Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid CO2, eraldub fossiilsete kütuste põlemisel (87%); tekib metsade mahavõtmisel (suur kogus süsihappegaasi pääseb atmosfääri); eriti troopilistel aladel, kus massiliselt hävitatakse vihmametsi) (11%); eraldub lubja (kaltsiumoksiidi ehk tsemendi) tootmisel (2%) Metaan CH4 - värvusetu, lõhnatu õhust kergem gaas - maagaasi põhikomponent, mida kasutatakse kütusena.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid CO2 - eraldub fossiilsete kütuste, nagu põlevkivi, maagaas ning kivisüsi, põletamisel; metsade mahavõtmisel (CO2 on neeldunud puudesse, kuid kui metsa raiutakse, pääseb suur kogus süsihappegaasi atmosfääri; eriti on see probleem troopilistel aladel, kus massiliselt hävitatakse vihmametsi); lubja (kaltsiumoksiidi ehk tsemendi) tootmisel.
Süsihappegaas co2 – Süsihappegaasi kolmikpunkti rõhk on suurem atmosfäärirõhust. Atmosfäärirõhul sublimeerub temperatuuril -78 °C. Kõrgematel rõhkudel ta sulab, kriitiline punkt on 31 °C ja 73 atm. Tekib - Ta tekib süsiniku ja tema mitmesuguste ühendite kuumutamisel piisava hulga hapnikuga, samuti hingamisel.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid CO2  eraldub fossiilsete kütuste põlemisel (87%)  tekib metsade mahavõtmisel (suur kogus süsihappegaasi pääseb atmosfääri); eriti troopilistel aladel, kus massiliselt hävitatakse vihmametsi) (11%)  eraldub lubja (kaltsiumoksiidi ehk tsemendi) tootmisel (2%)
Süsihappegaasi trump on taielik puhtus - süsihappegaasist ei jää pärast kustuti kasutamist üldjuhul mingeid jälgi ega kahjustusi, mis on eriti oluline näiteks serveriruumides, juhtimiskeskustes, telefonikeskjaamades, diagnostikakeskustes ja mujal, kuhu vee, vahu või pulbri laskmine mõjuks hukatuslikult.
Süsihappegaas e. süsinikdioksiid • Eraldub fossiilsete kütuste põlemisel (87%) • Tekib metsade mahavõtmisel, eriti troopilistel aladel, kus massiliselt hävitatakse (11%) • Eraldub lubja tootmisel (2%) On tõusnud õhu ruumalas eelmise sajandi 0.028%-lt protsendilt 0.036%-ni.
Süsihappegaas on jääkaine, millest keha välja hingamise teel lahti üritab saada.
Süsihappegaasi konsentratsioon on tõusnud, sealhulgas ka dilämmastiku ja metaani ning need põhjustavad kasvuhooneefekti (kliimasoojenemine) 13. Hüdrosfäär ja vee jaotumine Maal Maailmameri omab 97,2% kogu veest, mandrijää ja liustikud 2,15%, põhjavett 0,62% ja sisemered,järved ülejäänud.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid CO2 hulk õhus sõltub vulkaanilise tegevuse intensiivsusest, kivimite murenemisest, organismide kõdunemisest, taimestiku arengustaadiumist ja liigilisest koosseisust, metsatulekahjudest ning viimasel ajal üha enam inimese majandustegevusest.
Süsihappegaasi hulk - hulk on piiratud, 0,3% süsihappegaasi õhus on norm, kuid taime jaoks on sellest vähe, seetõttu oleneb pimefaasist palju, üheks lähteaineks pimefaasi jaoks 4.niiskus- takistavaks on liiga vähene mulla ja õhu ja liiga suur mulla niiskushulk(aurumist
Süsihappegaas on üks tuntumaid mittemetallioksiide, mis tekib kütuste ja teiste süsinikku sisaldavate ainete põlemisel, hingamisel ja ka lubjakivi lagunemisel, käärimisel, mädanemisel ja kõdunemisel.
Süsihappegaasi sisaldus on kõrge kevadel ja sügisel, kuna tingimused orgaanilise aine lagunemiseks on mullas soodsad (küllalt niiskust ja soodne temperatuur), kuid fotosüntees ei ole veel (enam) maksimaalne.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid (CO2) on süsiniku stabiilseim oksiid, mille molekul koosneb ühest süsiniku ja kahest hapniku aatomist, mis on kovalentselt seotud süsiniku aatomiga.
Süsihappegaas on koos vee ja metaaniga(CH4) põhilised kasvuhoonegaasid. Need gaasid neelavad üsna suure osa Maa pinnalt kiirguvast soojusenergiast ega lase sellel hajuda maailmaruumi.
Süsihappegaas - 0,03%, argoon) 3.PÄIKESEKIIRGUS. Osa päikesekiirgust jõuab maapinnani otse = otsekiirgus(kiired paralleelsed maapinnaga). Osa hajub atmosfääris = hajuskiirgus.
Süsihappegaasil on kosmetoloogias kasutamise staaži nüüdseks üle 10 aasta. Selle aja jooksul on Euroopas ja Lõuna-Ameerikas tehtud protseduure rohkem kui 30 000 patsiendile.
Süsihappegaas - Tekib hingamisel, fossiilsete kütuste põlemisel, vulkaanipurskel; Neelab soojuskiirgust, mõjutades sellega atmosfääri temperatuuri; osaleb fotosünteesil
Süsihappegaas on värvusetu, lõhnatu ja maitsetu, õhust pool poolteist korda raskem gaas(meenutame karastusjookidest eralduvat gaasi). CO 2 ei põle ega soodusta põlemist.
Süsihappegaasi sisaldus on praegu ligi veerandi võrra (380 miljondikku ehk ppm-i) suurem, võrreldes tööstusrevolutsioonieelse ajaga (280 ppm), ja on viimase 160 000 aasta suurim.
Süsihappegaas on kaheaatomiline gaas, mille CO2 molekul laguneb kaares 2CO2 ->2CO + O2 Süsinikoksiidiks ja hapnikuks ja edasi 2CO -> 2C+O süsinikuks ja hapnikuks.
Süsihappegaas on samuti lahustunud vees ja põhjustab terve rea keemilisi protsesse, mis on eelkõige seotud süsinikuringega, fotosünteesiga ja vee happelisusega.
Süsihappegaas - tekib fosiilsete kütuste põlemisel, hingamise tagajärjel ja vulkaanide pursetest, neelab soojuskiirgust, põhustab kliima soojenemist.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid (CO2) Süsihappegaas on põhiline kasvuhoonegaas, mis on iseenesest kõige tavalisem põlemisprotsessi kaasprodukt.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid (sümbol CO2) on süsiniku stabiilseim oksiid, mille molekul koosneb ühest süsiniku ja kahest hapniku aatomist.
Süsihappegaas - 0,03%- fossiilsete kütuste põletamisel, vulkaanipursete ja organismide hingamise tagajärjel; neelab pikalainelist soojuskiirgust
Süsihappegaas on kasvuhoone gaas mida on kõige rohkem (55%). Kui tuleb liiga palju UV kiirgust läbi osooni kihi, siis tekitab see nahavähki.
Süsihappegaas – üks kasvuhoone-gaasidest. Hävitatud metsadest vabanenud CO2 moodustab hinnanguliselt 11% globaalsest CO2 saastest.
Süsihappegaasi transport – 80% on vesinikkarbonaatide koostises (peamiselt Na- ja K-soolad), 10% hemoglobiiniga ning 10% lahustunud kujul.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid CO2 - eraldub fossiilsete kütuste, nagu põlevkivi, maagaas ning kivisüsi, põletamisel
Süsihappegaas teke on hingamisel, põlemisel, vulkaanipurskel, tähtsus neelab soojuskiirgust, mõju maa to. le. Fotosünteesiks.
Süsihappegaas on põlemise kõrvalsaadus, mis eraldub näiteks vulkaanipursetel ja kuumaveeallikatest ehk geisritest.
Süsihappegaas - 0,03%. Teke: fossiilsete kütuste põletamise, vulkaanipursete ja organismide hingamise tagajärjel.
Süsihappegaasi kogused on juba muutunud hingamisprotsessi kõrval arvestatavaks komponendiks Maa süsiniku- ja hapnikuringes.
Süsihappegaaskustuti - sobib õli, bensiini, plastmassi, rasva, pingestatud elektriseadmete ja -juhtmete kustutamiseks.
Süsihappegaas on aga jääkprodukt, mis difundeerub mitokondritest välja (CO2 meie välja hingatavas õhus).
Süsihappegaas on põhiline kasvuhoonegaas, mis on iseenesest kõige tavalisem põlemisprotsessi kaasprodukt.
Süsihappegaaskustutid on oma toime poolest pisut tagasihoidlikumad, sest gaas kipub lahtise põlengu korral hajuma.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid CO2 eraldub: fossiilsete kütuste põletamisel; metsade mahavõtmisel.
Süsihappegaas on kasvuhoonegaas, sest ta laseb läbi nähtavat valgust, aga neelab infrapunast kiirgust.
Süsihappegaas on happeline oksiid, mida leidub nii inimese kehas kui ka sissehingatavas õhus.
Süsihappegaas - 0,03%) *Väljahingamisel vahelihas lõtvub, roietevahelised lihased lõtvuvad.
Süsihappegaas on taimedele hädavajalik lähteaine sahhariidide tootmiseks fotosünteesi abil.
Süsihappegaas – 0,03% - satub õhku tänu fossiilsetele kütustele ja vulkaanipursetele
Süsihappegaas on dissimilatsiooni jääkproduks ja difundeerub mitokondritest välja.
Süsihappegaas - vaja orgaanilise aine tootmiseks -glükoos laguneb süsihappegaasiks
Süsihappegaas on ohtlikud, siis võiks ju neid ka energia tootmiseks ära kasutada.
Süsihappegaasi kontsentratsioonil on põhjapoolkera suurtel laiustel tugev aastane käik.
Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid on süsiniku stabiilseim oksiid.
Süsihappegaas on üks peamisi inimese poolt tekitatavaid reogaase.
Süsihappegaasi pinge on kudedes tunduvalt suurem kui kudede kapilaarides.
Süsihappegaas on kolmeaatomiliste kuivade gaaside üks komponent.
Süsihappegaas - värvusetu ja lõhnatu kaas mis tekib hingamisel
Süsihappegaas on värvuseta, lõhnata ja hapuka maitsega gaas.
Süsihappegaasi problemaatika on tänaseks paisunud globaalseks mõistatuseks.
Süsihappegaaso - lämmastiku segus aga ligi kolm korda kauem.
Süsihappegaas on hingamiskeskuse spetsiifiline ärritaja.
Süsihappegaasi allikas on ka sõnnik ja põhk nende lagunemisel.
Süsihappegaas - kasvuhoonegaasi põhjustaja lk.6-7
Süsihappegaas – углекислый газ
Süsihappegaas - KASVUHOONEEFEKTI PÕHJUSTAJA



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun