Sõnu seletav sõnaraamat
Teeni mängimisega ja video vaatamistega UUT krüptoraha TEENI TASUTA NANO Sulge
Facebook Like
Add link
Tehnoloogiliselt on tähtis seos paakumistemperatuuri intervalli laiuse ja savide tulekindluse vahel. Mida kergsulavamad (sulamistemperatuuriga <1350ºC) on savid, seda väiksem on ka paakumisintervall: tavaliselt 100-150ºC kergsulavatel savidel, 350-400ºC ja rohkem rasksulavatel (1350-1580ºC) ning tulekindlatel (>1580ºC) savidel.
Tehnoloogilis - majanduslik paradigma“- “Best practice model” uute tehnoloogiate kõige efektiivsemaks kasutamiseks nii uutes kui olemasolevates majandusharudes - > viitab kõige optimaalsele, efektiivsemale ja kasumlikumale uute innovatsioonide potentsiaali ärakasutamise võimalustele.
Tehnoloogilised muutused on kaasa toonud põllumajandusettevõtete spetsialiseerumise ja mitmekesistumise. Reformid ja arengupoliitikad on olnud üldjoontes kooskõlas hetkelise arengu teooriaga ning ennast ka majanduslikult Euroopa Liidus õigustanud.

Tehnoloogilisele seisundile ehk tehnofoonile (künd, kultiveeritus vms). Külvieelsel kultiveerimisel tuleb eelistada väikest (5…8 cm) või keskmist (8…12 cm) töösügavust, arvestades seejuures ka piide või käppade jäljevahet.
Tehnoloogilised muutused on majanduskasvu ja arengu mootoriks (biotehnoloogia, mokroelektroonika, uued energiaallikas, digitaalne infosüsteem, transpordi kiire areng ja kauba odavnemine jne..) Uus rahvusvaheline tööjaotus.
Tehnoloogilised omadused on sellised omadused, millised iseloomustavad selle materjali konkeetset töötlemise või kasutamise võimalusi materjalile iseloomulike omaduste tõttu:

Tehnoloogilised tegurid – Ettevõte on hästi kursis tänapäeva infoühiskonnaga (nt e- riik, digiallkirjad jne). Samuti on tehnoloogia areng väga oluline põllumajanduses.
Tehnoloogilised omadused on riiete libisemine, kokkutõmbumine, läbitavus nõelaga, lõngade kaarduvus ja hargnevus, kokkusurutavus ning triigitavus ja pressitavus.
Tehnoloogilised ehk protsessinormatiivid Kehtestavad nõuded tootmisprotsessi tehnoloogilisele ülesehitusele ja konkreetsetele tehnilistele lahendustele.

Tehnoloogilis - majandusliku paradigma, millest ettevõtjad, innovaatorid, investeerijad ja tarbijad juhinduvad kogu antud paradigma kestuse vältel.
Tehnoloogilised nõrkused on näiteks puudused süsteemi struktuuris või komponentides (riistvaravead, tarkvaravead), puudused süsteemi füüsilises asukohas.
Tehnoloogilised innovatsioonid on protsess, mille käigus organisatsioon kasutab oma ressursse loomaks uusi tooteid, protsesse või teenuseid rahuldamaks tarbijat.

Tehnoloogilis - majanduslik paradigm puhul võiks rääkida turul tekkinud nõudluse põhimõttest, mitte aga millegi uue ja vajaliku loomisest.
Tehnoloogilised võtted on suunatud jääksurvepingete kasutamisele võlli pindkihis, tänu millele summaarne tõmme ja seega prao tekke oht väheneb.
Tehnoloogilis - deterministlikuks võib nimetada väiteid, mis ei pruugigi olla seotud infotehnoloogiate või uue ühiskonnakorraldusega.

Tehnoloogiliselt on temperal palju kokkupuutepindu õlimaaliga ja seetõttu nimetatakse temperat ja vahamaali mõnikord õlimaali emaks.
Tehnoloogilis - majanduslik paradigma – hõlmab kogu majandussektorit k.a organisatsioonilist ning finantsstruktuuri.
Tehnoloogilised – tehnoloogia tase 3) Nimeta kaks organisatsiooni keskkonda iseloomustavat tegurit ja iseloomusta neid.

Tehnoloogilised omadused - määratud sellisete parameetritega nagu valatavus, joodetavus, keevitatavus, töödeldavus.
Tehnoloogilise uuendused on suunatud tootmisprotsessi lühendamisele ja käsitöö asendamisele automaatliinidega.
Tehnoloogiliselt on nad suhteliselt lihtsad valmistada, v.a. terratsopõrandad.

Tehnoloogilised – peavad kuuluma kõikide tehnoloogiate, tootmiste juurde.
Tehnoloogilised ressursid – tehnoloogia, mida firmas kasutatakse.
Tehnoloogilis - majandusliku paradigma kontseptsiooni.

Tehnoloogilised tegrid – tehnloogia tase, muutused selles.
Tehnoloogilised ehk kasutusomadused. • termilised

Tehnoloogilised arengueeldused – näitavad tehnoloogiataseme
Tehnoloogilis - majanduslikud paradigmad

Vote UP
-1
Vote DOWN
Tehnoloogilised vahendid on õpetaja käsutuses selleks, et aidata õppetööd paremini ja efektiivsemalt läbi viia ning uute sihtrühmadeni jõuda.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun