Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Atm - teenust on nelja liiki: • CBR (Constant Bit Rate) - konstantse bitikiirusega, sarnane rendiliinile • VBR (Variable Bit Rate) - muutuva bitikiirusega, sobib heli ja video puhul • UBR (Unspecified Bit Rate) - suvalise bitikiirusega, sobib e-posti ja veebilehtede edastamiseks • ABR (Available Bit Rate) - garanteerib minimaalse bitikiiruse, kuid lubab aeg-ajalt ka suuremaid kiirusi, kui võrk on vaba PPP (Point- to- Point Protocol) - kakspunktprotokoll, punkt-punkt protokoll.
Atm - s kattub Cu oksiidiga: Cu +½02=CuO (musta värvi). Paari aasta jooksul reag viimane aluselisteks sooladeks, mis on rohelised: CuO=Cu2(OH)2C12, CuO=Cu2(OH)2SO4. CuO=Cu2(OH)2CO3. Looduskk-s on Cu korr kiirused: maa atm – 0.2-0.6 µm/aastas; mere atm – 0.6-1.1; linna atm – 0.9-2.2; magevees -10, merevees - 50; maapinnas - 1-50. Piirangud: *Vase konts pinnalt ei tohi lasta veel valguda ei Zn teraspleki, Al ega Fe-le. *Vasele on isel pisteline ehk auguline korrosioon.
Atmosfääri rõhk on 9 MPa ehk 90 at. Maal on selline rõhk ookeanides 1 km sügavuses.
Atmosfääriõhu saastamine on muutunud majanduslikuks, tehniliseks ja sotsiaalseks probleemiks. Atmosfääri heidetud saasteained (gaasilised, tahked) tekitavad sudu, happevihmu, osoonkihi kahanemist ja kasvuhooneefekti. Näiteks süsinikdioksiidi ja metaani suurenemine atmosfääris tugevdab ajapikku globaalset kasvuhoonenähtust; halogeensüsivesinikud ehk CFC-ühendid (freoonid, haloonid) põhjustavad osoonikihi Joonis 1.1 Tehased saastavad õhku.
Atm - teenust on nelja liiki: 1) CBR (Constant Bit Rate) - konstantse bitikiirusega, sarnane rendiliinile; 2) VBR (Variable Bit Rate) - muutuva bitikiirusega, sobib heli ja video puhul; 3) UBR (Unspecified Bit Rate) - suvalise bitikiirusega, sobib e-posti ja veebilehtede edastamiseks; 4) ABR (Available Bit Rate) - garanteerib minimaalse bitikiiruse, kuid lubab aeg-ajalt ka suuremaid kiirusi, kui võrk on vaba
Atm võrgus on 25 Mbit/s kuni 10 Gbit/s (OC-192c/STM-64), samas kui tavalises Ethernet’i kohtvõrgus on see maksimaalselt 100 Mbit/s. ///// Erinevalt TCP/IP võrgust, kus ühele sõnumile kuuluvad paketid võivad lähtepunktist sihtpunkti liikuda erinevaid teid mööda, luuakse ATM võrgu puhul iga sõnumi tarvis kahe võrgupunkti vahele fikseeritud kanal, mistõttu ATM võrgu kasutamist on lihtsam tasustada.
Atmosfäär puudub - tohutu UV-kiirgus ja meteoriitide sadu. Merkuuri aasta on 88 Maa-päeva. Veenus: ruumalalt ja massilt pisut väiksem kui Maa. Omab tohutut tihedat atmosfääri, mis on pidevas liikumises ja seetõttu Veenuse pinda otseselt ei näe. Atmosfäär koosneb 97% CO2 ja 3% N-st. Atmosfäär on nii tihe, et pinnale jõudes vastab see 900m sügavusele vettesukeldumisele.
Atm - liikluse klassid: – CBR – püsiv (constant) bittikiirus(eraldatakse ribalaius vastavalt rakkude suurimale sfgedusele) – VBR – muutuv (variable) BR(vastavalt effktisvsele rakkude sagesusele) – ABR – saadaolev (available) BR(vastavalt väikseimale rakkude sagedusele) – UBR – määratlema (unspecified) BR(ei tagata mingit ribalaijust)
Atmosfääritingimuste juures on see 8500km. Nõutav tugijaama võimsus: Allikad: Otsenähtavus raadiolaine mõttes on seega • Naabersagedusega AP-d. Naaberkärjekorral piisab . kanalite nihkest 15MHz, Täielikult kattuvate kärgede Näide 3 korral peab kanalite eraldatus olema 25MHz. Okumura-Hata mudel avamaastikul: kus L on keskmine levikadu saatjast vastuvõtjani.
Atmosfäär ehk õhkkond... koosneb sfääridest *Jaguneb sfäärideks temp muutumise järgi: 1)Troposfäär : *õhu temp langeb 6c ühe km kohta *80% kogu õhust on seal *seal tekivad kõik ilmastikunähtused 2)Stratosfäär: *õhu temp tõuseb osoonikihi tõttu,mis neelab UV-kiirgust, mille arvelt toimub soojenemine 3)Mesosfäär 4)Termosfäär
Atmosfäär – ehk õhkkond ; Maad ümbritsev kihilise ehitusega õhkkest (gaaside – lämmastiku, hapniku, argooni, süsihappegaasi jt ning veeauru segu) ; eristatakse maapinnalt ülespoole troposfääri, stratosfääri, mesosfääri, termosfääri ja eksosfääri ; meteoroloogias loetakse atmosfääri ülapiiri kõrguseks 1000 – 1200 km
Atmosfääritingimuste juures on see 8500km. Võrreldes seda vaba ruumi kaoga, on näha, et 2-kiire mudeliga Otsenähtavus raadiolaine mõttes on seega Näide noateralt difraktsiooni mõjust: kirjeldatud levi kadu väikese Φ korral on 40dB dekaadi kohta (vaba ruumi kadu oli 20 dB/dekaad). Valemist on veel näha, et see . kadu on sagedusõltumatu.
Atmosfäär - Maal hapnik ja lämmastik, Marsil atmosfääri praktiliselt ei olegi 33. Mida on teada elust Marsil? Algul arvati, et seal on elu, sest omaarust nähti korrapäraseid kanaleid ja taimestikku, kuid kanalid osutusid silmapetteks ja kohapeal mõõdetud rõhk ja temp viitasid, et elu marsil on võimatu.
Atmosfääriline elavhõbe on ohtlik oma toksilisuse, lenduvuse ja suure liikuvuse tõttu.. Õhku eraldub elavhõbe vulkaanidest, inimtegevuse tagajärjel metallurgiatööstusest, kivisöe ja muu kütuse põletamisel, prügi põletamisel ja olmest (purunenud termomeetrid ja päevavalguslambid) ning krematooriumidest.
Atmosfäär on hakanud neelama rohkem Maa soojuskiirgust ja seda on vähem lahkunud maailmaruumi. Konkreetses kohas maapinnale langeva päikesekiirguse hulk sõltub koha geograafilisest laiusest (Päikese kõrgusest horisondil, öö ja päeva pikkusest), pilvisusest, aluspinna omadustest.
Atmosfäär – Normaal- ehk füüsikaline atmosfäär (tähis atm) on rõhk, mis võrdub 760 mm kõrguse elavhõbedasamba rõhuga normaaltingimustel; 1 atm = 101325 Pa. Tehniline atmosfäär (tähis at) on rõhk, mille tekitab jõud 1 kgf 1 cm2 suurusele pinnale; 1 at = 98 066,5
Atmosfäär on läbipaistvam, varjud pikad ja selged ning annavad edasi täpselt obekti silueti iseärasusi. Keskpäevavalguses on ere, pimestav, tekkivad varjud on lühikesed ja teravad, värvid on kuldse varjundiga ja heledad, seetõttu tunduvad eriti heledad pinnad ebaselged.
Atmosfäär on jagatud 4ks sfääriks temperatuuri vertikaalsuunalise muutumise alusel: 1)Troposäär-seal paikneb valdav osa õhkkonna massist,seal toimub temperatuuri järkjärguline langemine, selle kohal on tropopaus(õhukiht,millest kõrgmal temperatuur enam ei lange.
Atmosfääri front - kitsas elradusvöönd kahe erinevate omaduste õhumassi vahel võib olla statsionaarne või liikuv Õhumasside klassifitseerimine - arktiline A-põhja jäämere ümbrus - antarktiline AA - antarktikas - polaarne P parasvööde - Troopiline T - ekvatoriaalne E
Atmosfääri tihedus on 100 korda ja rõhk pinnale 60 korda väiksem , kui Maal.
Atmosfäär on üks põhilisi Maal eksisteeriva mitmekesise elu olemasolu võimaldavaid tegureid. Inimtegevus rikub tihti looduslikult kujunenud atmosfääriõhu optimaalset keemilist koostist, näiteks fossiilkütuste põletamine paiskab õhku hulgaliselt saasteaineid.
Atmosfäärist on lämmastik ja 1,6% metaan, lisaks väikestes kogustes ka etaani, propaani, atsetüleeni jms. Titani gravitatsioon on nii väike ja atmosfäär nii tihe, et inimestel oleks võimalik seal lennata, kui nende käte külge kinnitada tiivad, mida lehvitada.
Atmosfäär m - il puudub (rõhk pinnal alla 10 -15 atm.), Päikese lähedus ja aeglane pöörlemine tekitavad suuri temperatuurierinevusi (-170°C öösel kuni +350°C päeval). veenusMõõtmetelt Maale väga sarnane, kaetud kogu ulatuses läbipaistmatu pilvekihiga.
Atmosfaarifront – piirkond, kus on kontaktis erinevad õhumassid, harilikult mõeldakse sooja ja külma õhumassi kokkupuuteala olukorras, kus üks õhumass on teisele järele jõudnud, tungib kiiluna selle alla või peale ja sunnib ettejääva õhu taganema.
Atmosfäär – õhukiht mis ümbritseb maad ja ulatub 1200 km ni Kliimatekke tegurid jagunevad 2. 1.astronoomilised =>Maa tiirlemine ümber päikese .. 2.geograafilised =>mandrite ja ookeanite paigutus geograafilised tegurid määrab ära asukoht.
Atmosfäär on õhuke, kuid piisav, et toetada tugevaid tuuli ning tolmutorme, mis vahel haaravad kuudeks endasse kogu planeedi. Samuti eksisteerib Marsil kasvuhooneefekt, mis on siiski nii nõrk, et tõstab temperatuuri, vaid viie kraadi võrra.
Atmosfääris aeg - ajalt ilmuvad pilved). Kanalid ja mered muudavad oma heledust ning värvi vastavalt aastaaegade vaheldumisele Marsil ja neid on peetud taimestikuga kaetud aladeks ning isegi mõistusega olendite poolt ehitatud niisutussüsteemideks.
Atmosfäär on nii tihe, et aastaaegade ning öö ja päeva vahet peaaegu ei ole./7/ Veenus on Maast ainult natukene väiksem (diameeter on 95% Maa diameetrist, mass 80% Maa massist). Veenus (Kreekas: Aphrodite) on armastuse ja ilu jumalanna.
Atmosfäär ehitus on järgmine: atmossfäär, litosfäär ja hüdrosfäär – nende ühine ala moodustab biosfääri Troposfääris kõrguse kasvades temperatuur väheneb, stratosfääris tõuseb, mesosfääris langeb ning termosfääris tõuseb
Vote UP
-1
Vote DOWN
Atmosfäär on väga hõre ja koosneb peamiselt süsihappegaasist  Marsil on ka vett, kuigi see saab eksisteerida vaid auruna või jääna  Temperatuur Marsil kõigub 100°C ümber olles päeval 0°C juures ja öösel -100°C piires Planeetide sümbolid Kasutatud materjalid  http://wikipedia.ee/w/index.php? title=Eri%3AOtsimine&search=Maa-t %C3%BC%C3%BCpi+planeedid  http://raatuse.rtk.tartu.ee/arvuti/kavad/ aare/page3.html
Atmosfäär - Me näeme Päikese atmosfääri ehk fotosfääri, mis kiirgab meile valgust ja millest 71% on vesinik, 26,5% heelium ja ülejäänud 0,5% moodustavad hapnik, süsinik, raud, räni, lämmastik, magneesium, neoon, väävel.
Atmosfääri temperatuur on Päikesesüsteemi planeetide hulgas kõige madalam, langedes kuni 49 kelvinini (−224 °C). Väga madala temperatuuri tõttu kuuluvad atmosfääri koostisesse peamiselt väga kerged gaasid – vesinik ja heelium.
Atmosfäärides on tõenäoliselt säilinud mälestus aine koostisest Galaktikas meie tähesüsteemi tekkimise ajal - vesinikust ja heeliumist raskemaid keemilisi elemente leidub seal ligi 30 korda vähem kui Päikese atmosfääris.
Atm - multimeediumandmetele sobiv ribalaiuse dünaamilise jaotusega kiire (sadu Mbit/s) edastusmeetod | pakett - 53 baiti; 48 bytes of data and 5 bytes of header sooritatud operatsioon on alati kiirem programsest.
Atmosf valguskiirgus - soojuse näol, auru kondenseerumisel see soojus vabaneb, võrreldes temp seda kuivem ün õhk. *Eriniiskus (r)- õhus maakiirguse näol maapind kaotab, atmosf valguskiirguse soojendades ümbritsevat õhku.
Atmosfääri all on 24 000 km paksune kiht, milles gaas läheb sujuvalt üle vedelaks molekulaarseks vesinikuks, ja 46 000 km paksune nn. metallilise vesiniku tsoon • Magnetväli on Jupiteril 20 korda tugevam kui Maal.
Atmosfäär on väga liikuv, alludes isegi väikestele rõhuerinevustele, mille tagajärjeks on tuulte tekkimine.Atmosfääri koostis ja vertikaalne struktuur: Koostiseks on 90% vesinik, 9% heelium ja 1% hapnik.
Atmosfääri mõjukeskmed – paljuaastase keskmise õhurõhukõrgema ja madalama õhurõhuga piirkonnad ehk maksimuumid ja miinimumid, sest nad kujundvad nad kujundavad õhuringlust palju suuremal, kui on nende endi pindala.
Atmel avr – 8 bitine Välkmälu, EEPROM(kustutatav mälu, ülekirjutatav) ja SRAM(staatiline juhupöördusega mälu) on integreeritud ühele kiibile, mis kõrvaldab üldjuhul vajaduse välise mälu jaoks.
Atmosfääri koostis - N2 – 78%, O2 – 20,95%, Ar – 0,93%. Peale selle võib olla ka veeauru (kuni4%), heitgaase, tolmu jm. Osoonikiht – 10-15 km kõrgusel maapinnast Maad ümbritsev osooni ehk trihapniku kiht.
Atmosfääri koostis – atmosfääri koostise dünaamika – Atmosfäär koosneb peamiselt lämmastikust, hapnikust, veeaurust, süsihappegaasist, osoonist ning õhus hõljuvatest vedelatest ja tahketest osakestest.
Atmosfääri pikalaineline ehk soojuskiirgus). Kiirgusbilanss on maapinnas neeldunud ja maapinnalt lahkunud kiirgusvoogude vahe: R = Q(1-A)-E, kus R - kiirgusbilanss, Q - kogukiirgus, A - albeedo ja E - efektiivne kiirgus.
Atmosfääri all on 24000 kilomeetri paksune kiht, mille gaas läheb sujuvalt üle vedelaks molekulaarseks vesinikuks ja lisaks veel umbes 46000 kilomeetrine kiht, mida nimetatakse metallilise vesiniku tsooniks.
Atmosfääriõhu saastamine on muutunud majanduslikuks, tehniliseks ja sotsiaalseks probleemiks. Atmosfääri heidetud saasteained (gaasilised, tahked) tekitavad sudu, happevihmu, osoonikihi kahanemist ja kasvuhooneefekti.
Atmosfäär – maismaaelustik 70 Settimine ookeanides 1-10 Fossiilsete kütuste põletamine 5 Ookeanid adsorbeerivad 50% inimese poolt paisatud CO 2-st, 17 mooli atmosfääri CO2-e ookeani pinna m2 kohta.
Atmosfäär ehk õhkkond. Tänapäeva ilmaennustamiseks kasutatakse satelliitpilte, ilmaradareid, õhupalliga taevasse lastavatelt raadiosondidelt, laevadel ja lennukitel olevatest automaatjaamadest.
Atmosfäärine ehk 100 kPa suurune rõhk vastab vee tõstekõrgusele 10 m. Vedelik sisestatakse tsentrifugaalpumpa tiiviku pöörlemistsentri ümber või läheduses olevast sisestusavast imitoru kaudu.
Atmosfääri kõrguseks on umb 100 km Esimene osa on troposfäär seal asub ¾ atm. massist ja peaaegu kogu õhuniiskus , toimub energiavahetus maa ja atm. vahel, meteoroloogiliste protsesside toimumise koht.
Atmosfääris 10 – 12 km vahel loetakse kokkuleppeliseks piiriks kosmose ning atmosfääri vahel kuna seal on juba võimalik vaadelda muutusi, mis esinevad, kui kosmosetehnika atmosfääri siseneb.
Atmosphere packaging on growth of Listeria monocy- Journal of Food Science 66:1012–1016. togenes and Salmonella enterica Typhimurium and Lazar, V. 2006a. Shhhh … ! Ozone’s too good to share.
Atmosfäär on 400 korda väiksema massiga kui seda on Maailmameri ning tema koostis on kujundatud roheliste taimede poolt fotosünteesi kaudu kompleksühendi klorofüll vahendusel.
Atmosfääri puudumisel on lühilainelise kiirguse neeldumisest tingitud soojenemine ja maapinna soojuskiirguslik jahtumine tasakaalus. Maa atmosfääris olevad selektiivselt neelavad gaasid.
Atmosfääri liikumised on siiski keerukamad kui vees , sest õhus toimub intensiivsem ja vertikaalne liikumine , õhk on kokkusurutav ja atmosfääris on veeaur mis võib oma olekuid muuta.
Atmosfääri ülesandeks on kaitsta meid kosmiliste äärmuste eest ja hoida meid soojas. Maa atmosfääri alumine piir on maa- ja merepind, ülemine piir aga ei ole täpselt määratletav.
Atmosfääri tsirkulatsioon - Suuremõõtmeliste ja suhteliselt püsivate õhuvoolude süsteem, mille abil toimub õhumasside nii horisontaalne kui ka vertikaalne ümberpaiknemine maakeral.
Atm - i rakk koosneb 48- 3.võimalik on side nii suure arvu seadmete vahel, mida ei toetaks üksainus segment; baidisest kasulikust lastist ja 5-baidisest päisest.
Atman - HINDUISMIS Brahmani avaldumine isiksuses, Kõrgeim mina, kõigis olendeis üks ja sama Kõrgeim isiksus, kes on loonud selle maailma koos kõigi olenditega.
Atman – inimindiviidi hing, mille ajutiseks peatuspaigaks on keha ja ümbersündide eesmärgiks on arusaamale jõudmine, et atman on brahmaniga üks ja see sama.
Atmosfäär 5 - ks kihiks ja 4-ks vahekihiks TROPOSFÄÄR 0. .11 km , polaaraladel ülemine piir madalamal 8 km, ekvaatoril kõrgemal 18 km ~80% ümbritseva õhu massist.
Atm - rakkude edasisaatmine on kiire ja tõhus, sest selle saab realiseerida integraallülitustel. Kiipidel sooritatud operatsioon on alati kiirem programsest.
Atmosfääri koostisosad on lämmastik (78%), hapnik (21%), argoon (0,9%) ja süsinikdioksiid (0,04%). Põrkuvad ja seal liigub üks maakoor teise alla, sulab seal ja tekib süvik.
Atmosfääriõhu saastamine on muutunud majanduslikuks, tehniliseks ja sotsiaalseks probleemiks. Eesti pole päris kindlasti ainus riik, kellel on probleeme liigse õhu saastamisega.
Atmosfäärihelendust ehk virmalisi. Kroon ja päikesetuul • Krooniks nimetatakse pärlvalget hõredat atmosfääri, mis ümbritseb Päikest miljonite kilomeetrite ulatuses.
Atmosfäärset o2 - e kasutavad hingamiseks kõik aeroobsed organismid – hapnik viiakse selles protsessis uuesti veemolekuli koostisse, veeaur vabaneb hingamisel.
Atman –  inimindiviidi hing, mille ajutine peatuspaik on keha;  ümbersündide  kaudu tuleb arusaamine, et brahman ja atman on samad
Atm - i teine oluline eelis on suvalist tüüpi andmete 2.sild on tulemüüriks, mis takistab teatavate võrguhäiringute levimist; edastuse võime.
Atmosfääri all on 24000 km paksune kiht, milles gaas läheb sujuvalt üle vedelaks molekulaarseks vesinikuks ja 46000 km paksune nn. Metallilisevesiniku tsoon.
Atmosfääriõhu saastatus on paljudes linnades tõsisemaid keskkonnaprobleeme. Õhu saastatuse peamiseks põhjuseks on inimtegevuse tagajärjena kõrge mürkainete tase.
Atmosfäär on gaaside segu, mis koosneb lämmastikust (78 %), hapnikust (21 %), argoonist (0,93 %), süsihappegaasist (0,03 %) ja mitmesugustest teistest
Atmosfääriprotsessid - tuul (torm), maavärinad, plahvatused, vibratsioon jm. Infraheli ehk madalsagedusheli peaaegu üldse ei neeldu , seetõttu levib ta kaugele.
Atmosfäär - õhkkond- maad ümbritsev kihilise ehitusega gaasiline kest, mis koosneb enamasti lämmastikust, hapnikust, argoonist, süsihappegaasist ja
Atmosfääri mõju - On puidu niiskumise ja kuivamise põhjus (toimub mitmekordselt). See tekitab pinnakihtide destruktsiooni ja aitab kaasa seente tekkimisele.
Atmosfääri põhikomponent on lämmastik. Peale Maa on Titan teadaolevalt ainus keha Päikesesüsteemis, mille pinda katavad talvel külmuvad ja suvel sulavad ookeanid.
Atman – inimese isiklik hing, eluhingus, isik, mina ise tat tvam asi – “Too sa oled”, mina-teadvuse vabastamine, kokkusulamine absoluudiga
Atmosfäär – vihm, udu, raba kohal ja sünged maamajad – pärineb veel 19. sajandi algul väga populaarsest inglise õudusromaanide traditsioonist.
Atmosfäär on nii tihe, et aastaaegade ning öö ja päeva vahet peaaegu ei ole. Maale lähenedes on Veenus alati sama küljega meie poole pööratud.
Atmosfäär - ehk õhkkond on Maad ümbritsev kihilise ehitusega õhukest, mis koosneb erinevatest gaasidest ning seda hoiab kinni gravitatsioonijõud.
Atmosfäär on küllalt tihe, et Marsil saaksid möllata väga tugevad tuuled ja tohutud tolmutormid, mis mõnikord neelavad terve planeedi kuudeks.
Atmosfääri vastukiirgus - esineb,kui on ilm pilves,õhk soe ja sisaldab palju veeauru.Efektiivne kiirgus-maa soojuskiirguse ja atmosfääri vastukiirguse vahet.
Atmosfäärist on koondunud maapinna lähedasse ossa, mistõttu kõrgemale tõustes vähenevad õhurõhk ja atmosfääri tihedus suhteliselt kiiresti.
Atmosfääri tsirkulatsioon - mõeldakse maakera ümbritsevate õhuvoolude süsteemi kui tervikut, mis tekitab õhumasside horisontaalse ja vertikaalse vahetuse.
Atmosfääri mass on kõrguslikult ebaühtlaselt jaotunud: 50% on alumises 5km kihis, 75% kuni 10km-ni, 90% kuni 16km-ni, 95% kuni 20km-ni ja 99% kuni
Atmosfääri koostises on 78% lämmastikku, 21% hapnikku, 0,93% argooni ning keskmiselt on süsihappegaasi 0,033%. Kõrguse suurenedes õhurõhk väheneb.
Atm - s – paatina 2ZnCO3*3Zn(OH)2 kiht on tihe, hästi nakkunud ning kaitseb seetõttu Zn-i. Vees on taoline kate raskesti lahustuv.
Atmosfäär – maa õhukiht, maalt kaugenedes hõreneb, piiriks loetakse 1200 Front on ülemineku ala erinevate omadustega õhumasside vahel.
Atmosfäär – Maad ümbritsev õhukiht, ülapiir ulatub 1000-1200 km. temperatuuri ja keemilise koostise järgi jaotatakse alasfäärideks.
Atmosfääri massiarv – massiarv on arv, mis näitab mitu korda kiirte teele jäänud mass on nende kaldu langedes suurem kui vertikaalselt langedes.
Atmosfäär on hõre, 95% sellest moodustab süsinikdioksiid, mingil määral leidub ka veeauru, hapnikku, süsinikoksiidi ja vesinikku.
Atmosfäär on täis vett Kuigi atmosfääris ei ole vett väga suurel hulgal, on ta hiigeltee, mida mööda vesi kulgeb ümber maailma.
Atmosfäär on ligi 100 korda tihedam Maa omast rõhk 90 atm), koostises domineerib süsihappegaas (96.5%), ülejäänu on lämmastik.
Atmosfäär - õhkkond.Biosfääris elavad organismid.Energia,mida keha omab oma asendi tõttu jõuväljas, on potentsiaalne energia.
Atm - teenust on nelja liiki: 1) CBR (Constant Bit Rate) - ülekandekiirus on fikseeritud, andmed saadetakse püsiva voona.
Atmosfäär - ehk Maad ümbritsev õhukiht,ülapiiriks 1000-1200 km.Temperatuuri ja koostise tõttu jaotatakse see alasfäärideks.
Atmosfäär on gaaside segu, mis koosneb lämmastikust, hapnikust, argoonist, süsihappegaasist ja mitmesugusest teisest gaasidest.
Atm - s kogu informatsioon on jagatud 53 silbilisteks rakkudeks, kus 48 silpi on informatsiooni ja 5 rakku lipiku jaoks.
Atmosfäär on taimedele vajaliku süsihappegaasi ja kõikidele aeroobsetele orgnanismidele tarviliku hapniku reservuaariks.
Atmosfääri vastukiirgus – soojendab või jahutab maapinda Efektiivne kiirgus –Maa soojuskiirguse ja atmosfääri vastukiirguse vahe.
Atmosfääri puudumisel on lühilainelise kiirguse neeldumisest tingitud soojenemine ja maapinna soojuskiirguslik jahtumine tasakaalus.
Atmosfäär on väga tihe, kuid planeetide üldine tihedus on väike u 1000 kg/m3. Atmosfäär pöörleb vööndite kaupa.
Atmosfääri läbipaistvus – oleneb veeauru, tolmu, suitsu jne sisaldusest, samuti kiirgust nõrgendavate ainete hulgast atmosfääris.
Atmosfäär – õhkkond; taevakeha ümbritsev disain - kujunduskunst gaasikiht disainer - kunstnik, kes kujundab tooteid
Atmosfääri koostis on järgmine: 78 % lämmastikku, 21 % hapnikku, 0,03 % süsihappegaasi, kuni 4% veeauru, 0,95 % intertgaase.
Atmosfääri koostis - N2 – 78%, O2 – 20,95%, Ar – 0,93%. Peale selle võib olla ka veeauru (kuni 4%), heitgaase, tolmu jm.
Atmosfäärne lämmastik on bioloogiliselt piiratud kasutusega, põhjustades lämmastiku vajakajäämist erinevates ökosüsteemides.
Atmosfääriõhu osoonisisaldus on ka seal üpris väike: stratosfääris sisaldub teda 1 m³, õhus mitte üle 10 cm³ ehk 10 miljondikku.
Atmosfäär - pikk, katkematu Maad ümbritev sfäär, 100-1200 km. Transpiratsioon - vee auramise protsess taimedest.
Atmosfäär on Maa omast umbes 100 korda tihedam, enamus sellest on süsihappegaas, ülejäänu moodustab lämmastik.
Atmosfäär on pidevas korrapäratus liikumises (turbulents). Dobsoni ühik (DU) on osoonikihi paksuse mõõtühik.
Atmosfääri rõhuga – sellest „sügavamale“ liikudes rõhk suureneb, kõrgemale „pilvedesse“ tõustes aga alaneb.
Atmosfäär on väga liikuv, alludes isegi väikestele rõhuerinevustele, mille tagajärjeks on tuulte tekkimine.
Atmosfäär – õhkkond *lahustub vees, tungib mulda jne * atmosfäärist pärineb HAPNIK ja LÄMMASTIK (taimede
Atmosfääridestillatsiooni jääki – masuuti – kuumutatakse uuesti toruahjus ja destilleeritakse ühes või mitmes vaakumkolonnis.
Atmosfäär - maad ümbrittsev gaasikiht, mille alumiseks piiriks on maapind, ülemine on kokkuleppe küsimus.
Atm võrgus on 25 Mbps kuni 10 Gbps, samas kui tavalises Etherneti kohtvõrgus on see maksimaalselt 100 Mbps.
Atmosfääri valguskiirgus – maakiirguse näol maapind kaotab, atmosfääri valguskiirguse näol aga saab juurde energiat.
Atmosfääri valguskiirgus – maakiirguse näol maapind kaotab, atmosfääri valguskiirguse näol saab aga energiat juurde.
Atmosfäär on CO2 ja hapniku reservuaariks, atmosfääris on lämmastikutagavara, mis on taimedele oluline.
Atmosfäär on kõigist sfääridest kõige mobiilsem, seega otsustav roll kliima kujundamise ja muutumises.
Atmosfääri avastamist on Pluuto Päikesest üha enam eemaldunud ning planeedi keskmine temperatuur seetõttu langenud.
Atmosfäär on Maad ümbritsev õhuke gaasikiht, tänu millele on võimalik elu teke ja olemasolu maakeral.
Atmosfääris ebaühtlaselt - ligikaudu 99% atmosfääri massist asub kihis, mis ulatub maapinnast kuni 30-35km kõrgusele.
Atm - rakkude edasisaatmine on kiire ja tõhus, sest selle saab realiseerida integraallülitustel.
Atmosfäär on maad ümbritsev gaasikiht, tema alumiseks pinnaks loetakse maapinda või siis ookeanipinda.
Atmosfääri loomine on kui sisemine turundustegevus, mis hiljem, valminuna, hakkab end teostama välisturunduses.
Atmosfäärifront - kahe erisuguse naaberõhumasssi vaheline õhuke kiht, samuti selle ja aluspinna lõikejoon.
Atmosfääriosakeste koostis on mitmekesine, sisaldades tahkeid soolakristalle, oksiide, N- ja S-ühendeid, radionukliide.
Atmosfääriks e. õhkkonnaks nim. maakera välimist, gaasilist kesta, mis pöörleb ja tiirleb koos Maaga.
Atmosfääril on kihiline ehitus: troposfäär, stratosfäär, mesosfäär, ionosfäär ja eksosfäär.
Atmosfäär – hüdrosfäär-maakoor-vahevöö ülaosa-vahevöö alaosa-välistuum-üleminekuvöö-
Atm - s tekib Al pinnale poorne Al(OH) kiht, mis ei kaitse Al sügavamaid kihte korr eest.
Atmosfäär on seotud seetõttu, et sajavast vihmast saab hiljem põhjavesi, mida filtreerib muld.
Atmosfäär – maad ümbritsev kihilise ehitusega õhukest, mis pöörleb ja tiirleb koos Maaga.
Atmosfäär on üks põhilisi Maal eksisteeriva mitmekesise elu olemasolu võimaldavaid tegureid.
Atmosfääri vastukiirgus – kõrgema to-ga atmosfääri poolt madalama to-ga maapinna poole suunatud kiirgus.
Atmosfääri vastukiirgus – atmosfääri poolt temast külmema maapinna poole suunatud pikalaineline kiirgus.
Atm – asünkroonne edastusmeetod, mille kasutatakse laiaribalistes andmesidevõrkudes.
Atmosfäär on hakanud neelama rohkem Maa soojuskiirgust ja seda on vähem lahkunud maailmaruumi
Vote UP
-2
Vote DOWN
Atmosfäär - maad ümbritsev õhukiht Troposfäär- atmosfääri alumine kuni 15 km paksune kiht, milles on valdav osa atmosfääri massist ning kus esinevad kõik peamised ilmastikunähtused Ekvaator- poolustest võrdsel kaugusel asuv kujuteldav ringjoon, mis jagab maa põhja- ja lõunapoolkeraks Polaarjoon- kujuteldav joon 66,5 pl ja 66,5 ll. Polaarjoontest pooluse suunas esineb polaarööd ja –päeva Pöörijoon- 23N ja23S. Pöörijooned tähistavad ala, mille vahel on päike seniidis.
Atmosfääri olemasolu on üks elu võimalikkust Maal oma praeguses suures mitmekesisuses võimaldav tegur.
Atmr - ga puutume kokku kõrgmäestikus ja kõrglendudel, kui ei kasuta hingamisaparaate.
Atmosfääri tsirkulatsioon on oluline soojuse, niiskuse globaalse jaotuse ning soojusbilanssi seisukohast.
Atmosfääriõhu saasteineteks on näiteks süsiniku-, väävli-, lämmastikuühendid ja halogeenide ühendid.
Atmosfääri koostis – ÕP lk 82.NB „Püsivad“ komponendid – N2, O2, Ar jt väärisgaasid.
Atmosfäär - Maad ümbritsev gaasiline kiht, mille ülapiir ei ole täpselt määratav.
Atmosfäär – peamiselt süsinikdioksiid, lämmastikku ja argooni on kuni 2%, hapnikku
Atmosfääri co2 - na rakuhingamise kaudu, osa süsinikku ja osa seovad organismi kudedesse.
Atm - i rakk koosneb 48-baidisest kasulikust lastist ja 5- baidisest päisest.
Atmosfäär on Maad ümbritsev kest, mis koosneb peamiselt lämmastikust ja hapnikust.
Atmosfäär on lämmastiku reservuaar, mis sisaldab 78% N2 ja N- oksiidide NOx jälgi.
Atmosfäär - maismaa-ookean (hüdroloogiline tsükkel).Väikese veeringe moodustavad
Atm - s on korr kiirus 0,13-0,013µm/a. Fe ja Cu sisald võimalikult väike.
Atman - „hing“ annab elu kõikidele olenditele; inimeses olev surematu osa
Atmosfäär - maad ümbritsev õhukiht, mis koosneb paljudest erinevatest gaasidest.
Atmosfääri mass on 5×1018 kg, millest kolmveerand asub maapinnalt kuni 11 km kõrgusel.
Atmosfääri koostis - N2 – 78%, O2 – 20,95, Ar – 0,93, H20 0,5-4. Gaasid ja lisandid.
Atmosfärrifrondid – kitsad eraldusvööndid kahe erinevate omadustega õhumassi vahel
Atmosfäär on pidevas liikumises, osad paisatakse välja, osad tõmmatakse sisse.
Atmosfääf – sünnib komponentide koosmõjust(2 põhikomponenti – nähtav ja
Atmosfäär on nii tihe, et aastaaegade ning öö ja päeva vahet peaaegu ei ole.
Atm - i teine oluline eelis on suvalist tüüpi andmete edastuse võime.
Atm ülekandmisel on 4 võimalust kiiruse ja andmemahtude suhte garanteerimiseks ajas:
Atmosfääri koostis - N2 – 78%, O2 – 20,95%, Ar – 0,93%. Peale selle võib olla ka
Atmosfäärirõhk on seal umbes sama suur kui on rõhk Maa õhkkonnas 40 km kõrgusel.
Atmosfääriõhu saastamine on muutunud majanduslikuks, tehniliseks ja sotsiaalseks probleemiks.
Atman – inimese hing/vaim, mille eesmärgiks on sulandumine Brahmanisse
Atmosfäär - maad ümbritsev õhukiht, ülapiir ulatub 1000-1200km kõrgusele.
Atmosfäär on keskmise tihedusega ja koosneb 78% lämmastikust, 20% hapnikust.
Atmosfäär - Maad ümbritsev õhukiht atmosfääris, mis kaitseb Maal elavaid
Atmosfäärifront - kitsas eraldusvöönd kahe erinevate omadustega õhumassi vahel.
Atmoindikatsioon – sellel pööratakse kõige suurem tähelepanu õhu uurimisele
Atmosfäär on Maale kaitsekilbiks Päikeselt tuleva kahjuliku kiirjuse eest.
Atmosfäär - Maa gaasiline kest puhas ja kuiv atmosfäär; veeaur; aerosool
Atmosfäär on välimine gaasiline kest, mis pöörleb ja liigub koos Maaga.
Atmosfääri kirjeldamisel on äärmiselt oluliseks komponendiks klimaatilised tingimused.
Atmosfääriline elavhõbe on ohtlik oma toksilisuse, lenduvuse ja suure liikuvuse tõttu.
Atman – inimindiviidi hing, mille ajutiseks peatuspaigaks on keha.
Atmosfäär on äärmiselt hõre, kuna pinnarõhk on vaid paar mikrobaari.
Atmosfäär on saastatud, selle tõttu oli ilmunud niisugune nähtus nagu
Atmosfääri heitvesi tähendab sademete tegevusega veekogudesse sattuvat reostust.
Atmosfäär on jagatud kihtideks temperatuuri ja rõhu muutumise alusel.
Atmosfäär on pika aja jooksul stabiliseerunud koostisega gaaside segu.
Atmosfäär – õhkkõnd, Maad ümbritsev kihilise ehitusega õhkkest.
Atmosfääri vastukiirgus on seda intensiivsem, mida paksemad ja madalamad on pilved.
Atmosfäärist osarõhku on inimkatsetes talutud nädala jooksul ilma kahjustusteta.
Atmosfääri vastukiirgus – kui ilm on pilves, õhk soe ja sisaldab palju veeauru.
Atmosfäär - e.õhkkond.Maad ümbritsev kihilise ehitisega õhkkest.
Atmosfäär e. Õhkkond(1000km)-maa sfäär,maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär on sadade kilomeetrite kõrguseni ulatuv liikuv õhumass.
Atmosfäär - ehk õhkkond on Maad ümbritsev õhukiht(1000-1200km).
Atmosfäär – ehk õhkkond-maa sfäär, maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär - maakera ümbritsev õhkkond, mis on kilise ehitusega.
Atmosfäärist on GPS info ebatäpsus praegu maksimaalselt 20 meetrit.
Atmosfäärist tingituna on praegu GPS info ebatäpsus maksimaalselt 20 meetrit.
Atmega8 - l on ainult 2 sünkroniseeritud välist katkestust.
Atmosfäär - Pidev, katkematu Maad ümbritsev sfäär e õhkkond
Atmosfääri energiaallikad – Atm energiaallikaks on päike ja päikesekiirgus.
Atmosf läbipaistvus - oleneb veeauru, kokku aktiivne ja efektiivne temp.
Atmosfäär - e õhkkond, Maa sfäär, Maad ümritsev õhukiht.
Atmosfäär on nii tihe, et öö ja päeva vahet peaaegu ei ole
Atmosfäär lämmastik - mügarbakterid, liblikõielistel, lämmatav gaas.
Atmosfäärifront on kitsas eraldusvöönd 2 erineva õhumassi vahel.
Atmosfäär - Madal- ja kõrgrõhkkonna vaheline üleminekuala
Atmosfäär – mõlemal läbipaistev (ka Marsil esineb pilvi)
Atmosfääri massiarv – iseloomustab kiirte tee pikkust atmosfääris.
Atmosfääriõhk - 20,9 % O2, 0,03 % CO2, 79% N2 ja väärisgaase.
Atmosfääri molekulid on lõksus maa gravitatsiooni potensiaaliaugus.
Atmosfäär – Maadümbritsev kihilise ehitusega õhkkest
Atmosfäär ehk õhkkond • On maad ümbritsev õhu kest.
Atmosfäär on õhkkond, ehk õhukiht mis ümbritseb maad.
Atmosfäär on stabiilne, kui erinevused Torricelli katse.
Atmosfääri tähtsus - õhuringlus ühtlustab maakera temperatuuri.
Atm v6rgus on p2is 5 baiti, seega kasulik info 48 baiti.
Atmosfäär on ligi 100 korda tihedam Maa atmosfäärist.
Atmosfäär on see, mis jääb meie ja avakosmose vahele.
Atmosfääri mõjukeskused - püsiva kõrg- või madalrõhkkonnaga alad.
Atmosfäär - ehk õhkkond, on maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär ehk õhkkond. • Biosfäär ehk organismid.
Atmosfäär on väga tihe, pöörlevad vööndite kaupa.
Atmosfäär – maa sfäär, maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfääri frondid on erisuguste õhumasside kokkupuutepiir.
Atmosfäär on äärmiselt hõre, kuna pinnarõhk on
Atmosfäär – õhkkond, Maad ümbritsev õhukiht.
Atman on inimese surematu ja muutumatu hing.
Atman – igas olendis individuaalne mina.
Atmosfäär - ehk õhkkond, mis ümbritseb Maad.
Atmosfäär on piirialaks Maa ja kosmose vahel.
Atm - edastustehnika üldiseloomustus.
Atmosfäär on suhteliselt hõre või puudub.
Atmoda – ärkamisaeg lätipäraselt.
Atmosfäär on 100 korda tihedam kui Maal.
Atm on ühendusele orienteeritud.
Atmanasios – Aleksandria metropoliit.
Atmosfäär – maad ümbritsev õhukiht
Atmosfääri kogurõhk on umbes 2×10 9 millibaari.
Atmosfäär - Maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär - õhk, Hüdrosfäär-vesi.
Atmosfäär - ja vaakumdestillatsioon.
Atm - teenust on nelja liiki:
Atmosfäär on Maa ja kosmose piir.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Atmosfääri üldtsirkulatsioon on kogu maakera hõlmav õhu liikumine, mis on tingitud päikesekiirte ebaühtlase jaotumise tõttu.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun