Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Töövõtuleping – töövõtulepinguga kohustub üks isik (töövõtja) valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse ehk töö ning vastavalt kohustub teine isik (tellija) maksma selle eest tasu (VÕS § 635). Töövõtulepingu tunnused on: leping on suunatud tulemuse saavutamisele, tööd ei pea tegema isiklikult, töö iseseisev korraldamine, tööd tehakse tasu eest.
Töövõtuleping on oma olemuselt tasuline leping (tasu maksmise kohustus tekib tellijal isegi juhul, kui tasu suuruses ei ole üheselt kokku lepitud – sel juhul tuleb töövõtjale maksta nn keskmist tasu). Käsundusleping on aga olemuselt tasuta leping (kui tasust pole eraldi kokku lepitud, siis seda maksma ei pea).
Töövõtuleping – poolteks on tellija ja töövõtja,ei ole ette nähtud puhkust, ei saa distsiplinaarkaristust määrata,kui palgaga viivitatakse siis ei pea 0,5% viivist maksma,ei ole tööõiguslikke garantiisid, kompensatsioonid ja etteteatamised ei kehti.
Töövõtu - ja käsunduslepinguga töötava inimese jaoks ei kehti töölepinguseadus ega töötervishoiu ja tööohutuse seadus (tööandja ei pea tagama ohutust, ega andma vahendeid). Töövõtja teeb tööd vabalt valitud ajal, kuid tähtajaks.
Töövõtulepingu esemeks on enam levinud töödena tellija asja parandamine või uue valmistamine, ehitustööd, käsitööd, transporttööd, intellektuaalsed tööd (ekspertiisid, analüüsid, äriplaanid jne). Seadus ei määra töövõtulepingu vormi.
Töövõtuleping – töövõtulepinguga kohustub üks isik (töövõtja) valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse ehk töö ning vastavalt kohustub teine isik (tellija) maksma selle eest tasu.
Töövõtuleping - kohustub 1 isik (töövõtja) valmistama või muutma asja või muu teenuse osutamisega saavutama muu kokkulepitud tulemuse (töö), teine isik (tellija) aga maksma selle eest tasu.
Töövõtuleping – üks isik (töövõtja) kohustub valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse (töö). Teine isik (tellija) maksab selle eest tasu.
Töövõtuleping - kohustub töövõtja tegema kokkulepitud töö, tellija aga maksma selle eest tasu. Töövõtulepingus kirjeldatakse tehtav töö, määratakse tasu ja töö tähtaeg.
Töövõtuleping – töövõtja kohustub üle andma töö ja on õigustatud nõudma tasu selle eest, tööandja õigustatud nõudma töö üleandmist ja on kohustatud maksma tasu.
Töövõtuleping - vastavalt VÕS teenuse ostuamiseks kus inimene teenuse osutamisekorras valmistab v loob mingi asja kokkulepitud tähtajaks.
Töövõtu - ja käsunduslepinguga töötava inimese jaoks ei kehti töölepinguseadus ega töötervishoiu ja tööohutuse seadus.
Töövõtulepinguga töötaja – võib palga saada ka mujalt – ta peab esitama avalduse maksuvaba miinimumi kinnipidamise kohta (min.palk 4350).
Töövõtulepingu subjektideks on töövõtja ja tellija, kusjuures töövõtja ei pea täitma kohustusi isiklikult.
Töövõtu - , käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõigusliku leping.
Töövõtulepingust on põhiliseks lepingute eristamise kriteeriumiks võlgnetava teenuse olemus.
Töövõtuleping on suunatud kindlaksmääratud tulemuse saavutamisele.
Töövõtulepingu sisuks on teatava asja valmistamine või muutmine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun