Sõnu seletav sõnaraamat

Suurimaks ohuallikaks on peetud sõjaliselt aktiivset Venemaad, kes on kogu aeg soovinud oma impeeriumi piire laiendada, raiuda akent Euroopasse ning unistanud ülemaailmsest kommunistlikust revolutsioonist. Teiseks suuremaks ohuks Eestile peeti Saksamaad, kes võis ajaloolisele kogemusele tuginedes pretendeerida Baltikumi valitsemisele. Lisaks nõudis Saksamaa endale järjest suuremat eluruumi ning oht kasvas eriti suureks kui võimule tulid natsid, kes kavandasid ittatungi jätkata.
Suurimaks vana - Egiptuse skulptuurteoseks on aga Suur Sfinks, mis asub Giza väljal Chephreni püramiidi ees Sfinks oli müütiline loom, mis sümboliseeris vaarao võimu Sfinksil oli inimese pea, lõvi keha ja kotka küünised Suurel Sfinksil oli vaarao Chephreni nägu, tema mõõtmed on u. 20×60 m ja ta püstitai Vana Riigi ajal, u. 2500 aastat eKr Lisaks Suurele Sfinksile on leitud palju väiksemaid, mis mõnel pool moodustavad isegi alleesid
Suurimaks linnak on pealinn Vilnius(vaata joonist 1), mis asub Kagu-Leedus, elamiskohaks on see 540 000. Leedulased moodustavad linna elanikkonnast 58%, poolakad 19%, venelased 14% ning muud rahvad moodustavad 9%. Linna pindala on 263 km2. Vanalinn on on Vilniuse ajalooline paik ning see on ka üks suurimaid vanalinnu Ida-Euroopas. Samuti on tähtsad hooned Vilniuse Katedraal ja Vilniuse

Suurimaks - probleemiks.d?id=32045921 http://www.alkomeeter.com/kuidasmojub.htm http://www.elukiri.ee/0110/tervis/10075960.php http://www.werro.ee/meedia/failid/maakond/tervis/materjalid/opilaste_esitlused/ann_katlin_m ariliis.pdf http://www.alkoinfo.ee/ http://www.ave.ee/uudised.php?page_id=224 http://www.aids.ee/main_est.php?id=57 http://jootargalt.ee/alkohol
Suurimaks vastulauseks on see, et Jeesuse väljenduses ilmneb selge individualistlikkus, eriti neis kohtades, kus ta kirjeldab Inimese Poja hukkumist. „Inimese Poja“ tiitli omistamisest Jeesusele kiriku või järgijate poolt tuleb juttu järgnevalt seoses Jeesuse sõnade autentsuse küsimusega.
Suurimaks arteriks on südame vasakust vatsakesest alguse saav aort, mille ülaosast (nn aordikaarest) lähtub kolm suurt peasse ja kätesse suunduvat arterit ning kaks südant verega varustavat pärgarterit, alaosast (rinna- ja kõhuaort) aga rindkeret ja alakeha verega varustavad arterid.

Suurimaks probleemiks on sobilike pindade puudumine, mistõttu paljud väljendavad ennast esimesel ettejuhtuval seinal ning pälvides sellega hoonete omanike pahameele. Siiski on hakatud aru saama grafiti kunstiväärtusest ning mõned leidlikumad ja huvitavamad tööd on lubatud alles jätta.
Suurimaks probleemiks on suhted venelastega, mis tulenevad eelkõige ajaloolistest põhjustest. Üha rohkem ilmub linnapilti teiste nahavärviga inimesi, kelle vastu eestlased tunnevad suurt uudishimu, mustanahalised tunnevad ennast seetõttu diskrimineeritud.
Suurimaks saavutuseks on olnud esikoha võitmine Eesti Lahtistel Tantsumeistrivõistlustel kolmel järjestikusel aastal (2007-2009). Peale selle võtsime 2014. aastal osa Rootsi „Street Star“ võistlustest, kus oma kavaga pälvisime oma kategoorias

Suurimaks tööks on viieköiteline “Tõde ja õigus”. Tammsaare omapäraseima loomingu hulka kuulub ka tema viimane romaan “Põrgupõhja uus vanapagan”. Tammsaare kõrval oli üheks omalaadseimaks kirjameheks August Gailit.
Suurimaks ravimitootjaks on maailma suuruselt teine insuliinitootja Novo Nordisk, suuremad ravimi- ja meditsiinivahendite tootjad on veel Lundbeck, Nomeco, Novozymes, Leo Pharma, Coloplast, Nycomed, William Demant ja Alpharma.
Suurimaks probleemis on fossiilsete kütuste põlemisel eralduvad gaasid, mis saastavad loodust (vt lisa 5). Nende gaaside kogunemine atmosfääri kõrgematesse kihtidesse põhjustab Maa kliima soojenemist.

Suurimaks abivahendiks on töökojas kaks kahepostilist autotõstukit, mis võtavad enda alla ka enamuse töökoja ruumist, kuid see ei sega veel töötamist ja ruumiliselt pole probleemi enamuste töödega.
Suurimaks jooksukiiruseks on registreeritud 10,21 m/s. Arvutuste kohaselt võis Polimnestor niisiis olla võimeline jooksma 100 m ca 8 sekundiga ja edestama praegusi tippsprintereid ligi paarikümne meetriga.
Suurimaks mõjutajaks on aga makrotoitained, peamiselt fosfor (magevees) ja lämmastik (soolases vees). Läänemeres Gdanski piirkonnas võib limiteerivaks olla fosfor, sest see käitub nagu mageveekogu.

Suurimaks eelduseks on siskin tooraine olemasolu, sest ilma selleta ei saa ju midagi toota, ning siis pole ka valmistoodangut mida pakkuda klientidele, kuid peaks ka olemas olema ostuvõimeline turg.
Suurimaks probleemiks on põlluharimises üleväetamine mille suur tõus algas nõukogude perioodi lõpul, ning põllumeeste vähene keskkonnateadlikkus mida see siis ikkagi loodusele põhjustab.
Suurimaks erinevuseks on see, et mängijad ei mängi üksteise vastu, vaid nad peavad tapma koletisi, kes World of Warcrafti maailmas elavad. Mängus saad avastada World of Warcrafti maailma.

Suurimaks vana - Egiptuse skulptuurteoseks on aga Suur Sfinks, mis asub Giza väljal Chephreni püramiidi ees • Sfinks oli müütiline loom, mis sümboliseeris vaarao võimu
Suurimaks vormiks on ilmselt sotsiaalmeediavõrgustikud, kus on ühtaegu võimalik oma sõprade ning tuttavatega suhelda ning samas jälgida erinevaid huvipakkuvaid lehekülgi ja
Suurimaks saavutuseks on minu arvates koos Elina Borniga esitatud lauluga ,,Goodbye to Yesterday" 2015. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel osalemine, kus saavutati seitsmes koht.

Suurimaks konkurendiks on laserkaugusmõõtja, mis võimaldab laseriga mõõtmisi teostada, võimaldab arvutusi teostada, kuid ei suuda hoiustada ega ühildu arvutiga.
Suurimaks turvaveaks on kindlasti see, et süsteemi koodis on SSL ehk turvasoklite kiht kaitsmata. Turvaviga annab kurikaelale võimaluse seadmele ligipääsu saada.
Suurimaks kaitsealaks on Haanja looduspark (8805 ha). Haanja Looduspargi koosseisu kuuluvad Suur Munamägi, Vällamäe ürgmets, Kütiorg ja Rõuge ürgorg.

Suurimaks saavutuseks on van Eyckide poolt loodud Genti altari maalid 1432.aastast. 16. sajandi üht suurimat Madalmaade maalikunstnikku Pieter Brueghel
Suurimaks kõrgustevaheks on 27 kilomeetrit (Maal 20 kilomeetrit). Pinnase põhikomponendiks on kvartsliivas olevad limoniidi ja raud(III)oksiidi lisandid.
Suurimaks motivatsiooniks on tehtud töö eest kiita saamine ning hea enesetunne, et kõik on hästi ning sellepärast ei pea enam muretsema.

Suurimaks hirmuks on inimestel olnud see, et kas ikka need looduslikud katused vett peavad, peavad küll ja seda väga tõhusalt.
Suurimaks turismikohaks on Kreekas Kreeta (saar). Seal käivad puhkamas paljud inimesed, enamasti Euroopast, kuid ka mujalt maailmast.
Suurimaks vaheks on ehk see, et on võimalik voolu elektrikilbist välja lülitada ja sellega kõrvaldada oht abiandjale.

Suurimaks järveks on Drūkšiai, mis on 45, 78 km². Leedu territooriumil asub palju järvi(vaata joonist 1) ja soid.
Suurimaks konkurendiks on Home4You, mille esinduskauplust Pärnus ei ole, kuid kes üle-eestiliselt on väga tunnustatud.
Suurimaks ekspordiartikliks on apelsinid, mandariinid ja teised tsitrusviljad, mida kasvatatakse peamiselt maa kagurannikul.

Suurimaks eeskujuks on mu vanaisa, kellel ma käin suvilas abis mitmeid töid tegemas. Ta on õpetanud mulle palju.
Suurimaks raskuseks on inimese seksuaaltung, mis viib üksiku armastamiseni ning jätab inimese juhuse meelevalda.
Suurimaks turismiobjektiks on Toila SPA Hotell koos kämpinguga, kuhu tuleb külastajaid nii Eestist kui ka välismaalt.

Suurimaks veaks on see, et ta kõrvaldab geograafiast protsesside kui abstraktsete nähtuste uurimise.
Suurimaks muutujaks on laenuintressides ja investeeringutelt nõutavates tulunormides on tasu riski eest.
Suurimaks piirajaks on lihaste sidekude, mis on lihasest jäigem ja seega kohaneb venitusele aeglasemalt.

Suurimaks probleemiks on soovitud laste sündide ärajäämine Kas lapse sünni aeg muudab lõplikku laste
Suurimaks kasvumootoriks on töötlev tööstus, mis hetkel sõltub olulisel määral toodangu väljaveost.
.
Suurimaks lennundusettevõtteks on SAS. Reisilende Tallinna ja Stockholmi vahel on mitu korda päevas.

Suurimaks ohustajaks on inimkapitali defitsiit, seda nii kvaliteedi kui kvantiteedi osas.
Suurimaks vähemuskeeleks on rootsi keel (5,5%). Riigi põhjaosas räägitakse saami keeli.
Suurimaks ohuks on oma riigi suhtes järjest ükskõiksemaks muutuvad inimesed.

Suurimaks varaks on noore tütarlapse Anna Vadi sügav ja tingimusteta armastus.
Suurimaks vähemusrühmaks on rohkem kui 17 miljonist inimesest koosnev tsuangi kogukond.
Suurimaks järveks on General Carrera järv, millest osa jääb Argentina alale.

Suurimaks hirmuks on see, et ei pääse ülikooli, ei leia tasuvat tööd.
Suurimaks probleemiks on aga see, et mesilasema paarumist ei saa kontrollida.
Suurimaks hüveks on kõige mõistuspärasem toimimine kogu elu jooksul.

Suurimaks kahjuriks on hirv, kes eelistab pihlaka lehti teistele puudele.
Suurimaks kiiruseks on saavutatud 130 km/h Sam Whittinghami poolt (1).
Suurimaks töövaldkonnaks on kaitseministeeriumil sõjalised ehitusobjektid.

Suurimaks süüdlaseks on põlevkivitööstuse laialdane rakendamine.
Suurimaks infravalguseallikaks on päikene, mille toimel kuivatame oma pesu.
Suurimaks pohlakasvatajaks on Saksamaa, kus on umbes 50 hektarit põlde.

Suurimaks probleemiks on pikaajaline tööpuudus ja selle kasv.
Suurimaks väärtuseks on ligi 3000 aastat vanad maiade templid.

Suurimaks väärtuseks on peetus MÕISTUSE ja LOODUSE arutlusi.
Suurimaks jõeks on 100 km pikkune ja 9960 km2 Emajõgi.
Suurimaks terasetootjaks on 1990. aastate lõpul tõusnud Hiina.

Suurimaks probleemiks on lina koristamine põllult.
Suurimaks turismikohaks on Kreeka suurim saar Kreeta.

Suurimaks probleemiks on toidukriis, näljahäda.

Suurimaks sooviks on eraldumine maailmast.
Suurimaks kõrgustevaheks on 27 kilomeetrit (Maal

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto