronkattes elektrone.
Elektron – üliväike neg. laenguga osake, mis moodustab aatomis tuuma ümbritseva elektronkatte.
Elektronmuusika - elektripillidega tehtav muusika Konkreetne muusika- kino ja teatrikunstis kasutatakse.
Elektronegatiivsus – näitab aatomi võimet tõmmata enda poole elektrone polaarses kovalentses sidemes.
Elektron - Elektron on fundamentaalne elementaarosake (tähis e−).Negatiivse elektrilaenguga.
Elektronmikroskoopilised vaatlused on näidanud, et erinevalt eukarüootide rakkudest ei ole bakterirakul tuumamembraani.
Elektronvolt - energia, mille omandab elektron, läbides elektriväljas potensiaalide vahet 1 volt.
Elektronegatiivsus on elementide võime hoida kinni (tõmmata enda poole) elektrone kovalentses sidemes.
Elektronegatiivsus - suurus mis iseloomustab aatomi võimet siduda endaga keemilises ühendis elektrone.
Elektronegatiivsus - Elektronegatiivsuste mis elektronpaari te =0 erinevus alla 1,7; kuid vastu võtab.
Elektronegatiivsus - sobiv suurus elektronisidumisvõime iseloomustamiseks aatomites (L.Pauling, 1932).
Elektronkiht - 3 Paardumata elektronid-2 p-elektrone – 8 Elektronpaarid – 6 Väliskihi elek.
Elektroni afiinsus on energia, mis vabaneb elektroni lisamisel elektriliselt neutraalsele elemendile.
Elektronide lõppaktseptoriks on hapnik ja membraanil moodustub prootongradient, mis energiseerib ATP sünteesi.
Elektronnegatiivsus - kaitsefunk-madalate/kõrgete temp eest, antikehad; rakusisene ainete liikumine.
Elektronpost – e-post Ja nii edasi – jne Tartu Ülikool – TÜ Tallinna Maksuamet – TMA
Elektronide liitmist nimetatakse redutseerimiseks. Element, mis võtab elektrone nim. oksüdeeriaks.
Elektronkiht - elektronkatte osa, koosneb tuumast teatud kaugusel tiirlevatest elektronidest.
Elektron – negatiivse laenguga elementaarosake, mis moodustab koos neuklonidega tuuma.
Elektronafiinsus – energia, mis kulub või eraldub, kui aatom (ioon) liidab enesega elektroni.
Elektronegatiivsuste erinevus on väike EN=1,7 Aatomid püüavad omastada väärsigaaside elektronstruktuuri.
Elektronipaar - ühel orbitaalil asuvad kaks elektroni, mis moodustavad ühise elektronpilve.
Elektronmagnetlainete skaalaks nimetatakse elektromagnetlainete järjestust lainepikkuse või sageduse järgi.
Elektronmikroskoobis on leitud, et bakteriofaagil on ovaalse kujuga pea, mille lülge kinnitub saba.
Elektron - läbimõõduga teravikust eraldub jäävad valguse lainepikkuse suurusjärku
Elektronil on laineomadused. Kui kujutame ette maailma, kus inimesed ja asjad tema ümber
Elektrontrantsportahel - NADP trantrspordib elektrone, ADP teeb ATP molekule Tulemus NADPH2; O2; ATP
Elektronkate - aatomituuma ümber tiirlevad elektronide kogum, koosneb elektronkihtidest.
Elektronkatteks nimetatakse aatomi tuuma ümbritsevaid elektronide kihte ja elektrone kokku.
Elektronmikroskoop – kõhulahtisus (virione tuvastada), veiste ebarõuged (kärnas virionid).
Elektronpaari loovutaja on DOONOR. Tühja orbitaaliga ioon – elektroni vastuvõtja - on AKTSEPTOR.
Elektronpost - kirjalike sõnumite saatmine üle võrgu ühest arvutist või tööjaamast
Elektrongaas – metalli kristallivõres ioone ümbritsev väga liikuvelektronide kogum.
Elektronide loovutamist nimetatakse oksüdeerumiseks. Element, mis annab elektrone on redutseerija.
Elektronmuusika - muusika, mille loomiseks on vajalikud elektroonilised muusikainstrumendid
Elektron - Tekib uus keemiline element, mille järjekorranumber on 1 võrra suurem.
Elektron on väga väikese massiga võrreldes aatomi tuumaga ja negatiivse laenguga
Elektroni doonor on vesinik, elektroni aktseptor on CO2, ranged anaeroobid, kemolitotroofid
Elektronseisundeid ehk auke, mis käituvad nagu positiivse laenguga osakesed, st võtavad ka
Elektronkihil on paardumata elektron ja seetõttu on nad väga reaktsioonivõimelised.
Elektronide laeng on negatiivne ja elektronid asuvad elektronkihtidel aatomituuma ümber.
Elektroneuromüograafia on elektromüograafia ja elektroneurograafia kombineeritud kasutamine.
Elektronegatiivsus – elemendi aatomi võime tõmmata enda poole ühist elektronipaari;
Elektronegatiivsus on suurem mittemetallilistel elementidel ja metallilistel elementidel
Elektronkihid - võivad sisaldada erineva arvu elektrone:1. kihis kuni 2 elektroni.
Elektronegatiivsus – Elektronegatiivsus iseloomustab aatomi võimet siduda elektrone.
Elektronegatiivsus - suurus, mis näita aatomite võimet tõmmata enda poole elektrone.
Elektron - ja aukjuhtivus - pooljuhid; • ioonjuhtivus – elektrolüüdid;
Elektroni doonoriks on NADP(H). Nitraadireduktaas koosneb kahest identsest subühikust.
Elektronide lainepikkus on seda väiksem, mida tugevamas elektriväljas on nad kiirendatud.
Elektronide väliskiht – ehk valentselektronkiht on suurima peakvantarvuga elektronkiht.
Elektronafiinsus - energia, mis kulub või eraldub, kui aatom (ioon) liidab enesega
Elektronarvutid on avanud uue lehekülje inimese teadmiste ja võimaluste ajaloos.
Elektron on väga väike, negatiivse elementaarlaenguga fundamentaalosake.
Elektronvalem on 2s22p2. • Süsinik on suhteliselt väheaktiivne mittemetall.
Elektron – negatiivse laenguga (e–) aatomi stabiilne elementaarosake.
Elektronafiinsus – energia, mis vabaneb, kui elektron liitub gaasifaasis oleva
Elektronid n - ossa. Fotodioodi skemaatiline konstruktsioon on joonisel 2.4.
Elektronkiirt on võimalik fokuseerida kas elekri- või magnetvälja toimega.
Elektroni mass on prootoni ja neutroni massist ligikaudu 2000 korda väiksem.
Elektronil on nii osakestele iseloomulikud omaduses kui ka laineomadused.
Elektronkahur - katood. Katood - on V kujuliselt painutatud 0,1 mm W traat.
Elektronegatiivseks – toimub rakumembraani ümberpolarisatsioon e inversioon.
Elektronidel on lainelised omadused! 22.11.12 22 Elektroni laine olemus.
Elektronpaari doonor - aatom mis annab ühiseks kasutamiseks vaba elektronpaari.
Elektron on lepton. Igal mateeriaosakesel on olemas ka antiosakene.
Elektronidel on kindlad lubatud seletas orbiidid vesinikaatomi spektri.
Elektronide kogumit nim. elektrongaasiks, mis täidab ioonide vahelise ruumi.
Elektronide kvantarvud on samad, siis omavad need elektronid vastupidist spinni.
Elektronidel on lisaks negatiivsele laengule ka magnetilised omadused.
Elektronorbiitidel on kindlad raadiused, sest elektronidel on laineomadused.
Elektron on aatomi koostisoas, millel on negatiivne elektrilaeng.
Elektron - aukpaaride kontsentratsiooni sõltuvus temperatuurist.
Elektron on (-) laengu kandja, võib lahkuda oma kohalt aatomist.
Elektronegatiivsus – aatomi omadus, võime siduda elektone tuuma ümber.
Elektrongaasi mudel – metalli kristallvõre koosneb metalli katioonidest.
Elektronmikroskoobid on näh , et rakutuum on ümbritsetud kahe membraaniga.
Elektronvalem on 1s22s22p63s23p2. • Väga väheaktiivne mitemetall.
Elektron - J. Thomson 1897. a 2. Prooton- E. Rutherford 1919. a
Elektronegatiivsustega – abiks eelmisel slidel oleva ülesande lahendamisel
Elektronkate – koosneb elektronidest, mis on jaotunud kihtidesse.
Elektronpost - võimaldab edastada sõnumeid ja koos nendega faile.
Elektronlamp - trioodiga. Nende ehitus on kujutatud joonisel 4.19.
Elektronskeem - väljendab elektronide jaotumist elektronkihtidele.
Elektronkiht on ümber tuuma asuv kiht, millel asuvad elektronid.
Elektrontrantsportahel - NADP trantspordib elektrone, ADP teeb ATP molekule
Elektron - negatiivse elektrilanguga püsiv elementaarosake.
Elektronnivelliirid - on kompensaatornivelliirid sisearvuti ja mäluga.
Elektronorbitaalide teooria - elektronide jaotustiheduse kuju nim. Orbitaaliks.
Elektronpost on tavalise postiside (e. tiguposti) võrguvariant.
Elektronnegatiivsus on aatomi võime siduda elektrone Keemiline reakt.
Elektronegatiivsus – elemendi võime elektrone enda poole tõmmata
Elektronkiht on täis, siis aatom ei ole keemiliselt aktiivne.
Elektronmikroskoobis on nähtav pärlitega kaelakee taoline struktuur.
Elektroni paan on ühesugusel määral mõlema aatomi valduses.
Elektronipaar on ühesugusel määral mõlema aatomi valduses.
Elektronnegatiivsuste erinevus on väga suur (üle 2) on sidee pigem iooniline.
Elektronvalem - väljendab elektronide jaotumist alakihtidele.
Elektronegatiivsus – näitab elektronide külgetõmbamisvõimet.
Elektronegatiivsuste erinevus on suur ning seetõttu vee molekul on dipoolne.
Elektrongaasi mudel - selgitab metallides olevat metallilist sidet.
Elektronidel on lainelised omadused! Elektroni laine olemus.
Elektronegatiivsus - aatomi võime tõmmata enda poole elektrone.
Elektronegatiivsus - sobiv suurus elektronisidumisvõime iseloom.
Elektronegatiivsus on suurem) ja tekib polaarne kovalentne side.
Elektronegatiivsus – elektronide enda poole tõmbamise võime.
Elektronide mass on aatomite massist tuhandeid kordi väiksem.
Elektronkate on aatomi tuuma ümbritsev elektronide pilv.
Elektronid e - Neutronid n0 Et aatom on neutraalne, siis
Elektronikihtidearv – nr.vasakul (3) Elektronidearv välisk.
Elektronpaar – vastasmärgiliste spinnidega elektonid
Elektron - negatiivse laenguga osake aatomituumas.
Elektroni mass on väga väike, ainult prootoni massist.
Elektronmikroskoobiga on võimalik näha endospoori struktuuri.
Elektron – negatiivse laenguga aatomituuma osa.
Elektronmikroskoobis on nähtavad heksagonaalsed plaadikesed.
Elektronmikroskoop - valguskiirt asendab seal elektronvoog.
Elektronegatiivsus - määrab ära tekkiva sideme iseloomu
Elektroni lõppaktseptor on hapnik ja hingamisel moodustub vesi.
Elektroni spinn on seotud tema magnetiliste omadustega.
Elektronkiht on elektronkattes paiknevad elektronid.
Elektron - asukoht tuuma ümber elektronkattes.
Elektronarvuti on informatsiooni töötlemise vahend.
Elektronegatiivsus - elektronide külgetõmbamise võime.
Elektronmikroskoom - Valguskiirt asendab seal elekrovool
Elektron - nivoode ala. 11. Defineerige segu.
Elektron on aatomi negatiivse laenguga osake.
Elektron – Negatiivse laenguga aatomiosake.
Elektronkate on tuuma ümber liikuvad elektronid.
Elektron - neg. laenguga aatomi koostisosa.
Elektronegatiivsus - Tõmbevõime keemilises sidemes.
Elektronkate – tuuma ümbritsevad elektronid.
Elektroni lainepikkus on võrdeline orbiidu raadiusega.
Elektronipaaride ehk Cooperi paaride tekkimisega.
Elektronoketiseadus – looduse poolt paika pandud.
Elektron – laeng - ; mass ligikaudu 0
Elektron – negatiivse laengu kandja.
Elektronide arv on võrdne prootonite arvuga.
Elektron - positron paaride tekkimine
Elektron on elementaarlaengu kandja.
Elektron - ioonjuhtivus – plasma.
Elektronegatiivsed elemendid on enamasti mittemetallid.
Elektronide arv on võrdeline valgusvooga.
Elektron - positronpaari tekitada.
Elektronkate - moodustavad elektronid.
Elektron - kulla ja hõbeda segu.
Elektronkiht – kuni 2 4 elektroni.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronvalem on 1s22s22p3. Koosneb kaheaatomilistest molekulidest (N2). • Looduses: põhiosa atmosfääris (õhus N-78%, O2-21%, Ar-0,9%), väga oluline taimedele (valkude jt. ühendite süntees), lämmastiku ringe, happevihmad.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilve tihedus on suurem. Orbitaalid on erineva kujuga. tänapäevase mudeli kohaselt liiguvad elektronid ülikiirelt ümber tuuma, omamata ajahetkel kindlat asukohta.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronvalem – aatomi elektronkatte ehitust väljendav üleskirjutus, mis näitab elektronide energiatasemeid ja –alatasemeid ning elektronide arvu nendel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronkatte ehitus - koosneb elektronkihtidest (mida rohkem kihte, seda suuremad on aatomi mõõtmed), mis sisaldavad erineva arvu elektrone.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronkate ehk elektronkest. Viimane jaguneb elektronkihtideks, mis omakorda koosnevad negatiivse elementaarlaenguga elektronidest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektrontehnoloogia valdkonnas on Austria teinud endale rahvusvaheliselt nime ennekõike kiipide ja elektrooniliste seadmete valmistajana.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronkihtide arv on 3 (S on 3.perioodi element). Elektronide arv väliselektronkihis on 6 (VIA rühmaelement).
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronide triivkiirus on väike võrreldes elektronide kaootilise liikumise kiirusega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronkate - Elektronkate on aatomi tuuma ümbritsev elektronide pilv.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilv on elektronide negatiivse laengujaotustihedus aatomis.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilve likvideerimiseks on toru siseküljele kantud grafiitemulsiooni kiht.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilve tihedus on jaotunud mõlema tuuma suhtes sümmeetriliselt.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilv – elektroni leidumise tõenäosus ruumis.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilv on aatomite vahel ühtlaselt jaotunud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Elektronpilv - s.o. negatiivsete laengute pilv.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Elektronskeemi koostamine – aatom- ja ioon- on laenguga aatom, mis on elektrone loovutanud või vastu võtnud Element: süsinik Elektronskeem: C +6/ 2)4) – aatomskeem ja iooniline kui loovutab või võtab Kihi nr Elektronide max arv
Vote UP
-2
Vote DOWN
Elektrongaas - metalliaatomite valentselektronide kogum kristallvõres.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Elektronoktett - 8 elektroniga elektronkiht aatomis.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Elektronpilv –  elektroni leidmise tõenäosust näitav hajunud piirjoontega pilv. 
Vote UP
-4
Vote DOWN
Elektronpilv – elektroni leidumise tõenäosus ruumis Ühel elektronkihil liikuvate elektronide kohta kasutatakse veel terminit elektronpilv, sest tohutu kiirusega ümber tuuma tiirlev ja seejuures pöörlev elektron näib pilvena, millesse jaotub tema laeng.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun