Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Vote UP
12
Vote DOWN
Aatomnumber on   12.   See   asub   perioodilisustabelis  IIA rühmas ning 3. perioodis. Magneesium on hõbedane tugev metall,  kuid kerge (tihedusega   1,74 g/cm3).  Ta sulab temperatuuril 650 kraadi  ning on keemiliselt küllaltki aktiivne, kuid sarnaselt alumiiniumile kattub  õhukäes kaitsva oksiidikihiga. 
Vote UP
12
Vote DOWN
Aatomnumber – prootonid/elektronid aatommass – prootonid+neutronid perioodi nr – elektronkihid A-rühma nr – viimase kihi elektronid 4. Keemiline element, aatom, molekul, ioon, lihtaine, liitaine, alus(hüdroksiid), leelis, hape, oksiid,
Aatom - aine koige vaiksem osake, mida keemilisel teel lagundada ei saa. Aatom koosneb elementaarosakestest: prootonitest, neutronitest ja elektronidest (electron). Prootonid (proton) ja neutronid (neutron) moodustavad aatomituuma (nucleus). *Elektronid ja prootonid on elektriliselt laetud, molema laeng on 1,60*10-19 C, neutronid on laenguta.
Aatommass on 55,847 amü, raua aatomi tuumas on 26 prootonit ja 56-26=30 neutronit, elektronide koguarv elektronkattes on võrdne prootonite arvuga ehk 26. Raud on neljanda perioodi element, järelikult asuvad tema elektronkatte 26 elektroni neljal elektronkihil Raua elektroniskeem on: Fe +26| 2) 8) 14) 2) Raud on keskmise keemilise aktiivsusega metall.
Aatomimudel - selgitas α-osakeste hajumisnähtusi- ei selgitanud aatomi stabiilsust ega aatomispektrite katkendlikkust (joonspektrid) Bohr: vesinikusarnane (üheelektroniline) aatom.3 postulaati:I Elektron võib liikuda ümber tuuma vaid statsionaarsetel ringorbiitidel II Statsionaarsetel orbiitidel liikudes elektron energiat ei kiirga III Elektron kiirgab või neelab energiat ainult üleminekul ühelt statsionaarselt orbiidilt teisele.
Aatomituum on aatomi väga väike ja tihe keskosa, kuhu on koondunud põhiline osa aatomi massist. Aatomituum koosneb nukleonidest – positiivse laenguga prootonitest ja laenguta neutronitest. Neutron on ilma laenguta nukleon aatomituumas.
Aatomi massiarv on 115. – Seal on 49 prootonit, 66 neutronit, 49 elektroni ja see on Indium (In). / P = jrk number; N = mass – P; E = P. Kuidas toimuvad sünteesireaktsioonid? – Kõrgel temperatuuril väikeste tuumade ühinemisel. Miks on ioniseeriv kiirgus inimesele kahjulik? – Kahjustab kesknärvisüsteemi ja veresoonkonnaelundeid. Miks suured aatomid ei ole stabiilsed? – Side nende tuumade ja väliskihi elektronide vahel on väike ja seega on nad kergesti kõikuvad.
Aatomituum on aatomiga võrreldes ligi 100 000 korda väiksem ja koosneb neutronitest ja prootonitest. 5) Miks moodustab aatomituum põhilise osa aatomimassist? Prootonid ja neutronid on elektronidest ligi 2000 korda suurema massiga seega on nemad põhilise massi kujundajad.
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake, läbimõõt 10-10m. Aatomi tuuma suurus 10-15 m. Aatomituum koosneb nukleonidest – positiivse laenguga prootonitest ja laenguta neutronitest. Thomsoni aatomimudel: aatomit kujutati positiivselt laetud kerana, millesse olid pikitud elektronid. Rutherfordi planetaarse aatomimudeli järgi on aatomil tuum ja selle ümber liiguvad elektronid. Katses uuriti alfaosakeste hajumist, nende läbi minekut õhukesest metalllehest.
Aatomile – samaaegselt toimub oksüdeerumine e oksüdatsioon ja redutseerumine e reduktsioon (van. taandamine). Ainet või iooni, mille koostises olevad aatomid loovutavad elektrone, nimetatakse redutseerijaks, see aine ise seejuures oksüdeerub (tema oksüdatsiooniaste kasvab). Ainet või iooni, mis seob elektrone, nimetatakse oksüdeerijaks, aine ise seejuures redutseerub (tema oksüdatsiooniaste kahaneb).
Aatomi põhi e. normaalolek - väikseima võimaliku energiaga olek ergastatud olek - olek,kus energia on suurem kui põhiolekus Energiavoo tase - statsionaarsele olekule vastav energi Kuidas m22ratakse elektronide arvu ja aatomi tuumalaengu suurust ? - need on võrdsed järjekorra arvuga miks ei saa klassikalise fyysika seadusi rakendada aatomifyysikas? -see läheb vastuollu tegelikkusega.
Aatom –  elemendi väikseim osake, millel säilivad selle elemendi keemilised omadused.  Aatomi  elektronkate  –  aatomi  tuuma  ümbritsev  elektronide  kogum.
Aatomid on omavahel ühendatud (ei jää sellist vaba ruumi nagu metalli kristallis, kus elektronid saaksid vabalt liikuda). Mis siis iseloomustab mittemetalle? • Nende ehitusest tulenevalt ükski mittemetall ei ole hea elektri- ega soojusjuht (välja arvatud süsiniku allotroop grafiit). Sellest tulenevalt koosnevad elektri- ja soojusisolatsiooni materjalid mittemetallidest.
Aatomvõre - sõlmpunktides aatomid, seotud kovalentse sidemega (teemant, SiO2); Molekulvõre- sõlmpunktides elektriliselt neutraalsed molekulid, seotud nõrkade van der Waalsi jõududega (jää, tahke He, CH4, O2, CO2, P4, S8); Ioonvõre- sõlmpunktides vahelduvad katioonid ja anioonid, seotud elektrostaatiliste jõududega (NaCl, CaBr2, K2SO4, soolad);
Aatomituml10 astmel - 15 aatomil 10m, astmel-10m 3. aatomituum koosneb prootonitest ja neutronitest, vaadates perioodilisuse tabelist aatominumbrit 4. tuumalaeng- elemendi järjenumber perioodilisuse süsteemis, massiarv prootonite ja neutronite koguarvu A=Z pluss N 5. Erinevus sama arv prootoneid kuid erinev arv neutroneid tuumas, sarnased keemilised omadused.
Aatomi tuumas on 20 prootonit ja 20 neutronit . Mitu elektroni on selles aatomis? Kui suur on selle aatomi massiarv? Selles aatomis on 20 elektroni.
Aatompomm - raskete tuumade lagunemine , vaja : U, Pu. Aatompommi ajalooliselt esineb tuumaenergia saamise viis põhines raskete tuumade lõhustumisel. Menedeljevi tabeli lõpis olevate radioaktiivsete elementide elenentide tuumad on juba nii suured, et tuumajõud ei suuda neid enam hästi koos hoida ja nad on n-ö lagunemise ääres.
Aatomiõpetus – õpetus algosakestest 3. Geograafia: geo- ja heliotsentriline maailmapilt; õpetus kliimavöötmeist, pikkus- ja laiuskraadidest 4. Bioloogia (zooloogia) ja botaanika: õpetus sugudest ja liikidest 5. Aritmeetika ja geomeetria ruudud, ringid (sh ringi kvadratuuri probleem), ruutjuured (sh irratsionaalarvudega seoses)
Aatomite kulg - ja pöördliikumise ning võnkliikumise kineetiline energia + vastasmõju potentsiaalne energia + elektronide energia aatomis jne Siseenergia arvutamine Valem: …………………………………….. Energia ülekanne • Töö on ühelt kehalt (süsteemilt) teisele makroskoopiliselt kanduv energia.
Aatomvõre - kristallivõre sõlmpunktides aatomid (seotud tugeva kovalentse sidemega). Iga aatomi naaber-aatomite arv = 8 – N (N - elemendi rühmanumber perioodilisussüsteemis) Lihtained: Ge, Si, Se, Te, As, C (teemant) jt. Tugeva sideme tõttu on aatomkristallilistel ainetel suur kõvadus, kõrge sulamistemp.
Aatomi mass on kontsentreerunud põhiliselt tuuma, samas on tuum kogu aatomi mõõtmetega võrreldes väga väike.
Aatommass on 190,2 , sulamistemperatuur 3033 oC ning keemistemperatuur 5027 oC. Tema agregaatolek toatemperatuuril on tahke ning kõvadus Mohsi järgi 7. Osmiumil on kõige suurem valentsus ja ta reageerib juba toatemperatuuril ja eriti kuumutamisel õhuhapnikuga, moodustades osmiumtetraoksiidi.
Aatomipommis on kaks eraldi asetsevat uraani tükki, mille massid ei ületa kriitilist massi (mmkr.
Aatomitel on püsiv väliselektronkoht 9. Millised mittemetallide lihtained esinevad kaheaatomiliste molekulidena?- Vesinik H2, lämmastik N2, hapnik O2, kloor CL2, väävel S8, jood I2 10. Mis on allotroopia? Mis on allotroop?- Lihtained(mittemetallidel) võivad esineda mitmel erineval kujul.
Aatomituuma seoseenergia on otseselt seotud tuuma moodustavate nukleonide vahel mõjuva tuumajõuga 8. Millist nähtust nimetatakse radioaktiivsuseks? Millised elemendid omavad radioaktiivseid isotoope? Radioaktiivsus ehk tuumalagunemine on ebastabiilse (suure massiga) aatomituuma iseeneslik lagunemine.
Aatom - “tomos”(lõikama) + “a” = “atomos” – lõikamatu,jagamatu  Ei suutnud seda kuidagi tõestada – mida pole näha, seda pole olemas  Aristoteles: kogu maailm koosneb neljast elemendist – tuli, vesi, maa ja õhk. Nende olemasolu ei olnud vaja tõestada.
Aatomi tuum – koosneb nukleonidest – prootonidest ja neutronidest, mida hoiavad koos tuumajõud. Prooton – positiivse laenguga (+e) osake, mass = u. Neutron neutraalne osake, mass = u, aatommassi ühik u=1,66*10-27 kg. Prootonite arv määrab elektronide arvu neutraalses aatomis.
Aatomituumas on üks positiivse elektrilaenguga tuumaosake ehk prooton rohkem ning aatomi elektronkattes üks negatiivse elektrilaenguga elementaarosake ehk elektron rohkem. Aatominumbrite tõusvas järjestuses reastatud keemilistel elementidel hakkavad omadused perioodiliselt korduma.
Aatompommide ohvrid on üheks tähtsamaks grupiks, kuna see on kõige arvukam, paremini jälgitud, mõlemasooline ja erinevaid doose saanud grupp (ca 120 000 inimest). 1990. aastaks oli selles grupis vähkisurnuid 6000 ringis, kusjuures 400 vähijuhtu arvati olevat seotud kiirguse toimega.
Aatomi number on prootonite ja neutronite koguarv, gruppist tuleb viimase kihi elektronide arv. 2.Metallide asukoht keemiliste elementide perioodilisus tabelis Elementide metalliliste omaduste muutus perioodis (III perioodi näitel). Kõik perioodid algavad aktiivsete metallidega.
Aatomimudelid - aatom koosneb tuumast ja elektronkattest Aatomituuma ehitus-tuum koosneb prootonitest(nendes asuvad kvargid, mis on rohelised, punased, sinised pallid),kvarke hoiavad koos gluoonid(sinised sidemed) ning neutronitest ning teda ümbritsevad elektronid
Aatommass on 1,00794±0,00007 g·mol−1.Maal ei esine tavalistes looduslikes tingimustes üheaatomilise molekuliga monovesinikku ehk atomaarset vesinikku H, küll aga divesinik ehk molekulaarne vesinik H2, mis on normaaltingimustel värvitu ja lõhnatu gaas.
Aatomi keskel on väga väike positiivset laetud tuum läbimõõduga umbes 10 astmel -13 cm, millesse on koondunud peaaegu kogu aatomi mass ja mille ümber tiirlevad elektronid moodustavad nii öelda elektronkatte. Aatom koosneb tuumast ja elektronkattest.
Aatomienergeetika puhul on probleemiks ka seal tekkivate jäätmete ladustamine nii, et need ei reostaks keskkonda. Otstarbekas oleks orienteeruda taastuvate energiakandjate kasutamisele, kuid nende osatähtsus energiabilansis jääb ka tulevikus küllalt väikseks.
Aatommassiks on tinal 118,69 g/mol. Tina suhteline elektronegatiivsus on 1,7. tina peamised oksüdatsiooniastmed on II ja IV. Tina sulamistemperatuur on 2320C ja keemistemperatuur 26870C ja tina tihedus on 7,29 g/cm3 , seega veest 7,29 korda raskem.
Aatomid on jaganud oma elektronpilvi ja on moodustunud kovalentne side, on tekkinud molekuli (aatomite paari) energia väiksem kui lähteaatomite energiate summa elektronide vahel toimuva koosmõju tõttu ja tekkinud struktuur on stabiilsem.
Aatommass – keemilise elemendi või selle isotoobi ühe aatomi mass aatommassiühikutes (amü). Molekulmass – ühe molekuli mass aatommassiühikutes (amü) ehk süsinikuühikutes (sü). Molaarmass – ühe mooli aine mass grammides.
Aatomite vahel on tühjus , mille tõttu on b) Kierkegaard - kartus ja värin aatomite liikumine, seega nende põhjus-väline. Niikaua kui aatomid liiguvad c) Cicero - kõned kestab elu. Aatomid erin kuju, suuruse ja temperatuuri poolest.
Aatomorbitaal –  aatomi osa, milles elektroni leidmise tõenäosus on kõige suurem.  Paardumata elektron – üksik elektron mingil orbitaalil.  Paardunud elektron – elektronpaari koosseisu kuuluv elektron. 
Aatommass on 12. Loodusliku süsiniku aatommass ei ole aga täisarvuline ja on 12,011. See on tingitud sellest, et looduslik süsinik sisaldab endas umbes 1,1 % isotoopi C13. Isotoop C12 sisaldab tuumas 6 prootonit ja 6 neutronit.
Aatomites on positiivse elektrilaenguga prootoneid ja negatiivse laenguga elektrone täpselt ühepalju ja keha ise on kokkuvõttes elektriliselt neutraalne ning makromaailma mastaabis elektromagnetilises vastasmõjus ei osale.
Aatomituum –  aatomi keskel olev positiivse laenguga üliväike osake. Koosneb prootonitest ja  neutronitest.  Aatomi tuumalaeng – aatomituuma elementaarlaengute arv, mis on võrdne prootonite arvuga 
Aatomi planetaarmudel on aatomi ehituse võrdlus päikese ja planeetide/taevakehadega. Aatom on tuumas keskne nagu päikesesüsteemis päike ning igal erineval tasandil tiirlevad ümber aatomi elektronid (planeedid ümber päikese).
Aatomiga on tegemist. Et prootonite arv tuumas võrdub ka elektronide arvuga elektronkattes (ioniseerimata aatomi korral), on erineva prootonite arvuga aatomitel erinevad keemilised omadused ja optilised omadused.
Aatomimass on 4 ) . Alfa lagunemise korral , lendavad tuumast välja osakesed , mille laengu arv on 2 ja masssi arv 4 ,see tähendab et tekkib uus keemiline element ,mis on perioodilisussüsteemis 2 kohta ees pool.
Aatomite kiirgus - ja neeldumisspektrid on joonspektrid, seega võib aatom energiat omandada ja loovutada kindlate portsjonite kaupa • Elektronid võivad aatomis liikuda ainult kindlatel statsionaarsetel orbiitidel.
Aatomi tuum on mõõtmetelt suurusjärgus 10-13 cm. Tuum on väga suure tihedusega ning oma olemuselt liitosake, mis koosneb prootonitest ja neutronitest, mida kokku nimetatakse tuumaosakesteks ehk nukleonideks.
Aatomvõre - kristallvõre sõlmpunktides aatomid(seotud tugeva kovalentsete sidemetega).Tugeva sideme tõttu on aatomkristallilisel ainetel suur kõvadus, kõrge sulamistemp, väike lahustuvus ja lenduvus.
Aatomnumber on   26   ning  massiarv 55,847. Perioodilisustabelis asub raud 4. perioodis ning VIIIB  rühmas.   Omadustelt   on   raud   hõbevalge,   keskimise   kõvadusega   metall.
Aatomi keskel on väga väike positiivselt laetud tuum läbimööduga u. 10 astmes -13 cm, millesse on koondunud peaaegu kogu aatomi mass ja mille umber tiirlevad elektronid moodustavad nn. elektronkate.
Aatominumbrite suurenemine on põhjustatud tugevate sekundaarsete sidemetega suurema aatomsuurusega inergaasides, kus elektronide vabadus moodustada tugevamaid dipoole on suurem 6.Koordinatsiooniarv PTK struktuuris?
Aatomid on lakkamatus liikumises; osalt jäävad nad üksteisest kaugele, osalt põrkuvad nad üksteisega kokku ning seonduvad aatomite ühendusteks, mis moodustavad tajutavaid nähtusi.
Aatomitel on mitte küll lõpmatult palju, kuid mõtlemise jaoks haaramatult palju erinevaid kujusid. Üksnes sel viisil saab seletada tajutavate nähtuste erinevate liikide paljusust.
Aatommass on 1,00797 • Elektronegatiivsus 2,1 • Elektronkonfiguratsioon 1s1 • Tavaliseim oksüdatsiooniaste on I, sest enamasti käitub redutseerijana loovutades ühe elektroni.
Aatomites on erinevate kvantolekute energiatasemete vahed erinevad, siis iga aatom kiirgab ergastatud olekust põhiolekusse naastes erineva energiaga (st lainepikkusega) footoneid.
Aatomiraadius – pool naaberaatomite vahekaugusest; kovalentne raadius (aatomid kovalentselt seotud); van der Waalsi raadius (kui aatomid asuvad eri molekulides, mis puutuvad kokku)
Aatomabsorptsioonspektraalanalüüs - leekmeetod ei ole vaba keemilistest segajatest, mis võivad mõjutada aatomite kontsentratsiooni leegis: 1) mittedisotseeruvad ühendid; 2) elemendi ioniseerumine.
Aatomi mass on suurusjärgus 10−27 kg kuni 10−25 kg. Et nii väikeste arvudega on tülikas opereerida, siis väljendatakse aatomi massi suhtena teatud kindla aatomi massiga.
Aatom - aine väikseim osake, mis koosneb aatomituumast ja elektronkattest.Aatomituum- koosneb prootonites ja neut laneg +.Nukleon- tuumaosakesed prootonid ja neutronid.
Aatomid on ideed? Kuidas on see võimalik? Ning kuidas võiks materialist väita aatomite samasust ideedega? Arusaamatus hajub kiiresti,kui me pöördume filoloogia poole.
Aatom – üliväike osake, millest koosnevad kõik ained Prootonite arv + neutronite arv = massiarv (A) Prootonite arv = tuumalaeng = aatomnumber (Z) = elektronide arv
Aatomiks nim. väikseimat osakest, mis säilitab talle vastava keemilise elemendi keemilised omadused. Aatomid võivad aines esineda üksikuna või molekulideks liitununa.
Aatomispekter on isoleeritud aatomi kiirgusspekter või neeldumisspekter, mis on tingitud aatomite üleminekust ühelt elektronkatte olekust tulenevalt energiatasemelt teisele.
Aatomid on omavahel Tahke,kristallne,vees seotud mittepol kov lahustumatu,halvad sidemega, mis on tugev elektrijuhid, head soojusjuhid,väga kõrge sulamis/keemis temp.
Aatomnumber on 17.+17| 2) 8) 7)Mis on elektronpilv? Mida iseloomustab elektronpilve tihedus? Elektronpilv on elektronide liikumise tõttu moodustuv negatiivse laengu pilv.
Aatomi füüsika - ümbritseva maa võib jagada kolmeks: 1)mikromaailm 2)makromaailm 3)megamaail. Aatom pärineb kreeka sõnast= atomus- jagamatus. Tegelikult ei ole jagamatu.
Aatommass – on suhtarv, mis näitab mitu korda on elemendi aga on tõestatud 4 ühesuguse keem-se sideme olemasolu, mis tek Reaalgaasi iseloom, kriitilise oleku esin.
Aatom – elemendi väikseim osake, millel säilivad selle elemendi keemilised omadused, koosneb positiivse laenguga tuumast ja seda ümbritsevast elektronkattest.
Aatomi printsiibid – molekul -> aatom - > elektron & tuum -> prooton, neutron -> lepton, hadron, poson -> STRING Aatomeid ega väljasid ei ole võimalik lõpmatult poolitada.
Aatomi ergastamine ehk üleminek suurema energiaga olekusse võib toimuda vastava energiagakvandi neelamisel aga ka muul viisil energiat saades ( elektriväli, temperatuur ).
Aatom neutraalne - prootonite arv-positiivne laeng võrdne selle ümber tiirlevate elektronidega- negatiivne. Z- laenguarv, prootonite arv tuumas, elektronite arv aatomis.
Aatomi tuumadel on kindel sisestrukt, mis mõj. tuuma stab-st. Ühendite klassi, kus iooni või mok-i mood-te ühendite vaheline Vedela agregaatoleku kohal esin aurufaas.
Aatomid - - andmete, programmide, failide jne. nimed: o alfanumbrilised aatomid o Prologi jaoks reserveeritud sümbolid, mida ei ole soovitav kasutada aatomites
Aatom - tähendab vanakreeka keelest „jagamatu“ , nimetatakse väiksemat aineosakest, mis säilitab talle vastava keemilise elemendi keemilised omadused.
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake (Lomonossov, “Matemaatilise keemia elemendid“). Aatom koosneb tuumast ja seda ümbritsevatest elektronidest.
Aatomi sees on aatomituum, mille sees on prootonid (positiivse laenguga) ja neutronid (neutraalsed). Ümber tuuma keerlevad elektronid, moodustades elektronpilve.
Aatominumbrite suurenemine on põhjustat tugevate sekundaarsete sidemetega suurema aatomsuurusega inertgaasides, kus elektronide vabadus moodustada tugevamaid dipoole on suurem.
Aatom on tervikune neutraalne, mistõttu aatomisiseste elektronide arv, samuti nagu tuuma laeng, võrdub elemendi järjenumbriga perioodilisuse süsteemis.
Aatomienergia ehk tuumaenergia on füüsika seisukohast aatomituuma moodustavate elementaarosakeste süsteemi seoseenergia, mis võib tuumareaktsioonides vabaneda
Aatommass on aatommassiühikutes väljendatud aatomi mass, massiarv on aatommassile lähim täisarv, mis on võrdne tuuma prootonite ja neutronite koguarvuga.
Aatommass – aatomi mass, mis on väljendatud aatommassiühikutes • Miks tekivad molekulid? Muutuste kulgemise suund vastab energia miinimumi printsiibile.
Aatom - aine koige vaiksem osake, mida keemilisel teel lagundada ei saa. Aatom koosneb elementaarosakestest: prootonitest, neutronitest ja elektronidest.
Aatomitel on kalduvus kaotada elektrone moodustamaks positiivselt laetud ioone, mittemetallid aga liidavad elektrone, moodustades negatiivselt laetud iooone.
Aatomituum on aatomi keskel asuv aatomi koostisosa, mille läbimõõt on 100 000 korda väiksem aatomi läbimõõdust, kuid seal on peaaegu kogu aatomi mass.
Aatomivõre – võret moodustavate osakeste(aatomite) vahel on tugev kovalentne side, mistõttu ained on tahked ning kõrge sulamis-ja keemistemperatuuridega
Aatom on mittepolaarne s.o ei oma poolusi. Kui aga aatomitest moodustub molekul, siis ei tarvitse erimärgiliste laengute raskuskeskmed kokku langeda.
Aatomitel on 1 2 6 väline (s ) ja eelviimaste elektronkihtide (s p ) konfiguratsioon ehk elektronide arv ja paigutus orbitaalidel (v.a. Li) ühesugune.
Aatomi raadius – 13. aatomorbitaal – aatomi osa,milles elektroni leidumise tõenäosus on väga suur 14. vakantne orbitaal – 15. elektronpilv –
Aatomipektroskoopia ehk aatomispektromeetria on spektroskoopiliste meetodite kogum keemiliste elementide kvalitatiivseks ja kvantitatiivseks määramiseks.
Aatomnumber on 6 ja aatommass 12. Kuna süsinik on tabelis perioodi keskel, ei moodusta ta positiivse laenguga ioone ega negatiivse laenguga ioone.
Aatommass - arv, mis näitab, mitu korda on ühe molekuli mass suurem kui aatommassiühik molekulaarne aine-molekulidest koosnev keemiline aine
Aatom - spektrofotomeetriat kasutatakse keemiliste elementide (peamiselt metallide) kvalitatiivseks ja kvantitatiivseks analüüsiks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomimudel on planetaarne mudel, mis tähendab, et elektronid võnguvad ümber tuumade oma ringorbiitidel nii nagu planeedid liiguvad maailmaruumis ümber päikese, välja arvatud see, et aatomid kaotavad energiat aga planeedid liiguvad takistuseta. Aatomi koguenergia E on summa kineetilisest energiast K ja potentsiaalsest energiast U :
Aatomitel on 1 väliselektron vähem kui põhiaine aatomitel, saame aukjuhtivusega pooljuhi, mida nimetatakse ka p- tüüpi pooljuhiks.
Aatomiga on seotud ühesugused või erinevad süsivesinikerühmad (radikaalid). • Eetrid on alkoholide funktsiooniisomeerid.
Aatom - keemilise elemendi väikseim osake, mis koosneb positiivse laenguga tuumast ja seda ümbritsevast elektronkattest.
Aatomite kiirgus - ja neeldumisspektrid on joonspektrid, seega võib aatom energiat omandada ja loovutada kindlate portsjonite kaupa.
Aatom on nagu väike päikesesüsteem, kus päikest asendab tuum ning suures tühjuses liiguvad eektronid nagu planeedid.
Aatomite tsüklil on ühine π-elektronide pilv, mis ühendab endas kuut π-elektroni ja mis paikneb mõlemal pool tsükli tasapinda.
Aatom - elemendi väikseim osake, millel säilivad elemendi omadused ja millisena element esineb liht- või liitainete
Aatomimass on 87, 62. Strontsiumi elemenditähis on Sr. Keemiliste elementide perioodilisussüsteemis asub see 2.A rühmas.
Aatom - Aatomiks nimetatakse väikseimat osakest, mis säilitab talle vastava keemilise elemendi keemilised omadused.
Aatommass – aatomi mass aatommassiühikutes Aatomi osakesed ja nende laengud – neutron (0); prooton (+); elektron (-)
Aatomimudel on kujutlus aatomist, sest me ei tea, milline ta täpselt on. Aatomituum koosneb prootonitest ja neutronitest.
Aatominumbri tähtis on Z Aatomituum= prootonid + neutronid Mittemetalliaatomid liidavad elektrone, moodustades negatiivse laenguga
Aatomnumber on 12 ning aatommass 24,31. Magneesiumi nimi pärineb kreeka keelsest sõnast magnesia, mis tähendab metalli.
Aatomi põhiolek – kui tal on madalaim võimalik energia Ergastatud olek-kui elektronid on liikunud kõrgematele orbiitidele
Aatomituum – positiivse laenguga aine tihe kogum aatomi keskosas, koosneb prootonitest, neutronitest ja elektronidest.
Aatommass – on suhtav, mis näitab mitu korda on elemendi Gaasi molekulaarruumala on ruumala jagatud moolide ruumala.
Aatommass on aatomi mass aatommassühikutes, mida saab leida kui liita kokku prootonite ja neutronite arvu aatom tuumas
Aatomid on lõputus langemises liitavad seejuures üksteisega ja lähevad lahku. Aatomite ahelatest tekivadki ained.
Aatomi keskel on positiivse laenguga tuum (prootonid, neutronid), mille ümber tiirlevad kindlatel orbiitidel elektronid.
Aatompomm – inglise patsiendi juures üritavad eluga edasi minna, aga kuuldes aatompommist varise nende elu kokku.
Aatom – üks tuum ja selle ümber selline arv elektrone, et aatom kui tervik oleks elektriliselt neutraalne.
Aatomi keskel on positiivse laenguga tuum, mis koosneb positiivse laenguga prootonitest ja ilma laenguta neutronitest.
Aatom on statsionaarses olekus (ei kiirga), kui elektron liigub tuuma elektriväljas mingil lubatud orbiidil.
Aatomi elektronkate - aatomituuma übritsev elektronide kogum, mis koosneb elektronkihtidest ja määrab aatomi mõõtmed.
Aatomi laeng on neutraalne, kuna prootonid annavad + laengu ja elektronid annavad – laengu ja neid on sama palju.
Aatommass - Aatommass on kas keemilise elemendi või selle isotoobi ühe aatomi mass aatommassiühikutes (amü).
Aatommass on tuumas leiduvate prootonite ja neutronite masside summa. Sama prootonite arvu juures voib aatomites
Aatomite vahel on metallides väga tugevad sidemed, mistõttu metallid ongi enamasti tahked ning väga kõvad ained.
Aatomites on väliskihi elektrone vähe ja nad loovutavad neid kergesti muutudes positiivselt laetud ioonideks.
Aatomnumber on 1.  Elektronegatiivsus on 2,1.  Toimib põhiliselt keemilistes reaktsioonides redutseeriana.
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake, millele on kõik sellele keemilisele elemendile iseloomulikud
Aatomiks nimetatakse väikseimat osakest, mis säilitab talle vastava keemilise elemendi keemilised omadused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomituum – kerataoline keha Nukleoid – prootonid ja neutronid Laenguarv – prootonite arvu tuumas nim aatominumbriks ehk laenguarvuks Massiarv – prootonite ja neutronite koguarvu nim A=Z+N tuuma massiarvuks MASSIDEFEKT: Tuuma seoseenergia on võrdne tööga, mis kulub tuuma lahutamisel koostisosadeks.
Aatomiks nimetatakse selliseid pisiosakesi, mida omadusi säilitades enam pisemaks lõigata pole võimalik.
Aatom - aineosake, mis koosneb positiivse languga tuumast ja negatiivse laenguga elektronkattest. AATOM
Aatomiks nim. keemilise elemendi väikseimat osakest, mis kuulub liht- või liitaine molekulide koostisse.
Aatomabsorbtsioonspektraalanalüüs - meetodil. Leegita meetodi puhul kasutatakse mõõterakuna pürolüütilise kihiga grafiitahju.
Aatomi tuum - Aatomituum on aatomi väga väike ja tihe keskosa, mis moodustab põhilise osa aatomi massist.
Aatomilaevad – jõuseadme aluseks on tuumaseade, mis toodab elektrit, mis omakorda paneb tööle käiturid.
Aatommass – süsinikuühikutes aatomi mass Süsiniku 12C aatommass on 12 amü (amü - aatommassi ühik)
Aatommass on 1,008. Keemiliste elementide perioodilisustabelis asub vesinik 1. perioodis ning IA rühmas.
Aatomi energiatasemetel on elektrone alates sisemisest 2, 8, 18, 32, 21, 9, 2. Välimuselt on uraan hõbevalge metall.
Aatommass – suhtearv, mis näitab, mitu korda on elemendi aatomi mass suurem 1/12 12/6 C aatommassist.
Aatom – keemilise elemendi väikseim osake, molekuli koostisosa, koosneb tuumast ja elektronidest
Aatomi tuum – aatomi keskosake, moodustab põhiosa aatomi massist, koosneb prootonitest ja neutronitest
Aatommass ar – aatomi mass aatommassi ühikutes Molekulimass Mr – molekuli mass aatommassi ühikutes.
Aatom – elemendi väiksem osake, millel säilivad elemendi oma- iseloom metall  mittemetall.
Aatom - jagamatu osa. Kreeklased arvasid, et aine koosneb aatomitest ja jagamatutest osakestest.
Aatomimudel - Aatomi keskel on pos. tuum,kuhu on koondunud peaaegu kogu aatomimass ja kogu pos. laeng.
Aatomid on koostiselt ühesugused, kuid nad erinevad oma kujult, suuruselt ja paiknemise korralt.
Aatomi elektronkattes on elektrone niisama palju kui on tuumas prootoneid ja aatomi kogulaeng võrdub nulliga.
Aatomi mass on suurusjärgus 10−27 kg ja läbimõõt suurusjärgus 10−10 m (ehk üks ongström).
Aatomienergia on lootustandev seetõttu, et kasutatakse aine osakeste lõhustamisel tekkivat energiat.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomelektrijaam - eelised: ei saasta keskkonda suitsu ega tolmuga, väike kütusekulu; puudused: võib tekkida plahvatus, keerukas radioaktiivsete jäätmete ohustustamine Enne ladustati reaktoris tekkinud radioaktiivseid aineid merre, nüüdisajal ladustatakse neid sügaval maa all asuvates hoidlates.
Aatomituuma seoseenergia on energia, mis on tarvis aatomituumale anda, et lõhkuda see üksikuteks nukleonideks.
Aatomvõrega - teemant,räni,süsiniku-,räni- ja broomi ühendid;kõvad;vees mittelahustuvad;kõrge
Aatom on kreeka keeles “jagamatus”, hüpoteetiline aine, mida ei saa väiksemaks jagada.
Aatom - väikseim osake, mis säilitab talle vastava keemilise elemendi keemilised omadused.
Aatomi energia on pöördvõrdeline kvantarvu n ruuduga En = − R /n 2 , kus R on Rydbergi konstant.
Aatom –  üliväike aineosake, mis ei teki ega hävi keemilistes reaktsioonides.
Aatom - mass-spektromeetria ICP-MS elemendi aatomeid määratakse mass-spektromeetriliselt.
Aatomi tuum – koosneb prootonitest ja neutronitest (nukleonidest). Tuumas mõjuvad tuumajõud.
Aatomiorbitaal on selline aatomi piirkond, kus rohkem kui 90% tüenäosusega võib leida elektroni.
Aatom – elemendi väikseim osake, millel säilivald selle elemendi keemilised omadused.
Aatom - keemilise elemendi väikseim osake Inimorganism sisaldab tohutul hulgal aatomeid.
Aatomid on keerukad süsteemid, mis koosnevad paljudest suhteliselt iseisvatest alaosadest.
Aatomimassi tähiseks on Ar, kusjuures sulgudes järgneb elemendi sümbol, mille aatomimassi märgitakse.
Aatommass on dimensioonita suurus, elementide aatommassid on perioodilisussüsteemi tabelis.
Aatomi elektronkate – aatomituuma umber tiirlevate elektronide kogum, mis koosneb elektronkihtidest
Aatomid on kõik sarnase ehitusega: koosnevad tuumast, mille ümber tiirlevad elektronid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomorbitaal - aatomi osa, milles elektroni leidumise tõenäosus on väga suur mittepolaarne kovalentne side- kovalentne side, kus ühine elektronpaar kuulub võrdselt mõlemale sidet moodustavale aatomile polaarne kovalentne side- kovalentne side erineva elektronnegatiivsusega aatomite vahel
Aatomid on struktuuris üksteisele väga lähedal, siis nende välised elektronkatted on
Aatom on loovutanud väliskihi elektronid, et saavutada püsivat väliselektronkihti.
Aatomid on asetunud γ-raua tahkkesendatud kuupvõre aatomitevahelistesse tühikutesse.
Aatom – aineosake, mis koosneb aatomituumast ja elektronidest; molekuli koostisosa
Aatomi energia on minimaalne, seega aatomi põhiolek on väikseima võimaliku energiaga olek.
Aatomi tuum – Aatomituum on aatomi keskosa, mis moodustab põhilise osa aatomi massist.
Aatomvõre - sõlmpunktides aatomid, seotud kovalentse sidemega (teemant, 67. Difusioon.
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake, mis on ergastamata olekus neutraalne.
Aatomabsorbtsioon spektomeetria - lahus pihustatakse gaasileeki ja sinna juhitakse spetsiifiline valguskiir.
Aatommassiühik on dimensioonita suhteline massi mõõtühik, mis baseerub süsinikuaatomil.
Aatomabsorbsioon - spektomeetriliselt , uuritav lahus juhitakse leeki , sinna ka valguskiir.
Aatomipommis on tuumalaeng esialgu mitmes osas, mille massid on väiksemad kriitilisest.
Aatomituum - aatomi keskmes olev osake, millesse on koondunud põhiosa aatomi massist.
Aatommassiühik – aatomi masside mõõtmiseks ning näitavad kui vähe aatomid kaaluvad.
Aatom – üliväike aineosake, mis ei teki ega kao keemilistes reaktsioonides
Aatomi raadius on väiksem.c) Ca, sest tema tuumalaeng ja aatomi raadius on väiksemad.
Aatomid on kantud perioodilisustabelisse prootonite arvu kasvamise järjekorras.
Aatom on keemilise elemendi väikseim iseseisev osake ja molekuli koostisosa.
Aatomienergia – suurel hulgal kasutatavaid materjale leidub graniitsetes kivimites.
Aatomituuma 10 - 15m läbimõõduga ja mille ümber tiirlevad neg laenguga elektronid.
Aatomorbitaal – aatomi asa, kus elektronide leidumise tõenäosus on kõige suurem.
Aatom – üliväike ja neutraalne aineosake, millest koosnevad kõik ained.
Aatomi põhiolek – elektron on madalaimal, tuumale kõige lähedamal oleval orbiidil.
Aatomite pakketihedus on mõlemal juhul sama, kumb variant realiseerub, sõltub konkreetsest
Aatom - koosneb aatomituumast, elektronidest ja on elektriliselt neutraalne
Aatom – koosneb aatomituumast ja elektronidest, elektriliselt neutraalne.
Aatomifüüsika on füüsika haru, mis tegeleb aatomi ehituse ja omaduste uurimisega.
Aatomiraadius – aatomi tuuma ja välimise täidetud elektronkihi vaheline kaugus.
Aatomorbitaal - aatomi osa, milles elektroni leidmise tõenäosus on kõige suurem.
Aatomorbitaal – aatomi osa, milles elektroni leidumise tõenäosus on väga suur.
Aatomvõre - sõlmpunktides aatomid, seotud kovalentse sidemega (teemant, SiO2);
Aatom –  üliväike aine osake, koosneb tuumast ja elektronidest.
Aatom – elemendi väiksem osake, millel säilivad elemendi oma- oluline.
Aatom asendada – OH-rühmaga, saame etaandiooli ehk etüleenglükooli HOCH2CH2OH.
Aatommass – aatomi mass, mis on väljendatud aatommassiühikutes; tähis Ar.
Aatom - aineosake, koosneb tuumast ja elektronidest; molekuli koostisosa.
Aatom - koosneb aatomituumast, elektronidest, prootonitest, neutronitest.
Aatomvõre võnkumine e. foonon Iga aatom kristallvõres võngub enda võreasendi ümber.
Aatom on liitnud väliskihti elektrone et saavutada püsiv elektronkiht.
Aatomi ehitus – üks elekronkiht, üks elektron, tuumas 1 prooon, 0 neutroni.
Aatomnumber on (12) 6 ning tema tuumas on (6) 3 prootonit ja (6) 3 neutronit.
Aatom - keemilise elemendi väikseim osake, elektriliselt neutraalne.
Aatomi keskel on tuum, selle ümber tiirleb ringikujulisel orbiidil elektron.
Aatom on väikseim iseseisvalt eksisteeriv keemilise elemendi osake.
Aatomelektrijaam – auruturbiinis muundub siseenergia mehaaniliseks energiaks.
Aatomi energia on määratud tuuma ja elektronide vastastikmõju energiatega.
Aatom - aine väikseim osake, mis koosneb tuumast ja elektronidest.
Aatom – Neutraalne osake, mis koosneb tuumast ja elektronkattest.
Aatomfüüsika on füüsika haru, mis tegeleb üksikute aatomite uurimisega.
Aatomi poole on üks elektronpaar tõmmatud ja molekulis tekivad poolused.
Aatomiel on omadus loovutada ja haarata elektrone oma elektron kihist.
Aatomifüüsika on füüsika haru, mis tegeleb üksikute aatomite uurimisega.
Aatom – üliväike aineoskane, koosneb tuumast ja elektronidest.
Aatom - üliväike aineosake, mis koosneb tuumast ja elektronidest
Aatomituum – aatomi keskel olev positiivse laenguga üliväike osake.
Aatommass – aatomi mass aatommassiühikutes (1amü=1,66*10 − g) 24
Aatommassiühik – mikroosakeste massi mõõtühik, 1/12 C-12 aatommassist.
Aatomkristallidel on kõrge spinniga elektroni, mis moodustavad elektonpaari.
Aatommass – aatommassiühikutes väljendatud aatomi suhteline mass.
Aatommass on tuumas leiduvate prootonite ja neutronite masside summa.
Aatom on neutraalne, ioonil on positiivne või negatiivne laeng.
Aatomiraadius – valentselektron on tuumaga nõrgalt seotud → keemil.
Aatommass –  aatomi mass. Avaldatakse aatommassi ühikutes. 
Aatommass –  e. massiarv = prootonite arv + neutronite arv
Aatom on aineosake, mis koosneb aatomituumast ja elektronidest.
Aatom on liitnud või loovutanud elektrone ja omandanud laengu.
Aatomilaser on aatomitest koosneva koherentse osakeste kiire allikas.
Aatomvõre - kristallivõre,kus võre sõlmpunktides asuvad aatomid.
Aatom on laetud, eraldub katoodil vesinik, anoodil aga hapnik.
Aatomite vastastiktoime on tingitud ainult nõrkadest van der Waalsi jõududest.
Aatomituumadel on kindel sisestruktuur, mis mõjutab tuuma stabiilsust.
Aatommassiühik - tuumafüüsikas kasutatav süstemaatiline mõõtühik.
Aatomrelva kasutamine - heideti 6.aug 1945 Hiroshimale ning 9.aug Nagasakile.
Aatomifüüsikaalased katsed on andnud rohkelt informatsiooni, et luua aatomimudel.
Aatomnumber - prootonite arv aatomi tuumas, võrdub tuumalaenguga.
Aatomvõre – sõlmpunktides aatomid seotud kovalentse sidemega.
Aatommass on 28,086 Järjenumber perioodilisussüsteemis on 14.
Aatommass – aatommassiühikutes (u) väljendatud aatomi mass.
Aatommassiühik - 0 süsiniku aatomi massist (1 amü = 1,66*10-24 g).
Aatomi tuum on positiivse laenguga ja mõõtmetelt väga väike.
Aatomituum – aatomi osa, kuhu kuuluvad prootonid ja neutronid
Aatomorbitaal – ruumiosa, kus elektron viibib kõige sagedamini
Aatom on   keemilise   elemendi   väikseim   osake.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatommass - ehk suhteline aatommass; aatomi mass aatommassiühikutes, tähis Ar . AATOMMASSIÜHIK(amü)- suhteline ühik, mille abil väljendatakse aatomite jt. aineosakeste massi. 1/12 süsiniku (massiarvuga 12) aatomi massist, 1 amü = 1,66054 ∙ 10 -27 kg.
Aatomi ehitus - Aatom koosneb aatomituumast ja elektronkattest.
Aatomid on   kokku   kergemad   kui   algne   aatom.
Aatomite termodifusioon - element viiakse sulami pinnakihti kõrgel temp.
Aatommass – aatomi mass aatommassiühikutes, tähis A r .
Aatomnumber – number mis näitab mitu prootonit on aatomis
Aatomi elektronkonfiguratsioon – näitab ära elektronide paiknemise aatomis.
Aatomid on liitunud kosmoseks jumaliku mõistuse mõjul.
Aatommass - aatomi mass väljendatuna aatommassiühikutes
Aatom – nim keemilise elemendi väikseimat osakest
Aatom on mittepolaarne, s.t. aatom ei oma pooluseid.
Aatomi elektronkate – aatomi tuuma ümbritsev elektronide kogum.
Aatomispekter on spekter, mille tekitavad atomaarsed gaasid.
Aatomituuma - koostisesse kuuluvad prootonid ja neutronid.
Aatommass on ühikuta suurus, tegemist on suhtarvudega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomelektrijaam – ehk tuumaelektrijaam on tuumkütust tarbiv soojuselektrijaam, milles toimub tuumaenergia muundamine elektromagnetvälja energiaks Reaktori aktiivtsoonis vabanenud siseenergia kandub esimesse soojuskandjatorustikku, milles tsirkuleerib vesi.
Aatomid on kristallis pidevas vibratsioonliikumises.
Aatommassiühik on 1/12 süsiniku isotoobi 12C aatommassist.
Aatomi mass – tuuma massi ja elektronide massi summa.
Aatomienergia kvantolekus on määratud elektroni orbiidi raadiusega.
Aatomite vahel on tühi ruum, mis võimaldab neil liikuda.
Aatommass – on ühe aatomi mass aatommassiühikutes
Aatommassiks on 58,9332. Koobalti värvus on hõbevalge.
Aatom maal on samaväärne samasorti aatomiga Marsil.
Aatom – sellel tasemel elu tunnused puuduvad.
Aatomi mass - aatomi mass massiühikutes (grammides).
Aatomi raadius on tuuma kaugus viimasest elektronkihist.
Aatomituum on looduse fundamentaalne energiaallikas.
Aatomituum – koosneb prootonitest ja neutronitest.
Aatomivõre – aatomite vahel tugev kovalentne side.
Aatomvõre – aatomite vahel tugev kovalentne side.
Aatom - ja molekulaarsideme erinevad tüübid.
Aatomi korral on see number vordne elektronide arvuga.
Aatomtuum on looduse fundamentalne energiaallikas.
Aatomituum on aatomist ligi 100000 korda väiksem.
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake.
Aatomi mass – aatomi tegelik mass (väga väike)
Aatompomm - toimub raskete tuumade lõhustumine.
Aatom - , molekul-, ioon- ja metallivõret.
Aatom on mittepolaarne, tal ei ole poolusi.
Aatomienergia on üks alternatiivseid jõuallikaid.
Aatom on seotud nelja kovalentse sidemega.
Aatom on mittepolaarne s.o ei oma poolusi.
Aatommass – aatomi mass aatommassiühikutes.
Aatommass – keemilise elemendi aatomi mass.
Aatom tähendab kreeka keeles jagamatut.
Aatom on samaväärne samasorti aatomiga
Aatomorbitaal on ühe elektroni lainefunktsioon.
Aatomsidet nimetatakse kovalentseks sidemeks.
Aatomid on   seotud   nukleiinhapetega.
Aatomnumber – prootonite arv aatomi tuumas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake (Lomonossov, “Matemaatilise keemia elemendid“ Aatom koosneb tuumast ja seda ümbritsevatest elektronidest. Aatomituuma moodustavad positiivse laenguga prootonid ja elektrilaenguta neutronid.
Aatomnumber ehk laenguarv (Z) on neil sama.
Aatom on aine kõige väiksem osake.
Aatomid ise on erineva suuruse ja kaaluga.
Aatomid on elektriliselt neutraalsed.
Aatomite arv on tavaliselt kolmest kuueni.
Aatom on asendatud amiinorühmaga.
Aatom on elektriliselt neutraalne.
Aatom on jagamatu, tal ei ole osi.
Aatom - , molekul- ja ioon võret.
Aatomikooslused – molekulid ja kristallid.
Aatomite arv on enamasti kolmest kuueni.
Aatommass on 59 ning järjenumber 28.
Aatomtuumas on prootonid ja neutronid.
Aatom – aine väikseim osake
Aatommass on dimensioonita suurus.
Aatomid on ioonideks muutunud).
Aatomvõre – kõrge sulamistemp.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatom on laenguta. Massiarv = A – tuumamass = neutronid + prootonid Aatomnumber = Z – prootonite arv tuumas A – Z = neutronid Elementide aatomi ehituses ja omadustes valitseb kindel süsteem.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomituum on aatomi väga väike ja tihe keskosa, mis moodustab põhilise osa aatomi massist. Aatomituum koosneb nukleonidest – positiivse laenguga prootonitest ja neutraalse laenguga neutronitest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatommass - keemilise elemendi ühe aatomi mass aatommassiühikutes (1⁄12 süsiniku aatomi massist) INTEKS – näitab aatomite arvu molekulis Xn H – üks vesiniku aatom H2 – vesiniku molekul
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatommass on 28,086 • Oksüdatsiooniaste ühendites +4 • Sulamistemperatuur: 1417 ºC • Tihedus: 2330 kg/m³ • Räni on hapniku järel levinuim element maakoores ,moodustades 29,5% maakoore
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatom on keemilise elemendi väikseim osake, mis koosneb positiivse laenguga tuumast ja seda ümbritsevast elektronkattest ning millel on elemendile omased keemilised omadused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatom on tuline. Aatomite liikumist seostab ta eluga – niikaua kui liiguvad, on elu. Ta oli veendunud rahvavõimu e demokraatia pooldaja.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomnumber - Keemilise elemendi aatomnumber ehk järjenumber ehk laenguarv (Z) on prootonite arv selle elemendi aatomi tuumas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatominumber on 6 ning ümmardatud suhteline aatomimass 12. Süsinikul on prootoneid, elektrone ja neutroneid kõiki 6.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomituum – moodustab põhiosa aatomi massist, koosneb tuumaosakestest, positiivse laenguga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomiõpetuse - > maailm koosneb igavesti liikuvatest aatomitest Ka tänapäeval levinud
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomi tuumalaeng – aatomituuma elementaarlaengute arv, mis on võrdne prootonite arvuga
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aatomi massiarv – prootonite ja neutronite summa aatomituumas.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Aatom – 5 saj e.kr. – Demokritos 1907.a. – lord Kelvin: aatom on igavesti monoliitne osakene 1672.a. – Newton: päikese dispersioonispekter(spekter-viirastus) 19.saj.II pool – hõrendatud gaaside joonspektrid 1859.a. – Gustav Kirchoff ja Robert Bunsen: spektraalanalüüs-sidusid spektri aatomiga 1897.a. – Joseph Thomson: elektron, esimene arvestatav aatomi mudel- rosinakukkel
Vote UP
-3
Vote DOWN
Aatomi elektronskeem - Na+11| 2)8)1) Cl +17| 2)8)7) Elektronvõrrand- Na-1e'=Na(1+) Cl+1e`=Cl(1-) Iooni elektronskeem- Na(1+) +11| 2)8) Cl +17| 2)8)8)



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun