Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Taastumine e. koosluse võime saavutada endine tase pärast mingit kahjustust. Kõik muutused ökosüsteemides jagatakse 4 gruppi: fluktuatsioonid, suktsessioonid, evolutsioon, kahjustused
Taastamis - ja hooldustööde korraldamine Alam-Pedja jõeluhtadel, mis on viimaste aastate jooksul suurenenud 1500 hektarini, ning Palupõhja looduskooli arendamine ja loodushariduse edendamine. Looduskaitseühing on saanud ühe tunnustuse 1993 aastal (Eesti taassünni auhind), Eestis pesitsevate haruldaste kotkaliikide ja must-toonekure kaitsmise eest.
Taimedest on söödavad vähemalt 75 000 liiki, milledest mõned on praegu kasutatavatega võrreldes täiesti samaväärsed. Ka teraviljaliikide looduslikud e. metsikud eellased võivad olla abiks nüüdissortide parandamisel. Taimed on oluliseks allikaks ravimite valmistamisel.

Tabavad on 20.sajandi keskpaiku kirja pandud Kaarma vanataadi Andrei Metsa sõnad:” Metsa varal see inimese elu keik on. Kui poleks metsa olavad, siis äi saaks elada ka sii. Kas läheb sool ökski pää muidu mööda, kui pole metsa puud tarbelised.
Taaskasutusorganisatsiooni – MTÜ-d Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pakendiringlus ning OÜ Eesti Pandipakend, kellele pakendiettevõtjad võisid üle anda oma turule lastud kauba pakendite ja pakendijäätmete kogumise ja taaskasutamise kohustused.
Taastuv loodusvara – muld, mets, veevarud, aga ka osa energiavarusid (päikese, tuule, jõgede ja biomassi energia) 141. Taastumatu loodusvara – Taastumatud loodusvarad on maagid, kaevandatavad kütused, maapõuesoojus ja tuumaenergia.

Taimede uurimisel on näitajaks indikaatortunnused e näittunnused, mis jagunevad järgmiselt: 1. Floristilised: teatavate indikaatorlike taimeliikide puudumine või esinemine, taimekoosluse liigiline koosseis tervikuna.
Tagasivallutamise e. reconquista käigus oli tugevnenud kuningavõim, mis allutas endale suurfeodaalid ja linn-kommuunid. Piiramatuks muutunud kuningavõim tugines kirikule, mis oli tugevam kui ühelgi teisel maal.
Tahud rtk - s on tahkude perekond {110} (joon. 4.24b). Olgugi, et RTK ei ole tiheidama pakkimise kristallsüsteem, esitavad kuubi diagonaalid tihedama pakkimise suundi ([ 111 ] joonisel 4.24b).

Tagajärgedeks on suur rahaline kahju, toidupuudus  Veekogude seisund: vee inimtekkeline eutrofeerumine (toitesooladega rikastumine), mis avaldub eelkõige vee fosforisisalduse tõusus.
Tahketes lahustes on võimalik kahte erinevat liiki lisandiga seotud punktdefektide teke: asenduslikud ja võrevahelised lisanddefektid. Võresõlme asendis võõraatom on esitatud joon.
Taimedest on tüüpilised harilik ja valge kukehari, harilik koldrohi, kuldkann ja hobumadar, niiskemates paikades ka lubikas, vesihaljas tarn ja sinihelmikas.

Taastada olnu - kadumaläinu. Nii nagu praegu islami reformaatorid – salafistid (ka Al-Qaida) tahavad taastada islami sellisena, nagu ta oli Muhamedi ajal.
Tahe - ehk allapanuga sõnnik ( kuivainet 17...25%) saadakse allapanu kasutamisel ulatuses, mis seob loomade tahked ja vedelad väljaheited.
Taarapunkt – üle tänava asuva Comarketi taga/küljel/nurgas. • Taaskasutuskeskus – Tartu Taaskasutuskeskus Puiestee 114, 4,1 km kaugusel.

Taastuvad – Elavad (biootilised või dünaamilised ressursid, nende taastumine sõltub inimese oskusest nende varusid kasutada ja planeerida.
Taastuvad loodusvarad – elavad biootilised või dünaamilised ressursid, nende taastumine sõltub inimese oskusest nende varusid kasutada ja planeerida.
Tagasihoidlik on ka teise itaallase D. Fontana ehitatud Menšikovi loss ( 1710-60 ), mille arhitektuuris aimub lähedust hollandi kodanikemajaga.

Tahkes kehas on tasakaalulised defektid, s.t. alati on olemas mõned vakantsed kohad, kuhu kõrvalolev aatom võiks difundeeruda.
Tahke lahus on samuti enda mahus homogeenne ja lisandi aatomid on juhuslikult ja ühtlaselt jaotunud tahkes põhiaines.
Tahked osakesed on veeauru kondensatsiooni tsentrid, mõjutades ilmastikku, hajutades valgust ja tekitades interferentsi.

Taimedest on levinumad rohtsed puhmastaimed, kääbuspuud ja väikeste lehtedega põõsastikud.
Taiga on põhja parasvöötme mandrilise kliimaga ala, kus valitseda okasmetsad.
Taimede produktiivsust nimetatakse esmaseks ehk primaarseks produktsiooniks.

Taimede elu on kujunenud rütmiliseks keskkonnategurite tõttu.
Taimekaitsevahendite hulk on viimase 50 aasta jooksul kasvanud 26 korda.
Taandamissaadusteks on keskkonnale kahjutud lämmastik ja veeaur.

Taimede seas on väga levinud ühesoolised populatsioonid.
Taimeisendite arvu on kõige raskem selgeks teha seemnejärgus.

Tahm – eraldavad sisepõlemismootorid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun