Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Töötuskindlustus on sundkindlustuse liik, mille eesmärgiks on tööturuteenuste osutamine, tööturutoetuste, välja arvatud töötutoetuse maksmine, kindlustatule töötuse korral tööotsingute ajaks kaotatud sissetuleku osaline kompenseerimine, töötajale töölepingu ülesütlemise ja avalikule teenistujale teenistussuhte lõpetamise hüvitamine koondamise korral ning töötajate nõuete kaitse tööandja maksejõuetuse korral.
Töötuskindlustus - 1.3 makse 0,3% 18 34 52 2. Majandamiskulud 1 450 1 450 1 450 Kantseleikulud 1 450 1 450 A4 (joonistamiseks, paljundamiseks) 1pk., värvilised paberid(voldikud) 2 pk., Sõnaseletusmängu kartong 1 pk., 2.1.1 Bürootarbed täringud, karbid(mängule) X 6 560 560 6 töölehte x 140 last, 120 voldikut ja sõnaseletusmängu Paljundus ja paljundamine(5x11 kahepoolset 2.1.2 printimine lehte) = 0,5 tahmakassetti.
Töötuskindlustusega on hõlmatud kõik palgatöötajad, kes ise ja kelle eest on tasutud töötuskindlustusmakseid. Töötuskindlustus ei hõlma Vabariigi Presidenti, Riigikogu liikmeid, Vabariigi Valitsuse liikmeid, kohalike omavalitsuste volikogude liikmeid, kohtunikke, õiguskantslerit ja riigikontrolöri, kuna neile on eriseadustega ette nähtud sotsiaalsed tagatised ametist vabastamise korral.

Töötuskindlustus – riiklik, püüab vähendada moraaliriskist tulenevaid probleeme. Enamikes EL riikides sõltuvad sissemaksed palgast ja väljamaksed sissemaksetest. Eesmärk on tagada töötajale töötuks jäämise ajaks asendussissetulek, mis samas toetaks aktiivseid tööotsinguid ning pakkuda tööandjale tuge majanduslike ümberkorralduste ajal.
Töötuskindlustus on sundkindlustuse liik, mille eesmärgiks on kindlustatule töötuse korral tööotsingute ajaks kaotatud sissetuleku osaline kompenseerimine, töötajale töölepingu ülesütlemise ja avalikule teenistujale teenistussuhte lõpetamise hüvitamine koondamise korral ning töötajate nõuete kaitse tööandja maksejõuetuse korral.
Töötuskindlustus on sundkindlustuse liik, mille eesmärgiks on kindlustatule töötuse korral tööotsingute ajaks kaotatud sissetuleku osaline kompenseerimine, tööandjale töölepingute ja teenistussuhete kollektiivse ülesütlemisega seotud kulude osaline hüvitamine ning töötajate nõuete kaitse tööandja maksejõuetuse korral.

Töötuskindlustusmaks - (tööandja) 3)Anu 9956 8 117,00 Sotsiaalmaks-on pensionikindlustuseks ja riikli 4)Kevin 15000 11 991,00 Töötuskindlustusmaks-(töötaja)-2,8% 5)Markus 7400 6 155,00 Tulumaks-on füüsiliste ja juriidiliste isikute sissetulekul 6)Mihkel 8504 7 003,00 Netopalk-palk,kus on maksud maas 7)Jaanus 20100 15 907,00
Töötuskindlustushüvitisele on õigus, kui:  inimene on töötuna arvele võetud;  on esitatud töötuskindlustushüvitise avalduse;  inimene on töötuna arvele võtmisele eelnenud 36 kuu jooksul vähemalt 12 kuud töötanud ja töötuskindlustusmakset maksnud;  töösuhe on lõppenud hüvitisele õigust andval alusel
Töötuskindlustusmaks - Töötuskindlustusmaksu makstakse töötajale välja makstavalt palgalt ja seda arvestatakse kahes erinevas summas, millest ühte nimetatakse kindlustatu- ja teist tööandja töötuskindlustusmakseks. Maksmise kohustus on tööandjal.

Töötuskindlustuse saamiseks on töötajal vajalik teha makseid töötuskindlustusfondi (A- kasse). Töötuskindlustusfondi puhul pole tegemist riiklike maksetega, vaid vastavad fondid on eraõiguslikud (ja moodustatud valdavalt erialaste ametiühingute juures).
Töötuskindlustushüvitisel on nii miinimum- kui maksimumsuurus. Töötuskindlustushüvitist makstakse esimesel sajal päeval 50% (maksimumsuurus) ja seejärel 40% (miinimumsuurus) kolmekordsest Eesti keskmisest ühe kalendripäeva töötasust.
Töötuskindlustushüvitist on 2009 aastal võimalik saada maksimaalselt 15725 krooni kuus ja ühe kalendripäeva keskmine töötasu on 338 krooni ja 17 senti seega kolmekordne keskmine päeva töötsau on 1014 krooni ja 51 senti.

Töötuskindlustuse - eesmärgiks on kindlustatule töötuse korral tööotsingute ajaks kaotatud sissetuleku osaline kompenseerimine, pensionikindlustuse maksed- eesmärk on kindlustada pensionieas kindel sissetulek.
Töötuskindlustus - eesmärgiks hüvitiste maksmine töötajale ja teenistujaletöötuks jäämise, töölepingute ja teenistussuhete kollektiivse ülesütlemise ning tööandja maksujõuetuse korral
Töötuskindlustus on nn osamakseline sotsiaalkindlustusskeem, mis tähendab, et õigus töötuskindlustushüvitisele saab tekkida vaid nendel isikutel, kes on teinud töötuskindlustusmakseid.

Töötuskindlustushüvitise määr on 50% leitud töötasust ühest kuni 100. kalendripäevani ning 101-st kuni 360. kalendripäevani makstakse 40%.§9. 2009.aastal mitte enam kui 15 725 krooni.
Töötuskindlustus - makse 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 FIE sotsiaalmaksud FIE tulumaks Eelmise perioodi palgavõlgade tasumine Eelmise perioodi maksuvõlgade tasumine
Töötuskindlustushüvitisele on õigus töötuna arvele võetud isikul, kellel on viimase 36 kuu jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži.

Töötuskindlustusmakse - töötuskindlustusmaksest laekunud summadest välja makstav töötuskindlustushüvitisi
Töötuskindlustus makse - maksavad nii tööandja kui ka töövõtja, töövõtja palgale juurde.
Töötuskindlustus - maksete deklaratsiooni (vorm TSD koos vastava lisaga) esitamine.

Töötuskindlustusmaks - töötuskindlustusseadusega kehtestatud sundkindlustusmakse.
Töötuskindlustusmakse - töötuskindlustusseadusega kehtestatud sundkindlustusmakse.
Töötuskindlustus on sundkindlustus mis katab töötajaid ja teenistujaid.

Töötuskindlustus - ja kohustusliku kogumispensionimakse ning käibemaks.
Töötuskindlustusega on Eestis kohustuslikult hõlmatud kõik töötajad.
Töötuskindlustus – töötuks jäämisel on vastuteene.

Töötuskindlustusmaks – töötajal 2,8% ja tööandjal 1,4%
Töötuskindlustus - ning ka kogumispensionimakse võlg.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun