Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjaleLOE EDASI
3
Tajumine on tunnetusprotsess, mille käigus kujuneb nähtustest terviklik tajupilt tänu stiimulite üksikomaduste integreerimisele psüühiliste operatsioonide abil.
Tajumine – arusaamine ja suhtlemine 2. Liikuvus – ringi liikumine 3. Enesehoolitsus – oma hügieeni eest hoolitsemine, riietumine, söömine ja üksi jäämine 4. Inimestega lävimine – teiste inimestega suhtlemine 5. Igapäevased toimingud – kohustused kodus, vabal ajal, tööl ja koolis 6. Osalemine – kogukondlikes tegevustes osalemine, ühiskonnaelus osalemine Kõik valdkonnad kujundati välja RFK kõikehõlmavate punktide põhjal ja vastavad otseselt RFK jaole „Tegutsemine ja osalus“
Tajumine on KOMPLEKSNE PROTSESS, mis tugineb aistingule, sõltub varasematest kogemustest, emotsioonidest ja mõtlemisest ning eeldab tähelepanu. Üks ja seesama muutumatu kogum sensoorsetest signaalidest(heledad ja tumedad piirkonnad nägemisväljas ning servasid moodustavad jooned) on tõlgendatav erineval moel sõltuvalt sellest, millised objektid meie tajusüsteem nendest aistingute andmetest välja valib.
Tajumine on sageli mitmeti häiritud: värvused või helid võivad tunduda teravana või kvaliteedilt muutununa, tavaliste sündmuste või esemete ebaolulised tunnused võivad omandada suurema tähenduse kui kogu objekt või olukord.
Tajumine – hinnatakse suhtlemis- ja mõtlemistegevust; konkreetseteks hindamisvaldkondadeks on keskendumine, mäletamine, probleemide lahendamine, õppimine ja suhtlemine.
Tajumine on vaime tegevus, kus võetakse vastu, töödeldakse ja tõlgendatakse suurt hulka väliseid stiimuleid, määratletakse ja kirjeldatakse ümbritsevat maailma.
Tajumine on protsess, mille käigus on inimene stiimulile avatud, ta valib, selekteerib ja tõlgendab infot ning tal kujuneb teatav pilt endast ja ümbrusest.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.