Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Tegelasteks on imeilus, armas ja suure südamega mustlasneiu Esmeralda, inetu kuid heasüdamlik küürakas Quasimodo, õnnekütist noor kapten Phoebus ja vastoluline ning õel ülemdiakon Claude Frollo, Gudule, kes on rotiaugus elav patukahetseja ja kes vihkab mustlasi, sest nad varastasid tema tütre (Esmeralda kelle sünninimi Agnes on) ära. Probleemide käsitlemine teoses Teose põhiprobleem on vastamata armastus ja armastuse kolmnurk.
Tegelasteks on hambaravi keskuste kliendid ja antud kliinikud ise. • Kus on konflikt ja millest see tuleb? Artiklist tuleb välja, et ühe ja sama hambaravi protseduur võib erineda hinnaliselt lausa neljakordselt. „Näiteks algab valguskõvastuva komposiittäidise hind Tallinna südalinna hambaravis Kliinik32 60 eurost, samal ajal kui Väike-Õismäel asuvas Sapiensis 16 eurost, “ kirjutab ajakirjanik.
Tegelasteks on merelinud.Edasi tulid need teosed,milles kätkes Mälgu erakordsus ja ainulaadsus:novellikogu „Rannajutud”(1936),romaanid „Õitsev meri”(1935),”Taeva palge all”(1937) ja „Hea sadam”.”Õitsev meri”:Rannapoisist peategelane Hannes lahkub mõneks ajaks kodusest kalurikülast,teeb läbi sõjaväeteenistuse,proovib laeva- ja põllumeheelu ja abielu talutütrega.

Tegelasteks on vanimad jumalad hiiud ja nendega sõjatandril olevad jumalad aasid (nende hulka kuulub enamik tähtsamaid jumalaid). Pajatatakse aaside ja veel ühe jumalasoo vaanide tülist ja leppimisest, osavate seppadena kuulsatest maa-alustest kääbikutest alfidest, saatuse valdjataridest nornidest ja rohketest muudest müütilistest olenditest.
Tegelasteks on üksikema Laura, kelle suurim kirg on teler; pervert August Kask; luuletaja Eero; arhitekt Maurer, kes on üks Mustamäe projekteerija; šveitser Theo, restorani uksehoidja, kes oli moraalitu, omakasupüüdlik, pani kirja paljude naistega on olnud voodis, tahab igast olukorrast kasu lõigata ja äri teha.
Tegelasteks on Composoni perekond: Quentin Maclachan, Charles Stuart, Jason Lycurgus, Quentin, Candace, Jason, Benjamin, T.P, Frony, Luster, Dilsey, Roskus, Vesh  Raamat on päevikuvormis, kirjeldab päeva algusest lõpuni, kuid vahepeal on meenutusi minevikust ning teeb teose raskesti arusaadavaks.

Tegelasteks on ehitusmeister Halvard Solness, tema naine Aline Solness, majaarst dr. Herdal, endine arhitekt ja nüüd Solnessi assistent Knut Brovik, tema joonestajast poeg Ragnar, Knuti raamatupidajast õetütar, Kaja Fosli, kes on ühtlasi Ragnari kihlatu ning preili Hilde Wangel.
Tegelasteks on loomad, kes esindavad allegooriliselt inimlikke iseloomujooni (näit lõvi on kuningavõimu sümbol, kanad aga esindavad lihtrahvast, eesel ja oinas on vaimulikud jne. Kõiki tegelasi seob vembumehest Rebane. Tegemist on prantsuse linnakirjanduse suurteosega.
Tegelasteks on lisaks inimestele erinevad mütoloogilised olendid, sealhulgas Vanapagan, Katk, Halltõbi ning kratid, tondid ja kollid, kes varitsevad põõsas, silmad põlemas, et paljukannatanud külainimestele veelgi kurja teha.

Tegelasteks on hiiud ja aasid, vaanid ning alfid, nornidest ja rohkesti muudest müütilistest olevustes 11. Hinnatakse nende tegelaste juures nende puudusi, tarkust, mõõdukas ja kaine meel, arukus, ettenägelikkus ning sõprus.
Tegelasteks on loomad, kes asendavad inimesi ning keda kujutatakse nende iseloomudele vastavalt. [ rebane - kaval inimene]. Tõsieluliste muinasjuttude tegevus areneb tavaelu raamides. Kangelased on enamasti tavalised inimesed.
Tegelasteks on   tavalised   inimesed   –   kolleegiumiregistraator,   gümnasistid,   doktor,  loomaarst, gümnaasiumiõpetaja. Ka põhitegevuskohad on tavalised – kellegi kodus, külas,  puhkepaigas.

Tegelasteks on Mantua hertsog; Rigoletto (hertsogi õuenarr); Gilda (Rigoletto tütar); krahv Monterone; õukondlased: Marullo, Borza, Krahv Ceprano; bandiit Sparafucile; bandiidi õde Maddalena; gilda teenijanna Giovanna.
Tegelasteks on vabadikupere, kelle vastu saatus pole armuline, nii et mitmeliikmelisest leibkonnast jääb romaani lõpul Turja sauna alles vaid Vahepeal Pöide viljakasse asunikutallu abiellunud Hannes.
Tegelasteks on kõik ühiskonnakihid: pankurid, rikkad ja vaesed aadlikud, ihnurid ja liigkasuvõtjad, väga ettevõtlikud noored, ka realistid, keskealised inimesed, kes on kõik illusioonid kaotanud.

Tegelasteks on enamasti loomad, kes kujutavad erinevaid inimtüüpe (näiteks rebane- kaval, jänes-arg inimene, hunt-kuri jne). Valmides naeruvääristatakse inimeste ja ühiskonna pahesid.
Tegelasteks on 7 neidu ja 3 noormeest, kes 10 päeva jooksul jutustavad iga päev kaaslastele ühe loo. Teemad: munkade liiderlikkus, kohtunike äraostetavus, inimeste patud ja nõrkused.
Tegelasteks on loomad, kes asendavad inimesi ning keda kujutatakse nede iseloomudele vastavalt.. Tõsieluliste muinasjuttude tegevus areneb tavaelu raamides.

Tegelasteks on inimesed kõrvaltänavast, kindla alguse, arengu ja lõpuga, enamjaolt kirjeldatakse kaasaja elu, kuid leidub ka mõtteid minevikust.
Tegelasteks on noor munk, põllumehe tütar ja abt. Tüdruk oli lihtrahva hulgast, munk ja abt aga Lunigiana kuulsast ja pühast kloostrist.
Tegelasteks on traagilise saatusega õilsad kangelased. Wagneri kangelased- kangelased hukkuvad või on sunnitud hülgama inimeste maailma.

Tegelasteks on vanimad jumalad hiiud ja nendega sõjajalul olevad jumalad aasid,kellede hulka kuulub enamik kõige tähtsamaid jumalaid.
Tegelasteks on vaimuaristrokraadid, kes peavad end ühiskonnast absoluutselt sõltumatuks ning ülistavad üksindust looduse keskel.
Tegelasteks on endine nuudlivabrikant Goriot, õigusteaduskonna üliõpilane Eugene de Rastignac ja vanglast põgenenud Vautrin.

Tegelasteks on sarvekandjatest abielumehed, truudusetud abielunaised, himurad nunnad ja preestrid, ametnikud ja hauaröövlid.
Tegelasteks on Eesti sõjapõgenikud, kes jutustavad Rootsis metsatöödel olles dekameronlikke lugusid oma armuseiklustest.
Tegelasteks on Lodovico, tema isa, Egano dei Galluzzi ja tema imeilus naine Beatrice. Tegelased on aadliseisusest.

Tegelasteks on puust nukud, mis on üks kuni poolteist meetrit pikad ja kaaluvad kuni kümme kilo.
Tegelasteks on otsivad hinged, kes kunagi ei rahuldu olemasolevaga ja nad pürgivad aina edasi.
Tegelasteks on näiteks liikuvate ülesannetega nuuskurrobot, kanooplanna, draakonitaltsutaja.

Tegelasteks on nii talupojad, aadlikud, ametnikud, petturid kui ka iharad nunnad ja mungad.
Tegelasteks on lihtsad talupojad, kujutab neid ilustamata ja nende elujõudu imetledes.
Tegelasteks on Ranevskaja, tütar Anja, kasutütar Varja ja Ranevskaja vend Gajev.

Tegelasteks on Hospitaliit ja Genovalane, kellest üks on Kolumbuse laevakapten.
Tegelasteks on ka tavalisi ja koguni ühiskonnast väljatõugatud inimesi.
Tegelasteks on neis elegantsete aristokraatide asemel robustsed samuraid.

Tegelasteks on vanimad hiiud ja nendega sõjajalal olevad jumalad aasid.
Tegelasteks on veel sõbra naine Helene ning selle noorem õde Marion.
Tegelasteks on Tancredi, tema tütar Ghismonda ja noormees Guiscardo.

Tegelasteks on kuningas, tema 7 ministrit ja narr nimega Hüpikkonn.
Tegelasteks on veel alfid, nornid ja muud müütilised olevused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tegelasteks on Mogri Märt, Mari (Märdi naine), noor Märt (Märdi poeg), Miili (Märdi tütar), Mäidu (Miili viie-aastane poeg), Masa Ants, Leena (Antsu tütar, abiellus noore Märdiga), Peeter Pärn (abiellus Miiliga, Mäidu isa), Anu, Marjapuu, Urjadnik.

Tegelasteks on mitmed rooma ja kreeka heerosed ja jumalad.
Tegelasteks on jumalad või ka inimestest kangelased.

Tegelasteks on eri sotsiaalsete kihtide esindajad.
Tegelasteks on hiiud ja nendega sõjajalal olevad
Tegelasteks on sageli üleloomulikud- jumalad,

Tegelasteks on vägilase või muinasjumalad.
Tegelasteks - POOLJUMALAD, MÜÜT JUMALAD.
Tegelasteks on Oretta ja rüütlihärra.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun