Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Säästlik areng on looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise ning tehnoloogiliste ja institutsionaalsete muutuste suunamine sellisel viisil, et tagada nii tänaste kui ka homsete inimeste vajaduste saavutamine ja jätkuv rahuldamine ( ÜRO Toidu ja Põllumajanduse Organisatsioon FAO ). Kui areng on säästev, innustab ta kogukonna inimesi, säilitab ja tugevdab majandust ning suhtub loodusesse respektiga.
Säästev areng on aluseks Eesti, Euroopa Liidu, Läänemere piirkonna ja ülemaailmsete poliitikate kujundamisel. Säästva ehk kestliku ühiskonna kujundamiseks täidetakse riigi pikaajalisi arengueesmärke ja keskendutakse loodusvarade läbimõeldud kasutamisele, inimeste tarbimisharjumuste kujundamisele, uute tehnoloogiate rakendamisele ja ühiskonna sotsiaalse sidususe suurendamisele.
Säästev areng – on looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise ning tehnoloogiliste ja institutsionaalsete muutuste suunamine sellisel viisil, et tagada nii tänaste kui ka homsete inimeste vajaduste saavutamine ja jätkuv rahuldamine. Sekundaarne suktsessioon – on mingil põhjusel osalt hävinud elustikuga kasvukoha varasema koosluse taastumine ja koha taasasustamine.
Säästev areng on maailma, Euroopa Liidu, Läänemere piirkonna ning Eesti poliitikate üks prioriteete. Säästev areng (kasutatakse ka mõistet jätkusuutlik areng) on sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna pikaajaline sidus ja kooskõlaline arendamine, mille eesmärgiks on inimestele kõrge elukvaliteedi ning turvalise ja puhta elukeskkonna tagamine täna ja tulevikus.
Säästev areng – maailma foorumid: 1992. aastal toimus Rio de Janeiros ÜRO Keskkonna ja Arengukonverents, kus riigid võtsid vastu Agenda 21 - maailma 21. sajandi säästva arengu tegevuskava aastani 2030. 1997. aasta ÜRO Peaassamblee Eriistung (Rio+5) New Yorgis tehti kokkuvõtteid viie aasta tegevuse tulemustest ning uuendati eesmärke.
Säästev tarbimine on teadvustatud eluviis, mis eeldab tarbijalt põhjalikku tarbimisotsuste läbikaalumist – millised on näiteks toote transpordikasutusest tulenevad keskkonnamõjud, millised on toote tootmiseks kulutatud maapind või loodusressursid, milline on toote eluiga ja tootmisfilosoofia või kui palju tekib sellest jäätmeid.
Säästev areng on tasakaal inimese elukvaliteedi paranemise ja keskkonna taluvusvõime vahel. „Säästev areng taotleb tasakaalu inimesi rahuldava elukeskkonna, loodusvarade jätkusuutliku kasutamise ja majanduse arengu vahel ning täisväärtusliku ühiskonnaelu jätkumist praegustele ja järeltulevatele põlvedele.
Säästev kasutus tähendab keskkonna ja selle elustiku kasutamist piirides, mis taastuvate loodusvarade puhul ei ületa nende taastumisvõimet (taastootmisvõimet) ja taastumatute loodusvarade puhul jääb piiridesse, mis tagab nende kättesaadavuse ajani, kui neid on võimalik asendada taastuvatega.
Säästev turism tähendab kogu turismimajanduse kohandamist vastavalt säästva arengu nõuetele. Ökoturism on säästva turismi üks osa. Ökoturismiks nimetatakse reisikorraldust, mis püüab parandada looduse ja kultuurimälestiste seisundit ning ühtlasi toetada kohalikku elanikkonda.
Säästev turism tähendab kõigi ressursside majandamist sellisel moel, mis võimaldab rahuldada majanduslikke, sotsiaalseid ja esteetilisi vajadusi, säilitades samas kultuurilise terviklikkuse, olulised ökoloogilised protsessid, elustiku mitmekesisuse ja elu alal hoidvad süsteemid.
Säästev areng - kasutatakse ka mõistet JÄTKUSUUTLIK ARENG on sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna pikaajaline sidus ja kooskõlaline arendamine, mille eesmärgiks on inimeste kõrge elukvaliteedi ning turvalise ja puhta elukeskkonna tagamine täna ja tulevikus.
Säästev areng e. jätkusuutlik areng – mõtteviis, mille järgi inimene on saanud Maa laenuks oma lastelt ja peab seetõttu tagama ressursside jätkumise ja keskkonnakvaliteedi ka tulevastele põlvedel, unustamata siiski sotsiaalset ja majanduslikku heaolu.
Säästlik jäätmekäitlus - jäätmed Patareid ja akud (raskmetallide sisaldus) sorditakse ja kogutakse selleks ette nähtud kohta, Liimid, lakid, värvid, immutusained et jäätmekäitlusfirma saaks neid nõuetekohaselt Taimekaitsevahendid ning ökonoomselt käidelda.
Säästev areng ehk jätkusuutlik areng ehk tasakaalustatud areng on kontseptsioon, mida tavaliselt määratletakse kui „arengutee, mis rahuldab praeguse põlvkonna vajadused ja püüdlused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade samasuguseid huve.
Säästev põllumajandus on põllumajandustootmine, mis kindlustab pikaajalise tootlikkuse, millega ei kaasne olulist kahjulikku keskkonnamõju ja mis tagab maaomanikele ning tööjõule teiste majandussektoritega võrreldes samaväärse elukvaliteedi.
Säästev areng on looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise ning tehnoloogiliste ja institutsionaalsete muutuste suunamine sellisel viisil, et tagada nii tänaste kui ka homsete inimeste vajaduste saavutamine ja jätkuv rahuldamine.
Säästev areng on ülemaailmne mureküsimus ja see on olnud poliitilises päevakorras 1992. aastast alates. Säästva arengu eesmärgiks on inimestele kõrge elukvaliteedi, turvalise ja puhta elukeskkonna tagamine täna ja tulevikus.
Säästev areng on niisugune areng , mis rahuldab praegused vajadused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade võimalusi oma vajaduste rahuldamiseks. Säästev areng katab kolme suurt valdkonda: sotsiaalsfäär, majandus ja keskkond.
Säästev renoveerimine on oma olemuselt uus termin, mis tuli kasutusele võtta aastatuhande vahetuse paiku, et kirjeldada sisuliselt ja tegelikkuses vanade majade korrastamises toimuvat uue lähenemisnurgaga protsessi.
Säästev areng - Brundtlandi komisjon defineeris säästva arengu kontseptsiooni kui sellise arengutee, mis rahuld praeguse põlvkonna vajadused ja püüdlused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade samasug.
Sääst - osa sissetulekust, mida ei kulutata kaupade ja teenuste ostmiseks; säästmine - tarbimise edasilükkamine tulevikku ning rahaliste vahendite akumuleerimist tulevase tarbimise heaks.
Säästev turism – ökoturism – jätkusuutlik turism on turism, mille arendamisel arvestatakse piirkonna kultuuripärandi säilimise, looduskeskonna kandevõime ja sotsiaalse keskkonna taluvusega.
Säästev areng – on selline majanduslik areng, mis rahuldab inimühiskonna praegusi ja tulevasi vajadusi, optimeerides loodusvarade kasutust ja minimeerides mõju nii eluta kui elusale loodusele.
Säästev areng on see , kui me muudame tänase põlvkonna vajadused nii, et see ei muuda tulevaste põlvkondade vajaduste rahuldamist halvemaks • Puhas keskkond on kaup, millel on täisväärtus.
Säästev areng - sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna sidus ning kooskõlaline arendamine, mis tagab inimestele kõrge elukvaliteedi, turvalise ning puhta elukeskkonna täna ja tulevikus.
Sääst 15 – 25%-ni. Reguleerides veel täiendavalt soojavee ringluspumba tööd taimeriga või pöörete arvu muutmise Kangkraanide paigaldamine klassikalise kaudu, kasvab efekt veelgi.
Säästev areng – selline looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise viis, et tagada praeguse elanikkonna vajadusi sel moel, et oleksid tagatud ka järgmise põlvkonna vajadused.
Säästev tarbimine – *Taastuvad energiaallikad *Elada *reageerib kiiresti ja ühetaoliselt muutustele *Analüüsi intressidest *Tarbida vaid keskkonnasõbralikke meetodid ühtlustatud.
Säästmine on võrdne tuluga; B. tulu on võrdne tarbimisega C. säästmine on võrdne tarbimisega; D. tarbimine võrdub investeeringutega, E. piirsäästmiskalduvus on võrdne 1
Säästev tarbimine –  Taastuvad energiaallikad  Elada intressidest  Tarbida vaid keskkonnasõbralikke tooteid  Tagada jätkusuuteline areng Kasutaja maksab põhimõte.
Säästmine – seal on sakslaste majanduslik edu 3) korra armastus – kord peab olema majas, seaduse kuulekus jne paragrav igaks elujuhtumiks, äärmine detailiseeritus.
Säästlik jäätmekäitlus – jäätmed sorditakse ja kogutakse selleks ette nähtud kohta, et jäätmekäitlusfirma saaks neid nõuetekohaselt ning ökonoomselt käidelda.
Säästlik mõtlemine on üha korduv tegevus selleks, et püüelda täiuslikkuse poole, elimineerides ajaraiskamist ja suurendades seega väärtust tarbija seisukohalt.
Säästev areng on eluks hädavajalike loodusressursside (nt. vesi, õhk) selline kasutamine, mis tagab nende säilivuse ka järeltulevatele põlvedele.
Säästev areng on selline areng, kus praegune majanduskasv ja inimeste heaolu suurenemine ei tohi toimuda järeltulevate põlvede ja keskkonna arvelt.
Säästev areng on eluviis, mis looduskasutuses arvestab oleva ja tulevaste põlvkondade huvi 97) Arengustrateegia Säästev Eesti 21 eesmärgid on:
Säästev areng on areng, mis rahuldab praegused vajadused seadmata sealjuures ohtu tulevaste põlvkondade võimalusi oma vajaduste rahuldamiseks.
Säästmine – raha kogumine ootamatuteks /planeeritud tulevasteks väljaminekuteks, mis on jooksvast sissetulekust katmiseks liiga suured.
Säästev areng - arengutee, mis rahuldab praeguse põlvkonna vajadused ja püüdlused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade samasuguseid huve.
Säästlikkus on seotud vahenditega, millega asju teha, on efektiivsus seotud lõpptulemusega või organisatsiooni eesmärkide saavutamisega.
Säästev areng – on selline areng, mis tagab praeguse elanikkonna vajadusi sel viisil, et oleksid tagatud ka järgmise põlvkonna vajadused
Säästev areng on EL asutamislepingus sätestatud Euroopa Liidu üldine eesmärk, mis hõlmab kõiki liidu poliitikavaldkondi ja meetmeid.
Säästev areng – areng, mis vastab tänapäevastele vajadustele ohustamata tuleviku põlvkondade võimalusi vastata nende vajadustele.
Säästev areng - sihipärane areng, mis tagab inimeste elukvaliteedi parandamise kooskõlas loodusvaradega ja keskkonna talumisvõimega.
Säästev areng tähendab arengut, mis toimub keskkonna kaitsmise ja säilitamise kaudu keskkonna taluvuspiire arvestades.
Säästev areng - Tänane majanduskasv ja heaolu suurenemine ei tohi toimuda järeltulevate põlvede ja keskkonna arvelt.
Säästmine - tarbimise edasilükkamine tulevikku ning rahaliste vahendite akumuleerimist tulevase tarbimise heaks.
Säästetud raha on võimalus, millega tasuda suuremate väljaminekute eest ja viia ellu tähtsad rahalised eesmärgid.
Säästlikul eluviisil on väga palju miinuseid, mis nõuavad elu ja harjumuste muutmist, kuid sellel on ka üks suur pluss.
Sääst on 0 punktis B ja alates sellest punktist hakkame säästma, sääst muutub positiivseks (tasand C).
Säästev areng on jätkuvalt maailma, Euroopa Liidu, Läänemere piirkonna ning Eesti poliitikate üks prioriteete.
Säästev areng - aastal 1983 moodustati nn Brundtlandi komisjon, mille eesmärgiks oli globaalsete keskk.
Säästev tarbimine tähendab seda, et me lõpetame mõttetu raiskamise seal, kus seda on võimalik teha.
Säästmine tähendab peale vältimatute kulude eest tasumist üle jääva raha kõrvalepanemist.
Säästlik eluviis - pidev selgitustöö säilitamaks gen infot liikide ökosüsteemide mitmekesisust.
Säästev turism tähendab kogu turismimajanduse kohandamist vastavalt säästva arengu nõuetele.
Säästev areng on eluviis, mis looduskasutuses arvestab oleva ja tulevaste põlvkondade huve.
Säästev energia on eluviis, mis looduskasutuses arvestab oleva ja tulevaste põlvkondade huve.
Säästma elu - ja looduskeskkonda ning hüvitama kahju, mis ta on keskkonnale tekitanud.
Säästmine – osa sissetuleku hoidmine, mitte koheselt kulutamine toodete ja teenuste
Säästev areng on asutamislepingus sätestatud Euroopa Liidu pikaajalise üldeesmärgina.
Säästev põrandakate on toodetud säästvatest materjalidest ja jätkusuutlikest protsessidest.
Säästmine on sissetuleku tarbimisest loobumine ja selles mõttes negatiivne tegevus.
Säästmine on raha kogumine ootamatuteks ja planeeritud tulevasteks väljaminekuteks.
Säästev areng tähendab tasakaalu kolme valdkonna vahel: keskkond, majandus, ühiskond.
Säästlikkus - Rahapoliitiliste otsuste tagamaad ja põhjused muudetakse arusaadavaks.
Sääst – osa sissetulekust, mida ei kulutata kaupade ja teenuste ostmiseks
Säästev turism - on eesmärgiks kõigile turismiliikidele ja turismipiirkondadele.
Säästa elu - ja looduskeskkonda ning hüvitada keskkonnale tekitatud kahju.
Säästlikult kulutades on võimalik vähendada kodust energiatarvet viiendiku võrra.
Säästlikud ostud on üheks võimalikuks säästliku majandamise lahenduseks.
Sääst on maksulaekumiste see osa, mis ületab jooksvaid kulusid.
Sääst - on kasutatava tulu see osa, mida ei tarbita S = Yd – C
Säästev areng on tee inimtegevuse tasakaalustamiseks loodusega laiemalt.
Säästma – võeti raha pankadest välja ning hoiti seda kodudes.
Säästmine on aga Baltiriikide seas iseloomulik eelkõige Eestile.
Säästlikumaks on võimalik vähemalt 25 protsendiline vee kokkuhoid.
Säästev areng - Keskkonnahoidlikud põhimõtted Kasutatud allikad :
Sääst on kasutatava tulu osa, mida ei kulutata tarbimiseks
Sääst on osa, mis jääb tuludest järgi peale tarbimist.
Säästev areng on kompromiss majandus ja keskkonnainimeste vahel.
Säästlikum on aga kasutada akusi, sest need kestavad kauem.
Säästetrafo e. Autotrafo üks mähis moodustab osa teisest.
Säästmine on kindlasti odavam, kui väikelaenu võtmine.
Säästev areng on jätkuvalt kogu maailmas üks prioriteete.
Säästmine on oluliselt odavam kui väikelaenu võtmine.
Säästmine on oma vara säilitamine ja hoiustamine.
Säästlikus on teine oluline osa juhtimisest.
Säästjad on majapidamised ja ettevõtted.
Säästev turism – vastutustundlik reisimine.
Säästmine on lühiajaline raha kogumine.
Säästa energiat - Vähendada energiakulusid
Säästad 15 - 20 liitrit vett päevas
Säästja on huvitatud hajutamisest
Vote UP
-1
Vote DOWN
Säästlik areng – On areng keskonnaruumi piires, kus on kõik vajalik olemas ja ei seata ohtu tulevaste põlvkondade arengut.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun