Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Tellijal on õigus Lepingu sõlmimisel, aga ka hiljem volituse või käsundiga, nimetada kolmandad isikud, kellelt saadavad alusandmed on Töövõtja jaoks kohustuslikud arvestamiseks Lepingu täitmisel. Seejuures võtab Tellija endale kohustuse ja vastutuse nende andmete esitamise eest selliseks ajaks, mis võimaldab Töövõtjal Lepingu täitmist ilma lisaaja või lisakulutusteta.
Tellijaorganisatsioonile tähendab selline korraldusmudel üht lepingut, siit tulenevalt oluliselt väiksemas mahus korrashoiuga seotud paberitööd ning väiksemat arvu korrashoiuga seotud makseid. Omaniku jaoks “valgeid laike” korrashoiutöödes üldjuhul tekkida ei saa, sest juhtimistöövõtja peab temaga sõlmitud lepingu raames tagama omanikule kõigi vajalike nõudmiste täitmise.
Tellijaks kodanlus – maalide eesmärk! • kodu kaunistamiseks • ümbritsevad esemed, Hollandi loodus ja enda elu “Väikesed hollandlased” – maalid väikesemõõdulised uued maaliliigid • olustik • maastik • meremaal • linnavaated • loomamaal • natüürmort – surnud elu – (e.k.“vaikelu”)komp.mitmesug.esemetest,puuv.,lilledest jne.

Tellijal on lepingu jõusoleku ajal vastavalt oma vajadusele õigus ostetavat transporditeenuse mahtu ±20% muuta vähendades või suurendades busside arvu, muutes liini, ajagraafikut, jätta ajutiselt mõni või kõik liinid käigust ära. Muudatuste tegemisel tasustatakse tegelikult teostatud vedude eest lepinguliste ühikhindade alusel.
Tellija lähteülesanne – kuna eelprojekt on üldine ning ei pruugi kirjeldada kõiki kasutatavaid materjale ja sõlmede lahendust, on tellija huvides esitada lepingu lisana lähteülesanne, kus on täpselt kirjas, milliseid materjale, ehitustooteid, seadmeid kasutada ning millist välisviimistlust soovitakse.
Tellijal on õigus nõuda ebakvaliteetsest tööst põhjustatud kulude hüvitamist või vähendada lepingutasu kulude võrra. Leppetrahvi kokkuleppimisel kohustuse rikkumise puhuks võib kahjustatud lepingupool lisaks leppetrahvile nõuda ka kohustuste/kvaliteedinõuete täitmist.

Tellijal on õigus avastada puudusi mitte kindlate perioodide lõpul, vaid ükskõik millal enne töö lõplikku valmimist. Tööde vastuvõtmisest keeldumisel eeltoodud alustel on tellijal õigus nõuda töövõtjalt avastatud puuduste või defektide kohest kõrvaldamist.
Tellija põhikohustuseks on maksta kokkulepitud tasu, kusjuures, kui töö valmistamist võib vastavalt asjaoludele oodata üksnes tasu eest, loetakse tasu töövõtjale vaikimisi kokkulepituks ning selle suuruseks on antud töö eest tavaline või vastavalt asjaoludele mõistlik tasu.
Tellijal on õigus nõuda enne Lepingu sõlmimist Töövõtjalt tööde võimalike riskidega vastavuses oleva vastutuskindlustuse lepingu sõlmimist või olemasoleva vastutuskindlustuse lepingu vastavusse viimist tellitavate tööde võimalike riskidega.

Tellijate puhul on läbiv argument, et õigusriigis ei saaks tekkida olukorda, kus ehitaja ei peagi nõuetekohaselt ehitama, kui tellija seda igapäev konkreetselt nõudmas ei käi, kuid praktikas üldisele õiglustundele tuginemisest
Tellijal on õigus esitada töövõtjale põhjendatud protest juba vastuvõetud töö või toimingu kohta hiljemalt 15 ööpäeva jooksul alates vigade või etteantud andmetest mittekinnipidamise avastamisest tellija poolt.
Tellija on kohustatud töö vastu võtma, siis algab nõude aegumistähtaeg töö vastuvõtmisest või vastuvõetuks lugemisest. (2) Uue töö tegemisel töövõtja poolt algab aegumistähtaeg uue töö valmimisest.

Tellijal on kohustus Lepingu täitmisel valminud dokumendid või muud tööd vastu võtta ning tasuda kvaliteetselt ja tähtajaliselt tehtud tööde eest Lepinguga kokkulepitud ajal ja ulatuses.
Tellija on kohustatud andma Töövõtjale tööde kvaliteetseks teostamiseks selgelt sõnastatud tööülesande (lähteülesande), mis on Lepingu lahutamatu osa.
Tellijal on õigus nõuda pikivuukide katmist sideaine ja tardkivimist valmistatud fraktsioneerimata täitematerjali puistega( vuukide mannatamine).

Tellija on kohustatud tööettevõtjale välja maksma kokkulepitud tasu pärast kogu töö üleandmist, kui lepingus ei ole sätestatud teisiti.
Tellija on kohustatud valmis töö vastu võtma, kui töö üleandmine oli kokku lepitud või kui see on töö omadustest tulenevalt tavaline.
Tellijale on sellise lepingu sõlmimisest vähe abi ka tulevaste lepingute sõlmimistel, sest puuduvad andmed tegelikest ressursikuludest.

Tellija on lepingu objektiks oleva töö tegemise ajaks andnud ehitusplatsi töövõtja kasutusse ning selle eest vastutab töövõtja.
Tellija on kohustatud Lepingu objektiks oleva töö üle vaatama ja valmis töö tulemi vastu võtma üleandmise-vastuvõtmise aktiga.
Tellijal on õigus käesolev leping enne tähtaega ühepoolselt üles öelda, teatades sellest vedajale kirjalikult kolm (3) kuud ette.

Tellija on kohustatud kandma ennekõike kulud, mis on seotud töö ka juhusliku hävimise ja kahjustumise riisiko üleminekuks.
Tellijale on seda vaja oma rahaasjade korraldamiseks sõltumata sellest, kas ta lähtub kasumist või ehitab riiklikus sektoris.
Tellijad on jälgijad. Kasutajad saavad ka erinevaid teenuseid kasutades jälgida ka neid kasutajaid, kes neid ei jälgi.

Tellija konsultandid on võimelised ka edaspidi korraldama ehitustegevust, kuna neil peaksid olema pikemaajalised tööalased huvid.
Tellijate - kaupmeeste ja töösturite maiseid rõõme ja kindla, külluslikku elu rõõme armastava maitse tõttu.
Tellija on muretsenud töövõtjale töö tegemiseks materjalid ja töö puuduse tingis materjali puudus.

Tellija – omaniku esindaja hetkest kui tema teenuseid vajatakse kuni (üldjuhul) ehitustööde lõpuni
Tellijal on õigus kontrollida tööde teostamise käiku ja anda Töövõtjale juhiseid töö tegemiseks.
Tellija on kindlasti huvitatud kvaliteetsest ehitisest ja see on üldiselt ka ülesande lähtepunktiks.

Tellija ehk klient SUPERPREVIEW Expression Webiga kaasa tulev SuperPreview on suurepärane tööriist.
Tellija kohustus on taotleda ehitisele või selle osale kasutusluba, kui Lepingus ei ole kokku lepitud teisiti.
Tellija huvides on , et pretendentide arv ei oleks liiga väike (ei leia soodsaimat pakkujat) ega liiga suur.

Tellija meeskonnal on võimalus juhtida lepingu kulusid 4. Töövõtjal on tootmiskulude tagasisaamise võimalus
Tellijaettevõtte sees on projektile seatud kõrge prioriteet ning ka finantseerimises ei nähta suuri kitsendusi.
Tellija on huvitatud, et töövõtja teeks talle tasutava rahasumma eest maksimaalselt tööd.

Tellija on kohustatud: 4.2.1. Kasutama tellitud busse lepingus määratud otstarbe kohaselt.
Tellijal on mitmeid eri soove ja nende rahuldamiseks on palju mooduseid lepingu sõlmimiseks.
Tellijatest on esikohal Tartumaa ja Tartu, järgi tulevad Viljandimaa, Pärnumaa ja Võrumaa.

Tellijale on kestus oluline, siis on ta ka huvitatud tööde varasemast lõpetamisest.
Tellijal on õigus loobuda lepingust, hüvitades tööettevõtjale tehtud kulutused.
Tellijaile on tasuta õnnesoovid ja leinakuulutused ning muu reklaam soodushinnaga.

Tellija on kohustatud vastava üleandmis - vastuvõtmisakti viie kalendripäeva
Tellija on ehitusprojekti keskmes; võib olla erinevalt informeeritud;
Tellija on (seetõttu) õigustamatult keeldunud tehtu vastuvõtmisest.

Tellija on süüdi, sest projektis oli hoone õigesti märgitud.
Tellijal on kohustus kompenseerida töödest tekkinud kulutused.
Tellija on huvitatud ärakasutama tarbija informatsiooni.

Tellija - asutuse/ ettevõtte Koolituskuningas OÜ
Tellija on kohustatud valmis töö vastu võtma.
Tellijaks on Itaalia kaupmees Giovanni Arnolfini.

Tellija on kohustatud valmis töö vastu
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tellija on kohustatud üleantava töö vastu võtma ja ta ei saa keelduda töö vastu võtmisest isegi juhul, kui töö ei vasta kokkulepitud lepingutingimustele.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun