Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Taimekaitse ülesandeks on ära hoida või vähendada kahjuritest, haigustest ja umbrohtudest põhjustatud saagikadusid erinevate meetoditega (agrotehnilised, füüsikalised, mehaanilised, bioloogilised, keemilised taimekaitse meetodid). Taimekaitses on oluline luua kõikidele kultuuridele võimalikult soodsad kasvutingimused ja neid hooldada agrotehnikanõuetele vastavalt – sest tugevad ja elujõulised taimed ei nakatu kergesti haigustesse on vastupidavamad kahjuritele ja suruvad alla umbrohud.
Taimekaitse - vahendid, kütus, määrded); Teenustööd Püsikulud- (põhivara kulum (sõlt põhivara maksum-st; juhtimiskulud, masinate rent, intressid, maamaks, kindlustus) Loomakasvatus muutuvkulud [töötasu (palgatase, töömahukus), söötade maksumus(sööda erikulu, sü kesk omahind, ratsiooni struktuur, söödaliigi omahind)]; püsikulud (põhivara ja töövahendite amortisatsioon, remont; juhtimiskulud, seadmete remont, intressid).
Taimekaitsevahendiga on keelatud pritsida Veekaitsevööndis: Ei tohi pritsida • Lähemal kui 20m Läänemere,Võrtsjärve,Lämmijärve,Peipsi ja Pihkva järve veepiirist • Lähemal kui 10m teiste järvede,veehoidlate,jõgede,ojade.allikate, peakraavide,kanalite ning maaparandussüsteemi eesvoolude veepiirist • lähemal kui 1m alla 10km2 valgalaga maaparandusüsteemi eesvoolu veepiirist
Taimekaitsevahendid – pestitsiidid 1) Insektitsiidid putukate hävitamiseks (DDT dikloor- difenüültriklooretaan - ClC6H4CH(CCl3)C6H4Cl ) 2) Fungitsiidid seentehävitamiseks 3) Herbitsiidid umbrohu hävitamiseks 4) Arboritsiidid põõsaste vohamise vastu II. Detergendid - pesuvahendid DDT dikloor-difenüültriklooretaan ClC6H4CH(CCl3)C6H4Cl
Taimekaitse - ja putukatõrje vahendid Põllul, koduaias ja korteris on kasutusel mitmesugused taimekaitse- ja putukatõrjevahendid. Ka nende seas on palju selliseid, mis on inimesele ja koduloomadele mürgised ning oskamatul kasutamisel ohtlikud.
Taimekaitse ülesandeks on luua kultuuridele soodsad kasvutingimused ja hooldada neid agrotehnikanõuetele vastavalt – tugevad ja elujõulised taimed suudavad konkureerida umbrohtudega, ei nakatu kergesti haigustesse ning on vastupidavamad kahjuritele.
Taimekaitsel on abiks teadmine haiguste ja kahjurite arengust ning kui suudeta prognoosida nende levikut ja arvukust siis on saab valida ka sobivate tõrjeomadustega taimekaitsevahendeid ning see ei peaks koormavalt midagi kahjustama.
Taimekaitsevahendit on keelatud pritsida, kui tuule kiirus on üle 4 m/s, välja arvatud juhul, kui taimekaitseseadme kasutusjuhendis toodud tehniliste andmete kohaselt lubatakse taimekaitsevahendit kasutada suurema tuule kiiruse puhul.
Taimekaitsevahenditeks ehk pestitsiidideks nim mürkkemikaale, mille kasutamise eesmärgiks on kahjulike organismirühmade (algloomad, bakterid, seened, limused, putukad, linnud, loomad, taimed) hävitamine ning taimehaiguste tõrje.
Taimekaitsevahendit on keelatud pritsida alal, millel on õitsvaid taimi, välja arvatud juhul, kui taimekaitsevahendi pakendi märgistusel on märge, et seda võib kasutada taimede õitsemise ja mesilaste lendluse ajal.
Taimekaitsevahendid on bioloogiliselt ja keemiliselt aktiivsed ained ning nende kasutamisel tuleb väga hoolikalt silmas pidada, et ei kahjustataks ennast, hooldatavat kultuuri
Taimekaitse on inimesele vajalike taimede (eeskätt kultuurtaimede) kaitsmine neid kahjustavate loomade, haigusetekitajate ning umbrohtude eest.
Taimekaitse alus on kahjustajate (kahjurid, haigused ja umbrohud) kõrget arvukust ärahoidev ehk ennetav tõrje.
Taimekaitse plaanil on kirjeldatud erinevad taimekahjustajate tõrjevõtteid haiguste-,kahjurite ja umbrohu vastu.
Taimekaitses on väga tähtis kindlaks määrata, kes või mis on meie taimi kahjustama asunud.
Taimekaitsevahendid on ained mida kasutatakse, et kaitsta taimi kahjustavate mõjude eest nagu;
Taimekaitsevahend on toimeaine või seda sisaldav valmistis, mis on ette nähtud:
Taimekaitse - ja putukatõrjevahendid Üle 2 miljoni tonni aastas
Taimekaitset on tehtud paaril viimasel aastal lehetäide vastu.
Taimekaitsevahendite hulk on viimase 50 aasta jooksul kasvanud 26 korda.
Taimekaitsevahendid - on-ohuks-meeste-viljakusele/, 13.11.2011
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun