Sõnu seletav sõnaraamat

Surmahirm – kaotatakse enda kui väärtuse kartmine Võrdne teine, kõrvalpilk iseendale Eneseteadvuse ajaloolise kujunemise tunnused: enesekohased ja inimese siseeleu kirjeldavad sõnad keeles, päevikud (17-18 saj?), inimese sisemise seisundi kirjeldamine (16-17 saj?!), üksiolek ja selle väärtustamine, privaatsus – alastiolek keelu alla, surmahirm ja surmakartus, haiguste kartus … Arusaam iseendast kui unikaalsest ja väärtuslikust olendist.
Surmahirm on inimesele sama loomulik kui kivi maha kukkumine. Looduslikus seisundis, kus pole väärtusi, seadusi ega käitumisreegleid, on igaühe loomulikuks kalduvuseks aidata mõeldavate vahenditega kaasa alalhoiule- Inimene on inimesele hunt.
Surmahirm on alusetu. Atomistlik filosoofia vabastab in-se hirmust, tagab inimese hingerahu – ataraxia (rahutusetus) – tuleb surmahirmu ületamisest filosofeerimise kaudu. See on õnne eeldus.

Surmahirmu - tundega. Saabus aeg, mil igaühel tuli kõhelda kohusetunde ja enese alalhoiuinstinkti vahel. Need meeleolud tuli läbida ka minul.
Surmahirm on võtmeküsimus. Surmahirmu tõttu tahavad inimesed luua poliitilist võimu ja sellele alluda. Võimu legitiimsus tuleneb hirmust.
Surmahirm on tugevam üllast kohustusest riiki teenida, kusjuures senised veendumused pudenesid põrmu (Remarque 1983: 12).

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto