Sõnu seletav sõnaraamat

Suuline keel - Pikka aega jaotus: kirjakeel-kõnekeel-murre. 19. sajandil murded/murrakud tavaline suuline keel, haritud eestlastel saksa keel • 20. sajandi alguses hakkab kujunema suuline ühiskõnekeel, oluliseks mõjuriks kirjakeel • 1960. aastateks on murded suulise keelena põhiosas kadunud • Kõnekeel = argikeel, vigane, halb, lohakas jne
Suuline kõne – hinge emotsioonide või muljete sümbolid või märgid; kirjalik tekst - suulise kõne märgiline tähistamine. On kultuuriliselt varieeruv, AGA emotsioonid ja muljed, mida sõnad tähistavad (semeia), on samad kogu inimkonna raames, nii nagu ka objektid (pragmata), mida emotsioonid ja muljed tähistavad või millele nad sarnanevad.
Suuline - sünkroontõlge - X €. järeltõlge - X €. tund 1.2.3. Majandus- ja transpordikulud Bussi tellimine 1 tund á X € Külaliste majutamine á X € 1.3. Väliskonsultantide teenused 1 konsultandipäev á X € 1.4. Õppepraktikaga seotud kulutused: á X € 1.4. Koolituse materiaalse baasi täiendamine Kokku: á X €

Suuline kõne on hoiakulisem, spontaanne, vahetu, valdavalt dialoog (polüloog). Suulises kõnes esineb valehääldusi, üneemide kasutamist, dialoogipartikleid jne, intonatsioonid, pausid, rõhk, tempo, naer/venitused jne, hääle kvaliteedi muutus, sisse- ja väljahingamised, pealerääkimine.
Suuline arutamine - menetlusosalised esitavad oma nõuded ja vastuväited (kostja võib hagi ka õigeks võtta). Kohtuistung ja protokollitakse . Menetlustoimingu protokoll peab kajastama menetlustoimingu olulist käiku ja muud asja lahendamise või võimaliku edasikaebamise seisukohalt olulist.
Suuline pärimus - kirjalikult üleskirjutatud- Selge et roomlased al 3 saj kui hakati kirja panema oma ajalugu põhjalikumalt, olid tihedamas kontaktis kreeklastega, ja roomlased üritasid end legimeerida otsides kontakte kreeka mütoloogiaga.

Suuline – kui tehing täidetakse kohe, siis võib teha ka suulises vormis (e-mailiga on ka suuline vorm). Lihtkirjalik e kirjalik vorm – on siis, kui seadus seda sätestab või pooled on nii kokkuleppinud.
Suuline ajalugu - omaette teemavaldkond; sekundaarne teave ja intervjueeritav võib rääkida juttu, mida arvab kuulajat kuulda tahtvat . Usaldusväärseim on väljatrükitud ja allkirjastatud intervjuu.
Suuline leping on lubatud, ainult siis, kui töötegemine on lühikest aega (max 2 nädalat). Töölepingu koostamisel ei ole kindlat riigi poolt ette antud konkreetset vormi.

Suuline kõne on üheks lugema hakkamise eelduseks ning seepärast on lasteaias kõige olulisem õhutada last selgelt kõnelema ja ilmekalt esinema, teadustama, jutustama.
Suuline - põhiline on see,et kuulaja ja rääkija on ühes ja samas situatsioonis ning seetõttu kasut dialoogis miimikat,žeste, intonatsiooni
Suuline kõne on segasem  Mälule on suuremad nõudmised suulise teksti kuulamisel  Suulise kõne korral palju mõistmist abistavaid märke

Suuline küsitlus on ajakulukas ja seda kasutatakse enamasti uurimisobjektiga tutvumiseks, et hiljem rakendada paremini formaliseeritavaid meetodeid.
Suuline leping - kui suuline kokkulepe saavutati vastastikuste tahteavalduste vahetamise teel ning poolte soov oli kokkulepe õiguslikult siduda.
Suuline kõne on kirjalikuga võrreldes lühem, sõnavaralt erinev ning grammatiliselt vähem korrektsem. Jutule lisanduvad žestid ja miimika.

Suuline – kuulaja ja rääkija on ühes ja samas situatsioonis ning seetõttu kasutatakse dialoogis žeste, miimikat, intonatsiooni.
Suuline kultuur on pärimuslik kultuur ning see pole kuhugi kadunud Suulises kultuuris domineerib mnemotehniline pärimus.
Suuline kõne on ajaliselt pöördumatu, samal ajal kui kirjutatud teksti saab vajaduse korral üle lugeda.

Suuline kõne on kirjalikuga võrreldes palju lühem, sõnavaralt erinev, grammatiliselt vähem korrektne.
Suuline pärimus on Aafrika ajaloo uurimisel oluline, sest see on varaste ajastute kohta ammendamatu varamu.
Suuline tõlge on algse (suulise või kirjaliku) teksti tõlge suulisel, kuuldaval kujul.

Suuline - on signaali edastamine hääle abil ja võetakse vasti kõrva kaudu.
Suuline - Suukaudne heroiini on vähem levinud kui teiste manustamismeetodite
Suuline tekst on autentne. See tähendab, et ta on ühel kujul olemas ühekordselt.

Suuline kõne on kirjalikuga võrreldes palju lühem, sõnavaralt erinev,
Suuline keel on omaette register, mis jaguneb alamregistriteks
Suuline kõne on infoga vähem koormatud kui kirjutatud tekst.

Suuline kõne on mitteformaalsem ja lihtsam kui kirjalik.
Suuline kõne - hinge emotsioonide muljed ja sümbolid.
Suuline intervjuu - sobib väikese hulga töötajate puhul

Vote UP
-1
Vote DOWN
Suuline pärimus – jutustati Jeesuse kohta ja anti edasi tema sõnu.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Suuline suhtlemine - dialoog jne. Kaudne suhtlemine- arvuti, telefon.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto