Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Taimetoite - Kasutatud väetiskogus Eemaldatak Bilanss element kg/ha Üld aktiivne saagiga üld aktiiv N 78.7 45.1 81.9 -3.2 -36.7 P 10.0 4.1 15.6 -5.6 -11.5 K 30.2 21.8 54.6 -24.4 -32.8 Fosfor ja kaalium pigem peab olema mi ab NPK vastavalt Andmed: 0.5 min-mineraalväetis 2007 2008 0.6 org-orgaaniline väetis P2O5 tonni 4780 6127 0.5 K2O tonni 6673 9370 0.35 N min tonni 14069 22049 0.75 Kokku org väetis tonni 822241 1032645 0.7 teravilja kogusaak tonni 879500 864200 teravilja kasvupind ha 292300 309300
Taimetoit on enamasti energiavaesem, mis tähendab, et tuleks süüa suuremaid koguseid 3. Selline toitumisvalik sunnib vajalike toitainete kättesaamiseks võimalikult mitmekülgselt sööma 4. Kui toitu hoolikalt ei kombineeri, võib puudu jääda asendumatutest aminohapetest ja need on aminohapped, mida keha ei ole ise võimeline sünteesima ja peab kindlasti saama toiduga.
Taimetoitlastel on madalam vererõhk, väiksem kaal ja madalam vere rasvasisaldus Taimetoitlastel võib harvemini kohata probleeme ainevahetusega, veresoonkonnahaigusi, suhkruhaigust, podagrat ja tõenäolisemalt vähem soolevähki“. Maailma tervishoiu statistika näitab, et riikides, kus lihatarbimise tase on kõige kõrgem, on ka kõrgeim vähi ja südamehaiguste tase.
Taimetoitlane on inimene, kes ei tarbi mingit loomset toitu (muna, piim, mesi), ainult taimed ja taimsed saadused on lubatud, seenedki on keelatud.
Taimetoitlusel on mitmeid plusse, milleks on: väike südamehaiguste risk(vere vähese kolesterooli tõttu), väike kõrgvererõhu risk(toiduainete kõrge kiudainete sisaldus), harvemini esinevad seedeektrakti häired, rohkelt C vitamiini, rohklet mineraalaineid, väheneb rasva- ja keedusoola kasutamine toidus, suurem maitsetaimede kasutamine.
Taimetoitlasel on   uriin   leeline,   liha   söömisel   muutub   uriini  reaktsioon happeliseks.  Lisaks sellel osaleb H –ioon ka hingamise regulatsiooni –  vere happeline keskkond stimuleerib hingamist.  RAAS­   arteriaalse vererõhu regulatsioon. s.o. reniin­angiotensiin­aldosterooni­ süsteem.
Taimetoitlus on toitumisharjumus, mis eetilistel, moraalsetel, religioossetel, kultuursetel, esteetilistel, keskkondlikel, sotsiaalsetel, majanduslikel, poliitilistel, maitselistel või tervislikel põhjustel välistab kõikide või mõnede loomsete toiduainete(linnuliha, kala, mereandide tarbimise.
Taimetoitlaste reklaam – inimene toidupakendis; ema lööb maha, kui me suppi ei söö - Taffel krõpsud; purjuspäi ujuma – kui jood pead kohe ujuma minema; Mine p***I - deaserkampaania; alasti õhtusöök Manhattanil – nudistidele mõeldud; solvav restoran USA-s – Tallinnas on kh; jääbaar
Taimetoitlastel on oht kannatada oomega-3-rasvhapete puudujäägi all. Oomega-3-rasvhapped on olulise tähtsusega meie keharakkude ainevahetuses, südame-veresoonkonnale, kesknärvisüsteemi ja silmade võrkkesta arenemisel ning on tähtsad ka ilusa terve naha ja juuste jaoks.
Taimetoitlus on eestlaste seas üha enam levinud ning enne kui lõplikult otsustada liha oma menüüst välja arvata, tuleks võtta arvesse sellega kaasnevaid ohtusid, millest peamiseks on näiteks erinevate kehale kasulike toitainete puudujääk.
Taimetoiteelementideks nim. keemilisi elemente, mis on vajalikud taimede kasvamiseke ja arenemiseks ning millest ühtegi pole võimalik asendada talle omaste funktsioonide tõttu mõne teise keemilise elemendiga.
Taimetoitlastel on soovitatav piisava tsingikoguse saamiseks süüa teraviljatooteid (näiteks on suure tsingisisaldusega nisukliid, täisterakaerahelbed, näkileib), seemneid, pähkleid ja kaunvilju.
Taimetoiteelement on keemiline element, mis on vajalik taime kasvamiseks ja arenemiseks ning mida ei ole võimalik temale omaste funktsioonide tõttu asendada mõne teise keelmilise elemendiga.
Taimetoitlus - Inimgrupp, kes pretendeerivad taimetoitlase nimetusele, Taleggio juust - Itaalia lehmapiimajuust, mida valmistatakse Taleggio orus Bergamo provintsis Itaalias
Taimetoitlus - kuidas jaotub, millised probleemid võivad esineda taimtoitlusel Täielik taimetoitlus – välditakse igasuguseid loomse päritoluga toiduaineid.
Taimetoitlust on mitut liiki, sealhulgas sellised, mille järgijad ei tarbi ka mune, piimatooteid ja loomse töö tulemusel saadud aineid nagu näiteks mesi.
Taimetoitlust on mitut liiki, sealhulgas kaudu imenduvad organismi kõik sisaldavate toitude söömist satub sellised, mille järgijad ei tarbi ka mune,
Taimetoitlaste põhitoiduks on paprika, viigimarjad, kollased läätsed, keedetud riis, levinud on ka riisijahust pannkoogid ja riisiklimbid.
Taimetoitluse põhjendusena on esitatud vastuseisu loomade tapmisele ja selleks tööstuslikes tingimustes pidamisele.
Taimetoite - Kasutatud väetiskogus Eemaldatak Bilanss element kg/ha min väetise puudujääk
Taimetoitaineteks nimetatakse ioone või molekule, millena toiteelemendid taime sisenevad.
Taimetoitaineteks ehk toitesooladeks nimetatakse neid elemente, mida taimede kasvuks vaja
Taimetoitlasel on uriin leeline, liha söömisel muutub uriini reaktsioon happeliseks.
Taimetoitaineks nim. ioone või molekule, millena toiteelemendid taime sisenevad.
Taimetoitlaste põhitoiduks on paprika, viigimarjad, kollased läätsed, keedetud riis.
Taimetoitlastel on vajadus tsingi järele seetõttu 25–30% kõrgem.
Taimetoitaine on ühend, millena toiteelemendid sisenevad taime.
Taimetoitlusel on väga erinevaid vorme.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun