Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Tartu rahuleping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõppes Vabadussõda ning pandi alus Eesti Vabariigi iseseisvusele. Tartu rahuleping on koostatud eesti ja vene keeles, registreeritud Rahvasteliidus ning avaldatud koos prantsus- ja ingliskeelse tõlkega Rahvasteliidu dokumentide kogumikus (nr. XI 1922. aastal). Ratifitseerimiskirjad vahetati Moskvas 30. märtsil 1920 ja sellest päevast hakkas leping kehtima.
Tartu rahuleping on võetud ÜRO kehtivate rahvusvaheliste lepingute registrisse nr 11LTS29 all. Mis puutub rahvaste enesemääramise õigusse kui kõigi riikide kohustusse, siis kakskümmend aastat hiljem kuulutati see välja Atlandi Hartas, mis varsti mandus tühjaks deklaratsiooniks, – ja alles ÜRO põhikiri fikseeris 1945. aastal rahvaste enesemääramise põhimõtte üldkohustuslikul viisil, ülla kohustusena kõigile koloniaalriikidele.
Tartu rahu - 02.02.1920-kirj allaTingimused:1.riigipiir Eesti ja Venemaa vahel(12km laiune maariba Narva jõe taga, Ivangorodi linn, terve Setumaa, Petseri, Irboska) 2.EV ja Nõukogude Venemaa tunnustasid teineteist iseseisvate riikidena 3.kehtestati diplomaatilised suhted 4.EV sai 11t kulda, millega maksti ära osa võlgadest 5.Eesti ja Vene kodanikel lubati kodumaale tagasi pöörduda*Sõlmiti kaubandus- ja majanduslepingud.

Tartu rahu - TRahuleping sõlmiti 2.02.1920, millega Venemaa tunnistas Eesti iseseivust lõpmatuks ajaks, Eesti sai Petserimaa ja Narvatagused alad, Eesti sai 15mlj kuldrubla, Eesti ei ole seotud Venemaa võlgade tasumisega, Venemaal viibinud eestlased said naasta kodumaale, Venemaa lubas tagastada väljaviidud kultuurivarad.
Tartu rahuleping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõppes Vabadussõda ning pandi alus Eesti Vabariigi iseseisvusele. Tartu rahuleping on koostatud eesti ja vene keeles, registreeritud Rahvasteliidus ning avaldatud koos
Tartu rahu - 02.02.1920 J.Poska Ting:Eesti sai Petserimaa ja Narvatagused alad; Eesti sai 15milj kuldrubla; Venemaal viibinud eestlased said õiguse naasta kodumaale; Eesti ei ole seotud Venemaa võlgade tasumisega; Venemaa lubas tagastada väljaviidud kultuurivarad.

Tartu rahuleping on 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust.
Tartu rahu - 2. veebruaril 1920 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel Tartus sõlmitud rahvusvaheline leping, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust.
Tartu rahu - 2. veebruaril 1920.a sõlmiti hoones Vanemuise t 35 Eesti ja Venemaa vahel Tartu rahu, mis lõpetas kahe riigi vahelise sõjaseisukorra ning millega Eesti sai Venemaalt esimese rahvusvahelise tunnustuse de jure.

Tartu rahu on Eesti Vabariigi sünnitunnistus, kuid NSV Liit on seda palju rikkunud(1930-40). Eestlaste õigus oma riigile rajaneb iga rahva loomulikul ja vääramatul enesemääramisõigusel oma põlisterritooriumil.
Tartu rahuleping on koostatud eesti ja vene keeles, registreeritud Rahvasteliidus ning avaldatud koos prantsus- ja ingliskeelse tõlkega Rahvasteliidu dokumentide kogumikus nr. XI 1922. aastal.
Tartu rahuleping on koostatud eesti ja vene keeles, registreeritud Rahvasteliidus ning avaldatud ka prantsuse- ja ingliskeelse tõlkega Rahvasteliidu tähtsamate dokumentide kogumikus.

Tartu rahuleping on küll omamoodi Eesti Vabariigi sünnitunnistus,sest sellega tunnistas Venemaa Eesti Iseseisvust ja Eesti vabariik sai olla vabariik.
Tartu rahu - Eesti ja Nõukogude Venemaa rahu aastal 1920. Tartu rahu lõpetas Vabadussõja. Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti iseseisvust
Tartu rahuläbirääkimised - Tartus alanud rahuläbirääkimistel juhtis Eesti delegatsiooni Jaan Poska,Vene oma Adolf Joffe.

Tartu rahu - 1920: Poska,Soots;Venemaa tunnistas Eesti iseseisvust loobus kõigist suveräänõigustest
Tartu rahuläbirääkimised - Lääneriigid nägid nüüd üha enam, et Vene võimu on võimalik kukutada.
Tartu rahu - Selle lepinguga loobus Venemaa igaveseks kõigist õigustest Eestile.

Tartu rahu – 2. veebruaril 1920 Tartus sõlmitud rahu EV ja Nõukogude VM vahel.
Tartu rahulepingus on rahvaste enesemääramise õigus, kirja pandud lepingulisel tasemel.
Tartu rahu on esimene dokument, millega määrati piir Venemaa ja Eesti vahel.

Tartu rahuleping – Eesti vene rahukonverents toimus Tartus ja kestis ligi 2 kuud.
Tartu rahu - Eesti ja Venemaa vahel sõlmitud rahuleping (2.veebr.1920)
Tartu rahu on õigusega nimetatud Eesti Vabariigi sünnitunnistuseks.

Tartu rahu on nimetatud Eesti vabariigi sünnitunnistuseks.
Tartu rahuleping - Eestit tunnustas Nõukogude Venemaa de jure.
Tartu rahuleping on juriidiliselt kehtiv ka tänapäeval.

Tartu rahuleping - Sõlmiti 2. veeb 1920. Tingimused.
Tartu rahu on Eesti Vabariigi sünnitunnistus.
Tartu rahu – rahuleping Eesti-Vene vahel.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun