Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Bakterid on oma väliskujult erinevad(ümarad, pulkjad, kruvikujulised, võivad olla ripsmetega kui ka viburitega) • Hulkraksete kuju ja ehitus sõltub sellest, millisest koest nad pärinevad • Iga koe rakkude siseehitus ja väliskuju on kooskõlas nende talitlusega
Bakterid on ainsad organsimid, mis suudvad lämmastkallikana kasutada õhulämmastiku 15. Kuidas mõjutavad patogeensed bakterid organismi? Enamik patogeenseid baktereid moodustub mürgiseid aineid ehk toksiine, mis kutsuvad esile koekahjustusi. 16. Nimeta üks bakteriaalne haigus? Kuidas see levib ja millised on haiguse sümptomid? Kuidas saab bakteriaalseid haigusi ravida? Tuberkoloos.Levib õhupiisknakkusena.
Bakterid on enamasti ............................-rakulised. Rakku katab õhuke ................................... Lisaks sellele ümbritseb paljude bakterite rakke veel ....................................... . Tsütoplasmas paiknev tuuma-aine pole koondunud selgesti eristavaks ................................. . Nii on bakterid .......................................... organismid.
Bakterid omavahel on võimelised igat moodi geneetilist informatsiooni vahetama Nt. mulla patogeenne bakter Agrobacterium tumefaciens põhineb horisontaalsel geeniülekandel.
Bakterid on üldiselt mõne mikromeetri pikkused, neil on suur varieeruvus kujudest/vormidest; kera-, varda- ja spiraalikujulised. Bakterid esinevad enamikes planeet Maa asunikes, kasvades mullastikus, happelistes kuumaveeallikates, radioaktiivsetes jäätmetes, vees ja sügaval maakoores, niisamuti ka elusorganismides ja laipades.
Bakterid on aeroobid, vajavad hapniku oma elutegevuseks, sellepärast, eelistatav kasutada hermeetiliselt kinni pandvaid aparaate.
Bakterid on levinud kõikjal seal, kus levib elu (kus on elu piirid). Bakterite laia leviku põhjustavad: a. Väiksed mõõtmed b. Kiire paljunemine c. Vastupidavus erinevatele tingimustele d. Erinevate oksüdeerijate kasutamine lisaks hapnikule e. Erinevate süsinikuallikate kasutamine olles kas autotroofid või heterotroofid.
Bakterid on Biotehnoloogia uurimisobjektid (uuritakse organismide elutegevusega seotud protsesse inimesele vajalike ainete tootmiseks) Bakterid inimese elus: Piimatooted- Lactobacillus, Gefilus, ME-3; Hapendatud kurgid, kapsad; Äädikas- veiniäädikas; Alkoholid- õlu, siider.
Bakterid on mitmete haiguste põhjustajaks (kõik oleme kindlasti kuulnud vanemate hoiatusi batsillide eest). Bakter on organismile võõrkeha ning kohe algab võitlus, et kriminaali kehast välja saada • Inimese kehas jämesooles ning kaitsesüsteemis
Bakterid on head biotehnoloogiliste ravimite ja toiduainete valmistamisel, reovee puhastamisel, nahal ja seedimises (kasutavad seda, mis pole elus aga kui need eemaldada, tulevad asemele need, mis ei tee elusal ja surnud koel vahet).
Bakterid on looduses orgaanilise aine lagundajad e destruendid . Nad tagastavad atmosfääri taimede poolt omastatud süsihappegaasi ja suurendavad mullas huumuse osa. Bakterid tagavad looduses ainete ringluse.
Bakterid on võimelised väga kiiresti kohastuma muutunud keskkonnatingimustega. Esmane kohastumine on kiire, füsioloogiline ja võimaldab bakteritel mõnda aega elus püsida neile ebasoodsas keskkonnas.
Bakterid - aevastamisel piisknakkus 2. Viirused-gripp 3. Seened-hallitus, majasvamm 4. Endoparasiidid inimestel võivad esineda kirbud, täid, siseparasiidid, kes ei pea hügieeni reeglidest lugu.
Bakterid on kõige väiksemad üherakulised organismid, kes suudavad iseseisvalt kasvada ja väga kiiresti paljuneda, peamiselt pooldumise teel neile sobivas temperatuuris, milleks on 37 kraadi.
Bakterid biotõrjes - Baktertoksiin putukate vastu(bakter sünteesib spooride moodustamise käigus glükoproteiinse ühendi) Reovetepuhastamine(Aeroobsed bakterid, kes lõhustavad orgaanilisi reoaineid)
Bakterid on kõige kauem elavad organismid! * Spoore on leitud : 112 000 a. vanusest mastodaoni soolestikust . 200 000 a. vanusest jäääkilbist 250 000 000 a. vanusest soolakristallist .
Bakterid on vastupidavad organismid. Bakterid moodustavad eeltuumsete riigi, kuna neil puudub rakutuum ja pärilikkusaine on neil rõngakujulises kromosoomis otse tsütoplasmas.
Bakterid on looduses olulised orgaanilise aine lagundajad ehk destruendid, nad tagavad atmosfääri taimede poolt omastatud süsihappegaasi ja suurendavad mullas huumuse hulka.
Bakterid on prokarüootsed organismid-DNA ei ole eraldatud tuumamembraaniga ja asub tütoplasmas tuumapiirkonnas. Haploidne kromosoomistik; 1 rõngakujuline kromosoom.
Bakterid on võimelised selliseid kihte moodustama nii tehismaterjalile kui ka bioloogilistele pindadele, põhjustades sellega mitmeid tervisehädasid inimestele.
Bakterid - ehitus,tähtsus. Bakterid on kõige väiksemad (mikroskoopilised) üherakulised eeltuumsed organismid, kes suudavad iseseisvalt paljuneda ja kasvada.
Bakterid on ainuraksed, eeltuumased(tuuma pole). Kerabakteril on tuumapiirkond e nukleoid ja selle piirkonnas on rõngaskromosoom, kus asub pärilik info.
Bakterid on eeltuumsed, seega neil puudub rakutuum. Rakukest kaitseb välismõjude eest, limakapsel (osal bakteritel) aitab liikuda ja rohkem kaitsta.
Bakterid on üherakulised prokarüoodid, kelle ehituses puuduvad rakutuum ja membraanidest koosnevad organellid. Neil on ainult üks rõngaskromosoom.
Bakterid on teistele organismidele ohtlikud, sest nad võivad põhjustada tervisehäireid, mis võivad lõppeda ka surmaga – patogeensed bakterid.
Bakterid on mikroorganismid, mida leidub kõikjal looduses: õhus, pinnases, vees, taimedes, loomades jne. Võtavad osa orgaaniliseaine ringlusest.
Bakterid on eeltuumsed. 24. Mille poolest sarnanevad algloomad loomadega? Nad toituvad keskkonnast saadavatest orgaanilistest ainetest nagu loomad.
Bakterid –  amööb, kingloom Protistid ­ vetikad Loomad  ­ kaamel, muul, lõvi Taimed ­ kartul Seened – kukeseen, nutthallik
Bakterid on erakordselt vastupidavad, nad võivad elutseda praktiliselt igasuguses keskkonnas, alates kuumaveeallikatest kuni arktilise pakaseni.
Bakterid on üherakulised eeltuumsed e prokarüootsed organismid, mis paljunevad pooldumise teel. Bakteri rakul puudub rakutuum!) Heterotroofid.
Bakterid ON ÜHERAKULISED ORGANISMID. BAKTERID ON ÜMBRITSETUD KAS ÜHE VÕI KAHE RAKUMEMBRAANIGA, MIS KOOSNEB VALKUDEST JA FOSFOLIPIIDIDEST.
Bakterid - bakteritel puudub membraaniga piiritletud rakutuum ja seetõttu moodustavad nad omaette eeltuumsete ehk prokarütoodie rühma.
Bakterid on ainuraksed prokarioodid (eeltuumsed – puudub membraanidega piiritletud rakutuum) ja neil puuduvad membraansed organellid.
Bakterid on kõige väiksemad (mikroskoopilised) üherakulised eeltuumsed organismid, kes suudavad iseseisvalt paljuneda ja kasvada.
Bakterid on meie maailma kõige väiksemad üherakulised eeltuumsed organismid, kes suudavad iseseisvalt paljuneda ja kasvada.
Bakterid on varustatud ühe või mitme viburiga, mille läbimõõt on 20-30 nanomeetrit ja pikkus keskmiselt 10 mikromeetrit.
Bakterid on samuti potentsiaalsed allergeenid, kuna bakterid on niiskuslembelised siis leidu neid rohkem niisketes kohtades.
Bakterid on kõige väiksemad mikroskoobilised organismid ja neid on inimese nahal ja seedekulglas umbes 400 erinevat liiki.
Bakterid on nt ümarad, pulkjad, kruvikujulised jne. hulkraksetes sõltub kuju ja ehitus sellest, millisest koest nad pärit
Bakterid on kõige väiksemad üherakulised organismid, kes suudavad iseseisvalt kasvada ja äärmiselt kiiresti paljuneda.
Bakterid on meie kõikides eluvaldkondades, seega oleme me pidevalt bakteritest ümbritsetud ja nendega pidevas kontaktis.
Bakterid on tavalisel vaatamisel nähtamatud ja nende olemas olust saab teada alles pärast laboris tehtud veeanalüüsi.
Bakterid on vastupidavad paljude väliskeskkonna mõjude suhtes, see võimaldab neid elada väga erinevates tingimustes.
Bakterid on võimelised fosforit hankima fosfonaatide lagundamisel, kasutades selleks fosfonataasi ja C-P lüaasi radu.
Bakterid on üherakulised prokarüoodid, kelle ehitusest puuduvad rakutuum ja membraanidest koosnevad organellid.
Bakterid on võimelised moodustama paksukestalisi eoseid, mis on vastupidavad ebasoodsatele keskkonntingimustele.
Bakterid on nõudlikud ka mulla reaktsiooni suhtes: optimaalne on neutraalne või nõrgalt happeline reaktsioon.
Bakterid on nii väikesed, et meie neid palja silmaga ei näe. Bakteritel on väga suur ökoloogiline tähtsus.
Bakterid on tillukesed olevused, mida me palja silmaga ei näe, kuid keda on kõikjal ja üsna suurel hulgal.
Bakterid - üherakulised eeltuumsed organismid (prokarüoodid) - pärisbakterid (Eubacteria). Rakutuuma pole.
Bakterid on lihtne paljunemine ja pärilik materjal läheb järgmisele põlvkonnale lihtsa paljunemise teel.
Bakterid e. spirillid; *keerisbakterid e. spirokeedid; *punguvad ja jätketega bakterid; *niitjad bakterid.
Bakterid on halvad, nad tekitavad haiguseid, neid pestakse reklaamides seepidega kehalt maha ja nii edasi.
Bakterid on eelisseisus. Kalade toitmine peab olema mitmekesine. Teiseks väga oluliseks teguriks on vesi.
Bakterid on ka inimese juustes, suus, seedekulglas jne. enamik baktereid ei kujuta inimesele mingit ohtu.
Bakterid on keerulisema kahekihilise rakukestaga ja evolutsiooniliselt nooremad – rühm Didermata
Bakterid on ohtlikud seetõttu, et nad võivad levida nii haiglas,või töö- ja koolikaaslastele.
Bakterid - on üherakulised eeltuumsed ehk prokarüootsed organismid, kes paljunevad pooldumisel.
Bakterid – süüfilis, see on ka põhjus, miks kõikidele rasedatele tehakse süüfilise test.
Bakterid on ümbritsetud ühe või kahe rakumembraaniga, mis koosneb valkudest ja lipiididest.
Bakterid on prokarüootsed rakud, mis võivad elada nii ekstra- kui ka intratsellulaarselt.
Bakterid on ainuraksed organismid ning puutuvad seetõttu väliskeskkonnaga vahetult kokku.
Bakterid - prokarüoodid ehk bakterioloogia eeltuumsed . * mikrobioloogia *bakterioloogia
Bakterid on värvusetud, sinised või punakad, erineva kujuga, üksikud või ahelatena.
Bakterid - Arhed-Ekskavaadid-Kromalveolaadid-Juurjalgsed-Amööbid-Seened-Taimed-Loomad
Bakterid on küll võimelised ATPd tootma, kuid kasutavad raku varusid, kuni võimalik.
Bakterid – kõige väiksemad üherakulised organismid, millel on kõik elu tunnused.
Bakterid on ainsad organsimid, mis suudvad lämmastkallikana kasutada õhulämmastiku.
Bakterid on kõige väiksemad üherakulised eeltuumsed organismid ehk prokarüoodid.
Bakterid on tähtsad loodusele ja inimesele seetõttu, et nad osalevad aineringes.
Bakterid on ka meditsiinis tähtsad ja kasutatakse neid ka tekstiilitööstuses.
Bakterid on suurteks abilisteks ka põllumajanduses ning heitvete puhastamisel.
Bakterid - • Loomsed kahjurid • Kuivamis-niiskumisprotsess • Inimtegevus
Bakterid on kas kerakujulised, pulkjad, niitjad või mõned ka kruvikujulised.
Bakterid – prokarüoodid ehk eeltuumsed  bakterioloogia mikrobioloogia
Bakterid on eeltuumsed (prokarüootsed) organismid, sest neil puudub rakutuum.
Bakterid on oma väliskujult erinevad: ümarad, pulkjad kui ka kruvikujulised.
Bakterid on teistele organismidele nii kasulikud, kahjulikud kui neutraalsed.
Bakterid on olulised lagundajad, olulised lämmastiku ja süsiniku ringes.
Bakterid on väga olulised ka tööstuslike ja olmeheitvete puhastamisel.
Bakterid – mullas on kõige enam aeroobseid, heterotroofseid baktereid.
Bakterid - Spirillum, Azotobakter, Beijerinckia, Rhizobium, Escherichia.
Bakterid - Bakterid on eeltuumsed organismid, sest neil puudub rakutuum.
Bakterid on kõige väiksemad organismid, kellel on kõik elutunnused.
Bakterid on kõige rikkalikum eluvorm, elades õhus, maal kui ka vees.
Bakterid - Põrandatel ja tööpindadel olevad võimalikud bakterid.
Bakterid on kaetud kapsliga, mis kaitseb neid keskonna mõjude eest.
Bakterid on mikroskoopilised, üherakulised, eeltuumsed organismid.
Bakterid on lihtsad organismid, rakutüüpe on ümbes kümmekond.
Bakterid on kerakujulised, pulkjad, niitjad ning kruvikujulised.
Bakterid on ümara, kruvi kui ka pulga kujulised või niitjad.
Bakterid on elus, saavad need meie organismi heaks toimida.
Bakterid - eeltuumsed e prokarüoodid - neil puudub tuum.
Bakterid on suur prokarüootsete mikroorganismide domeen.
Bakterid on ka kasulikud kasutatakse ainete tööstuses.
Bakterid on palju tundlikumad sellele, kui pärmseened.
Bakterid on looduses tähtsad aineringes lagundajatena.
Bakterid on väikesed, alati üherakulised elusolendid.
Bakterid on olulised ka heitvee puhastamisel fosforist.
Bakterid - kõige väiksemad üherakulised organismid.
Bakterid – salmonelloos, keskkonnategurite suhtes.
Bakterid on üherakulised, klorofüllita organismid.
Bakterid on eeltuumsed, seega neil puudub rakutuum.
Bakterid on looduse aineringes tähtsad lagundajad.
Bakterid - tavalisse võivad tõvestavad sattuda.
Bakterid sooltes on anaeroobid, nt. soolekepike E. coli.
Bakterid on samuti potentsiaalsed allergeenid.
Bakterid pesa ehk koloonia, mis on silmaga nähtav.
Bakterid on pulkjad, ümarad, kruvikujulised.
Bakterid on väga arvukas organismide rühm.
Bakterid on kõige kauem elavad organismid
Bakterid on olulised heitveepuhastamisel.
Bakterid on kõik rakusisesed parasiidid.
Bakterid – prokaüoodid ehk eeltuumsed
Bakterid on oma väliskujult erinevad.
Bakterid on üherakulised organismid.
Bakterid - tubuliini peaksid katkema
Vote UP
-2
Vote DOWN
Bakterid põllumajanduses - või ja juustu valmistamiseks, Bakterite abil toodetakse enamus piimasaadusi, näiteks hapupiim, keefir ja jogurt aga ka alkoholi, antibiootikume, veiniäädikat jm. orgaanilisi ühendeid.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun