Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Antibiootikumid – bakterite ja seente toksiinid, mida kasutatakse teiste bakterite ja seente hävitamiseks -antibiootikumide tootmineneed takistavad: -valgusünteesi (tetratsükliin) -rakukesta sünteesi (penitsilliin), bakter pole suutma tootma endale rakukesta -DNA replikatsiooni (kinoloonid), -DNA-lt transkriptsioon (rifampiin), -Raku membraani lagundamine (polümüksiin) Enamkasutatavad antibiootikumide tootmisel aktinomütseedid (tetratsükliin), tetratsükliinil on kombeks hambaid
Antibiootikumid on elusorganismide (bakterite, seente) produtseeritud või tööstuslikult sünteesitud ained, mis surmavad mikroorganisme või pärsivad tugevalt nende kasvu ning terapeutilistes annustes ei kahjusta makroorganismi. Antimikroobsed preparaadid on kas antibiootikumid või sünteetilised keemilised ühendid, mis toimivad mikroobe hävitavalt, kuid selguse mõttes kasutatakse mõlemal juhul üldnimetust antibiootikumid.
Antibiootikumid on keemilise koostise ja ehituse poolest mitmekesine orgaaniliste ühendite rühm, mida paljud mikroorganismid ja mõningad taimed produtseerivad kui kaitsefunktsiooni omavaid aineid. Samal ajal toimivad nad teistele mikroorga-nismidele mürkidena, inhibeerides valkude ja rakuseina peptidoglükaanide sünteesi või häirides rakkude metabolismi muul viisil.
Antibiootikumid - bioloogilist päritolu ravimid, mis tapavad või takistavad kahjuliku bakteri kasvu ja arengut -antibiootikumid mõjuvad alati läbi bakteri sünteesiraja segamise -et antibiootikum saaks oma toimet alustada, peab bakter ta omastama
Antibiootikumid on elusorganismide (bakterite, seente) produtseeritud või tööstuslikult sünteesitud ained, mis surmavad mikroorganisme või pärsivad tugevalt nende kasvu ning terapeutilistes annustes ei kahjusta makroorganismi.
Antibiootikumid on ained, mida toodavad ja 1.Fundamentaal- ja rakendusteadused eritavad keskkonda paljud hallitusseened ja osa Kui uuritakse objektide või nähtuste olemust, baktereid, et tõrjuda konkureerivaid mikroobe.
Antibiootikumid on suunatud põhiliselt bakteri rakus toimuvate valgusünteesi komponentide pärssimisele, aga on ka teistsuguse toimemehhanismiga antibiootikume, mõned neist blokeerivad bakterite genoomi replikatsiooni.
Antibiootikumide - eelsesse ajastusse, kus ka lihtsamad infektsioonid said sageli saatuslikuks. Ka võivad tavalisedki operatsioonid muutuda ohtlikuks, sest tekkivaid infektsioone ei saaks sageli mitte millegagi ravida.
Antibiootikumid - ained, mida sünteesivad mikroobid (hallitusseened ja bakterid), mis selektiivselt ja väga madalas kontsentratsioonis pärsivad teiste mikroobide kasvu või hävitavad neid.
Antibiootikumid on elusorganismide (bakterite, seente) poolt produtseeritavad ained, mis surmavad mikroorganisme ja mis pole terapeutilistes doosides organismile kahjulikud.
Antibiootikumid - et bakterid vohama ei hakkaks, meie rakud olid antibiootikumile resistentsed (vist). Aminohapped- loomarakk ei ole võimeline kõiki ah ise sünteesima.
Antibiootikumide sünteesijad on hallitusseened ning aktinomütseedid (streptomyces). Nad sünteesivad antibiotse aktiivse kasvu lõppedes – üleminekul stats kasvufaasi.
Antibiootikumid on tähtsaim mikroobi – ehk bakterivastase toimega ravimite rühm, mida kasutatakse bakterite poolt põhjustatud nakkushaiguste ravimiseks.
Antibiootikumid - peamiselt hallitusseente ja osa bakterite poolt sünteesitavad ained, mis pärsivad teiste organismide, valdavalt bakterite elutegevust.
Antibiootikumid on madalmolekulaarsed ained, mis pidurdavad mikroobide elutegevust ja paljud neist on sedamööda kasutusel ravimitena.
Antibiootikumid on suurepärasd ravimid, nad on päästnud miljoneid elusid, kuid me oleme neid kasutanud hooletult ja liialdatult.
Antibiootikumid on ained, mida toodavad ja eritavad keskonda hallitusseened ja osa bakteritest et tõrjuda konkureerivad mikroobe.
Antibiootikumid on elusorganismide produtseeritud või tööstuslikult sünteesitud ained, mis surmavad mikroorganisme.
Antibiootikumide sisaldus on kahjulik ka inimese tervisele. Inimesed võivad teatud antibiootikumide suhtes muutuda immuunseks.
Antibiootikumide suhtes on muutumas järjest tavalisemaks, on tekkinud suurem nõudlus alternatiivsete ravimite järele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Antibiootikumide tootmine - Shiitakega (Jaapanis kasvav seen) - aitab aktinomütseedid toodavad aineid, hoida veresuhkru taset normis (dieediga millest valmistatakse koos aitab vähendada diabeedi antibiootikume (tetratsükliin). süvenemist) Bakterhaiguste raviks – takistavad Kandseen – kasutataks bakterite kasvu.
Antibiootikumide kasutuselevõtt on päästnud hulga elusid, praegu ravitakse edukalt varem surma külvanud tõbesid.
Antibiootikumid on tänapäevani väga head ja peaaegu asendamatud ravimid bakterihaiguste
Antibiootikumid on ained, mis pidurdavad bakterite elutegevust või surmavad need.
Antibiootikumid – ravimid bakterite poolt põhjustatud infektsioonide raviks.
Antibiootikumid on mikroorganisme hävitavad või nende kasvu pärssivad ained.
Antibiootikumide avastaja – Sir Alexander Fleming Nimi Klass Mis on antibiootikum?
Antibiootikumid – nii konkurentide tõrjeks kui söögi surmamiseks.
Antibiootikumide funktsiooniks on hoida prokarüootide populatsioonid tasakaalus.
Antibiootikumide omadusi on ka paljudel toiduainetel ja maitseainetel.
Antibiootikumid – passiveerivad bakterite valgusünteesi.
Antibiootikumid on valmistatud metaboliitide poolt.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun