Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Tööandja on eelkõige kohustatud: 1) kindlustama töötaja kokkulepitud tööga ning andma selgeid ja õigeaegseid korraldusi; 2) maksma töö eest töötasu kokkulepitud tingimustel ja ajal; 3) andma ettenähtud puhkust ja maksma puhkusetasu; 4) tagama kokkulepitud töö- ja puhkeaja ning pidama tööaja arvestust; 5) tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu;
Tööandja on kohustatud: 1) viima läbi süstemaatilist töökeskkonna sisekontrolli, mille käigus ta kavandab, korraldab ja jälgib töötervishoidu ja tööohutuse olukorda ettevõttes, analüüsima igal aastal selle korraldust ja tulemusi ning vajaduse korral kohandama abinõud muutunud olukorrale; 2) viima läbi uue töökeskkonna riskianalüüsi, mille käigus ta selgitab välja töökeskkonna ohutegurid, mõõdab nende parameetrid ning hindab ohutegurite mõju töötajate tervisele.
Tööandja on kohustatud andma töötaja nõudmisel andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta ning muid töötajat või töösuhet iseloomustavaid teatisi (TLS § 28 lg 2 p 12). 13. Tööandja on kohustatud mitte avaldama töötaja nõusolekuta või seadusest tuleneva aluseta andmeid töötajale arvutatud, makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta (TLS § 28 lg2 p 13). 14. Tööandja kohustus maksta töötajale teatud perioodi eest haigushüvitist.
Tööandja on kohustatud tagama töötajale kokkulepitud töö- ja puhkeaja ning pidama tööaja arvestust (TLS § 28 lg 2 p 4). 5. Tööandja on kohustatud tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu-koolitamiskohustus (TLS § 28 lg 2 p 5).Tööandja peab tagama vaid sellise koolituse, mis on vajalik tööandja ettevõtte huvidest lähtuvalt.
Tööandja on töötaja soovil kohustatud andma • alla 14- aastast last kasvatavale vanemale • kuni 18-aastase puudega lapse vanemale • isikutele, keda on lubatud sisseastumiseksamitele kõrgkooli või kutseõppeasutusse Täiendavat palgata puhkust antakse vanematele 10 tööpäeva aastas PUHKUSETASU makstakse hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, aga võib selle ka teisiti kokku leppida, kuid mitte hiljem kui järgneval palgapäeval pärast
Tööandja on kohustatud andma töötajale kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast puhkuse katkestamise tinginud asjaolu äralangemist või poolte kokkuleppel muul ajal (TLS § 69 lg 5). Töötajal on õigus puhkus katkestada, edasi lükata või ennetähtaegselt lõpetada töötaja isikust tulenevatel olulistel põhjustel, milleks on eelkõige ajutine töövõimetus; rasedus- ja sünnituspuhkus; streigis osalemine.
Tööandja on kohustatud täitma töötasu arestimisaktist tulenevat nõuet kanda nõude summa üle kohtutäituri kontole? Kas töötajal võib tekkida nõue tööandja vastu vähemmakstud töötasu osas (juhul kui tööandja kandis nõutud summa täiturile)? Töötasust kinnipidamist reguleerib TLS § 78. Kuigi TLS §-st 78 ei viita täitemenetluse seadustikule (TMS), tuleb lähtuda TMS-st kui eriseadusest.
Tööandja on kohustatud tagama tööohutuse nõuete täitmise igas tööga seotud olukorras, rakendama ennetustegevusi töökeskkonna riskide vältimiseks või vähendamiseks, jälgima tööohutuse olukorda ettevõttes, korraldama töökeskkonna riskianalüüsi töökeskkonna ohutegurite väljaselgitamiseks ning selle alusel koostama ja rakendama tegevuskava tööohutuse suurendamiseks.
Tööandja on kohustatud viima läbi riskianalüüsi vastavalt üldise sätte sätestatud raamdirektiivis 89/391/EMÜ. Kui on kohti, kus võib tekkida plahvatusohtlik keskkond tuleb see likvideerida vastavalt nõuetele. Tööandja peab teavitama töötajaid ja / või nende esindajaid kõikidest meetmetest, mida võetakse nende ohutuse ja tervise suhtes tööl vastu.
Tööandja on kohustatud terviseriski vähendamiseks rakendama abinõusid, milleks võivad olla töötaja varustamine sobivate tehniliste abivahenditega, võimalusel vähendada teisaldatava raskuse massi, lühendama raskuse kandmisteed jne. Tervist kahjustavad ohtutegurid on näiteks raskete, liiga suure massiga, mõõtmetelt kogukate esemete tassimine.
Tööandja on kohustatud tutvustama töötajale tema töölevõtmisel, samuti töötamise ajal töötaja suhtes kohaldatavate kollektiivlepingute tingimusi (TLS § 28 lg 2 p 8). TLS § 5 lg 1 p 12 näeb ette , et töölepingu kirjalikus dokumendis peab sisalduma viide kollektiivlepingule, juhul kui töötaja suhtes kohaldatakse kollektiivlepingut.
Tööandja on kohustatud naistöötaja terviseriskide hindamisel arvestama eelkõige järgmiste füsioloogiliste ohuteguritega:raskuste käsitsi teisaldamine; füüsilist väsimust või ülekoormust põhjustavad sundasendid või -liigutused, sealhulgas pidev töötamine seistes või istudes, kiire töötempo või muud samalaadsed tegurid.
Tööandja on teovõimeline füüsiline või juriidiline isik (organisatsioon), kes astub töötajaga töösuhtesse. Füüsilisest isikust tööandjateks loetakse füüsilised isikud, kes on kehtiva korra kohaselt füüsilisest isikust ettevõtjana registreeritud ja teostavad ettevõtlustegevusi ilma juriidilist isikut moodustamata.
Tööandja on kohustatud korraldama tervisekontrolli töötajatele, kes töötavad ööajal vähemalt kolm tundi oma igapäevasest tööajast või vähemalt kolmandiku oma iga- aastasest tööajast, nii enne öötööle asumist kui ka regulaarsete vaheaegade järel töötamise ajal ja kandma sellega seotud kulud
Tööandja on töö ajutisest tähtajalisest iseloomust tulenevatel mõjuvatel põhjustel: sõlminud tähtajalise töölepingu samalaadse töö tegemiseks järjestikku rohkem kui 2 korda või tähtajalist lepingut on pikendatud rohkem kui 1 kord viie aasta jooksul LOETAKSE TÖÖSUHE ALGUSEST PEALE TÄHTAJATUKS.
Tööandja on kohustatud töötajale andma andmeid arvutatud makstud või maksmisele kuuluva palga kohta, andma kirjaliku teatise palga koostisosade, kinnipeetud summade kohta. Pole õigust avaldada vähem kui 5 inimese palgaandmeid korraga, va. maksuametile, kohtule või muudel seaduses ettenähtud kordadel.
Tööandja on kohustatud: - kindlustama esmaabivahendite olemasolu töökohtadel - paigutama nähtavatele kohtadele juhendmaterjalid esmaabi andmise viisidest (plakatid, brošüürid jm näitlikud materjalid); - määrama isiku, kes vastutab esmaabivahendite korrashoiu eest üksuses ja kogu asutuses.
Tööandja on eelkõige kohustatud: - tagama töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele vastavad töötingimused; - tutvustama töötajale tema töölevõtmisel, samuti töötamise ajal tuleohutuse, tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid ning tööandja kehtestatud töökorralduse reegleid;
Tööandja on kohustatud viima läbi töökeskkonna terviseriskide hindamise, teostama süstemaatilist töökeskkonna sisekontrolli, korraldama töötajate tervise kontrollimist, teavitama töötajaid töökeskkonnas valitsevatest riskidest ja varustama neid isikukaitsevahenditega (ib).
Tööandja on eelkõige kohustatud: - tagama kokkulepitud töö- ja puhkeaja ning pidama tööaja arvestust; - tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist
Tööandja on kohustustatud viima läbi süstemaatilist töökeskkonna sisekontrolli, korraldama töökeskkonna riskianalüüsi, töökeskkonna riskianalüüsi alusel koostama kirjaliku tegevuskava jne. Loomulikult, kogu vastutus langeb mitte ainult tööandjale, aga ka töötajale.
Tööandja on kohustatud töötajat kindlustama kokkulepitud tööga ja andma selgelt ja õigeaegselt vajalikke korraldusi, maksma töö eest tasu ettenähtud ajal ja suuruses, andma ettenähtud puhkust ja tasu ning loomulikult kindlustama ohutud tingimused töö tegemiseks.
Tööandja on kohustatud andma kirjaliku seletuse isikule, kes taotleb seda käesoleva seaduse § 6 lõikes 1 nimetatud tema suhtes diskrimineeriva käitumise kahtlustamise korral, alates kirjaliku taotluse esitamisest kümne tööpäeva jooksul.
Tööandja on eelkõige kohustatud: - kindlustama töötaja kokkulepitud tööga ning andma selgeid ja õigeaegseid korraldusi; - maksma töö eest töötasu kokkulepitud tingimustel ja ajal; - andma ettenähtud puhkust ja maksma puhkusetasu;
Tööandja on eelkõige kohustatud: - teavitama täistööajaga töötajat osalise tööajaga töötamise võimalusest ning osalise tööajaga töötajat täistööajaga töötamise võimalusest, arvestades töötaja teadmisi ja oskusi;
Tööandja on kohustatud puhkuse andma töötajale sobival ajal: 1) naisele vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust; 2) mehele vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise
Tööandja on esitanud akti, kuid tööinspektor on tuvastanud, et tegemist oli tööõnnetusega, on tööinspektoril õigus ettekirjutusega nõuda tööandjalt akti tühistamist ja õnnetusjuhtumi menetlemist tööõnnetusena.
Tööandja on kohustatud korraldama töökeskkonna riskianalüüsi, mille käigus selgitatakse välja töökeskkonna ohutegurid, hinnatakse riske töötaja tervisele ja ohutusele, arvestades tema ealisi ja soolisi iseärasusi.
Tööandja on kohustatud: o korraldama töökeskkonna riskianalüüsi, mille abil tööandja selgitab välja, hindab ja kontrollib võimalikke töökeskkonna ohutegureid, mis võivad töötajat tema töökohal 78 ohustada.
Tööandja on kohustatud maksma töö eest tasu; • töötingimused määratakse kindlaks poolte kokkuleppega, kuid nad ei tohi olla halvemad kui see on seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus kindlaks määratud.
Tööandja on eelkõige kohustatud: - teavitama tähtajalise töölepinguga töötajaid nende teadmistele ja oskustele vastavatest vabadest töökohtadest, kus töötamiseks on võimalik sõlmida tähtajatu tööleping;
Tööandja on ta ära registreerinud, et kas hakkab jooksma sotsiaalmaks, tulumaks jne. Aasta- pooleteise pärast, kui me süsteemi edasi arendame, saab iga inimene vaadata ka seda, palju tema pealt on makse makstud.
Tööandja on kohustatud koostama iga töökoha raames riskianalüüsi ning korraldama tervisekontrolli öötöötajatele nii enne öötööle asumist kui ka regulaarsete vaheaegade järel töötamise ajal.
Tööandja on kohustatud töökeskkonna riskianalüüsi käigus hindama töötaja töötamiskohta, arvestades töötaja nägemist ohustavaid tegureid ning füüsilist või vaimset ülekoormust töötamisel.
Tööandja on eelkõige kohustatud: - andma töötaja nõudmisel andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta ning muid töötajat või töösuhet iseloomustavaid teatisi;
Tööandja on kohustatud tutvustama töötajale tema töölevõtmisel, samuti töötamise ajal tuleohutuse, tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid ning tööandja kehtestatud töökorralduse reegleid.
Tööandja - töövõtja). Osapoolte vastastikuse sõltuvuse struktuur paneb paika läbirääkimiste võimalike tulemuste skaala ja määrab, missugune strateegia ja taktika on läbirääkimistel sobiv.
Tööandja on nõudest töötaja vastu loobunud või sõlminud temaga kompromissilepingu või nõuet või selle esitamist kokkuleppel töötajaga muul viisil piiranud või aegumistähtaega lühendanud.
Tööandja on kohustatud kindlustama Töötaja kokkulepitud tööga, töövahendite ja andma vajalikke tööalaseid korraldusi ja maksma töö eest tasu vastavalt töölepingus kokkulepitud korrale.
Tööandja on kohustatud töötaja soovil andma täiendavat palgata lapsepuhkust kuni 14-aastast last ja kuni 18-aastast puudega last kasvatavale lapsevanemale või eestkostjale ning hooldajale.
Tööandja on töötasu vähendanud töö  Makstakse 5 päeva nädalas mitteandmise korral või on tööleping  Täismäär on 550-750 eurot lõpetatud kohtus või töövaidluskomisjonis
Tööandja – ettevõtja · üksikettevõtja (FIE) · Tasuta pereettevõttes töötav isik (põllumajandus; kaubandus vm.) · Ajutiselt ei tööta (puhkus, haigus, koolitus, töötüli vms)
Tööandja on eelkõige kohustatud: - mitte avaldama töötaja nõusolekuta või seadusest tuleneva aluseta andmeid töötajale arvutatud, makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta.
Tööandja on TLS § 100 lg 4 alusel kohustatud Jaanuar 22 22 1 000 töötajale maksma hüvitist töötaja kolme kuu Veebruar 20 20 1 000 Märts 22 22 1 000 keskmise töötasu ulatuses.
Tööandja on kohustatud maksma töötajale töölähetuse aja eest päevaraha, majutus- ja sõidukukud, mille suuruse, maksmise tingimused ja korra on kehtestanud Vabariigi Valitsus.
Tööandja on kohustatud tagama töölistele ohutust pakkuvad kaitsevarustust ning töötajaid võimalike ohtude eest hoiatama ning töötajatele ainete õiget käitlemist õpetada.
Tööandja on kohustatud: 1) arvestama ja kinni pidama käesoleva seaduse § 40 lõike 1 punktis 1 nimetatud summadelt kindlustatu töötuskindlustusmakseid iga kindlustatu kohta.
Tööandja – sotsmaks 33 %, töötuskindlustusmakse 0,8 %. Töötaja – tulumaks 20 %, töötuskindlustusmakse 1,6 %. Kohustuslik kogumispensioni makse töötajal - 2 %.
Tööandja on kohustatud raporti (kui oli läbi tööõnnetuse uurimise, mille tööõnnetus) või akti (kui selgus, et ei olnud käigus tööõnnetuse asjaolud selgitati.
Tööandja on eelkõige kohustatud: - tutvustama töötajale tema töölevõtmisel, samuti töötamise ajal töötaja suhtes kohaldatavate kollektiivlepingute tingimusi;
Tööandja on kohustatud maksma haigushüvitise järgneval palgapäeval, kuid mitte hiljem kui 30 kalendripäeva jooksul alates haiguslehe esitamisest tööandjale.
Tööandja on kohustatud töötaja soovil andma täiendavat palgata lapsepuhkust kuni 14- aastast last ja kuni 18-aastast puudega last kasvatavale lapsevanemale.
Tööandja on kohustatud läbi viima süstemaatilist töökeskkonna sisekontrolli, mille käigus kontrollitakse ka regulaarselt kõiki ettevõtte töökohti.
Tööandja on kohustatud jälgima, et töökeskkonnas ei oleks füüsikalisi, keemilisi, bioloogilisi ning psühholoogilisi ja füsioloogilisi ohutegureid.
Tööandja - töövõtja jagatud panusel /sissemaksetel (67% Fra, 64% Germ) 3) Sotsiaal-demokraatlikud režiimid: Üldmaksud põhilised + madalad sots.
Tööandja on eelkõige kohustatud: - austama töötaja privaatsust ja kontrollima töökohustuste täitmist viisil, mis ei riku töötaja põhiõigusi;
Tööandja - hindab töötervishoiu ja tööohutusalast olukorda - püstitab töökeskkonnaalased eesmärgid - planeerib ja eraldab vajalikud ressursid
Tööandja on kohustatud korraldama töötajale tööohutus- ja tervishoiualase juhendamise või väljaõppe, vastavalt töökohale ja ametile.
Tööandja on kohustatud tööinspektorilt loa küsima, milles on andmed alaealise töötingimustest, töö tegemise koha ja kohustuste kohta.
Tööandja on lepingut oluliselt rikkunud, tööandja peab maksta töötajale hüvitist töötaja kolme kuu keskmise töötasu ulatuses.
Tööandja on kohustatud tagama töötaja kaitse diskrimineerimise eest, järgima võrdset kohtlemist ja edendama võrdõiguslikkust.
Tööandja on kohustatud märgistama asjakohaste ohutusmärkidega töökoha need ohualad, kus tuleb kasutada isikukaitsevahendit.
Tööandja on kohustatud seaduses ette fit-testimine.) • Sa peaksid korraldama "plommi kontroll" iga kord paned respiraatorit.
Tööandja on füüsiline või juriidiline isik, kes võimaldab tööd TL alusel või teenuse osutamise lepingu alusel.
Tööandja on kohustatud töölepingu lõppemise päeval töötajale maksma kõik tööandjalt saada olevad summad.
Tööandja ON KOHUSTATUD töölepingu lõppemise päeval töötajale maksma kõik tööandjalt saada olevad summad.
Tööandja on töötajale töötegemiseks andnud juhise, mis on olnud enneaegne ja töötajale sisult arusaadav.
Tööandja on kohustatud pidama ületunnitöö arvestust iga töötaja ja iga ületunnitöö juhu kohta eraldi.
Tööandja on kohustatud enne töölepingu ülesütlemist pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd.
Tööandja on kohustatud töölepingu lõpetama ja maksma töötajale hüvitist 2 keskmise kuupalga ulatuses.
Tööandja - occupational Lubaduste ja vastutuse valemid: Defined benefit- kindlaks määratud pension.
Tööandja on huvitatud võimalilkult väikestest tööjõu kuludest ja võimalikult suurest kasumist.
Tööandja on kohustatud maksma töötajale töö eest tasu (kord kuus, kindlal kokkulepitud ajal).
Tööandja on teovõimeline füüsiline või juriidiline isik, kes astub töötajaga töösuhtesse.
Tööandja on TLS §38 alusel tasuma keskmist • (6) Keskmise kuutasu arvutamiseks töötasu.
Tööandja on kohustatud teavitama töötajat nt. töögraafiku muutumisest nt 5 päeva ette.
Tööandja - üksik-või juriidiline isik, kes ostab tööjõudu ja maksab selle eest palka.
Tööandja on kohustatud pidama eraldi arvestust ületunnitööd tegevate töötajate üle.
Tööandja on kohustatud puhkuse katkestamisest tekkinud kulud töötajale hüvitama.
Tööandja on kohustatud maksma töötajale hüvitist 3 kuu keskmise palga ulatuses.
Tööandja on saanud antud sündmusele kinnitust ning kavatseb töötaja vallandada.
Tööandja on kohustatud andma töötajale puhkust: naisele vahetult enne ja pärast
Tööandja on kohustatud pidama tööraamatut kõigi põhikohaga töötajate kohta.
Tööandja on veendunud, et õpilane suudab neid iseseisvalt sooritada ka edaspidi.
Tööandja on kohustatud andma rasedale vaba aega sünnituseelseks läbivaatuseks.
Tööandja on kohustatud töökeskkonna riskianalüüsi käigus hindama töötaja
Tööandja on selle sisu töötajale kirjalikult teatavaks teinud TLS alusel.
Tööandja on töösuhtes tugevam pool, tema kontrollib ja juhib töötajat.
Tööandja – juriidiline või teovõimeline füüsiline isik.
Tööandja on kohustatud maksma töö eest kokkulepitud tasu.
Tööandja on kohustatud töötajale töö eest tasu maksma.
Tööandja on kohustatud tegema töö töötajale sobivaks.
Tööandja on kohustatud kinni pidama puhkeaja nõuetest.
Tööandja on kohustatud tööõnnetus registreerima.
Tööandja on tehtavat tööd vastavalt liigitanud.
Tööandja - ja töövõtja vahelised suhted.
Tööandja ehk siis juriidiline isik.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun