Sõnu seletav sõnaraamat

Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast ära. Nüüdisaja homöopaatia loojaks on saksa arst ja lingvist Samuel Hahnemann (1755-1843). Arstina (1779 a.) tööle asudes pettus ta kiiresti tolleaegse arstiabi võimalustes haiget aidata.
Teisisõnu tähendab see, et kui mingis riigis on sihttarbijad, kelle sortimendi-, kvaliteedi- ja hinnaootustele vastab mingi spetsiaalne äritüüp, siis viimane kas luuakse kaubandusettevõtjate poolt või imporditakse võimaluse korral teistest riikidest. Seega on vähemalt osaliselt tegemist kultuuridevahelise arengu ilminguga.
Teisisõnu on just koduvägivald see, mis peaks meie tähelepanu köitma ja just see on vägivald, mille vastu vägivallavastane võitlus peaks olema suunatud. Keskendumine koduvägivallale võimaldab meil ka selgemalt sooperspektiivi esile tuua.

Teisisõnu on mõiste mõte, mis üldistab teatud klassi elemente nende tunnuste järgi, mis eristavad mingit eset teistest esemetest (Grauberg 1996: 28). Mõistete moodustamisel rakendatakse erinevaid meetodeid e mõtlemisoperatsioone.
Teisisõnu on tegemist kullaga, mille proov on 960 (sisaldab 96% puhast kulda). Seda ei tohi mitte segi ajada vääriskivide massiühikuga “karaat” (ik carate = 0.2 g). Vaatama näivalt suurele kogusele on helveste kogumass tühine.
Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast

Teisisõnu - keskkond võib esitada lapsele tema arengupotentsiaali seisukohalt kas liialt kõrgeid või liialt madalaid nõudmisi ja ei arvesta seega lapse individuaalseid iseärasusi ja vajadusi.
Teisisõnu on nende noorte psüühika väikelapse tasemel, nende füüsilie ja psüühilise vanuse vahel haigutab suur lõhe. Seetõttu ei suudagi nad ümbritsevatega normaalseid suhteid arendada.
Teisisõnu – sotsiaalselt arenenud,” kirjeldab ta. Kõik lapsed ei allu standardsetele nõuetele, järeldab Mare Leino, kes ühe lahendusena pakubki erinevate õppemetoodikatega klasse.

Teisisõnu on Sul võimalik jälgida oma kodu, töökohta, vanemate kodu vms. isegi siis, kui Sa ei ole ise kohal, kasutades selleks internetti ühendatud arvutit või isegi mobiiltelefoni.
Teisisõnu on uue paradigmaatilise lähenemise põhirõhk suunatud konkreetsele uuele tootele või teenusele, millest lähtudes püütakse leida turustamiseks kõige sobivamat ärimudelit.
Teisisõnu tähendab „reguleerimatust“). Selle nähtuse olemust selgitades rõhutas ta, et inimeste elu reguleerimisel on tähtis roll sotsiaalsetel ettekirjutustel.

Teisisõnu tähendab see põhimõtete kogumit, mis kujuneb välja omavahelises suhtlemises ettevõtte sees ja mida kujundatakse suhtlemiseks väliskeskkonnaga.
Teisisõnu – konkreetne paigutus konkreetsel ajal võib kaasata nii kõrgema kui ka madalama taseme vajadusi, see lükkab ümber vajaduste kasvu teooria.
Teisisõnu on tegemist kullaga, mille proov on 960 (sisaldab 96% puhast kulda). Vaatama näivalt suurele kogusele on helveste kogumass tühine.

Teisisõnu – kui kaslasel tekib tarvidus uue toiduportsjoni järele, on ta keha jooksmiseks piisavalt kerge.
Teisisõnu on turg isereguleeruv ja parim mida riik teha saab, on sekkuda majandusse võimalikult vähe.
Teisisõnu - objekt on õiguskorraga kaitstav ühiskondlik suhe, mida õiguserikkuja ründab.

Teisisõnu - Hitleri sihiks oli hävitada demokraatia demokraatliku protsessi enese abil.
Teisisõnu – ühed inimgrupid omavad ühiskonnas kõrgemat positsiooni ehk staatust
Teisisõnu – kindel mõiste teatud kindla eseme kohta, olles alati tõeline.

Teisisõnu – Eesti ise räägib kaasa selles, mida Euroopa Liit peab tegema.
Teisisõnu - riigil on võim kehtestada erineva suurusega kohustuslikke makse.
Teisisõnu – maksumaksja raha eest ei tohi teha varjatud propagandat.

Teisisõnu on see kõrgust h omava ühikulise ristlõikega samba kaal.
Teisisõnu - igal laenatud mõttel peab olema viide selle autorile.
Teisisõnu on see eelkoostatud referaadi põhiosa, sisuline pool.

Teisisõnu - lepingu sõlmimise eelduseks on kindlustushuvi.
Teisisõnu on analüütilised väited tautoloogiad.
Teisisõnu – kõik on suhteline ehk relatiivne.

Teisisõnu on eestlased üpris negatiivne rahvas.
Teisisõnu – Nürnbergis taotleti õiglust.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto