Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Teatud juhtudel on võimalik biodiisli tootmiseks kasutada ka pruugitud toiduõli ning sel moel vähendada selle prügilasse sattumist . Tabelist 2 on näha, et biodiisli puhul heidetakse õhku oluliselt vähem saasteaineid, vähesel määral suureneb vaid NOx-heide. Kuna biodiisel loetakse CO2-emisiooni poolest neutraalseks, on kasvuhooneefekti põhjustava süsinikdioksiidi heite vähenemine oluline pluss.
Teatud juhtudel on aga võimalik antud situatsiooni lahendada kohustuste kollosiooni instituudiga. §30 Kohustuste kollisioon Tegu, millega rikutakse õiguslikku kohustust, ei ole õigusvastane, kui isik peab üheaegselt täitma mitut õiguslikku kohustust ja tal ei ole võimalik kõiki täita, kuid ta teeb kõik endast oleneva, et täita kohustust, mis on vähemalt sama oluline kui rikutav kohustus.
Teatud juhtudel on lubatud öötöötaja tööaja suhtes teha töölepingu või kollektiivlepinguga ka erandeid. Erisus on lubatud tingimusel, et töötamine ei kahjusta töötaja tervist ja ohutust ning tööaeg ei ületa töö tegemise aja piirangut.

Teatud juhtudel on seadusandja teinud mööndusi iseseisva vastutuse põhimõttest (nt täis- ja usaldusühingud). • Juriidilise isiku asukoht on tema juhatuse või juhatust asendava organi asukoht, kui seaduses ei ole määratud teisiti.
Teatud juhtudel on võimuhaldus ja lihthaldus põimunud, nt avalik- õiguslikud ülikoolid (eksmatrikuleerimine / immatrikuleerimine). Avalikul haldusel kui tegevusel on ka oma sisemine funktsionaalne struktuur.
Teatud juhtudel on organismides suunatult ülekaalus kas: a) Assimilatsioon (Rasvumisel, raseduse ajal, kasvamine) b) Dissimilatsioon (Raskete haiguste ajal, nälgimise ajal, vananedes)

Teatud juhtudel on võimalik jagada inimese skoor vaimse võimekuse testis kaheks faktoriks, millest üks on sama kõikides testides, kusjuures teine neist muutub testide lõikes.
Teatud juhtudel on v˜imalik integraali R(f1 (x), . . . , fn (x))dx sobiva asendusega o u = φ(x) taandada ratsionaalfunktsiooni integraalile, st integraalile kujul ∫ R1 (u)du,
Teatud juhtudel on aga paratamatu, et põhiseaduses sätestatud õigust tulenevalt selle olemusest saab kasutada ainult siis, kui on olemas mingi põhiseadust sätestav seadus.

Teatud juhtudel on vaja olukorra dramaatilisust vähendada, seda siiski täielikult kaotamata, et klient võiks situatsiooni vaagida nii oma tunnete kui mõistuse abil.
Teatud juhtudel on otstarbekas mitte välja vahetada vanu seadmeid tervikuna vaid asendada mingid detailid kaasaegsematega või lisada täiendavaid detaile.
Teatud juhtudel on tehing tehtud selliste puudustega, mis iseenesest ei tingi tehingu tühisust, kuid võimaldab ühel poolel tehingu tühistada.

Teatud juhtudel on käsutustehing ka tühine, see peab olema eraldi välja toodud, tüüpiline näide: piiratud teovõimega isik teeb tehingu.
Teatud juhtudel on dividendi maksmine keelatud (§ 157 lg 3, 278) ; alusetult saadud dividendi peab saaja oma pahausksuse korral tagastama.
Teatud juhtudel on seda võimalik ikkagi integreerida 1. Olgu funktsioon f pidev poollõigul [a,b) ja b on selle funktsiooni katkevuspunkt.

Teatud juhtudel on aga seaduses ette nähtud kohustuslik vorm ja teatud juhtudel võivad pooled kokku leppida tehingu vastavas vormis.
Teatud juhtudel on mõistlikum kahjustatud munajuhad eemaldada ja suunata patsient kehavälisele viljastamisele.
Teatud juhtudel on seaduses sätestatud kirjalikku taasesitamist võimaldav vorm, siis tuleb seda ka järgida.

Teatud juhtudel on võimalik lisatagatisi kasutades projekte ka üksnes võõrkapitaliga finantseerida.
Teatud juhtudel on mõnele isikule tagatud teatud privileeg või erisus- nt diplomaadid.
Teatud juhtudel on see sätestatud see taasesistatav vorm, siis on see kohtustuslik.

Teatud juhtudel on aga pank nõus ka teiste õiguste järjekohas tagasi astuma.
Teatud juhtudel on koostöö eelduseks lepingu täitmiseks teise poole poolt.
Teatud juhtudel on närvisüsteemi depressandid näidustatud ravimitena.

Teatud juhtudel on vajalik tunnistajate kaasamine tõestamisprotsessi.
Teatud juhtudel on inflatsioon olnud valitsuse kukkumise põhjuseks.
Teatud juhtudel on teistel pooltel kohustus kontrollida esindajate

Teatud juhtudel on võimalik ja tuleb kasutada kindlustuskaitset.
Teatud juhtudel on avaliku võimu kandja õigustatud isikuks.
Teatud juhtudel on ka ettevalmistus lõpule viidud kuritegu.

Teatud juhtudel on treiler varustatud tõstefunktsiooniga.
Teatud juhtudel on võimalik toime panna ka tegevuseta.
Teatud juhtudel on järglaskond arvukas, mitte alati.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun